forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Zakasneli odgovor Stinkyju
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2012 : 12:39:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by stinky


i cudim se texu willeru da potpisuje taj sitni glupavi populizam, pamfletsko populisticko seruckanje. citav post je izvan pameti, bez jasnog mišljenja. ali tex, ti mi izgledaš sa širom dušom. i strasnijom, znaci, plemenitijom.




A jbmlg sta da kazem, ja sam se '91 iskljucio iz svega toga, ne zato sto nisam bio u mogucnosti da znam ili shvatim(a mozda i nisam), vec zato sto je to bio moj izbor.
Poslednja generacija JNA - 90/91, sve nacije poslednji put zajedno u istoj uniformi i sve ono sto se desavalo tad. A meni iz svih novonastalih drzava neko drag, neko ne, nevezano za naciju, iskljucivo za coveka. I sve mi je to bilo jako mucno. I razumeo sam reakcije svih, ne gledajuci sa istorijske tacke gledista vec iz pozicije jednog jos neiskvarenog devetnaestogodisnjaka. Zato sam odlucio da ne zelim da znam ili da barem sto je moguce manje znam o istoriji nasih naroda.
I jos uvek se drzim te odluke.

Ponosan sam sto na FB (iako bas i ne volim te novotarije, vise volim prisniju kafansku atmosferu i razgovor uzivo) jos uvek imam te iste prijatelje iz 90/91. I pricamo o tim dogadjajima kao prijatelji kojima je stalo, a ne kao pripadnici ove ili one nacije.
A ima ih od Ljubljane, preko Splita, pa sve do Peci. I to mi sigurno zameraju neki ljudi odavde, ali me nije briga nimalo jer i to je moj izbor.

Ono sto nije bio moj izbor je da sam Srbin po rodjenju, ali sam zato izabrao da budem covek po opredeljenju. Postujem svoju nacionalnost, veru, obicaje - ali samo kao deo tradicije naroda kome pripadam. Ali ne moram da se slazem sa svim i ne zelim da znam sve. Mozda bih na taj nacin izgubio deo onoga sto sam po opredeljenju.

A sad uveliko radim na tome da odem iz ove drzave koja mi nije pruzila nista iako sam uradio sve ono sto jedna osoba moze a da ne uprlja ruke ni na koji nacin. A ne vidim ni da su drzave u okruzenju uradile mnogo vise po tom pitanju. Da obezbede minimum dostojanstva i normalnu egzistenciju svojim gradjanima. Teme kao ona o kojoj se pricalo su samo jos jedno odvlacenje paznje sa glavnog problema, nesposobnosti istih da obezbede svojim gradjanima normalan zivot. Ukoliko mi bude ponudjeno strano drzavljanstvo kad za to dodje vreme, prihvaticu ga sa zadovoljstvom.

Uvek cu pamtiti odakle sam zbog dobrih ljudi koji su iste nacionalnosti kao i ja. Da ih je vise - ne bismo bili tu gde jesmo i ja ne bih morao da idem. Verovatno ipak zasluzujemo sve ovo sto nam se desava, a tu mislim na sve Ex-YU drzave.

Prijatelje cu i dalje vidjati kao i ove godine, i u Banjoj Luci, Makarskoj, Kragujevcu, Nisu... kadgod imam vremena.
Onaj deo drzave koji mi najvise znaci(porodica), vodim sa sobom. I imacu svoju drzavicu od nekih 70 kvadrata gdegod da sam. I dovoljna mi je. Pa ako me to cini sitnom dusom, neka bude tako. I to je moj izbor, iskljucivo moj i svidja mi se kao takav. Eto, to je slika koju ja imam, meni je jasna, ne mora svakome da bude.

Na svim forumima sam pod istim nickom, znaju me ljudi uzivo sa mnogobrojnih okupljanja, nikad mi se nisu razlikovali stavovi od foruma do foruma, a bilo je gorih topika na nekim srpskim forumima.
Sad, mozes da razumes moje stavove ili ne, da ih postujes ili ne, to je vec tvoj izbor.

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 17/11/2012 : 12:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
Nije mi namera da otvaram "ponovo" topic, samo da dam odgovor jer je topic bio pod kljucem kad sam probao da pustim post.
Ako moderatori smatraju da je i ovo za ban, neka bude.
Go to Top of Page

elfak nish
Advanced Member



Serbia
5705 Posts

Member since 23/02/2009

Posted - 17/11/2012 : 12:58:06  Show Profile Show Extended Profile  Send elfak nish a Private Message
Dzaba Texe, paramecium nece ovo shvatiti.Jos kad se setim da sam podrzao amnestiju izbacenih clanova.

Mladjo@
Zar stvarno mozes Djuletov topic smestiti u kosaru sa ostalim?


Soundgarden - Halfway There
http://www.youtube.com/watch?v=LW4Zsd1mhPI
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 17/11/2012 : 13:52:39  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
quote:
Originally posted by elfak nish

Dzaba Texe, paramecium nece ovo shvatiti.Jos kad se setim da sam podrzao amnestiju izbacenih clanova.

Mladjo@
Zar stvarno mozes Djuletov topic smestiti u kosaru sa ostalim?



Verujem da je topic zatvoren zbog onih koji ce nastaviti sa smecem koje ne mogu da iznesu u zatvorenim topicima, ne zbog djuleta

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/11/2012 : 13:52:47  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Topic ce biti zakljucan kao i ostali, ali hajde da ne tjeram mak na konac, nema potrebe da se sada Texa udalji, makar je striktno gledajuci prekršio pravila. "Nisam stigao replicirati jer je topic bio zakljucan." Pa zato i je zakljucan da više nitko ne replicira, zar ne?


COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 17/11/2012 : 13:53:19  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by -jeremija-

quote:
Originally posted by elfak nish

Dzaba Texe, paramecium nece ovo shvatiti.Jos kad se setim da sam podrzao amnestiju izbacenih clanova.

Mladjo@
Zar stvarno mozes Djuletov topic smestiti u kosaru sa ostalim?



Verujem da je topic zatvoren zbog onih koji ce nastaviti sa smecem koje ne mogu da iznesu u zatvorenim topicima, ne zbog djuleta





COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.08 seconds. Snitz Forums 2000