forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Batman je homoseksualac.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 9

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/05/2012 : 08:12:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Poll Question:
Evo sta kaze G.Morrison.

quote:
GRANT MORRISON, legendarni autor stripova, otkrio je u razgovoru za Playboy da je Batman homoseksualac. Iako su se oduvijek vodile rasprave o Batmanovoj seksualnosti, dosada nismo dobili konkretan odgovor na tu temu. No, Morrison je potvrdio ono što su mnogi slutili - Batman je gay. "Homoseksualnost je sastavni dio njegove osobnosti. Ne mislim to u pogrdnom smislu, no Batman je izrazito gay. Ne možete to poreci. Iako je zamišljen kao heteroseksualac, sve što on radi je gay. Sve žene ga zavode, svima se svida, no njega to ne zanima. On se radije druži sa starcem i mladicem", rekao je Grant.




Sto vi mislite?


Results:
MORRISON je u pravu [11%] 14 votes
MORRISON nije u pravu [8%] 10 votes
Zavjera homosexualnog lobija [24%] 29 votes
Teska i nepromisljeno izrecena glupost [31%] 38 votes
Nije mi vazno [26%] 32 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 123 counted »» Last Vote: 22/03/2014 09:38:10

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 01/05/2012 09:27:51

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/05/2012 : 09:25:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Fali opcija:
Nije mi važno.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/05/2012 : 09:27:17  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Fali opcija:
Nije mi važno.

..u pravu si , evo uvest cu i tu opciju.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

manhunter
Moderator



Switzerland
24662 Posts

Member since 17/09/2004

Posted - 01/05/2012 : 09:29:36  Show Profile Show Extended Profile  Send manhunter a Private Message
Ja bih pre rekao da je Morrison gej.

I am legion. I do not forget. I do not forgive.

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 01/05/2012 : 09:31:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Obi-wan

Fali opcija:
Nije mi važno.

..u pravu si , evo uvest cu i tu opciju.


Hvala.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8388 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 01/05/2012 : 10:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
Naravno da je u pravu, Millerov Batman je pogotovo gay..

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/05/2012 : 11:36:54  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by manhunter

Ja bih pre rekao da je Morrison gej.


Ili bi želio da je gej...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/05/2012 : 12:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Što bi reka bagi: "hajvanska posla."

Trljam ruke.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/05/2012 : 12:29:43  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Ako je po Morrisonu , onda bi naslov ovog novog filma Dark Knight Rises mogao pridobiti sasvim drugo znacenje

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

regar
Senior Member

Serbia
1187 Posts

Member since 15/02/2008

Posted - 01/05/2012 : 13:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send regar a Private Message
U danasnjem svetu homoseksualnost pokusava da se dokazuje na svim terenima. Prvo je krenulo od one sakate teorije da su homofobi u stvari skriveni homoseksualci.

To jos niko od njih nije dalje objasnjavao a ko god nadje rupe u toj teoriji je homofob (odnosno prikriveni homoseksualac). sad neka mi neko objasni kako se provali da je neko prikriveni homoseksualac. Valjda je dilema ili jesi ili nisi, a ne ili jesi ili bi mogao da budes. Po toj teoriji mi smo svi prikrivene ubice, pedofili, nekrofili i sta ti ja znam kakve ljudske nakaze. Jest da nismo nikad uradili nesto slicno, ali ne znaci da ne bi.

Dalje kada se ta teorija malo razvije, tvrdnja da je neko ko ne voli homoseksualce najverovatnije je i sam jedan od njih dodatno pada u vodu. Ja ne volim pedofile, jel to znaci da sam prikriven. Ne volim mnoge stvari, ali kada bi primenjivali logiku koju forsira gej lobi dobijamo situaciju da mi sve volimo ono sto ne volimo, samo prikriveno.

Kada se ustanovi da je tako nesto naravno nemoguce, onda se ide na opravdanje da ta latentna homoseksualnost vazi samo u slucajevima kada je u pitanju mrznja ili netrpeljivost prema gejevima, ali ne vazi ni za jednu drugu obalst ljudskog zivota.

Ovaj uvod je bio samo najava za poentu oko ove teme. To sto je ovaj Morison prosuo teoriju o Betmenu pederu samo je trend koji vlada u danjasnje vreme. Zaista verujem da bi po njihovoj teoriji nasli i homoseksualne elemente u filmovima Dzona Vejna i Klinta Istvuda.

Danas se sve moze dovesti u kontekst pederastije, svaki film, svaka pesma, knjiga, strip, junak, bukvalno sve.

Uglavnom to su tako tanke i senzacionalisticke teorije da ne zasluzuju neku vecu paznju, one se olako i lansiraju da bi privukle paznju, a kada se malo zagrebe postaje jasno koliko su suplje.

Najkonkretnije gde sam u stripu video homoseksualnost to je u Gei gde je jedan od junaka otvoreno gej. I nikome nije pala kapa s glave, niti je trebalo slati neke tajne signale i slicno.

Žene imaju PROBLEM za svako rješenje!-
Stephen W. Howking
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1909 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/05/2012 : 13:41:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
Najgluplja stvar ikada procitana na ovom forumu.
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19387 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 01/05/2012 : 13:54:41  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Koga briga!

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46544 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/05/2012 : 13:59:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
mislin da je gay

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/05/2012 : 15:00:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by regar

U danasnjem svetu homoseksualnost pokusava da se dokazuje na svim terenima. Prvo je krenulo od one sakate teorije da su homofobi u stvari skriveni homoseksualci.

To jos niko od njih nije dalje objasnjavao a ko god nadje rupe u toj teoriji je homofob (odnosno prikriveni homoseksualac). sad neka mi neko objasni kako se provali da je neko prikriveni homoseksualac. Valjda je dilema ili jesi ili nisi, a ne ili jesi ili bi mogao da budes. Po toj teoriji mi smo svi prikrivene ubice, pedofili, nekrofili i sta ti ja znam kakve ljudske nakaze. Jest da nismo nikad uradili nesto slicno, ali ne znaci da ne bi.

Dalje kada se ta teorija malo razvije, tvrdnja da je neko ko ne voli homoseksualce najverovatnije je i sam jedan od njih dodatno pada u vodu. Ja ne volim pedofile, jel to znaci da sam prikriven. Ne volim mnoge stvari, ali kada bi primenjivali logiku koju forsira gej lobi dobijamo situaciju da mi sve volimo ono sto ne volimo, samo prikriveno.

Kada se ustanovi da je tako nesto naravno nemoguce, onda se ide na opravdanje da ta latentna homoseksualnost vazi samo u slucajevima kada je u pitanju mrznja ili netrpeljivost prema gejevima, ali ne vazi ni za jednu drugu obalst ljudskog zivota.

Ovaj uvod je bio samo najava za poentu oko ove teme. To sto je ovaj Morison prosuo teoriju o Betmenu pederu samo je trend koji vlada u danjasnje vreme. Zaista verujem da bi po njihovoj teoriji nasli i homoseksualne elemente u filmovima Dzona Vejna i Klinta Istvuda.

Danas se sve moze dovesti u kontekst pederastije, svaki film, svaka pesma, knjiga, strip, junak, bukvalno sve.

Uglavnom to su tako tanke i senzacionalisticke teorije da ne zasluzuju neku vecu paznju, one se olako i lansiraju da bi privukle paznju, a kada se malo zagrebe postaje jasno koliko su suplje.

Najkonkretnije gde sam u stripu video homoseksualnost to je u Gei gde je jedan od junaka otvoreno gej. I nikome nije pala kapa s glave, niti je trebalo slati neke tajne signale i slicno.



Svaki lobi u ovoj prici je debilan.

Gej lobi kaze da smo svi mi pomalo pederi. Ja kad se probudim ujutru, prva stvar sto uradim je da turim ruku u gace i posteno pregledam inventar, onda izbegnem zenin samar pa nastavim dalje. Jebem li ga, svaki posten muskarac voli svog pajsera, al to ne znaci da bi ga grunuo u neciji pakshu. I sad, sto ja volim da pipam svog tuksona, jel to znaci da volim i tudjeg ? Ajde. Homoseksualno i homoerotski nije nuzno isto. U tupavom Dirty Harryu ima homoerotike koliko god zelis, od falusnog simbola u vidu .44 magnuma, koji sluzi sredovecnim impotentnim cinovnicima da prozive svoju mladost na TV ekranu, preko njegove muske grubosti. Al' ne bih rek'o da je peder.

Sa druge strane, antigej lobi je jos bolji, barem ovaj u srbiji. Nije prirodno ? Nije, zato se labudovi i pingvini i jos milion zivotinjskih vrsta mrkaju u zuto (a JK, bog joj dade pamet jedared, mudro primetila da je vrlo prirodno kad muz oce da joj ga mune u dukat). Deca ce postati gejevi ako vide geja ? Hoce, sigurno, valjda i oni pingvini imaju TV prenose pingvinskih gej parada na TVu, pa odatle nauce da postanu sloni lepim decacima. Svejedno, isus kaze ne valja u dupe. Isus kaze i da ne valja da jebes sa strane i pre braka i jos ponesto, pa da vidim junaka u Srbiji koji nije barem jednu stavku prekrsio iz njegovog citapa.

Jel' Batman gay ? Koga boli qrac. Cinjenica je da je Batman, sa svim svojim kultom, u stvari amerikanski Zagor. Jer, i on je kao Zagor poceo sa pricama za decu u kojoj se po lijanama/zgradama juri sa nekakvim indijancima/dzokerima/pingvinima/znakovima pitanja, ovaj ima robina, ovaj ima chica, u svakom slucaju, dva diletanta jure druge dilentate sa scenariom na nivou skolske citanke. E, onda je dosao Sclavi tj. Frank Miller, pa je Batgor postao izmuceni emotivni superheroj koji gine, vaskrsava, i dobija pseudofilozofsku dubinu (ckrnuti roditelji, trt mrt zivot i smrt), odjednom ustaje novi sloj stripofila, koji je do juce citao striktno high brow literaturu, krece mitologija, mracni vitez, kamena sekira, joker nije klovn sa defektom vec napaceni proleter koji je samo hteo da na'rani trudnu zenu...i'te bre u kurac.

EDIT : Da dodam sta je svjetski mega car Robert Downey Jr. rekao o guzicaru sa plastom :

quote:
...Which apparently was not the case with the other big summer movie "The Dark Knight". "My whole thing is that that I saw 'The Dark Knight'. I feel like I'm dumb because I feel like I don't get how many things that are so smart. It's like a Ferrari engine of storytelling and script writing and I'm like, 'That's not my idea of what I want to see in a movie.' I loved 'The Prestige' but didn't understand 'The Dark Knight'. Didn't get it, still can't tell you what happened in the movie, what happened to the character and in the end they need him to be a bad guy. I'm like, 'I get it. This is so high brow and so f--king smart, I clearly need a college education to understand this movie.' You know what? F-ck DC comics. That's all I have to say and that's where I'm really coming from."

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

Edited by - Mairosu on 01/05/2012 15:16:39
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 01/05/2012 : 15:10:57  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu



Svaki lobi u ovoj prici je debilan.

Gej lobi kaze da smo svi mi pomalo pederi. Ja kad se probudim ujutru, prva stvar sto uradim je da turim ruku u gace i posteno pregledam inventar, onda izbegnem zenin samar pa nastavim dalje. Jebem li ga, svaki posten muskarac voli svog pajsera, al to ne znaci da bi ga grunuo u neciji pakshu. I sad, sto ja volim da pipam svog tuksona, jel to znaci da volim i tudjeg ? Ajde. Homoseksualno i homoerotski nije nuzno isto. U tupavom Dirty Harryu ima homoerotike koliko god zelis, od falusnog simbola u vidu .44 magnuma, koji sluzi sredovecnim impotentnim cinovnicima da prozive svoju mladost na TV ekranu, preko njegove muske grubosti. Al' ne bih rek'o da je peder.

Sa druge strane, antigej lobi je jos bolji, barem ovaj u srbiji. Nije prirodno ? Nije, zato se labudovi i pingvini i jos milion zivotinjskih vrsta mrkaju u zuto (a JK, bog joj dade pamet jedared, mudro primetila da je vrlo prirodno kad muz oce da joj ga mune u dukat). Deca ce postati gejevi ako vide geja ? Hoce, sigurno, valjda i oni pingvini imaju TV prenose pingvinskih gej parada na TVu, pa odatle nauce da postanu sloni lepim decacima. Svejedno, isus kaze ne valja u dupe. Isus kaze i da ne valja da jebes sa strane i pre braka i jos ponesto, pa da vidim junaka u Srbiji koji nije barem jednu stavku prekrsio iz njegovog citapa.

Jel' Batman gay ? Koga boli qrac. Cinjenica je da je Batman, sa svim svojim kultom, u stvari amerikanski Zagor. Jer, i on je kao Zagor poceo sa pricama za decu u kojoj se po lijanama/zgradama juri sa nekakvim indijancima/dzokerima/pingvinima/znakovima pitanja, ovaj ima robina, ovaj ima chica, u svakom slucaju, dva diletanta jure druge dilentate sa scenariom na nivou skolske citanke. E, onda je dosao Sclavi tj. Frank Miller, pa je Batgor postao izmuceni emotivni superheroj koji gine, vaskrsava, i dobija pseudofilozofsku dubinu (ckrnuti roditelji, trt mrt zivot i smrt), odjednom ustaje novi sloj stripofila, koji je do juce citao striktno high brow literaturu, krece mitologija, mracni vitez, kamena sekira, joker nije klovn sa defektom vec napaceni proleter koji je samo hteo da na'rani trudnu zenu...i'te bre u kurac.



koji si ti kralj brate
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/05/2012 : 15:12:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
@Mairosu


Trljam ruke.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/05/2012 : 15:22:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Po toj su logici svi superheroji gejevi, jer što bi sredovjecnog straight muškarca inace tjeralo da odjeven u trilko i šareni kostimic jurca uokolo, skace po krovovima i mlati sebi slicne psihopate s pogrešne strane zakona, a kod kuce ga s toplom vecerom i puni razumijevanja cekaju batler ili vjerni mladi pomocnik.

U konkretnom slucaju mislim da Morrison nasilno pokušava reinterpretirati temeljna Batmanova obilježja, ujedno i ona svih drugih superjunaka, a sve u skladu s aktualnom politickom korektnošcu. Prije 30-40 godina bi isto tako mogao reci da je covjek-šišmiš zapravo crnac, još ranije Židov, ili vec neka marginalna ili ugrožena skupina za cija se prava trenutno profitabilno ili politicki korektno zalagati.

Gluposti!

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 01/05/2012 : 15:22:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
@Regar
Svaka ti je zlatna :)
Upravo to,ne zanima me sta sad,zbog raznih kulturoloskih promena,trenutne geopoliticke situacije u svetu ili loseg poslovanja fabrike sesira,statijaznamcegavec,tamo neki likovi,uslovljeni trenutnim trendovima,pisu o strip junacima...
Nemam nista protiv gejeva(efikasnog....salim se :D ) ,ali znam kako JA gledam na Betmena svo vreme od detinjstva pa na ovamo...i to nece promeniti nikakva nagadjanja... ;)
Uostalom,dosta vise licemerja i kukavicluka,u mogucnosti je,pa neka uradi neku epizodu gde to Betmen priznaje i gotovo...mozemoposle svi odahnuti i otici na pivo ;)
Rejting junaka posle toga ce mu sve reci,ako fanovima ne bude smetalo-mirna Bachka!
Btw,meni je Dzoker uvek bio sumpaticniji.I ne bih voleo da betmenova silna skakanja po njemu tokom svih onih kavgi dobiju neku drugu dimenziju.... :D
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 01/05/2012 : 15:25:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
P.S. U suštini sve to nije ni važno.

P.P.S. Mislim da je i recentno feminiziranje Conana, o cemu se pred nešto više od mjesec dana razglabalo na topicu, na tragu ove nasilne politicke korektivizacije superheroja.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Pajtos
Advanced Member



Sierra Leone
4659 Posts

Member since 28/07/2008

Posted - 01/05/2012 : 15:29:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajtos a Private Message
@Mairosu
Potpisujem
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 01/05/2012 : 15:37:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Ako bi se iskreno islo po nekakvoj novoj korektnosti , onda bi glavni negativci trebali biti glavni odbori naftnih korporacija, invensticijski bankari , korupirani politicari, UNO, FIFA, UEFA ..ITD a Batman bivsi Anonymous prosvjednik kojemu su policajci u sluzbi vlade na smrt prebili curu , sestru, mamu ili sve troje odjednom
Sve je to moguce gospodine morrison, ali gej ...ma daj molim te .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

anto
Advanced Member



Serbia
20721 Posts

Member since 29/06/2008

Posted - 01/05/2012 : 20:57:12  Show Profile Show Extended Profile  Send anto a Private Message
Ne znam za Betmena, ali Zagor je sigurno derpe!

Dajte nam Ralph Azhama;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/05/2012 : 21:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Ne znam za Betmena, ali Zagor je sigurno derpe!


Ona epizoda kad se Tonka pretvara u nekakvu avet a zagor ga tegli goluzdravog uz planinu je zivi dokaz.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 01/05/2012 : 21:19:23  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by anto

Ne znam za Betmena, ali Zagor je sigurno derpe!



A evo, anta privukao naslov topica... barem ovaj put ti ne moraš potegnuti "gej" pitanje.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 01/05/2012 : 22:31:48  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
gejevi su dosadni :D

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 01/05/2012 : 22:44:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
ko da je bitno jel gay il ne...

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page
Page: of 9 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000