forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 10+10+10
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 00:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
Ne znam gde da turim ovo, pa, aj' ovde...

Elem, 27/6 tekuce godine, tj. za tacno tri nedelje, napustam ovu dolinu suza po drugi put u zivotu i idem na sam branik evropskog kontinenta. Pet godina u drugom mandatu je i previse Srbije, al sta da se radi, tako je moralo biti. U svakom slucaju, ja 27. idem sam, ostajem do 13/7 kako bih sredio svoje papire tj. izvadio spansku licnu i dobio njihov JMBG, sredio smestaj itd., onda sam nazad u Srbijici do 1/8 +-, pa onda sa djuture zenom & tjerom svi na avion.

E sad, tih prvih 17tak dana ili koliko vec, do 13. jula, su kljucni. Jer - lisen porodicnih obaveza, zene i deteta, konacno cu moci na miru da citam, gledam i slusam, pa, stoga, obracam se vama za pomoc, Mcn-style.

Trazim, dakle, 10 filmova, 10 stripova i 10 albuma za slusati kojima cu ubiti vreme u kratkim spanskim nocima dok sam opravdano odsutan od roditeljsko-muzevne duznosti. Nek svako preporuci kako i koliko stigne, sve ce biti razmotreno (sem onoga sto sam vec konzumirao, jel'te). Mogu da garantujem da cu uspeti valjda da se izborim sa svime - sa stripovima 100%, sa muzikom 95%, sa filmovima...a valjda i tu neka stotka, necu valjda spavati sve vreme...mada...ko ce gi znati...elem, par pravila ipak :

1) Bez mangi. tj. bez mangi u 43209432 volumena. Ako neko ima nesto iz fazona vrh bogova, znaci pet 'nakvih knjiga, moze. Al ne duze od toga !
1a) kad sugerisete bonelijanu, molim vas ceo story arc, znaci, krug od 3 texa, 4 zagora, tako nesto.
2) hip hop, house, trance, tuc tuc trt mrt - nix.
3) po mogucstvu bez dramica u filmovima, pogotovo onih euro/azijskih dramica sto mr murdoc i zorglub vole da pisu kako im u srce diraju :D
4) svi stripovi u sugestiji moraju biti nekako dostupni u skenu, jer papir nema sanse da teglim sa sobom.
5) ne volim demokratiju al cu probati da ispostujem svaciji predlog. :D

I da, naravno, ako ikoga bude bol'o qrac (a ne bi trebalo previse), izlozicu svoje utiske, kako bi se opravdano mogli posramiti sto ste me naterali da izgubim dragoceno vreme na ovako nesto.

Imate, dakle, vremena koliko imate...probacu sve da dobavim u tom roku, mozda nesto i kasnije...eto, sto bi rekao kurt kombajn, "here we are now, entertain us", samo u prvom licu jednine. Ziveli.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/06/2012 : 00:39:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Muzika: A-HA: Album Minor earth, major sky (1999) Naravno, ako voliš glazbum osamdesetih. Ali ovo je fakat odlican album, kaj je je.

[tubehttp://www.youtube.com/watch?v=Awnhonto-8s&ob=av2e][/tube]

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Marenovic
Junior Member



Serbia
426 Posts

Member since 08/01/2009

Posted - 06/06/2012 : 00:45:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Marenovic a Private Message

Ajmo redom......

Kad si kod stripova pomenuo faraone, što ne pogledaš Kreseove Indijance?
Mada verujem da vec jesi. Ne znam šta bih ja tebi mogao da preporucim od stripova. Modesti Blejz?

Muziku bih preporucio živu, verovatno ceš naci neku vatrenu španjolku tamo da ti peva na uvce

FILM:
Evo za pocetak pogledaj velikog Džejmsa Stjuarta u filmu ROPE http://www.imdb.com/title/tt0040746/

Ako si vec gledao taj velicanstveni film (vecina odbacuje stare filmove ne znajuci šta propušta), preporucicu ti druge....
Koji ti žanr, zapravo voliš? U filmu, naravno.

Za pocetak toliko, Vaša Ekselencijo


Kolekcionar starina....
Imate li stogod staro a ocuvano? Moze i neka tetka...
Go to Top of Page

dessa
Advanced Member

Serbia
4353 Posts

Member since 19/11/2008

Posted - 06/06/2012 : 01:06:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dessa a Private Message
Mjuz: Ayreon - Into the Electric Castle ili 01011001
Oba su konceptualna i oba na 2 CD-a.

Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/06/2012 : 01:17:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Mairosu

Ne znam gde da turim ovo, pa, aj' ovde...

Elem, 27/6 tekuce godine, tj. za tacno tri nedelje, napustam ovu dolinu suza po drugi put u zivotu i idem na sam branik evropskog kontinenta. Pet godina u drugom mandatu je i previse Srbije, al sta da se radi, tako je moralo biti. U svakom slucaju, ja 27. idem sam, ostajem do 13/7 kako bih sredio svoje papire tj. izvadio spansku licnu i dobio njihov JMBG, sredio smestaj itd., onda sam nazad u Srbijici do 1/8 +-, pa onda sa djuture zenom & tjerom svi na avion.

E sad, tih prvih 17tak dana ili koliko vec, do 13. jula, su kljucni. Jer - lisen porodicnih obaveza, zene i deteta, konacno cu moci na miru da citam, gledam i slusam, pa, stoga, obracam se vama za pomoc, Mcn-style.

Trazim, dakle, 10 filmova, 10 stripova i 10 albuma za slusati kojima cu ubiti vreme u kratkim spanskim nocima dok sam opravdano odsutan od roditeljsko-muzevne duznosti. Nek svako preporuci kako i koliko stigne, sve ce biti razmotreno (sem onoga sto sam vec konzumirao, jel'te). Mogu da garantujem da cu uspeti valjda da se izborim sa svime - sa stripovima 100%, sa muzikom 95%, sa filmovima...a valjda i tu neka stotka, necu valjda spavati sve vreme...mada...ko ce gi znati...elem, par pravila ipak :

1) Bez mangi. tj. bez mangi u 43209432 volumena. Ako neko ima nesto iz fazona vrh bogova, znaci pet 'nakvih knjiga, moze. Al ne duze od toga !
1a) kad sugerisete bonelijanu, molim vas ceo story arc, znaci, krug od 3 texa, 4 zagora, tako nesto.
2) hip hop, house, trance, tuc tuc trt mrt - nix.
3) po mogucstvu bez dramica u filmovima, pogotovo onih euro/azijskih dramica sto mr murdoc i zorglub vole da pisu kako im u srce diraju :D
4) svi stripovi u sugestiji moraju biti nekako dostupni u skenu, jer papir nema sanse da teglim sa sobom.
5) ne volim demokratiju al cu probati da ispostujem svaciji predlog. :D

I da, naravno, ako ikoga bude bol'o qrac (a ne bi trebalo previse), izlozicu svoje utiske, kako bi se opravdano mogli posramiti sto ste me naterali da izgubim dragoceno vreme na ovako nesto.

Imate, dakle, vremena koliko imate...probacu sve da dobavim u tom roku, mozda nesto i kasnije...eto, sto bi rekao kurt kombajn, "here we are now, entertain us", samo u prvom licu jednine. Ziveli.



al ti nisi bia u Belgiji prije?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/06/2012 : 08:52:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Gibraltar?


kad si vec spomenuo trance, mozda najbolji mix goe svih vremena: Astral Projection vs. MFG - Nintrance (megamix) 8)
a onda i sve ostalo od pomenutih AP i MFG (rani radovi), Astrix, Logic Bomb, Talamasca, Man With No Name... ali ne znam zapravo pase li ti goa trance ili ne?



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 09:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

al ti nisi bia u Belgiji prije?

Jesam, ali, svi estranjerosi u spaniji, pa i oni iz EU, moraju uzeti njihov NIE ako zele ziveti tamo, imati njihove racune itd.

http://en.wikipedia.org/wiki/NIE_Number

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 09:14:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Poli


Gibraltar?


kad si vec spomenuo trance, mozda najbolji mix goe svih vremena: Astral Projection vs. MFG - Nintrance (megamix) 8)
a onda i sve ostalo od pomenutih AP i MFG (rani radovi), Astrix, Logic Bomb, Talamasca, Man With No Name... ali ne znam zapravo pase li ti goa trance ili ne?

Da, spomenuo sam da necu nikakav trance i tome sl. :D

Goa, jebote, to sam poslednji put cuo u srednjoj skoli.

Gibraltar, da. Tj. tamo cu na rabotu, u Spaniji cu da zivim. Property prices u Gibraltaru su weeeheeeheee kategorija, mozes na Beverly Hillsu da zivis za te novce.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 06/06/2012 : 09:16:04  Show Profile Show Extended Profile
Slušati: svoju majku
Citati: iz dlana
Gledati: zalaske sunca

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 09:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

Slušati: svoju majku
Citati: iz dlana
Gledati: zalaske sunca


Zalasci sunca bi trebali da budu kul, jedva sam par minuta do naredne vremenske zone, pa ce dan da bude ohohoho dug valjda.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 06/06/2012 : 09:24:21  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by Mairosu

quote:
Originally posted by fikus

Slušati: svoju majku
Citati: iz dlana
Gledati: zalaske sunca


Zalasci sunca bi trebali da budu kul, jedva sam par minuta do naredne vremenske zone, pa ce dan da bude ohohoho dug valjda.



Da li ti se rucni sat automatski podešava prelaskom u drugu vremensku zonu ili moraš rucno?

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 09:34:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Pretpostavljam da ne bi imalo smisla da ti predlažemo španjolske filmove, stripove i glazbenike, ili sa španjolskim temama? U stilu Almodóvar, Luna, Barcelona u svitanje, Falange crnog reda i tako to...

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37791 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 06/06/2012 : 09:41:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Lole Y Manuel


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 09:43:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Pretpostavljam da ne bi imalo smisla da ti predlažemo španjolske filmove, stripove i glazbenike, ili sa španjolskim temama? U stilu Almodóvar, Luna, Barcelona u svitanje, Falange crnog reda i tako to...


Pa ne bi bilo lose. Taman da pocnem da ucim jezik uz titlove.

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 06/06/2012 : 09:48:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Onda dobro, malo cu razmisliti i složiti romansko-ibersku listu s naglaskom na feel-good price, da ti u tudjini bude lakše!
Ono pozitiva, dobri ljudi, sretni završeci, sela moja mala, malo romantike bez patetike i sve u tom smislu.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/06/2012 : 10:54:23  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
za pocetak: Abre los ojos

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 11:18:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

za pocetak: Abre los ojos


Gledao. I to, i Thesis, i Los Sin Nombre...

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

swamp thing
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
4078 Posts

Member since 05/08/2009

Posted - 06/06/2012 : 11:41:39  Show Profile Show Extended Profile  Send swamp thing a Private Message
Album: Alphaville - Forever Young, 80-e, ja se trujem ovim danima

Strip: Blood:A Tale, J.M.DeMatteis, baš me zanima tvoj komentar stripa, meni je odlican
Originals, D.Gibbons

Film: Mislim da si ovdje dobro potkovan... Barry Lyndon od Kubricka? Battle Royale? Don't Look Now?
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 11:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by swamp thing

Album: Alphaville - Forever Young, 80-e, ja se trujem ovim danima

Strip: Blood:A Tale, J.M.DeMatteis, baš me zanima tvoj komentar stripa, meni je odlican
Originals, D.Gibbons

Film: Mislim da si ovdje dobro potkovan... Barry Lyndon od Kubricka? Battle Royale? Don't Look Now?


Alphaville imam plocu cak...filmove sam gledao, ali, strip je notiran - hvala !

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

Paka01
stripovi.com suradnik



Croatia
11445 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 06/06/2012 : 11:50:16  Show Profile Show Extended Profile  Send Paka01 a Private Message
Bez kojega albuma Dire Straitsa se nigdi ne ide. Bend za cili život!
http://www.youtube.com/watch?v=ript5JqSWb8

Would a new flood please finally come? A real rain and an assortment of plagues
And when all is said and done, even the Devil won't care enough to spit in the mud


https://www.last.fm/user/Pakaa
Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 11:51:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by Paka01

Bez kojega albuma Dire Straitsa se nigdi ne ide. Bend za cili život!
http://www.youtube.com/watch?v=ript5JqSWb8


To sam slusao jedva 16 miliona puta...al ponecu Making Movies reda radi. :D

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 06/06/2012 : 12:01:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
bolje da nadeš neku senoritu i riješia si sve probleme

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22297 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 06/06/2012 : 12:41:09  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
More, sunce, romantika...eh...

preporucujem ti film „Brokeback Mountain“. Mislim da je to pravo stivo za te romaticne prdjele. Evo sta kaze wiki o filmu:
??????? ???????? (????. „Brokeback Mountain“) ?? ???????? ?????????? ????? ?? 2005. ?????? ?? ????? ??????? ? ?????? ?????????? ? ??????? ???????, ???????? ?? ?????????? ????? ??? ???. ???? ?? ??? ????????? ?? ???? ??????, ?????? ??????? ? ?? ????? ?? ??????? ????, ??? ?? ??????? ???: ????? ?? ??????? ?????????? ????????, ????? ?? ??????? ?????? ? ????? ?? ???????? ???????? ?? ???? ????. ????????? ?????????? ????? ???????, ??? ????? ?? ??????? ?????????????? ???? 2005. ??????. ?????? ?? ?? ??????? ????? ?? ????? ???????????? ????????????? ???????? ??????? ???? ???????.

odgovarajuca lektira uz film je svakako i strip koji bi trebao da razbije sve predrasude prema mangama i koji na najbolji nacin pokazuje zasto se strip svrs(t)ava u umjetnost:


sto se tice muzike, vidim da ne volis techno zvukove i slicno, cijenis dobar pjevacki glas i klasicne instrumente. E ovo je prava stvar za tebe:
Kasermandl-greatest hits
http://www.youtube.com/watch?v=GUhmaTXlUDg&feature=related

Javi utiske.



Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 06/06/2012 : 12:48:33  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by swamp thing

Album: Alphaville - Forever Young, 80-e, ja se trujem ovim danima







COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Mairosu
Advanced Member



6689 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 06/06/2012 : 13:08:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Mairosu a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

More, sunce, romantika...eh...

preporucujem ti film „Brokeback Mountain“. Mislim da je to pravo stivo za te romaticne prdjele. Evo sta kaze wiki o filmu:
??????? ???????? (????. „Brokeback Mountain“) ?? ???????? ?????????? ????? ?? 2005. ?????? ?? ????? ??????? ? ?????? ?????????? ? ??????? ???????, ???????? ?? ?????????? ????? ??? ???. ???? ?? ??? ????????? ?? ???? ??????, ?????? ??????? ? ?? ????? ?? ??????? ????, ??? ?? ??????? ???: ????? ?? ??????? ?????????? ????????, ????? ?? ??????? ?????? ? ????? ?? ???????? ???????? ?? ???? ????. ????????? ?????????? ????? ???????, ??? ????? ?? ??????? ?????????????? ???? 2005. ??????. ?????? ?? ?? ??????? ????? ?? ????? ???????????? ????????????? ???????? ??????? ???? ???????.

odgovarajuca lektira uz film je svakako i strip koji bi trebao da razbije sve predrasude prema mangama i koji na najbolji nacin pokazuje zasto se strip svrs(t)ava u umjetnost:


sto se tice muzike, vidim da ne volis techno zvukove i slicno, cijenis dobar pjevacki glas i klasicne instrumente. E ovo je prava stvar za tebe:
Kasermandl-greatest hits
http://www.youtube.com/watch?v=GUhmaTXlUDg&feature=related

Javi utiske.

Ovo je pravi covek. Sa ovakvim mogu i do marsa, kamoli spanije !

Ko igra za raju, i zanemaruje taktiku, zavrsit ce karijeru u nizerazrednom Vratniku.

Kakav ti je kupus, takva ti je sarma -- otac Tadej
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 06/06/2012 : 13:25:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Film: The Night of the Hunter (1955)

Muzika: The AKAs Are Everywhere - Everybody Make Some Noise! (2008)

Strip: Tex / Kanadski pobunjenici (LIB 25)

Valjda sam spomenuo bar jedan "entitet" koji nisi video/cuo/citao

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war
Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000