forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Bonelli marke
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Jeste li zainteresirani, da izdamo BONELLI MARKE?
Ovo nije zajebancija, kod POŠTE SLOVENIJE, može svaki da napravi svoju marku. Procitajte donji link ili možete pisati na info@posta.si.

http://www.posta.si/predstavitev-storitve/1181/Tehnicne-znacilnosti

Meni su napisali, da je najmanje moguce naruciti jednu polu sa 20 maraka i to košta 15 eura, za obicne marke u unutrašnjem prometu (oznaka A). To znaci, da se ovakva marka može staviti na pismo i poslati ga. Može se normalno koristiti ovakvu marku! Naravno može se napraviti i marke kategorije B, C,...ako se šalje pismo medunarodno, ali su onda skuplje, jer je i poštarnina skuplja (slanje u inozemstvo je skuplje nego slanje u unutrašnjem prometu).

Kako bilo, ako je netko zainteresiran, možemo zajedno naruciti marke.
Stavljajte ovdje logotipe, kakve marke bi htjeli da nam naprave (zagor, tex,....).
Meni ionako ne treba 20 maraka, ako budemo dvojica možemo platiti svaki 7,5 eura i svaki uzimamo 10 maraka, ako nas bude cetvorica onda svaki placa 3,75 eura i dobija 5 maraka.
Najbolje bi bilo da nas se nade cetvorica, pa onda zajedno pronademo logotipe i šaljemo ih da nam naprave marke i onda ih podijelimo medu sobom.
Naravno uzeli bi uvijek samo jednu polu (20 maraka), ali bi dali više razlicitih motiva,....na kraju bi imali lijepu kolekciju maraka i dosta rijetko (svega 20 maraka po izvodu!), a to znaci da može svatko neke od ovih 5 maraka prodati npr...recimo zadržite 2 marke (žigosanu i nežigosanu) a 3 prodate dalje....


Evo ekipe:

-1Euro
-spiritoconlascure
-Zagor i Chico
-bjelolasica

Edited by - 1Euro on 28/09/2012 15:20:42

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
mislim da bi ovo bila jedna lijepa marka:



stavljajte i ostali logotipe iz "Bonelli svijeta" pa cemo napraviti marke od njih.
Ali koliko sam vidio slika ne smije imati više od 500kb
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:26:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Predlažem, da na kraju, kada budemo odlucili, da necemo više nastavljati sa štampanjem, narucivanjem,....ovih maraka ili barem ove Bonelli Serije (možda idemo onda na Disney seriju ili nešto slicno), da na kraju uvijek napravimo i CERTIFIKATE AVTENTICNOSTI (znaci i 20 certifikata) koji idu uz svaku seriju, pa ako se ikada bude prodavalo, bit ce dodatni plus imati uz to i certifikat, gdje ce pisati:
-godina izlaženja
-koje sve marke su bile u toj seriji (opis)
-naklada (broj svih štampanih maraka) npr 1/20, 2/20, 3/20
Go to Top of Page

Tutta
Advanced Member



Germany
32400 Posts

Member since 19/02/2010

Posted - 27/09/2012 : 15:27:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tutta a Private Message
jel ta marka nije vec zasticena?

+IN HOC SIGNO VINCES+


Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:28:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
i na kraju, ovo nisu "pepeljuge" (marke koje se ne mogu slati na pismu), nego obicne PRAVE marke, koje se mogu staviti na pismo i poslati ga (unutar Slovenije) na odredište, znaci sasvim legalne marke.

Javite se oni koji ste zainteresirani, mislim da bi bilo najbolje da nas je cetvorica.....
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 27/09/2012 : 15:32:53  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
Mogla bi pošta Slovenije da objavi markicu sa likom gradonacelnika Ljubljane Zorana Jankovica, išla bi ko alva!!!
;)))))
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:37:06  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta

jel ta marka nije vec zasticena?



dobro pitanje.....ne znam baš kako stvari idu oko toga....mislim, siguran sam, da na POŠTI SLOVENIJA nece praviti probleme i oni ce marke štampati. Isto tako marka ce biti VAŽECA marka na teritoriju Slovenije.
A sad jel to dozvoljeno sa gledišta Bonellia nemam pojma....vjerovatno nije ali i oni ce sada težko dokazati kako je to bilo ukradeno, jer ljudi štampaju fanzine, tiskaju svoje stripove za sebe, služe se photoshopom pa preurede neke motive itd,....stavljaju slike na internet npr....tako da.....pošto se ovdje ne radi o milijun primjeraka, nego kako sam rekao 20 maraka (manje ne može, jer su takv apravila kod Pošta Slovenija, znaci ne mogu ja sam sebi napraviti jednu marku...) ali nas može dvadeset napraviti po jednu marku recimo....i to ti dode onda isto ako je netko za sebe odštampao strip....
Ako imate neku ideju kako to napraviti (jeli dozvoljeno) itd,....slobodno recite pa cemo napraviti tako kako treba, da ne budemo naštetili Boneliju.
Ovo cak nije treba da napravimo, ja sam samo dao ideju jel mislim da bi bilo cool imati ovakve marke a Pošta Slovenije to može napraviti za nas.....inace ja sam protiv PIRATERIJE, pa zbog toga n ebi ni dozvolio da štampamo u 100 primjeraka npr. A ako smo cetvorica pa svatko uzima po 5 maraka, mislim da nece biti kraj svijeta....Ali volio bi cuti naravno i vaše mišljenje.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:38:20  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 2

Mogla bi pošta Slovenije da objavi markicu sa likom gradonacelnika Ljubljane Zorana Jankovica, išla bi ko alva!!!
;)))))



zar se nisi ti povukao sa foruma?
Inace meni je drago da si ovdje ali nemoj spamati topik. Ovo je stvarno jedan od rijetkih topika gdje se ne zajebavam i zainteresiran sam (kao filatelista) da napravimo ovakve marke.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:47:43  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
i ovo bi bile lijepe marke:




možete i vi stavljati svoje prijedloge

Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 27/09/2012 : 15:49:08  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
Povukao sam se ali me juce vratio na prevaru King Warior! ;)
Inace, nemam nameru da ti spamujem topic, daleko od toga, voleo bih da ti inicajativa koja je inace odlicna uspe. Ako hoceš, imaceš od mene i medijsku podršku!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:52:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
mogli bi staviti sliku svakog Bonelli junaka, ili bar on enajpopularnije i time bi onda zakljucili tu Bonelli seriju pa bi onda išli na Disney seriju, pa onda možda na nešto van stripova, recimo životinje, ili svijetski poznate ratnike, automobile,....
Za svaku seriju nas je potrebno 4, to znaci da nakon završene "Bonelli serije" može netko odustati, pa dode neki drugi umjesto njega, ako taj više ne želi da bude u tom timu ili g ata serija ne zanima pa ju želi propustiti....Recimo volite automobile a ne zanimaju vas životinje, znaci sudjelovat cete samo u toj seriji koja vas zanima, ako za neku seriju ne bude dovoljno ljudi (4), ta se serija onda nece štampati.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 15:57:24  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by vronski 2

Povukao sam se ali me juce vratio na prevaru King Warior! ;)
Inace, nemam nameru da ti spamujem topic, daleko od toga, voleo bih da ti inicajativa koja je inace odlicna uspe. Ako hoceš, imaceš od mene i medijsku podršku!



hvala ali mislim da bi ipak bilo bolje bez medijske podrške, da nas stvarno netko ne prijavi, jer ne znam kako je to sa pravima oko Bonelija itd....iako se vidi, da nam nije namjera neko bogacenje, jer je tako mala naklada da se to više štampa za nas, ono kao neki fanzin itd.....a i kasnije cemo štampati npr. Svijetski poznate ratnike (Genghis Khan, Geronimo, Napoleon.....), ili neku drugu seriju, tako da nam nije namjera krasti od Bonelia ili živjeti na njegov racun....no ako to stvarno ne bude dozvoljeno onda cemo odustati od Bonelija pa cemo štampati Disney npr ili automobile ili ratnike ili životinje,...
Dobrodošao na forum.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9927 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 27/09/2012 : 16:06:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
disni ti je sto posto zasticen. boneli bi ti mogao proci jer je manje vjerojatno da ce netko skuzit o cemu se radi

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

vronski 2
Senior Member



2381 Posts

Member since 11/10/2009

Posted - 27/09/2012 : 16:15:20  Show Profile Show Extended Profile  Send vronski 2 a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by vronski 2

Povukao sam se ali me juce vratio na prevaru King Warior! ;)
Inace, nemam nameru da ti spamujem topic, daleko od toga, voleo bih da ti inicajativa koja je inace odlicna uspe. Ako hoceš, imaceš od mene i medijsku podršku!



hvala ali mislim da bi ipak bilo bolje bez medijske podrške, da nas stvarno netko ne prijavi, jer ne znam kako je to sa pravima oko Bonelija itd....iako se vidi, da nam nije namjera neko bogacenje, jer je tako mala naklada da se to više štampa za nas, ono kao neki fanzin itd.....a i kasnije cemo štampati npr. Svijetski poznate ratnike (Genghis Khan, Geronimo, Napoleon.....), ili neku drugu seriju, tako da nam nije namjera krasti od Bonelia ili živjeti na njegov racun....no ako to stvarno ne bude dozvoljeno onda cemo odustati od Bonelija pa cemo štampati Disney npr ili automobile ili ratnike ili životinje,...
Dobrodošao na forum.



HVALA!

Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 27/09/2012 : 16:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
Ja sam za ali samo pod uslovom da uradimo i Dilana.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 17:37:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Ja sam za ali samo pod uslovom da uradimo i Dilana.



pa ja mislim da bi za ovu Bonelli seriju bilo najbolje da napravimo recimo top 10 junaka svakoga po jedan put, tako da bi naravno i dylan bio tu.
Znaci svaki junak bi dobio jednu marku, necemo sada svakoga po deset razlicitih maraka.
Kod Zagora bi bilo najbolje ovaj znak, koji sam ja stavio, kod Dylana pronadi nešto od njega i stavi ovdje pa cemo i njega npr.
Možemo naravno i više od deset razlicitih ali to ce nas dosta koštati....
Svaka marka, koja ide u 20 jednakih primjeraka (koje cemo onda podijeliti medusobom) košta 15 eura (znaci 0,75 centa po komadu) što i nije tako malo.....tako da trebamo napraviti stvarno zanimljive marke,.....inace trebam spomenuti i to, da se može birati boja uokvira (mislim da ima 5 boja) i da su marke SAMOLEPLJIVE ( ko slicice ), tako da bi mogli i album napraviti npr....znaci marke su dosta kvalitetne i još jednom ponavljam, da su VAŽECE u Sloveniji!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 17:46:56  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

disni ti je sto posto zasticen. boneli bi ti mogao proci jer je manje vjerojatno da ce netko skuzit o cemu se radi



pa Disney so dosta štampali na markama, ne znam jel su platili prava, valjda jesu...znam da su štampali npr kod San marina itd....ali vjerovatno si u pravu.
Ponavljam, nije mi namjera baviti se piraterijom, pa ako netko zna za 100% da se ne smije štampati ove marke od Bonelija neka kaže, dokaže,...pa ih necemo štampati....ima puno drugih motiva koje možemo staviti na marke i bez veze da rizikujemo, ali ako to nije problem bilo bi super imati i ove Boneli marke....

Recimo, meni su neki Boneli crtaci nacrtali nekoliko crteža. Šta ako ja npr skeniram jedan crtež i napravim marku, jel to dozvoljeno ili ne?
Npr crtež su nacrtali meni, znaci mogu ja sa njim raditi šta hocu nije li tako? Mogu ga nalijepiti negdje, staviti na zid, pokazivati ljudima,ili napraviti marku....ili sad ima netko prava na taj crtež?
Isto je po mom mišljenju i to sa markama.
Recimo netko je stavio taj znak, ili crtež ili bilo šta na internet gdje ga svatko može vidjeti, i meni se svida i ja ga stavim na marku, u cemu bi bio problem.....Necemo mi sada štampati 10.000 maraka sa namjerom prodaje. Ali manje od 20 ne može, jer su takva pravila kod pošte Slovenije....
Go to Top of Page

Zagor i Chico
New Member



Croatia
214 Posts

Member since 14/05/2011

Posted - 27/09/2012 : 21:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor i Chico a Private Message
Uf ja samo znam da bi volio imati 5 marki na Zagora
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 21:49:57  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Zagor i Chico

Uf ja samo znam da bi volio imati 5 marki na Zagora



pa ajde onda, rizikuj tih 3,75 eura....Ako nas ima 4 (onda svatko plati 3,75 eura) i dobivamo 20 maraka, pa podijelimo (svaki 5).
Kasnije možemo napraviti još neku drugu marku...

Ajde ljudi javite se tko je zainteresiran, pa da vas stavim na spisak.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 21:58:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
ako ste skepticni,mogu ja sam, da kupim tih 20 maraka, pa vam onda ovdje pokažem, kako je sve to ispalo, pa možete onda kupiti od mene (ali tada bi to vec bila piraterija....).
Neka mi netko od moderatora ili Markos javi, jel mogu ja to onda ovdje objaviti i prodati recimo 10-15 maraka za fanove ili ne?
Ako ne, onda ništa od toga pa cu štampati samo za sebe ili za neke filatelisticke kolege na nekom drugom forumu.
Ili cu napraviti marke neke druge serije, recimo na temu ratnika (Genghis khan, Geronimo,...)
Znam da na ovom forumu nema mijesta za piratske stripove ali kako je onda u ovom primjeru....jel to isto prekršaj?
Mislim prodavaju se i šalice sa likom Zagora npr po striparnicama, jel to piraterija ili nije?
Neka mi netko kaže, pa cu se ja onda prilagoditi pravilima.
Go to Top of Page

spiritoconlascure
New Member



Croatia
288 Posts

Member since 24/11/2010

Posted - 27/09/2012 : 22:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit spiritoconlascure's Homepage  Send spiritoconlascure a Private Message
evo ja sam isto za zagora
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 27/09/2012 : 22:40:15  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Ok, onda cemo najprije Zagora, jel se slažete za ovaj znak ili da nešto drugo?

Evo ekipe:

-1Euro
-spiritoconlascure
-Zagor i Chico
-bjelolasica


Edited by - 1Euro on 28/09/2012 10:07:51
Go to Top of Page

bjelolasica
stripovi.com suradnik



Croatia
5106 Posts

Member since 30/08/2009

Posted - 27/09/2012 : 23:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send bjelolasica a Private Message
A jebiga racunajte i mene.

Don’t beat me massa!Please don’t beat me massa!Don’t beat this tired old body! No, no!
http://www.youtube.com/watch?v=H8D93Awa434
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/09/2012 : 10:06:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by bjelolasica

A jebiga racunajte i mene.



ok, stavljen si na spisak!

Znaci nas cetvorica. Ja cu sada to poslati na Poštu Slovenije i naruciti 20 komada, kada mi stignu marke, okacit cu sliku ovdje i javiti vam, pa cemo se onda dalje dogovoriti oko preuzimanja itd....
A vi malo razmislite šta da štampano sljedece!

A ja se nadam d ami nece previše komplicirati na Pošta Slovenije, jer nisam još nikada narucio marke p ada vidim jel to stvarno tako kako sam procitao.
STAY TUNED!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12438 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 28/09/2012 : 16:19:29  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Za moju ekipu:

-poslao sam mail na Poštu Slovenije, cekam da mi odgovore, koliko sam procitao na njihovoj stranici, ceka se oko 14 dana na marke, tako da ce to vjerovatno biti do CRŠ-a pa cete moci tamo pokupiti ako budete išli, ako ne, onda cu vam poslati po pošti.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 28/09/2012 : 19:02:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Bonellijevi junaci su vec izdavani na markicama.

http://forum.striparna.com/viewtopic.php?f=3&t=2359
druga strana

--

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 28/09/2012 22:17:30
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000