forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 TEX
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/01/2002 : 10:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Dobro slazem se da sam dao poludiplomatsku izjavu. Ipak trenutno kod kuce imam nesto vise Texova -DP-. Imam svih 51 broj od SD i naravno nastavio sam sa LUDENSOM, uz to za sada imam nekoliko originala!
Vrlo mi je vazno da kolekcioniram sve TEXOVE od broja 401 na dalje. Za sada oni kod nas izlaze nekako, ali ako prestanu nabavit ce se originali. Osim toga namjeravam nabaviti sva specijalna TEXOVA izdanja.
Imam potrebu jos jednu stvar naglasiti. Na pocetku ponovnog izlazenja TEXA 1994 kada je SD krenula nakon dugog vremena kupio sam prva 2 broja. Bio sam razocaran kao prvo sa jako losim Galepinijevim naslovnicama, a kao drugo prica mi nije bas najbolje sjela. Sjetio sam se onih slabih epizoda koje je ZLATNA STRIP SERIJA objavljivala i jednostavno sam odustao od TEXA. Proslo je nekoliko godina i jedan moj prijatelj koji je veliki ljubitelj TEXA stalno mi je govorio kako TEX ima odlicne epizode koje on svaki mjesec cita. Dugo sam se odupirao sve dok se nije pojavila prva naslovnica Claudia Ville "ZLATO KLAATUA", odmah sam kupio spomenuti strip i bio vrlo zadovoljan sa onim sto sam procitao. Zadovoljstvo je bilo veliko no ne dovoljno da potpuno prihvatim TEXA. Kupovao sam jos nekoliko brojeva direktno sa kioska dok nije dosla jedna epizoda koja mi je jedna od najboljih koje sam ikada procitao u sveukupnom zbiru svih junaka. Ime te epizode je "CARSONOVA PROSLOST", trodijelna prica koja me ostavila bez daha. Nakon toga odlucio sam skupiti sve brojeve koje je SD objavila, sto mi je vrlo brzo uspjelo!
Skupljam 10-ak Bonellijevih junaka i imam svoju ljestvicu koliko mi je koji drag. Naravno svih 10 je dovoljno zanimljivo da ih ne namjeravam prestati skupljati. Jednostavno kao sto sam rekao TEX zauzima donji dom te ljestvice, ali poredak na ljestvici je minimalan u razlici.
Zelja mi je da TEX i dalje jase prostranstvima DIVLJEG ZAPADA barem jos sljedecih 500 brojeva...

-DD-
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 24/01/2002 : 15:49:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Pa evo, Darkwood Devile, i ja sam izgleda nabavio svojih prvih nekoliko SD Texova. Jedva cekam da ih dobijem

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 24/01/2002 : 15:58:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Odlicno -DP-, nadam se da je u toj posiljci upravo epizoda o Carsonovoj proslosti jer radi se jednostavno o remek-dijelu. Naravno i ostale epizode su strasne!

-DD-
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 25/01/2002 : 05:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Bicu iskren Darkwood Devile, upravo tvoj post me je naveo na to. Zaista jedva cekam da nabavim te epizode.

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 25/01/2002 : 07:57:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Zelim ti vise uspjeha u nabavljanju. Ja jih kompletiram vec pola godine. Mislim na SD. Sad imam u igri najboljeg covjeka za te stvari, pa se nadam. Znamo o kome govorim.

Puno srece i odluka ti je prava.

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/01/2002 : 10:09:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
DP ovo mi je stvarno drago za cuti. Volim ljude koji zele poslusati preporuku. Izgleda da je ovo s dobrim starim TEXOM lancana reakcija. Ponavljam ja sam se takoder zaljepio za njega nakon ucestalih preporuka mog dobrog prijatelja Brune:-)))

-DD-
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 25/01/2002 : 13:58:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
u kojim brojevima je ta epizoda sa karlsonom i njegovom prosloscu, i za koju lovu se moze naci??

|Top|
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/01/2002 : 14:43:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Tope, treba samo otici u TEXOV sektor na ovim stranicama i kliknuti na popise. Zatim odes na popis SD izdanja i ljepo skrolas!
Ipak da se sada ne gnjavis evo ti imena te 3 epizode koje cine jednu pricu:

38-CARSONOVA PROSLOST
39-RAZBOJNICI IZ MONTANE
40-POSLJEDNJI OKRSAJ U BANNOCKU

Radi se stvarno o vanserijskoj epizodi. Cijena ovisi naravno o ocuvanosti kao i od koga kupujes!

-DD-
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 25/01/2002 : 16:48:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
hvala DD, nemogu na popisu vidjeti gdje pocinje i gdje zavrsava bas ta epizoda, koliko brojeva traje itd. zato sam pitao

|Top|
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 25/01/2002 : 16:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Nema problema Tope, samo ti pitaj...

-DD-
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 25/01/2002 : 18:15:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Hej Slovenac zar nisi dobio mail
jos ce biti da sam nekom krivo poslao

Ako nisi dobio sve je sedjeno


Go to Top of Page

Karlo
New Member

Croatia
280 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 25/01/2002 : 19:33:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Karlo's Homepage  Send Karlo an ICQ Message  Send Karlo a Private Message
Ajme meni, citajuci ovaj topik jednostavno covjek mora pustiti suzu zbog emocija koje se vrte na ovom topicu! ŠMRC!

Al da kažem dvije tri rijeci o temi koja je aktualna. I meni su te tri epizode najbolje iako mi skoro nije ništa lošija epizoda Skriveni pištolj, pogotovo crtež, što me dovodi do jednog pitanja.
Koji Vam je najbolji Tex ? Meni taj iz Skrivenog pištolja i Villin (ovo u Ludensu je fenomenalno)!

Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 25/01/2002 : 23:48:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
Kruger, ako ti nije tesko, ako naletis na ta tri broja o carlsonu, ostavi ih za mene za ljeto, moracemo uskoro napraviti reviziju sta smo sve dogovorili, jer i ja se pocinjem gubiti :)

|Top|
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/01/2002 : 10:57:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
I meni je drago Darkwood Devile, no, nadam se da ce mi biti jos draze kada te stripove dobijem. Cini mi se da necu znati koji pre da uzmem.
Krugeru, moram se cuti telefonom pre nego sto se nadjemo pa da mi poneses i Texove od SD koje imas duplikate (ako imas). Ja cu verovatno dobiti od Jovana iz Makedonije ovih nekoliko (16 komada)

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/01/2002 : 20:46:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Pa dogovoricemo se

Mislim da imam tvoj Tel. - dp -

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 27/01/2002 : 20:48:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Ok Top moramo se cuti pa da ti to ostavim sve sto se dogovorimo

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/01/2002 : 09:10:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Imas Krugeru, imas (a imas i find u outlooku a i u svakom drugom mail programu) :o)

Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 28/01/2002 : 13:18:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Krugeru dobio sam tvoj mail. Nadam se da neces sad razdavati stripove, koje imas za mene. Salji sto prije.

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 28/01/2002 : 13:41:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Ja priznajem da nikada nisam voleo da citam Texa...ne znam kakve su ove nove epizode ali priznajem da bi se najvise plasio da od njega dobijem batine(u odnosu na sve ostale Bonelijeve junake pa i sire) jer tip nema milosti.Moj prijatelj sa kojim crtam stripove je npr. kao klinac (zajedno sa burazerom) gutao Texa jer je najvise uzivao u tablama gde Tex bije negativce a ovi nesmeju ni da pisnu (usude se samo da pomisle "Zmijo,huljo..."ili sl.)jer bi dobili jos zesce batine.Tip je teski sadista koji uziva da razbija i stoga ne bih voleo da mu se nadjem na putu.Ostali su prave dobrice u odnosu na njega, taj kao da ceka da nekog lupi po njusci, kao klinac sam se plasio i za pozitivne likove da ce greskom da dobiju porciju batina! A jos me vise nerviralo sto ga niko nije nikada napucao, jos i vise nego sto sam se nervirao sto Kojot nikako da uhvati pticu trkacicu.

Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 31/01/2002 : 00:12:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Pajke, nisi jedini koji se nervira zbog kojota i ptice trkacice.
Moram priznati da mi Tex nije u samom vrhu liste omiljenih junaka najvise zbog toga sto su mu price ponekad pomalo suhoparne. Zagor mi je drazi bas zbog svih onih silnih svemiraca, vampira i slicnih neprijatelja. Shvacam da se scenaristi trude ne izlaziti iz okvira klasicnog vesterna, ali volio bih vise epizoda s nekim neprijateljima neobicnijim od nekih bogatih rancera, potkupljivih serifa i sl. Upravo zato su mi najbolje Texove epizode one u kojima se pojavljuje El Morisco.
Vidim da mnoge nervira taj Texov "sadizam", ali drago mi je vidjeti nekog junaka poput njega koji razbije zube svakom majmunu koji ga nervira. A sto se tice toga da ga rijetko napucaju, mislim da je to bolje nego da hoda naokolo sa 20 kila olova u tijelu.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 31/01/2002 : 02:53:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
By the way, o ptici trkacici, neko mi je rekao da postoji crtani u kojem je kojot uhvatio i pojeo pticu trkacicu i da je taj crtani napravljen na zahtev miliona gledalaca. Da li je neko gledao tu epizodu? I mene ta pticurina nenormalno NERVIRA da bih je i ja ocerupao bez imalo sazaljenja

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 31/01/2002 : 09:39:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
ROAD RUNNER je zakon crtic. Postoji stvarno crtic u kojem KOJOT konacno pozdere pticu, ali na zalost taj je nacrtao samo za svoj gust i ekipu iz filmske kuce. Neki vjeruju da ce taj crtic biti pusten za ostale nakon smrti crtaca CHUCKA JONESA!

-DD-
Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 31/01/2002 : 22:05:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
Sto se tice toga da Teks nije ranjavan, lakse mi je da svarim to da on ima srece, nego da je Zagor u svakoj drugoj epizodi ranjen u glavu, a ipak prezivi. Ja ipak verujem da je on duh!!

Caramba
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/02/2002 : 10:32:06  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Hej, pa nisam znao da je Marcello radio i Tex-a ?????
Mislim da bi mi njegov Tex jos dodatno "legao", ja inace volim Marcella kao crtaca, imao sam samo malo problema da se priviknem na njegovog Zagora...
Sto se tice ptice trkacice, ovo sto je Darkwood Devil rekao je za mene veliko razocaranje. Zar se nikako ne moze doci do tog materijala...?

Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 01/02/2002 : 12:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Uhhh da, Marcello je radio dosta TEXOVIH stripova i svi od reda su odlicno nacrtani. Usudio bih se reci da mu TEX vise odgovara od crtanja ZAGORA. Ipak za mene je Marcello odlican crtac ZAGORA.

-DD-
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000