forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 UZIVO: freefall from the edge of space
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 15/10/2012 : 20:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

Ti imaš pravo da kažeš da je besmisleno, ja imam pravo da kažem da ste pecinari





nabrija si se na ovog debila ka da ti je caca

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Imrahil
Advanced Member

Serbia
13431 Posts

Member since 21/08/2005

Posted - 15/10/2012 : 21:28:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Imrahil a Yahoo! Message  Send Imrahil a Private Message
pecinari, kažem ja
Go to Top of Page

wele
Advanced Member



Montenegro
3727 Posts

Member since 21/12/2009

Posted - 15/10/2012 : 22:22:34  Show Profile Show Extended Profile  Send wele a Private Message
quote:
Originally posted by Imrahil

pecinari, kažem ja


Mrs
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4646 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 17/10/2012 : 09:20:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
jebote, gde sam ja bio ovih dana kad sam tek juce saznao za ovo?
:cmizdri jer nije gledao prenos uzivo:
svaka cast felixu!

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/10/2012 : 00:09:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ovo sam prije par dana postao na topicu srodne teme:


quote:
S Indexa:


Zavidan profit: Felixov skok Red Bullu donio 6 milijardi dolara prihoda

Takoder, kako je istaknuo analiticar robnih marki Gerhard Hrebiczek, uloženih 50 milijuna eura donijelo je 12.000 posto dobiti

Piše: D.Ša.

Objavljeno prije 2 sata

POVIJESNI skok Felixa Baumgartnera s 39 kilometara visine, Red Bullu je priskrbio profit od reklama od 6 milijardi eura. To je potvrdio i Dietrich Mateschitz, sponzor skoka i osnivac Red Bulla.

Takoder, kako je istaknuo analiticar robnih marki Gerhard Hrebiczek, uloženih 50 milijuna eura donijelo je 12.000 posto dobiti, prenosi Forbes.

Red Bull namjerava imati i dugorocne koristi od povijesnog skoka. Tako je Eurobrand procijenio da je vrijednost Red Bulla do sad bila oko 14 milijardi eura, a nakon skoka je vrijednost ove marke skocila na 17 milijardi eura.



Toliko o malom koraku za covjeka a velikom za covjecanstvo, ili nešto u tom smislu.
Ovo je bio korak od sedam milja za Red Bull. Sve ostalo su trice.



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/10/2012 : 00:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
A ovo je današnji komentar Roberta Perišica na tportalu:


PIŠE: ROBERT PERIŠIC

Kako je covjek propao kroz stratosferu

Skace li Baumgartner za sebe, covjecanstvo ili sponzora?

Datum objave:

21.10.2012 09:00

Autor: Robert Perišic

Nema ništa normalnije nego da u doba propadanja slavimo pad jednog covjeka kao cudesno dostignuce i ‘pomicanje granica ljudskih mogucnosti’. Ako vam se cini da padate, nije to ništa, može se i bolje - ‘Katkada morate otici jako visoko kako biste shvatili koliko smo mali’, rekao je Felix Baumgartner – a katkad uopce ne morate ici tako visoko da bi shvatili, jer tko je cvrsto na zemlji, mogao je shvatiti i prije

U neko davno doba covjek je išao na Mjesec, bilo je to vrijeme napretka i stalnog poboljšanja uvjeta života, vrijeme višedesetljetnog uspona ekonomije vodene i socijalnim ciljevima - svakako na potpuno drukciji nacin nego danas - a onda se osamdesetih vjetrokaz okrenuo u drugom smjeru i evo nas tu gdje jesmo. Da je 1969. netko rekao da ce 43 godine kasnije ‘svemirski’ spektakl desetljeca - štoviše ‘povijesni dogadaj’ - biti to da se neki tip popne balonom u stratosferu i da se onda strmoglavi dolje pogonjen starom dobrom silom teže - rekli bi mu, kulturno, da je to nježnik od ovce. Jer, ako smo jucer bili na Mjesecu, gdje cemo tek biti 2012., razmišljao je tada covjek, nakon što je vec odgledao prvu rundu Zvjezdanih staza; takva je bila imaginacija vremena, dok se danas, iz ovog povijesnog slobodnog pada - ne može imaginirati ništa. Kakvu seriju iz toga zamisliti? Kakav razvoj i buducnost? Koliko glupih opterecenja može ljudsko tijelo podnijeti? Može li ga se ispaliti iz topa? Ah, pardon, to je stara cirkuska tocka.

Jeste li ikad culi za Joea Kittingera? Dobro, sad možda i jeste, jer se spominjao uz Felixa, ali inace nitko nije pojma imao tko je Joseph Joe Kittinger, lik koji još 1960., prije 52 godine, skocio iz stratosfere (31.300 m) i koji je, kako se vidi na kraju snimke skoka, odmah po prizemljenju – što ce drugo nakon dugog leta - zapalio cigaretu. Njega su poslije u Vijetnamu, gdje je služio kao pilot, zarobili Vijetnamci i držali ga jedanaest mjeseci, nije mu bilo lako, ali svijet nije brujao o tome, blage veze mi nismo imali o Kittingeru sva ova desetljeca, i da Red Bull nije organizirao ovu reklamnu kampanju, ne bismo za njega ni znali - što nam može ponešto reci o tome koliko cemo pamtiti ‘supercovjeka’, supersonicnog Felixa Baumgartnera, automehanicara iz Salzburga koji se u austrijskoj vojsci obucio za tenkistu, pa onda i padobranca.

Ne bih htio, ni u kojem slucaju, reci ništa protiv Baumgartnera – on je poput radnika na najgorem poslu, slika golog proletera u društvu spektakla: dao je svoje tijelo u zalog da bi ‘uspio’, pa što bude. Srecom da je ostao živ – što je ipak valjda bilo predvidljivo jer Red Bull, vjerojatno, ne bi riskirao image tako da pred ocima cijelog svijeta nekoga ubije, cime bi simbolicki potvrdio da se radi o vrlo nezdravom picu. Poštujem, dakle, Baumgartnera kao i svakog drugog tko radi riskantan i nezdrav posao, poput ljudi što se bave razminiranjem, ali ne poštujem cijeli kontekst ovog dogadaja i debilni, nekriticki nacin na koji su mediji sve to pratili. Oni kao da nam žele reci: evo, to je put, treba se dati skroz, cijelim tijelom, uz pljesak roditelja s video skrina – promovirajuci time brutalnu sliku covjeka-tijela, nešto poput homo sacera o kojem piše filozof Agamben. ‘Zbog postizanja takve akceleracije, krv iz cijelog tijela navire u mozak i dolazi do red outa - odnosno pucanja žilica u ocima od siline naleta krvi’, pišu naši i svjetski mediji govoreci o uspjehu supersonicnog covjeka koji je, ocito, nova, poželjna vrsta gladijatora. Ako preživiš, pljeskat cemo ti, a ako ne – popijmo jedan Red Bull.

Tom, pak, picu ovakva vrsta spektakla uistinu pripada, jer Red Bull jest nabrijavanje do krajnjih granica, uglavnom s ciljem izdržavanja: ili si previše pijan, ili previše radiš, ili predugo voziš, pa ti treba hiperkofeinska doza. Red Bull je spidiranje i nervoza na slobodnom tržištu, pice generacije koja želi dohvatiti nešto što joj se pred rukama stalno izmice – sve one televizijske reklame - zalijecuci se u prazno poput bika u koridi.

‘Katkada morate otici jako visoko kako biste shvatili koliko smo mali’, rekao je naš heroj prije iskakanja u prazninu. Slika Felixa Baumgartnera uistinu jest slika današnjeg tzv. malog covjeka, zapravo tragicna slika – slika u kojoj ne vidimo ni tehnološki napredak, a vidimo društveni nazadak: svodenje covjeka na tijelo, koje može ili ne može – vidjet cemo – izdržati turbo opterecenje. To je radna snaga u primarnom obliku, supersonicni covjek koji probija zvucni zid, dajuci se do kraja, u ime kapitala i Red Bulla, amen.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 22/10/2012 : 00:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Ovo sam prije par dana postao na topicu srodne teme:


quote:
S Indexa:


Zavidan profit: Felixov skok Red Bullu donio 6 milijardi dolara prihoda

Takoder, kako je istaknuo analiticar robnih marki Gerhard Hrebiczek, uloženih 50 milijuna eura donijelo je 12.000 posto dobiti

Piše: D.Ša.

Objavljeno prije 2 sata

POVIJESNI skok Felixa Baumgartnera s 39 kilometara visine, Red Bullu je priskrbio profit od reklama od 6 milijardi eura. To je potvrdio i Dietrich Mateschitz, sponzor skoka i osnivac Red Bulla.

Takoder, kako je istaknuo analiticar robnih marki Gerhard Hrebiczek, uloženih 50 milijuna eura donijelo je 12.000 posto dobiti, prenosi Forbes.

Red Bull namjerava imati i dugorocne koristi od povijesnog skoka. Tako je Eurobrand procijenio da je vrijednost Red Bulla do sad bila oko 14 milijardi eura, a nakon skoka je vrijednost ove marke skocila na 17 milijardi eura.



Toliko o malom koraku za covjeka a velikom za covjecanstvo, ili nešto u tom smislu.
Ovo je bio korak od sedam milja za Red Bull. Sve ostalo su trice.






+1

Eto slaže se s onim što sam napisao prije 10-ak postova.
Red Bull je privatna firma i uz prestiž/imidž koji su jako bitni, zarada je takoder uvijek u prvom planu.
Napravili su projekt, napravili od njega spektakl i uredno spremili ogromnu dobit.
Gdje su sad dežurni dušebrižnici i naivci koji misle da je Red Bull mogao donirati onih 50mil.$ :D
Pa to je sica prema zaradi koju su ostvarili.
E sad neka Red Bull bude faca i donira 10% od dobiti, sitnih 600 mil.$ i svi sretni. :))
Go to Top of Page

stripofil
Senior Member



Croatia
1687 Posts

Member since 15/10/2010

Posted - 22/10/2012 : 00:37:31  Show Profile Show Extended Profile  Send stripofil a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

A ovo je današnji komentar Roberta Perišica na tportalu:


PIŠE: ROBERT PERIŠIC

Kako je covjek propao kroz stratosferu

Skace li Baumgartner za sebe, covjecanstvo ili sponzora?

...





Nisam previše oduševljen s komentarom.
Na navedenu temu se može napisati 100 razlicitih komentara, od slavljenja Felixa i njegovog lika do ismijavanja.
Perišic se odlucio za ironican osvrt koji je ipak na kraju previše naivan. Ne živimo od jucer u kapitalistickom sistemu, tako da je ovakav tekst samo popunjavanje kartica kako bi i on na kraju zaradio koju kunu na svima nam dragom Felixu :p
Usporedba Kittingera i 1950 sa Felixom iz 2012 je apsurdna. Ima li smisla to uopce obrazlagati??
Cijeli projekt je u potpunosti u skladu sa politikom Red Bulla koji se odavno opredjelio za extremne sportove i zadnjih godina je postao vrhunski brend. Kada pogledamo da se sve to vrti oko sladunjavog pica nafilanog kofeinom stvarno im treba cestitati na sposobnom menadžmentu.
Doduše slican proizvod smo odavno upoznali, i gle cuda isto se radi o sladunjavom picu sa nešto manje kofeina
Ocito ta formula dobro prolazi kod ljudi
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000