forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Kontakt 2012
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 21/04/2012 : 13:32:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Ove godine Zagreb je domacin Eurocona, pa ce udruga Sfera spojiti zajedno Eurocon i Sferakon pod nazivom Kontakt. Sferakon je vec tradicionalna konvencija SF-a u Hrvatskoj (ove godine je 34. po redu), a Eurocon je isto to samo na siroj razini. Ako volite SF i srodne zanrove, ovo vam je izvrsna prilika da dodete vidjeti i poslusati nesto zanimljivo. Uz razna predavanja i prezentacije biti ce i kvizovi, igraonice, radionice, tribine, maskarijada, a moci cete i kupiti stripova (ako opet bude Edvin), knjiga, raznih suvenira i LARP opreme.

Kontakt se ove godine odrzava od 26. - 29. travnja (dan i pol duze nego sto se Sferakon odrzava inace). U cetvrtak i petak mjesto odrzavanja ce biti hotel International (Miramarska 24), a u subotu i nedjelju Fakultet elektrotehnike i racunarstva (Unska 3).

Pocasni gosti ove godine su: Dmitri A. Glukhovski, Tim Powers, Charlie Stross, Cheryl Morgan i Darko Macan.
Sve dodatne informacije imate ovdje.
Evo, na stranici su posvetili jedan clanak stripu, pa da ga cjelog prenesem ovdje:

Kao veliki i važan dio SF kulture strip ce na Kontaktu biti predstavljen kroz nekoliko predavanja i tribina eminentnih pisaca, kriticara i crtaca. Istakli bismo svakako našeg pocasnog i vrlo dragog gosta, Darka Macan, kojeg možete izrešetati stripovskim pitanjima u cetvrtak na predstavljanju. Darko ce ujedno sudjelovati na žanrovskim tribinama. Uz to je za klince pripremio posebnu Strip radionicu, a za one starije predstavljanje Cartoon History of Croatian SF and Fandom na engleskom jeziku.

Iz susjedstva nam dolazi Pavle Zelic, SF pisac, kriticar i scenarist stripa, koji ce voditi dva panela na engleskom jeziku: Graphic novels in the SE Europe te Fantastic art – it’s fantastic! Marko Fancovic, novinar, prevoditelj i kriticar SF-a održat ce predavanje o nedavno preminulom francuskom strip velikanu, Jean Henri Gaston Giraudu – poznatijem po pseudonimu Mœbius. Mœbius je takoder kao storyboard crtac pridonio brojnim žanrovskim filmova, primjerice Alien, Willow, Tron (’82.), The Fifth Element i dr.

Sve je relativno (E = mc^2)

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 25/04/2012 : 14:53:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Znaci nema nikog zainteresiranog, nitko nece ici?

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 25/04/2012 15:48:49
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 25/04/2012 : 16:02:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Ja cu ici svakako, samo još moram vidjeti tocno kada. Koliko je upad uopce?

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 25/04/2012 : 16:04:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

Ja cu ici svakako, samo još moram vidjeti tocno kada. Koliko je upad uopce?



Evo tu pise

EDIT: Malo je skupo, al ove godine je cijena veca neg inace radi eurocona

EDIT2: A ja cu se opet sciganit, pa cu uzet trodnevnu kartu za 67kn (popust za ferovce)

EDIT3: Inace, izasla je i satnica

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 25/04/2012 16:09:18
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 26/04/2012 : 12:59:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
A cuo sam danas neku najavu na Dobro jutro Hrvatska, samo mi nije bio poznat ovaj termin Kontakt... Znaci to je sad novi Sferakon?


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Mali_Mate
stripovi.com suradnik



Croatia
2065 Posts

Member since 18/03/2006

Posted - 26/04/2012 : 13:05:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Mali_Mate's Homepage  Send Mali_Mate a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

A cuo sam danas neku najavu na Dobro jutro Hrvatska, samo mi nije bio poznat ovaj termin Kontakt... Znaci to je sad novi Sferakon?




mislis stari SferaKon?

vise-manje....samo sto je ove godine ekipa iz SFere dobila organizaciju Eurocona (europske konvencije znan-fana) pa je shodno tome smisljeno novo prigodno ime

http://matanovogumno.blogspot.com
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 26/04/2012 : 13:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Da, to je Sferakon prakticki, kao sto je Mate vec napisao, ime za Sferakon i Eurocon zajedno.
Sljedece godine se vraca sve na staro

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 26/04/2012 13:08:50
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 08/05/2012 : 13:17:19  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Jel neko od vas išao na Eurocon? Kako je bilo? Kako je inace na SFERAKON-ima?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 15/05/2012 : 22:48:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Sry sto nisam odgovorio ranije, tek dns sam vidio poruku u topicu. Ja sam bio u petak, subotu i nedjelju. Onaj dio koji se odrzavao na feru ta tri dana je bio vise manje isti kao i obican sferakon, osim sto je bilo vise predavanja u vise dvorana i sto je bilo puno vise (maskiranih) ljudi. Opet je kao i inace bio dio gdje su se igrale drustvene igre, na kojima sam prosle godine proveo vecinu vremena, dok ove godine nisam bio niti malo (posto je ove godine bio skuplji ulaz, htio sam vecinu vremena provest na predavanjima).
Od standova je takoder bilo standardno: algoritam, zagrebacka naklada, Edvin sa stripovima, star wars stand, star trek stand, stand sa larp opremom, jos dva standa sa knjigama, jos neki sa suvenirima...

Sto se tice predavanja; bio sam na "Postmodernisticka poigravanja u SF filmovima" (Dosta zanimljivo predavanje, samo je bilo premalo vremena da bi se reklo ista konkretnije osim nabrajanja postmodernistickih elemenata u par najpoznatijih SF filmova.), "Stari narodi i broj 3" (Predavanje na kojem sam bio punih 5 minuta i izasao van, jer je bilo gotovo nemoguce za pratiti. Predavac je bio neki stariji covjek od 60-70 godina koji govorio dosta nerazumljivo.), "Arnold's LOLCAT Map" (Predavanje na koje sam isao radi frenda koji je htio ic na to, jer je u imenu rijec LOLCAT. Na kraju je ispalo da predavanje nema nikakve veze sa LOLCATS-ima.), "The Supernatural Legends of Istria" (Predavanje samo po sebi nije bilo bas nesto, no dio na kraju sa postavljanjima pitanja je spasio sve.), "MAKING THE READER BELIVE IT!" (Jedno od dva najbolja predavanja na kojima sam bio. Tim Powers je govorio na koji nacin bi trebalo pisati knjigu da tekst uspije privuci i zadrzati citatelja.), "Cartoon History of Croatian SF" (Drugo od dva najbolja predavanja na kojima sam bio. Macan je pricao o povijesti SF-a u Hr i crtao karikature ljudi o kojima je pricao.), "How to Seek the Truth" (Predavanje za koje se sjecam da mi je bilo dost zanimljivo, ali iskreno, sad ne bih znao reci sto je konkretno receno na njemu.) i "Graphic Novels in the SE Europe" (Zadnje predavanje na kojemu sam bio. Predavanje za koje pise da je jedan od predavaca trebao biti Marko Sunjic, no on se taj dan kupao na moru. Predavanje na kojem se uz kratku povijest stripa na ovim prostorima, moglo i saznati da Macan zeli da ga ljudi piratiziraju).

P.S. : Frend sa kojim sam bio je slikao sa mobitelom, pa ak nabavim fotke od njega, postavit cu ih ovdje

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/05/2012 : 10:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Vidim da je svoju ulogu na konvenciji imao i strip! Vrlo lijepo, valjda je macan stisnuo da se to ubaci... Sva predavanja su bila na engleskom?

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/05/2012 : 12:23:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Vidim da je svoju ulogu na konvenciji imao i strip! Vrlo lijepo, valjda je macan stisnuo da se to ubaci... Sva predavanja su bila na engleskom?



na arapskom

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 16/05/2012 : 12:45:36  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DeeCay

Vidim da je svoju ulogu na konvenciji imao i strip! Vrlo lijepo, valjda je macan stisnuo da se to ubaci... Sva predavanja su bila na engleskom?


na arapskom


Pa dobro, ne znaju svi engleski, mislim da je u redu da bude dvojezicnih sadržaja...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

dnevni boravak
Senior Member



Croatia
1033 Posts

Member since 26/07/2008

Posted - 16/05/2012 : 13:33:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dnevni boravak a Private Message
Promocija je stvarnoooo odlicna, sve novine i TV kanali su brujali o ovome... ...više srece drugi put.

I'm working on a dream Though sometimes it feels so far away
I'm working on a dream And I know it will be mine someday......
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 16/05/2012 : 13:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Neka su bila na engleskom, a neka na hrvatskom. Za sva ova predavanja za koja je bilo predvideno da se odrzavaju na engleskom su predavaci (naravno, ako su iz Hr) obicno pitali jel ima netko u predavaoni tko ne razumije hrvatski, a posto je uvijek bio neki stranac na svakom predavanju, onda su se odrzavala na predvidenom jeziku, tj. na eng.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/05/2012 : 13:37:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DeeCay

Vidim da je svoju ulogu na konvenciji imao i strip! Vrlo lijepo, valjda je macan stisnuo da se to ubaci... Sva predavanja su bila na engleskom?


na arapskom


Pa dobro, ne znaju svi engleski, mislim da je u redu da bude dvojezicnih sadržaja...



ma šalin se

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/05/2012 : 13:38:28  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Felagund

Neka su bila na engleskom, a neka na hrvatskom. Za sva ova predavanja za koja je bilo predvideno da se odrzavaju na engleskom su predavaci (naravno, ako su iz Hr) obicno pitali jel ima netko u predavaoni tko ne razumije hrvatski, a posto je uvijek bio neki stranac na svakom predavanju, onda su se odrzavala na predvidenom jeziku, tj. na eng.




depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 16/05/2012 : 13:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
quote:
Originally posted by dnevni boravak

Promocija je stvarnoooo odlicna, sve novine i TV kanali su brujali o ovome... ...više srece drugi put.



Na zalost, tako je. Markovic odlazi sa funkcije i odmah sve novine, dnevnici, vijesti bruje o tome tjedan dana, jer to na mene obicnog smrtnika strasno puno utjece i ja imam ogromne koristi od toga, ali kad se u RH odrzava europska konvencija SF-a, nikog nije briga za to, to je tako i tako samo za one gikove

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 16/05/2012 13:42:51
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 16/05/2012 : 13:41:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Felagund

Neka su bila na engleskom, a neka na hrvatskom. Za sva ova predavanja za koja je bilo predvideno da se odrzavaju na engleskom su predavaci (naravno, ako su iz Hr) obicno pitali jel ima netko u predavaoni tko ne razumije hrvatski, a posto je uvijek bio neki stranac na svakom predavanju, onda su se odrzavala na predvidenom jeziku, tj. na eng.








Sto nije jasno, to je europska konvencija bila, pa je bilo puno stranaca koji su dosli u Zg samo na kontakt. E sad, za ta predavanja koja su bila predvidena da se odrzavaju na eng, predavac (npr. Macan) pita na eng, jel ima itko u dvorani tko ne govori hrvatski i onda se javi neki stranac i onda predavac (npr. Macan) mora predavati na eng. Da se nitko nije javio, mogao bi predavati i na hrvatskom.

Nadam se da sam razjasnio

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 16/05/2012 13:42:17
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 16/05/2012 : 13:46:51  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Felagund

quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Felagund

Neka su bila na engleskom, a neka na hrvatskom. Za sva ova predavanja za koja je bilo predvideno da se odrzavaju na engleskom su predavaci (naravno, ako su iz Hr) obicno pitali jel ima netko u predavaoni tko ne razumije hrvatski, a posto je uvijek bio neki stranac na svakom predavanju, onda su se odrzavala na predvidenom jeziku, tj. na eng.








Sto nije jasno, to je europska konvencija bila, pa je bilo puno stranaca koji su dosli u Zg samo na kontakt. E sad, za ta predavanja koja su bila predvidena da se odrzavaju na eng, predavac (npr. Macan) pita na eng, jel ima itko u dvorani tko ne govori hrvatski i onda se javi neki stranac i onda predavac (npr. Macan) mora predavati na eng. Da se nitko nije javio, mogao bi predavati i na hrvatskom.

Nadam se da sam razjasnio



pa tako san i skužia. znaci zbog recimo 1 stranca predavanje je održano na eng,a recimo da je tu bilo 5 Hrvata koji ne znaju eng nikom ništa.
zanimljivo.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 16/05/2012 : 13:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Ako se ne varam, na Macanovom predavanju o povijesti hrvatskog sf-a je bila samo jedna strankinja i Macan je morao drzati predavanje na eng.

Sve je relativno (E = mc^2)
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 16/05/2012 : 14:13:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
http://www.sbplus.hr/iz_drugih_medija/prva_brodska_sf_konvencija/default.aspx

evo, za forumaše iz Slavonije/Posavine/Šokadije i sl.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 19/05/2012 : 12:28:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Evo, nabavio sam par slika. Nema ih bas puno u 2D-u, a one koje su slikane u 3D-u mi se neda sad prebacivat u 2D, pa cu za sad samo ove postavit:


Sa Macanovog predavanja; cartoon history of croatian sf, karikature njegovih kolega pisaca




Jos jedna slika




Tradicionalni papir sferakona koji sluzi da svaki posjetitelj koji zeli nasvrlja nesto








Slike sa predstavljanja knjige Sjeverozapadni vjetar. Ilustrirana knjiga o hrvatskim mitskim bicima












Ovo na stolcu je Zdenko Bašic, ilustrator i autor knjige

Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 19/05/2012 12:47:17
Go to Top of Page

Felagund
Average Member



Croatia
868 Posts

Member since 01/10/2010

Posted - 19/05/2012 : 12:46:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Felagund a Private Message
Evo jos par slika sa dodjele nagrada






























Sve je relativno (E = mc^2)

Edited by - Felagund on 19/05/2012 12:48:01
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 19/05/2012 : 13:00:37  Show Profile Show Extended Profile
Susret ludih i normalnih.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000