forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Gradanski Neposluh
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 23/09/2012 : 22:25:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
u posljednje vrijeme dosta razmišljam o razlicitim oblicima protesta i otpora naprema ovome prokletom svijetu (i zemlji) u kojemu živim, pa tako, izmedu ostalog, i o institutu gradanskog neposluha. onima koji ne znaju o cemu se ovdje tocno radi, kratka definicija; gradanski neposluh je aktivna neposlušnost gradana prema provedbi zakona ili naredbi organa sluzbene vlasti (ili okupatorske sile) ne koristeci fizicko nasilje. Gradanski neposluh oznacava nenasilni otpor primarno kao sredstvo za izražavanje svojih pogleda.

mnogo mi je privlacna ideja iskazivanja vlastitog nezadovoljstva ovim nacinom. pa si tako mislim; KAKO POCETI? cime se prvo opirati? možda više ne placati RTV pretplatu, jer je na teve-u sve ionako sranje a i sama dalekovidnica ionako je u službi vladajucih. zatim otkazati mobitel, prestati kupovati u todoricevu konzumu, jer se ionako govori da je cijelo njegovo carstvo sagradeno na prevarama i lažima i da taj covjek aktivno i podmuklo, prekomjernim uvozom, ubija domacu privredu.

ipak, ono što bi bilo najveca fora je prestanak, odbijanje placanja poreza kao jasan otpor politici vladajucih. vecina poreza ionako nema nikakve "moralne" (a možebitno niti zakonske) osnove. porez na ovo, porez na ono, na slivne vode (?), uskoro možda i na zrak... ukratko, bezobrazluk i grabež bez premca, koja, kako se pokazuje, sve manje i manje ide gradanima u korist, a sve više nekim privatnim interesima... a iako sve pocinje sa pojedincem, naravno da ovo mora biti ujedinjena akcija znacajnijeg broja gradana kako bi se moglo pricati o kakvoj-takvoj efikasnosti iste.

ovo je samo ugrubo predoceno razmišljanje o doticnoj temi, ali zacijelo vam je jasno da pojedinci institut gradanskog neposluha koriste na gomilu nacina i sada vec prakticki na dnevnoj osnovi. jedan od najekstremnijih i najucestalijih oblika kojima cesto možemo svjedociti je upravo štrajk gladu obespravljenih radnika.

koliko vi razmišljate o ovim stvarima? koliko su one efikasne? koliko je pametno se ovako opirati i ovako protestirati?

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/09/2012 : 22:31:40  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
neplacanje poreza nije baš pametno. siti se Al Caponea.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/09/2012 : 22:35:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Šuti i trpi. Dok možeš, kada ne budeš mogao krepat ceš kao pas na ulici ili u stanu svejedno. Jer ova država covjeku jednostavno ne da živjeti.
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 23/09/2012 : 22:45:28  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
Zanimljiva tema.

Gradanska neposlušnost je svakako tema o kojoj onako, podsvesno, nesvesno, ali i nedovoljno razmišljamo. Gradanska neposlušnost je svakako nešto što se dotice iskljucivo ljudi koji koriste svoj mozak. Dakle, sigurno ne ljudi iz pesama grupe "Balkan", koji trpe socijalisticko ugnjetavanje pod izgovorom "socijalistickog razvoja i samoupravljanja"... Danas je to sve kapitalizam i demokratija. Nikakve razlike nema.

Ono što je velika prednost, nas, obicnih smrtnika, nas koji smo podjarmljeni, s tim što su nam oko vrata stavili uloške, da možemo vuci što duže, da ne prepilamo vrat, jeste taj usadeni inat, i kao Balkanaca i Južnih Slovena.

Ono što je velika mana jeste nedovoljna odlucnost, to vecito traženje vode, uzora i primera... Nedovoljna spremnost da se išta otpocne na svoju ruku, to vecito bežanje u anonimnost, masu i gužvu.

Najbolji primer, kad si vec spomenuo okupaciju, za gradansku neposlušnost jeste svakako primer kinooperatera Gulivera iz Šotrine serije "Više od igre". Kada su Nemci okupirali Gradinu, on je na svaki dokumentarni žurnal koji prikazuje Gebelsove govore ubacivao sliku na kojoj je pisalo "Op'rem dobro!". Ili što bi danas rekli "Jeb'o to!".

Ali još jedan problem nas Balkanaca i Južnih Slovena jeste upravo u tome što smo složni samo onda kada smo u masi, i kada se treba boriti protiv nekog stranog, ili nekog nametnutnog nam neprijatelja. Protiv gospode koja nas trenutno jebu nemamo ništa protiv, jer "sami smo ih birali, a i naši su...".

U Srbiji, konkretno, narod je previše umoran, još od 5. oktobra. Videli su da se apsolutno jebeno ništa nije promenilo 5.10.2000. i nemaju volje da se bune ni protiv novih...

Nažalost, to vreme i ta situacija u kojoj Giga Moravac, voda sindikata, ruši Kurcubica i namerava da ruši i dalje i štrajkuje, dok ne nade krivca za trenutno stanje, je ostvarivo samo u TV serijama Siniše Pavica...

Svaka gradanska neposlušnost, recimo u odbijanju placanja BusPlus-a iliti autobuskog Gestapoa, ili odbijanje nošenja licne karte i kada se ide do samoposluge jer se uvek nade budala koja ti traži LK na uvid, ili placanje silnih dažbina pri upisu na fakultet, ono moljakanje po šalterima na kojim rade nadrkane službenice, pa i ova komunalna policija, sve su to nameti koje smo sami sebi dozvolili, protiv kojih se nismo aktivno borili.

Gradanska neposlušnost je svakako pozitivna pojava, izražavanje javnog mnjenja, borba protiv režima. Problem je što u biti nijedan režim ne valja, i što se ceo život iovako bunimo i borimo.

A kako prolazi onaj koji se buni, odnosno, onaj koji se pasivno buni, tj. onaj koji se ne buni uopšte (ako je ovo moguce uopšte), tj. koji se buni "po gradanski" se najbolje može videti na primeru Kamijevog "Stranca", Mersoa.

Na kraju, mogu samo reci da se treba buniti. Treba redom tražiti krivce i smenjivati ih, makar to bilo i pušenjem na ulici, blizu škole. Ne treba pušiti komunalnoj policiji.

Jedino što je problem, jeste cinjenica da, ma koliko ti bio pasivan u svom otporu, toliko su štrajk-brejkeri aktivni i odlucni.

Jedini nacin da se bol prevazide, što rece Bora Corba, jeste neki vid revolucije (to nije rekao Bora Corba), ali se time samo odlaže i odgada neminovno...

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 23/09/2012 : 22:50:06  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Šuti i trpi. Dok možeš, kada ne budeš mogao krepat ceš kao pas na ulici ili u stanu svejedno. Jer ova država covjeku jednostavno ne da živjeti.



Tonka je sve rekao...
Popišam se na sve "divote i vrednote" kada covjek radi po cijele dane, a nema za hranu i režije
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 23/09/2012 : 22:56:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Ma to je strašno, užasno.
Još nam se jedan RC ismijava u facu.
Govore strancima da radnica u ducanu ima placu 16 000 kuna, a ona radi za 2100. Pa gdje to ima.

Umoran sam od takvih prica više. Bolje da se zakljuca ova tema. Samo covjeka rastužuje i upropaštava.

Ja sam još ok zbog nekih razloga i što se tice sadašnjosti i buducnosti.
Ali kako je tek drugima
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 23/09/2012 : 23:00:43  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24



Umoran sam od takvih prica više. Bolje da se zakljuca ova tema. Samo covjeka rastužuje i upropaštava.



Upravo poenta moje price

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 23/09/2012 : 23:03:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
zivimo u drzavama kakve su takve su. drzava,to nisu samo porezi il racuni,ona i nesto zauvrat dadne. ne mogu ja sad sve nabrajati. a ako netko zeli anarhiju,predlazem mu da ode u somaliju. to je drzava sa vec preko 35 godina gradjanskog neposluha. tu je ono sto svi "zelimo",jaci mlatne slabijega i nikom nista.

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/09/2012 : 23:47:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Covjek je stvoren genetickim inžinjeringom prije par desetaka tisuca godina da bio bio ropska radna snaga - konkretno rudar.
Svaka pobuna protiv vlasti, jarma, režima, teškog rada za male pare nam dakle nije u prirodi vec predstavlja anomaliju.
Govorim o pojedincima (kao što je Kiky) koji podižu glavu iz pijeska.
Jedan obican covjek ne može ništa protiv mehanizma. Nagnati ili nagovoriti više ljudi da podignu glave je nemoguce (rekoh vec zašto). Povremeno se rodi Gandi ili M.L. King koji malo uzburkaju vodu, no vremenom se opet sve vrati na staro.
Ako prestaneš placati racune, završit ceš u dugovima, djeca gladna, žena nervni slom, a ti na kraju u zatvoru (ne odmah vec kao posljedica niza buntovnih koraka koji ce te ukopavati sve dublje).
Oni su stvarali pravila previše dugo i planirali previše pažljivo da bi im neki usamljeni nebojša to upropastio.
Sve što možeš je nauciti njihova pravila toliko dobro da možda postaneš jedan od njihovih više pozicioniranih sluga koji žive nešto bolje...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 23/09/2012 23:50:24
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 23/09/2012 : 23:48:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by kiky
....
jedan od najekstremnijih i najucestalijih oblika kojima cesto možemo svjedociti je upravo štrajk gladu obespravljenih radnika.

koliko vi razmišljate o ovim stvarima? koliko su one efikasne? koliko je pametno se ovako opirati i ovako protestirati?

Ja kao ucesnik velikog broja demonstracija protiv režima samo da ti dam jedan savet: NIKAKO ŠTRAJK GLAÐU!!!

Ostalo je manje-više dozvoljeno...


Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/09/2012 : 23:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

zivimo u drzavama kakve su takve su. drzava,to nisu samo porezi il racuni,ona i nesto zauvrat dadne. ne mogu ja sad sve nabrajati. a ako netko zeli anarhiju,predlazem mu da ode u somaliju. to je drzava sa vec preko 35 godina gradjanskog neposluha. tu je ono sto svi "zelimo",jaci mlatne slabijega i nikom nista.






a šta to?

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/09/2012 : 23:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/bumerang-generacija-90-posto-mojih-prijatelja-zivi-s-roditeljima-to-vise-nije-sramota.html

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 23/09/2012 : 23:52:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by kiky
....
jedan od najekstremnijih i najucestalijih oblika kojima cesto možemo svjedociti je upravo štrajk gladu obespravljenih radnika.

koliko vi razmišljate o ovim stvarima? koliko su one efikasne? koliko je pametno se ovako opirati i ovako protestirati?

Ja kao ucesnik velikog broja demonstracija protiv režima samo da ti dam jedan savet: NIKAKO ŠTRAJK GLAÐU!!!

Ostalo je manje-više dozvoljeno...




Ne kontam štrajk gladu.
Ti gladuješ u znak protesta i na kraju naštetiš kome?
Nikakve mi to logike nema...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 23/09/2012 : 23:53:32  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.jutarnji.hr/mladi-bez-perspektive--izgubljena-generacija--do-35--s-roditeljima--sa-40--u-brak--svoj-stan--tko-zna-kad/949306/

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 23/09/2012 : 23:59:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
obi-wan,slazem se sa 99%. al gandi i m.l.king,obicni politicari. gandi za slobodu indije,king za ravnopravnost crnaca. gandi nije htio ukinuti indijski sistem "kasta". a kinga je bolila pisa za drugim manjinama u sad'u.
to ne znaci da nisu bile dobre svjetske licnosti.vukli su svoju stranku. za kikiya imam osjecaj da on cijelom svijetu zeli dobro.on je poput che'a. revoluciju u cijeli svijet iznijeti.respect!

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/09/2012 : 00:03:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Where is the horse and the rider? Where is the horn that was blowing? They have passed like rain on the mountain, like wind in the meadow. The days have gone down in the West behind the hills into shadow. How did it come to this?

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/09/2012 : 00:09:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

http://www.jutarnji.hr/mladi-bez-perspektive--izgubljena-generacija--do-35--s-roditeljima--sa-40--u-brak--svoj-stan--tko-zna-kad/949306/


Ali nece ovako moci dovijeka. Balon se napuhao jako puno a kada pukne biti ce svega.
Ne pratim stanje u Grckoj što je tamo? Kako se oni nose?
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2012 : 00:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

quote:
Originally posted by lwood

http://www.jutarnji.hr/mladi-bez-perspektive--izgubljena-generacija--do-35--s-roditeljima--sa-40--u-brak--svoj-stan--tko-zna-kad/949306/


Ali nece ovako moci dovijeka. Balon se napuhao jako puno a kada pukne biti ce svega.
Ne pratim stanje u Grckoj što je tamo? Kako se oni nose?




nikako.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2012 : 00:14:41  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://www.bankamagazine.hr/Naslovnica/Hrvatska/tabid/102/View/Details/ItemID/77210/ttl/Veliki-izvjestaj-o-novom-siromastvu-Cudo-u-Hrvatskoj/Default.aspx

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 24/09/2012 : 00:15:24  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
http://danas.net.hr/hrvatska/u-hrvatskoj-cu-umrijeti-u-bijedi-i-siromastvu-odlazim

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 24/09/2012 : 00:23:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

http://danas.net.hr/hrvatska/u-hrvatskoj-cu-umrijeti-u-bijedi-i-siromastvu-odlazim



Još da nagovorim curu koja ima Australsko državljanstvo da odemo van ove jadne, bijedne, primitivne države i dobro.
Go to Top of Page

Ultras
Advanced Member



Serbia
10042 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 24/09/2012 : 01:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Ultras's Homepage  Send Ultras a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by Ultras

quote:
Originally posted by kiky
....
jedan od najekstremnijih i najucestalijih oblika kojima cesto možemo svjedociti je upravo štrajk gladu obespravljenih radnika.

koliko vi razmišljate o ovim stvarima? koliko su one efikasne? koliko je pametno se ovako opirati i ovako protestirati?

Ja kao ucesnik velikog broja demonstracija protiv režima samo da ti dam jedan savet: NIKAKO ŠTRAJK GLAÐU!!!

Ostalo je manje-više dozvoljeno...
Ne kontam štrajk gladu.
Ti gladuješ u znak protesta i na kraju naštetiš kome?
Nikakve mi to logike nema...


Upravo to.
Naškodiš svom zdravlju, a ispadneš budala na kraju.
Nikada nisam podržavao taj vid protesta.



Svet stripa - portal - instagram - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1591 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 24/09/2012 : 02:35:14  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Sa stajališta pojedinca puno je mudrije i efikasnije odvagnuti stvari i odluciti gdje živjeti što raditi itd. i onda se baciti na ostvarenje toga.
Ne znam koliko smisla ima uopce gradanski neposluh i ini oblici iskazivanja nezadovoljstva u današnjem svijetu.
To mi zvuci jako idealisticki a svaki idealizam povlaci raznorazna trpljenja što pojedinca što odredene grupe a to mislim da nema smisla jer je život ipak malo prekratak za takve sportove.

Moje aukcije u prodaji
Go to Top of Page

kosmajac
Average Member

Serbia
751 Posts

Member since 07/09/2010

Posted - 24/09/2012 : 08:16:54  Show Profile Show Extended Profile  Send kosmajac a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Covjek je stvoren genetickim inžinjeringom prije par desetaka tisuca godina da bio bio ropska radna snaga - konkretno rudar.
Svaka pobuna protiv vlasti, jarma, režima, teškog rada za male pare nam dakle nije u prirodi vec predstavlja anomaliju.
Govorim o pojedincima (kao što je Kiky) koji podižu glavu iz pijeska.
Jedan obican covjek ne može ništa protiv mehanizma. Nagnati ili nagovoriti više ljudi da podignu glave je nemoguce (rekoh vec zašto). Povremeno se rodi Gandi ili M.L. King koji malo uzburkaju vodu, no vremenom se opet sve vrati na staro.
Ako prestaneš placati racune, završit ceš u dugovima, djeca gladna, žena nervni slom, a ti na kraju u zatvoru (ne odmah vec kao posljedica niza buntovnih koraka koji ce te ukopavati sve dublje).
Oni su stvarali pravila previše dugo i planirali previše pažljivo da bi im neki usamljeni nebojša to upropastio.
Sve što možeš je nauciti njihova pravila toliko dobro da možda postaneš jedan od njihovih više pozicioniranih sluga koji žive nešto bolje...


Kakav geneticki inzenjering..kako tako lupetas covece...pa imas godine razmisli..valjda si stvoren od Boga..ako tvrdis da si od majmuna pa ti idi i zivi na drvetu...stvoren si da se oslanjas na ljude i da volis uzajamno sa njima kako bi se spasao...sve ostalo moras da izdrzis
Sami ste birale vase vlade kao i mi nase..narod je u principu los ucenik jer slabo pamti i odvise nepismen i bezobrazan...zato nemojte se zaliti...lepo je svima vama kad jos imate vremena pisati po forumima..i ja svama skupa naravno...ali polako..vreme se ubrzava
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 24/09/2012 : 09:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Nemoj se ljutiti, ali meni to što ti pišeš nema nikakvog smisla.
Ne kažem da možda nisi u pravu za sve ili dio, ali logika mi govori da to nije tako.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 24/09/2012 09:14:51
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 24/09/2012 : 11:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Tonka24

Šuti i trpi. Dok možeš, kada ne budeš mogao krepat ceš kao pas na ulici ili u stanu svejedno.


Najgore resenje druze Tonka,cutati i pustiti da te gaze i ugnjetavaju.


Tuta,kosmajac-
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000