forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 legalizacija droga?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 6

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 01/11/2012 : 10:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by paro
A sad jedan banalan primjer, ja recimo nikad nisam u novinama procito naslov tipa Napušen sjekirom zatukao susjedu, Napušen pucao u kaficu ili Napušen se zbog neprilagodene brzine zabio u zid..



nisi procital, ali ne znaci da se nije dogodilo....prije 4 mjeseca moj znanac je napusen (kod njega samo igra trava ili hasis) istukel napusenu zenu (svoju) koja je bila u 8. mjesecu trudnoce i završila u bolnici. Na kraju je sve ispalo ok, nitko nije stradal a oni su idalje zajedno, te brinu o maloj bebi i starijoj 3-godišnjoj kceri...a nije jedini u selu. S tim da je onaj drugi navodno uzimal i kokain, pa ti sad vidi jel to na sve djeluje isto. Sigurno ne!

ali legalizacija definitivno....nema smisla za dva jointa dobiti godinu zatvora, koliko se dobije i za silovanje

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/11/2012 : 10:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
Da je bio na alkoholu ne bi je samo pretukao.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 01/11/2012 : 11:03:18  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

Da je bio na alkoholu ne bi je samo pretukao.



ista stvar...dobro se znamo!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/11/2012 : 11:08:00  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by nemanja93

Koliko ja znam retko ko se prvo udara po nosu i venema vec krecu sa vutrom i tableticama.

Bapske price. Cista snaga volje, karakter i samokontrola.


Upravo zbog toga sto vecina ljudi nema samokontrolu, cvrst karakter , treba uvesti zabranu svih droga. Isto je i sa alhoholom slaba volja dovodi do overdoza alhoholom i tu nastaje problem.... U istu grupu zabrana bih uveo i kocku, jer i to je veliko zlo koje zivi na ljudima koji imaju slabu samokontrolu. Snajka mi radi na lecenju ovisnika o drogi, ne pozelite nikome narkomana u kuci. Jedno vreme sam izlazio u grad sa vutrasima i ne mogu da verujem da je to nekome zanimljivo... oni popuse marihuanu sednu za sto i za tim stolom celu nocu vutraju, nigde se ne pomeraju i kad ih pitam kako im je bilo oni kazu odlicno ,a nisu se mrdnuli od svog stola separea.... Smesno , ides juris koke budaleses se itd toga kod njih nije bilo, dodje neka vutrasica na zicer posto je sa njima pusila i neko je povata i to je to , nema nekog druzenja, tj picarenja. A nije normalno kako se narkomani nanjuse u kasarni im treba 2 dana da svi budu na okupu , a nikad se u zivotu nisu videli.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 01/11/2012 11:15:52
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/11/2012 : 11:13:52  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 01/11/2012 : 11:18:53  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
marihuana: sortirano po zemljama

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5248 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/11/2012 : 12:42:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Nisam konzument lakih droga(nikada u životu nisam ni cigaru popušio),ali sam definitivno ZA legalizaciju (znaci da sam ZA to da se konzumenti marihuane i hašiša NE kažnjavaju strogim kaznama jer mislim da su alkohol i kocka puno vece zlo od trave,pa su ipak dozvoljeni....
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/11/2012 : 14:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
quote:
Originally posted by Oki

Nisam konzument lakih droga(nikada u životu nisam ni cigaru popušio),ali sam definitivno ZA legalizaciju (znaci da sam ZA to da se konzumenti marihuane i hašiša NE kažnjavaju strogim kaznama jer mislim da su alkohol i kocka puno vece zlo od trave,pa su ipak dozvoljeni....


Ne znas sta propustas, a nisam ni ja pusio pljuge, moze direktno da se pocne od buksni.
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5248 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 01/11/2012 : 17:10:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
@cuvam starudije
Ma nisam ni ja tako neupucen da ne bih znao što propuštam...bio sam jednom prilikom u Amsterdamu,povukao dva dima,pa sam nakon toga hodao ko' šestar cijelu vecer i zbog toga sam jedva pratio društvo u šetnji od kafica do kafica...a da sam popio gajbu pive(a tom prilikom možda i jesam),barem bih imao bolju kontrolu nad nogama...
Ma sveusvemu i ja mislim da je stvar pojedinca koliko je jak u glavi da se ne prepusti bilo kojem obliku ovisnosti...evo i kada je najobicnija piva u pitanju,meni kod kuce gajba pive može stajati u podrumu i preko tri mjeseca da je ne taknem,ali se zna dogoditi da "plane" u jednom danu ako me posjete jedan ili dva prijatelja. Vjerujem da bi u slucaju da sam konzument ista stvar bila i sa travom-mogla bi stajati koliko god treba ali u dobrom društvu i uz dobru zajebanciju bi sve izgorilo...
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/11/2012 : 17:34:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
quote:
Originally posted by masni

quote:
Originally posted by Zlotvor

quote:
Originally posted by nemanja93

Koliko ja znam retko ko se prvo udara po nosu i venema vec krecu sa vutrom i tableticama.

Bapske price. Cista snaga volje, karakter i samokontrola.


Upravo zbog toga sto vecina ljudi nema samokontrolu, cvrst karakter , treba uvesti zabranu svih droga. Isto je i sa alhoholom slaba volja dovodi do overdoza alhoholom i tu nastaje problem.... U istu grupu zabrana bih uveo i kocku, jer i to je veliko zlo koje zivi na ljudima koji imaju slabu samokontrolu. Snajka mi radi na lecenju ovisnika o drogi, ne pozelite nikome narkomana u kuci. Jedno vreme sam izlazio u grad sa vutrasima i ne mogu da verujem da je to nekome zanimljivo... oni popuse marihuanu sednu za sto i za tim stolom celu nocu vutraju, nigde se ne pomeraju i kad ih pitam kako im je bilo oni kazu odlicno ,a nisu se mrdnuli od svog stola separea.... Smesno , ides juris koke budaleses se itd toga kod njih nije bilo, dodje neka vutrasica na zicer posto je sa njima pusila i neko je povata i to je to , nema nekog druzenja, tj picarenja. A nije normalno kako se narkomani nanjuse u kasarni im treba 2 dana da svi budu na okupu , a nikad se u zivotu nisu videli.


Pitam se kako neko sa toliko godina moze toliko da bude neupucen. Izrazi koje ti koristis u BG-u i ostalim urbanim delovima Srbiji ne koristi niko mladji od 70 godina.
Pazi koju pricu imas, "vutrasi" sede za stolom i drogirana "vutrasica" se navatava sa bilo kim, zavisi kako se istripuje od droge, kao da je uzela LSD a ne obicnu travu.
Ljudi koji duvaju su u 99% opusteni likovi koji nikome ne zele i ne cine zlo i koji ma koliko duvali sutradan normalno funkcionisu, odlaze na svoj posao, fakultet ili sta god vec, bez ikakve razlike od ljudi koji su sedeli kod kuce i resavali ukrstene reci uz kafu.
Odvoj neki dan i izbleji sa drugarima koji duvaju, odgledaj neku utakmicu sa njima, ili film, uzmi neki cim i videces da nema ne znam kakve strasne razlike izmedju strejt coveka i naduvanog. Malo crvenije oci(to resavaju kapi za oci), malo vise smeha i to je sve. Posle par sati si kao nov.
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 01/11/2012 : 18:53:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message
[/quote]Upravo zbog toga sto vecina ljudi nema samokontrolu, cvrst karakter , treba uvesti zabranu svih droga. Isto je i sa alhoholom slaba volja dovodi do overdoza alhoholom i tu nastaje problem.... U istu grupu zabrana bih uveo i kocku, jer i to je veliko zlo koje zivi na ljudima koji imaju slabu samokontrolu. Snajka mi radi na lecenju ovisnika o drogi, ne pozelite nikome narkomana u kuci. Jedno vreme sam izlazio u grad sa vutrasima i ne mogu da verujem da je to nekome zanimljivo... oni popuse marihuanu sednu za sto i za tim stolom celu nocu vutraju, nigde se ne pomeraju i kad ih pitam kako im je bilo oni kazu odlicno ,a nisu se mrdnuli od svog stola separea.... Smesno , ides juris koke budaleses se itd toga kod njih nije bilo, dodje neka vutrasica na zicer posto je sa njima pusila i neko je povata i to je to , nema nekog druzenja, tj picarenja. A nije normalno kako se narkomani nanjuse u kasarni im treba 2 dana da svi budu na okupu , a nikad se u zivotu nisu videli.
---------------------------------------------------------------------
Bez uvrede ,Care ,ali ovakvu gomilu baljezgarija na jednom mjestu nisam odavno vidio...
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2313 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 01/11/2012 : 22:22:27  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Ja sam za,ne treba upropaštavati život djeci i mladima te njihovim obiteljima pretjeranim represivnim mjerama,tj.tamo gdje droga ne bi uspjela,strpat ih u zatvor i obilježit ih za cijeli život kao kriminalce.Treba postojati jasna edukacija mladih,a ko malo zapne pomoc treba potražiti kod psihijatra,razgovorom,ljekovima i slicno.One koje treba goniti su dileri teških droga,a ne nekog klinca sa jednim džointom,stoga u svakom slucaju pozdravljam nove izmjene zakona i drago mi je zbog toga,a koga to ljuti neka zapali jedan i malo smiri živce.

#!??
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 01/11/2012 : 22:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Tutta
iran?!? australia???


Cak je i muslimanski Bangladeš oznacen kao zemlja gdje je potpuno ozakonjena tzv.laka droga. Možeš mislit'. Svakakve laži i gluposti se mogu naci na tom netu.
Glede droga, i tzv. lakih i teških -protiv!
Oni koji to legaliziraju rade to prije svega zbog sebe: mnogi od tih politicara su drogeraši, a o njihovoj kopiladi od potomstva ne treba puno trošiti rijeci, sami narkic do narkica.
Bolesnoce...
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/11/2012 : 23:03:40  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by Otto Kraus


Upravo zbog toga sto vecina ljudi nema samokontrolu, cvrst karakter , treba uvesti zabranu svih droga. Isto je i sa alhoholom slaba volja dovodi do overdoza alhoholom i tu nastaje problem.... U istu grupu zabrana bih uveo i kocku, jer i to je veliko zlo koje zivi na ljudima koji imaju slabu samokontrolu. Snajka mi radi na lecenju ovisnika o drogi, ne pozelite nikome narkomana u kuci. Jedno vreme sam izlazio u grad sa vutrasima i ne mogu da verujem da je to nekome zanimljivo... oni popuse marihuanu sednu za sto i za tim stolom celu nocu vutraju, nigde se ne pomeraju i kad ih pitam kako im je bilo oni kazu odlicno ,a nisu se mrdnuli od svog stola separea.... Smesno , ides juris koke budaleses se itd toga kod njih nije bilo, dodje neka vutrasica na zicer posto je sa njima pusila i neko je povata i to je to , nema nekog druzenja, tj picarenja. A nije normalno kako se narkomani nanjuse u kasarni im treba 2 dana da svi budu na okupu , a nikad se u zivotu nisu videli.
---------------------------------------------------------------------
Bez uvrede ,Care ,ali ovakvu gomilu baljezgarija na jednom mjestu nisam odavno vidio...
[/quote]none taken, ali ovo je sve istina, vutrasi mi ni malo nisu zanimljivi , kao ni alhoholicari, nije mi jasna ideja da neko mora da menja stanje svesti da bi imao dobar provod.Mante me se narkomanskih prica kako je vutra lekovita, mozda i jeste , ali vas ne interesuje njeno lekovito svojtvo, vec njena sposobnot da vam menja stanje svesti.

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/11/2012 : 23:11:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
A kako ti zamisljas tu promenu svesti? Pa nije to LSD da tripujes gluposti, zmajeve i sta ti ja znam. Probaj i videces da se plasis bez razloga. Evo dacu ti ja prvi put za dzabe, a posle kad se navuces, moraces da placas.
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/11/2012 : 23:14:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Tutta
iran?!? australia???


Cak je i muslimanski Bangladeš oznacen kao zemlja gdje je potpuno ozakonjena tzv.laka droga. Možeš mislit'. Svakakve laži i gluposti se mogu naci na tom netu.
Glede droga, i tzv. lakih i teških -protiv!
Oni koji to legaliziraju rade to prije svega zbog sebe: mnogi od tih politicara su drogeraši, a o njihovoj kopiladi od potomstva ne treba puno trošiti rijeci, sami narkic do narkica.
Bolesnoce...


Ti mora da si od onih koji se na zurkama plase da im neko ne ubaci dzoint u sok. Strasna je ta paranoja. Uzgred znam dva popa koji duvaju.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 01/11/2012 : 23:26:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Tutta
iran?!? australia???


Cak je i muslimanski Bangladeš oznacen kao zemlja gdje je potpuno ozakonjena tzv.laka droga. Možeš mislit'. Svakakve laži i gluposti se mogu naci na tom netu.
Glede droga, i tzv. lakih i teških -protiv!
Oni koji to legaliziraju rade to prije svega zbog sebe: mnogi od tih politicara su drogeraši, a o njihovoj kopiladi od potomstva ne treba puno trošiti rijeci, sami narkic do narkica.
Bolesnoce...


Ti mora da si od onih koji se na zurkama plase da im neko ne ubaci dzoint u sok. Strasna je ta paranoja. Uzgred znam dva popa koji duvaju.


Droge me nisu nikad zanimale.
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4487 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 01/11/2012 : 23:29:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
PROTIV!
Go to Top of Page

Otto Kraus
Average Member



Sweden
609 Posts

Member since 12/08/2010

Posted - 02/11/2012 : 00:05:06  Show Profile Show Extended Profile  Send Otto Kraus a Private Message
none taken, ali ovo je sve istina, vutrasi mi ni malo nisu zanimljivi , kao ni alhoholicari, nije mi jasna ideja da neko mora da menja stanje svesti da bi imao dobar provod.Mante me se narkomanskih prica kako je vutra lekovita, mozda i jeste , ali vas ne interesuje njeno lekovito svojtvo, vec njena sposobnot da vam menja stanje svesti.
--------------------------------------------------------------------
Tko ovdje prica o kakvom promjeni stanja svijesti,tema je bila
legalizacija,zar ne?
Koga to podrazumjevaš pod "vas"?Ne bi bilo pristojno da me nazivaš narkomanom bez neke osnove,zar ne?
Ocito nemaš pojma o cemu pricaš,pa se bolje zadrži na stvarima u koje se razumiješ.Radim s otprilike tridesetak ovisnika u prosjeku vec desetak godina pa mislim da znam neke stvari bolje od tebe koji si to cuo od snajke ili koga vec,bar mislim tako.
Ali to nema veze s lakim drogama,to nije tema.Nitko od njih zbog trave nije završio na lijecenju.Da li je ona put do težih droga,koje su u biti problem,može se razglabati satima,ali ne s tobom,nema smisla.
Samo izgleda da ti malo promjene stanja svijesti ne bi škodilo...

Nema smisla za daljnom razmjenom mišljenja,sad ode kao svi normalni ljudi "u picarenje"
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 02/11/2012 : 07:53:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
Ja sam za legalizaciju u zdravstvene i industrijske svrhe. Korporativna farmacija bi propala :)


http://www.youtube.com/watch?v=g-vVXpiF9Tc

http://www.youtube.com/watch?v=BPNp1lstkDc


kod nas vec rade u inštitutu Zelena direktiva ali malim koracima, tu je i spas za poljoprivredu, koja kod nas ne stoji baš najbolje
http://www.youtube.com/watch?v=TdVl8rouffo&feature



--

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 02/11/2012 08:31:30
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 02/11/2012 : 08:18:26  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by Cuvam starudije

A kako ti zamisljas tu promenu svesti? Pa nije to LSD da tripujes gluposti, zmajeve i sta ti ja znam. Probaj i videces da se plasis bez razloga. Evo dacu ti ja prvi put za dzabe, a posle kad se navuces, moraces da placas.


promena svesti je to :kad imas drugacije reakcije nego kad ne koristis alhohol, vutru , lsd....

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 02/11/2012 : 09:40:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
koliko znam za banglades i iran, oni vole opijum, i to im je dozvoljenu, uz jos neke supstance koje se smatraju tamo dio kulture

sumnjam da im je legalan speed ili takva neka kemijska sranja

@masni

znaci zato sto ljudi imaju slabu volju treba nesto zabranjivat ? pa trebalo bi onda sve zabranit, ne samo alkohol i droge

There can be only one, me!
Go to Top of Page

bvagner3
Senior Member



Croatia
2313 Posts

Member since 13/01/2009

Posted - 02/11/2012 : 23:14:52  Show Profile Show Extended Profile  Send bvagner3 a Private Message
Citam danas u Jutarnjem da je nova liberalna vlast u Amsterdamu tj. gradonacelnik Eberhard Van der Lan ukinuo zakon koji su predlagali konzervativci,i koji još nije ni stupio na snagu,a trebao je do kraja godine,,a odnosio se na zabranu prodaje marihuane strancima.Razlog je bio,kako kažu moguce povecanje kriminala,i pad kvalitete marihuane,kao i ocekivano veliko smanjenje prihoda u gradski proracun,jer naime svake godine, oko 1,5 miliona turista posjeti Amsterdam kako bi konzumirali kanabis,znaci dalje sve po starom.

#!??
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 03/11/2012 : 02:47:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Pa legalizirana je cigareta, zašto ne bi i laka droga... Staviš takvo nešto pod kontrolu i smanji se udio istoga na crnom tržištu.



Sve treba da bude dostupno, i teske droge. Sto vise nekom nesto branis to je on zeljniji da vidi zasto se to brani i tako to krene...
Lakse bi bilo registrovati narkomane i jos bi i stopa kriminala vezana za promet droge bila manja.
Ili bar ja tako mislim
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 04/11/2012 : 16:43:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=465285940177356&set=a.197712546934698.43410.175897382449548&type=1&theater

I ja imam sad ujaka u bolnici.leukemija. možda i rak na kostnom mozgu plus šecerna, nije baš najbolji. Ima svašta, neke terapije,... doktori bi morali svaki dan da mu daju da pije konopljino ulje.
Za to sam 100% da se legalizira u zdravstvene svrhe. Možda bi mu pomoglo.

-

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 04/11/2012 16:46:42
Go to Top of Page
Page: of 6 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000