forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Sexualno nasilje u okvirima drustva.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/10/2012 : 09:57:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
POZNATI poljubac koji je simbolizirao americku pobjedu u drugom svjetskom ratu nije ništa drugo nego cin seksualnog nasilja? Tako barem tvrdi britanska blogerice koja tvrdi da je Greta Zimmer Friedmen zgrabljena i poljubljena protiv svoje volje.

"Ako postoji jasniji primjer našeg pogrešnog poimanja seksa i romantike, ne mogu ga se sjetiti", stoji na blogu Crate and Ribbons.

Njen je blog podigao prašinu, potegnuo neka zanimljiva pitanja i ispunio svjetske medije jer mornar sa slike, George Mendosa, uistinu je zgrabio i poljubio Gretu protiv njene volje. Da stvar bude gora, tada je bio na spoju s tadašnjom djevojkom i buducom suprugom Ritom Perry. Bio je pijan i ushicen, zgrabio je zgodnu medicinsku sestru i poljubio je.

"Nisam ga ljubila, on je ljubio mene. Nisam ga ni vidjela kako prilazi i prije nego sam se snašla, bila sam u njegovu zagrljaju", kazala je Greta Zimmer Friedman u jednom intervjuu, a blogerica dodaje: "Cini se jasnim da je rijec o cinu seksualnog nasilja. Ipak, svi smo odlucili negirati tu cinjenicu, cak i kad smo prenijeli njene rijeci".




Interesantna tema.
Dogada se svakodnevno svuda oko nas i u svim slojevima drustva te je sveprisutna i u tabu terminologiji, pa opet se tretira kao jedan presutni gentlemanski prestup koji se eto dogodio stjecajem okolnosti.
Mislite li da je ok potapsati sekretaricu ,konobaricu ili javnu djelatnicu po guzici u stilu "ma znas vec"
Mislite li da je ok zenu tretirati kao sexualni objekt ...kod kuce, na poslu , u drustvu?

Dajte..sigurno tema vuce puno dublje korijenje nego sto mislimo


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/10/2012 : 12:07:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
nije ok ako je protiv tudje volje i nema se sta tu puno razmisljati.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 08/10/2012 : 12:26:51  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

nije ok ako je protiv tudje volje i nema se sta tu puno razmisljati.

Nacelno receno Da, ali patrijahalno drustvo to ipak malo drugacije vidi i prakticira..zar ne mislis?

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 08/10/2012 : 12:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
naravno da se to prakticira, imas mali milion primjera, ali ne znaci da je to ok. u nekim dijelovima se jos uvijek prodaju djeca, ugovaraju brakovi protiv volje ali je to vremenom postalo neprihvatljivo. nadam se da ce i ovo tako postati neprihvatljivo ponasanje.
napominjem ako je protiv tudje volje, jer ako se ti doticnoj osobi svidjas mozda ce i zeljeti takvo ponasanje od tebe:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 08/10/2012 : 13:01:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Opet nije sve crno i bijelo.
Ushicen velikom pobjedom, poljubio nekoga na ulici.
Spalimo ga na lomaci kao primjer drugima.
Za poljubac ili lagano tapšanje po dupetu kazna može biti opomena, šamar, novcana ili nešto slicno.
Za grupu manijaka koji su silovali 15-godišnju djevojcicu kazna mora biti znatno oštrija (kastracija i/ili duga zatvorska kazna npr.)
Ne možemo složenicom "seksualno nasilje" obuhvatiti citav problem.
Treba ici ka zaustavljanju seksualnog nasilja.
No cuvati se pretjerivanja (evo primjer iz filma Henkok):
Prikovana neprijateljsko vatrom, policajka uplašena cuci iza automobila. Dolece Henkok i pita: Imam li dozvolu dodirivati vaše tijelo? Nije ništa seksualno!
Lako je otici predaleko i od sasvim nevinih ili razumljivih situacija (kao što je uostalom i gorenavedeni mornar), napraviti citave studije o seksualnom nasilju...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 08/10/2012 13:01:51
Go to Top of Page

bosancicigor
Average Member



Croatia
866 Posts

Member since 15/08/2009

Posted - 08/10/2012 : 13:13:36  Show Profile Show Extended Profile  Send bosancicigor a Private Message
Ako se ne varam i Alfred Eisenstaedt i George Mendosa su priznali da je fotografija dogovorena i namještena, nimalo spontana.


Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 08/10/2012 : 17:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
koje sranje

ljudi bi današnje norme i pravila retroaktivno primjenjivali na prošlost ROLL

koliko puta cure za NG kad podivljaju krenu žvaljati i fatati muške uokolo

mogu ti sjebati život ako slucajno nije bolja polovica pored tebe pa da vidi o cemu je rijec ROLL o tome niko ništa

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 08/10/2012 : 17:21:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
Bit je u tome da ne treba nikoga pipati ili dodirivati protiv njegove volje.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 08/10/2012 : 18:56:29  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
koliko sam ih ja poljubio tako pijan, uzbudjen, a ni jedna se nije bunila

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 08/10/2012 : 19:04:49  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
vjerovatno je ova blogerica frustrirana. cezne za tin al nikako da se dogodi.

a šta se tice promatranja žena ka sexualnih objekata to je skroz biološki opravdano kako bi ih inace tribali promatrat? dalekozoron??

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/10/2012 : 08:38:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Da, scena koju je ova blogerica uzela da podpali diskusiju je ustvari tipicna scena ustaljenog patrijahalnog drustva koja se doduse do danas malo izmjenila, no u sustini je ista.
Muzijak plemena koje je pobijedilo u ratu dolazi u svoje selo i opijen pobjedom i alkoholom drpa i zvali prvu djevojku koja mu se nade na putu jer smatra da na to ima pravo kao pobjednik i da ga zbog toga nitko nece krivo pogledati..dapace drustvo to i ocekuje od njega.
Nesto je krivo u toj semi mislite?
Naravno da je, no ista je vec predugo ustaljena da bi je tako lako prevazisli.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 09/10/2012 08:38:24
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13431 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 09/10/2012 : 09:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Jes da nije u redu ako nije htela, ali ova preteruje.

Edited by - Imrahil on 09/10/2012 09:33:32
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/10/2012 : 10:24:14  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

Jes da nije u redu ako nije htela, ali ova preteruje.

Ne , samo implicira na temetiku o kojoj se premalo raspravlja.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13431 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 09/10/2012 : 10:46:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
Nisam rekao da je u redu

a Obi je lepo objasnio.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 09/10/2012 : 10:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

Nisam rekao da je u redu

a Obi je lepo objasnio.

Znam, i jasno mi je sto zelis reci

Ovaj primjer je samo nesto sto se u svakodnevnici vrlo cesto dogada , ali se o tome malo govori.

quote:
Seksualna uznemiravanja i diskriminacija žena na poslu
Sudeci prema rezultatima studije koju je uradio tim portala CareerBuilder.com, jedna od cetiri žene biva diskriminirana na poslu, a 31% svih ispitanica priznalo je da su doživjele seksualno uznemiravanje od strane nadredenih ili kolega muškaraca.
Iako je 31% ispitanih žena u okviru internetske ankete priznalo da su bile žrtve seksualnog uznemiravanja na poslu, stvari ipak idu nabolje ukoliko se usporede sa situacijom od nekoliko godina unazad.

"Prije pet godina broj žena koje su doživjele seksualno uznemiravanje na poslu bio bi mnogo veci", izjavila je za Reuters Rosemary Haefner, jedna od radnica na portalu CareerBuilder.com.

Ispitanice su u svojim izjavama takoder naglasile da osjecaju da ih na poslu nadredeni, koji su u vecini slucajeva muškarci ne shvataju ozbiljno, da se ne uvažavaju njihove ideje te da ih se nikada ne uzima u obzir za unapredenje iako ispunjavaju sve uvjete.

Iako je kao zakljucak studije naveden ozbiljan problem diskriminacije žena u poslovnom okruženju, naglašeno je takoder i da radnice trebaju pokazivati više inicijative i boriti se za svoje ideje i svoj položaj.

"Mislim da su mnoge žene dosta pasivne te da ozbiljno moraju poraditi na nacinu na koji komuniciraju sa nadredenima, kolegama, saradnicima. Stidljivom ponašanju nema mjesta ukoliko želite izgraditi uspješnu karijeru i zadobiti poštovanje u poslovnom svijetu kojim, nažalost, vladaju muškarci", naglasila je Haefner.

Zanimljiv je takoder i podatak da više od polovice žena koje su doživjele seksualno uznemiravanje na poslu nisu nacinile nikakve zakonske korake smatrajuci da se ionako ništa ne bi promijenilo. Zlostavljane žene su kazale da nisu poduzimale ništa protiv uznemiravanja jer nisu željele stvarati dodatne probleme zbog straha da ce eventualno ostati bez zaposlenja.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 09/10/2012 : 11:56:38  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Generalno gledajuci nase drustvo,zene su jos uvek potlacene u odnosu na muskarce,i ne trebas biti feminista da bi to uvideo.
A o diskriminaciji zenskih deteta zbog decaka mi se dize kosa(moje sestre imaju po devojcicu i decaka,tako da sam imao prilike da uvidim ovo).Pa sta ako je musko,da nece doneti mir na svetu?

Najvise mrzim price o tome koliko je devojka "presla" ,da upotrebim izraz nekih kolega sa faksa. Zar je bitno?Da li postoji rok upotrebe?
Koliko smo mi muskarci "presli" je nebitno?
Ili je fora u tome da mi nadenemo sve sto mrda dok one za sve to vreme trebaju biti nevine?


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4092 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 09/10/2012 : 12:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
quote:
Originally posted by masni

koliko sam ih ja poljubio tako pijan, uzbudjen, a ni jedna se nije bunila



Nisu se smele buniti,zato sto si bio pijan!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 09/10/2012 : 19:32:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by masni

koliko sam ih ja poljubio tako pijan, uzbudjen, a ni jedna se nije bunila



Nisu se smele buniti,zato sto si bio pijan!


nije da i one ne zele sto i muski:) ali kao sto rekoh sve je ok dok to druga strana zeli. isto kao i kada si vani a gnjave te zene koje ti uopce nisu zanimljive. samo sto kada kao musko kazes "ajd sic" ne bojis se puno dok kod zena i nije bas tako.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 09/10/2012 : 19:33:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
ili na poslu. seksualno napastvovanje nije samo stvar koju cine muski. zene nisu nista bolje po tom pitanju.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 09/10/2012 : 20:24:04  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by mamlaz

quote:
Originally posted by Kojot

quote:
Originally posted by masni

koliko sam ih ja poljubio tako pijan, uzbudjen, a ni jedna se nije bunila



Nisu se smele buniti,zato sto si bio pijan!


nije da i one ne zele sto i muski:) ali kao sto rekoh sve je ok dok to druga strana zeli. isto kao i kada si vani a gnjave te zene koje ti uopce nisu zanimljive. samo sto kada kao musko kazes "ajd sic" ne bojis se puno dok kod zena i nije bas tako.



ovo ti je vjerovatno najpametnije šta si napisa u svojoj dugogodišnjoj spam karijeri na forumu

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 10/10/2012 : 12:09:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
hvala:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.47 seconds. Snitz Forums 2000