forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Da li je to u redu?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 31/10/2012 : 19:32:25  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Prijatelj mi je nažalost ovih dana doživeo tragediju.Iznenada mu je umro sin koji je bio beba od nepunih 3 meseca, od toga prvih mesec dana je poveo u inkubatoru jer se ranije rodio sa bratom blizancem.
On i žena su vernici i planirali su stoga krštenje dece, ali jednostavno to se nije desilo do detetove smrti jer su deca još bila mala i slabašna.
I sada je pop odbio da dode na sahranu i održi opelo jer dete nije bilo kršteno.Po videnju crkve ispada da je to malo dete grešno otišlo u smrt.

Da li je to u redu?

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2012 : 19:34:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
ne zelim se u to iskreno mijesati i davati savjete.
vjerojatno su ponudili premalo para.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 31/10/2012 : 19:34:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Protu u pržun.

Trljam ruke.
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/10/2012 : 19:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Katastrofa i sramota, eto sto je! Siguran sam da bi se Isus prema tome popu obratio kao sto se obratio farizejima.

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 31/10/2012 : 19:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
inace ova tema nece dobro zavrsiti, na ovom forumu je to zabranjeno.
iskreno i meni kao ateisti je ta tema degutantna.
sta je sljedeci topik/poll : odobravate li pedofiliju?

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 31/10/2012 : 19:37:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

Prijatelj mi je nažalost ovih dana doživeo tragediju.Iznenada mu je umro sin koji je bio beba od nepunih 3 meseca, od toga prvih mesec dana je poveo u inkubatoru jer se ranije rodio sa bratom blizancem.
On i žena su vernici i planirali su stoga krštenje dece, ali jednostavno to se nije desilo do detetove smrti jer su deca još bila mala i slabašna.
I sada je pop odbio da dode na sahranu i održi opelo jer dete nije bilo kršteno.Po videnju crkve ispada da je to malo dete grešno otišlo u smrt.

Da li je to u redu?


Reci prijatelju da ako postoji raj, djete je sigurno tamo i nikakav pop ne prodaje ulaznice.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 31/10/2012 : 19:38:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Sta? Crkva se glupo ponijela prema ljudima zbog nekog 'svetog' razloga? Pa to nikad nisam cuo... inace sve odluke koje crkva donosi su moralne i logicne. Cudo nevidjeno.

Medjutim, zao mi je sto je beba umrla, to je stvarno steta.
:(

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 31/10/2012 : 19:40:00  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Tema nema veze sa nekim dogmatskim diskusijama o veri niti vrstama religije.

Što se tice popa, ako vec po nekim pravilima i bez odobrenja episkopa nije mogao držati opelo, barem se mogao pojaviti i dati neku rec utehe i održati obicnu molitvu.Ali badava....

Ja inace imam sasvim drugacije mišljenje o veri, ali znam koliko je sada tim ljudima teško jer su veliki vernici.

Edited by - tumen on 31/10/2012 19:41:12
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8232 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 31/10/2012 : 19:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Crkva je davno izdala svoje ideale.
Kad se sitim kad su nas ucili da "ako imaš dvije košulje jednu daš onome ko je nema".

Ponašaju se isto kao i vlade.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7100 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 31/10/2012 : 19:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by tumen

Prijatelj mi je nažalost ovih dana doživeo tragediju.Iznenada mu je umro sin koji je bio beba od nepunih 3 meseca, od toga prvih mesec dana je poveo u inkubatoru jer se ranije rodio sa bratom blizancem.
On i žena su vernici i planirali su stoga krštenje dece, ali jednostavno to se nije desilo do detetove smrti jer su deca još bila mala i slabašna.
I sada je pop odbio da dode na sahranu i održi opelo jer dete nije bilo kršteno.Po videnju crkve ispada da je to malo dete grešno otišlo u smrt.

Da li je to u redu?


Reci prijatelju da ako postoji raj, djete je sigurno tamo i nikakav pop ne prodaje ulaznice.


Amen!

www.epicentercomics.com
Go to Top of Page

milandj3
Average Member



Serbia
614 Posts

Member since 17/08/2006

Posted - 31/10/2012 : 19:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit milandj3's Homepage  Send milandj3 a Private Message
treba se obratiti visoj crkvenoj instanci. i nad popom ima pop, bez namere da budem duhovit
crkva nije tu da se bavi suvim birokratskim tumacenjem propisa vec da izadje u susret svakoj duhovnoj potrebi svojih vernika. Popovi na lokalu su po pravilu priucene budalcine koji, kako neko malopre rece, samo gledaju neke svoje sitne interese

Edited by - milandj3 on 31/10/2012 19:44:33
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 31/10/2012 : 19:45:15  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by milandj3

treba se obratiti visoj crkvenoj instanci. i nad popom ima pop, bez namere da budem duhovit
crkva nije tu da se bavim suvim birokratskim tumacenjem propisa vec da izadje u susret svakoj duhovnoj potrebi svojih vernika. Popovi na lokalu su po pravilu priucene budalcine koji, kako neko malopre rece, samo gledaju neke svoje sitne interese



Malo sam se raspitao o ovome i cuo da je bilo i nekih donekle drugacijih postupaka popova, ali ovaj je valjda bio poprilicno dosledan u svojoj odluci i poruci.
A nažalost za tako kratko vreme gotovo je nemoguce doci do nekog episkopa, krupne su to "zverke" u današnje doba.

Edited by - tumen on 31/10/2012 19:46:12
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 31/10/2012 : 19:46:00  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Ma to triba sve na lomacu i uzgat..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

Windwalker
Advanced Member



Croatia
4530 Posts

Member since 08/03/2008

Posted - 31/10/2012 : 19:46:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Windwalker a Private Message
Crkva je cisto zlo.

Kad bi ljudi barem shvatili da mogu biti duhovni i da mogu biti vjernici, ali da se prestanu uzdavati u takve pokvarene tvorevine kao što je crkva, život bi bio ljepši.

Tu pomoci nema.

Jer onaj koji kaže da je dijete od 3 mjeseca grešno jer nije stiglo biti kršteno, najveci je idiot medu svim idiotima i nije me briga koga sam uvrijedio ovom izjavom.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 31/10/2012 : 19:47:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

Prijatelj mi je nažalost ovih dana doživeo tragediju.Iznenada mu je umro sin koji je bio beba od nepunih 3 meseca, od toga prvih mesec dana je poveo u inkubatoru jer se ranije rodio sa bratom blizancem.
On i žena su vernici i planirali su stoga krštenje dece, ali jednostavno to se nije desilo do detetove smrti jer su deca još bila mala i slabašna.
I sada je pop odbio da dode na sahranu i održi opelo jer dete nije bilo kršteno.Po videnju crkve ispada da je to malo dete grešno otišlo u smrt.

Da li je to u redu?

To je monsturozno ponasanje ovlastene osobe i vodstva njegove institucije prema pripadnicima iste.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 31/10/2012 : 19:53:54  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

quote:
Originally posted by tumen

Prijatelj mi je nažalost ovih dana doživeo tragediju.Iznenada mu je umro sin koji je bio beba od nepunih 3 meseca, od toga prvih mesec dana je poveo u inkubatoru jer se ranije rodio sa bratom blizancem.
On i žena su vernici i planirali su stoga krštenje dece, ali jednostavno to se nije desilo do detetove smrti jer su deca još bila mala i slabašna.
I sada je pop odbio da dode na sahranu i održi opelo jer dete nije bilo kršteno.Po videnju crkve ispada da je to malo dete grešno otišlo u smrt.

Da li je to u redu?


Reci prijatelju da ako postoji raj, djete je sigurno tamo i nikakav pop ne prodaje ulaznice.



Apsolutno se slažem.
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 31/10/2012 : 20:35:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
popovi se ionako samo obilato jebu, kradu novce i nerijetko glade nježne djecje guze iza oltara.
vec su odavno postali irelevantni i nemaju ama baš nikakve veze sa bogom... a niti bog ima s njima.
beskorisni i podmukli paraziti.
Go to Top of Page

Deers
Advanced Member



Croatia
9331 Posts

Member since 29/03/2004

Posted - 31/10/2012 : 21:06:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Deers a Private Message
Saucešce tvome prijatelju. Možda bi bio riješio problem da je pitao drugoga tko malo više živi to što propovijeda.

"Trzaj mišica i nad prazninom sam."
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 31/10/2012 : 21:14:57  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
Pozdrav, mislim da je nedavno bila tema o tome na tv i da bi popovi trebali izaci na opelo. U svakom slucaju imate brojeve telefona skoro svih vladika na internetu pa ih kontaktirajte. Sve to pod uslovom da se decu sahranjuju po pravoslavnoj tradiciji.
?????? ????????????,
????? ????? ????? ??. 5
11000 ???????, ??????
???????? +381-11-3025-101

??????? ?????? ???????? ?????????? ???????
???/????: +381-11-3283-997
?-?????: kp@spc.rs

??????????? ?????? ????????????? ?????? ???
???: +381-11-3025-133
????: +381-11-3285-866
?-?????: sasinod@spc.rs

???????????? ?????? ???
???: +381-11-3025-112
?-?????: info@spc.rs

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens

Edited by - masni on 01/11/2012 09:20:57
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22289 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 31/10/2012 : 21:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

popovi se ionako samo obilato jebu, kradu novce i nerijetko glade nježne djecje guze iza oltara.
vec su odavno postali irelevantni i nemaju ama baš nikakve veze sa bogom... a niti bog ima s njima.
beskorisni i podmukli paraziti.


Da, nazalost.
Popovi i vjera u Boga su postali dva razlicita pojma, mada se pitam da li je ikada bilo drugacije. Svakakvih sam jada vidjeo i cuo kada se radi o popovima, to sa Bogom vise nikakve veze nema.
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 31/10/2012 : 23:54:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Užasno je da crkva postavlja bilo kakve uvjete kod takve tragedije kao što je smrt djeteta.

No oni su se kao institucija odavno odrekli Boga, ako su mu ikad i služili.

Cast ljudskim i moralnim velicinama kakvi su bili don Branko Sbutega i don Luka Vincetic, a cast i don Ivanu Grubišicu.

Takvih bi se moglo nabrojati na prste jedne ruke, a sve drugo je goli interes i licemjerje.

Dijete Gorana Ivaniševica nisu htjeli krstiti jer mu je supruga Tatjana Dragovic, a Thompsonu su rado raskinuli i crkveni brak s Danijelom Martinovic, jer je on Thompson.

Ljigavo.

Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 31/10/2012 23:55:00
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16950 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 01/11/2012 : 09:02:53  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Popovi, svecenici i ostali skotovi u 99% slucajeva su gamad nulte klase.
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2240 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 01/11/2012 : 09:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

Užasno je da crkva postavlja bilo kakve uvjete kod takve tragedije kao što je smrt djeteta.

No oni su se kao institucija odavno odrekli Boga, ako su mu ikad i služili.

Cast ljudskim i moralnim velicinama kakvi su bili don Branko Sbutega i don Luka Vincetic, a cast i don Ivanu Grubišicu.

Takvih bi se moglo nabrojati na prste jedne ruke, a sve drugo je goli interes i licemjerje.

Dijete Gorana Ivaniševica nisu htjeli krstiti jer mu je supruga Tatjana Dragovic, a Thompsonu su rado raskinuli i crkveni brak s Danijelom Martinovic, jer je on Thompson.

Ljigavo.

Verovatno se covek ili zena nisu pridrzavali obaveza koje su preuzeli prilikom vencanja. A za dete Ivanisevica nemam pojma, a sto mu nisu krstili dete kakve to ima veze sa time ko mu je zena ?

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

johnhartson
Senior Member



Serbia
2814 Posts

Member since 17/10/2003

Posted - 01/11/2012 : 09:34:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit johnhartson's Homepage  Send johnhartson a Private Message
Zaista, zaista tragicno. U situacijama poput ove je samo potrebno i dovoljno biti covek, a neki to prosto nisu i uzalud im sve poznavanje bozijih zapovesti i sl. Sta bi se desilo tom necoveku od popa (nazovimo stvari pravim imenom) da je odrzao opelo? Odbili bi mu od plate? Suspendovali bi ga? Izgubio bi pravo na penziju?

Ljigavi parazit kakvih ima mnogo vise u drustvu nego sto ljudi misle ili sto su spremni da priznaju.

Saucesce porodici.

Until the colour of a man's skin is of no more significance than the colour of his eyes - dis a war

Edited by - johnhartson on 01/11/2012 09:34:47
Go to Top of Page

Cuvam starudije
Senior Member



1911 Posts

Member since 03/02/2012

Posted - 01/11/2012 : 09:43:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Cuvam starudije a Private Message
Tragedija, a jos tragicnije je ocekivati nesto pozitivno od lopova i prevaranata u crnim mantijama koji zgrcu pare na srednjevekovnim budalastinama i ljudskoj naivnoj potrebi da veruje u magicno superbice na nebu koje brine o svemu.
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 01/11/2012 : 10:05:38  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by masni

quote:
Originally posted by Johnny Difool

Užasno je da crkva postavlja bilo kakve uvjete kod takve tragedije kao što je smrt djeteta.

No oni su se kao institucija odavno odrekli Boga, ako su mu ikad i služili.

Cast ljudskim i moralnim velicinama kakvi su bili don Branko Sbutega i don Luka Vincetic, a cast i don Ivanu Grubišicu.

Takvih bi se moglo nabrojati na prste jedne ruke, a sve drugo je goli interes i licemjerje.

Dijete Gorana Ivaniševica nisu htjeli krstiti jer mu je supruga Tatjana Dragovic, a Thompsonu su rado raskinuli i crkveni brak s Danijelom Martinovic, jer je on Thompson.

Ljigavo.

Verovatno se covek ili zena nisu pridrzavali obaveza koje su preuzeli prilikom vencanja. A za dete Ivanisevica nemam pojma, a sto mu nisu krstili dete kakve to ima veze sa time ko mu je zena ?



ljudi svakakave gluposti pisu...

crkveni brak je razvrgnut i kod moje sestricne koja to trazila iz ciste zajebancije, tj. da joj buduci muz ne sazna da je bila u braku
i dobila je crkveni razvod bez problema, samo je trebala pismenu potvrdu muza da on ne zeli obitelj...vjencala se opet par godina kasnije u crkvi, a sad je opet rastavljena
i prijetelj mi ima slicno isustvo s jednim svojim poznanikom...tak da to nije ni rijedak slucaj i nemoguca misija!

a krštenje, pa to je tek macji kasalj...popovi se bore da imaju kaj je moguce vise ovaca u stadu, tak da krste sve. Mene svecenik iz rodne zupe želi vjencat bez obzira kaj mi supruga nema sakramente. Iako meni ne pada napet to i on to zna...s druge strane kad sam dobil dijete, rekel je mojoj tati i mami da bu nas vjenacal i krstil dijete a na kraju sad veli da samo dovdemo dijete i da bu ga krstil bez obzira na vjecanje (po propisima ni vjecanje roditelj nije potrebno, bitno je da je jedan roditelj krsten)....da ne govorim kak uopce ne pita za onaj tecaj kaj se zadnjih godina mora pohadati prije vjecanja

toliko o tome, iz osobnog i bliskog iskustva!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.98 seconds. Snitz Forums 2000