forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Tennis 2013
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 42

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 11/06/2013 : 16:49:47  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
@tumen:

U tom slucaju seedings na Wimbledonu ce biti stvarno napeti, pogotovo 4 i 5 pozicija, i hoce li pripadati Nadalu ili Ferreru.

Ako broje rezultate u zadnje dvije godine, Nadal ima onaj final iz 2011. Ferrer ima cetvrtfinal od prosle godine, i osminu finala iz 2011, a uz to onu titulu na malom turninru na travi od prosle godine. Sad sve zavisi jel su ta tri njegova rezultata veca od Rafinog finala u 2011... to cemo vidjeti za odprilike 7 dana, tako nesto.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 11/06/2013 : 17:25:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Opet sam pogrešio u vezi Fererovih rezultata, dakle 2011. je izgubio od Conge u osmini finala.Jednostavno i ja kao i mnogi mislim da je Ferer nebitan u ulozi za konacan rasplet i osvajanje neke titule na gren-slemu pa slabo pamtim njegove rezultate, ali eto izgleda da je itekako bitno koji ce nosilac da bude i da ce to uticati i na favorite pre svega zato ako se oni medusobno budu sastajali.

Dakle, Ferer ima iz 2011. osminu finala, a Nadal finale i tu je u prednosti, ali se tu 25% poena skida.
Zatim, Ferer ima iz 2012. cetvrtfinale, a Nadal samo drugo kolo, Ferer je tu u prednosti, ali zbog samo cetvrtfinala ne mislim da su to neki veliki poeni.
Ferer ima iz 2012. titulu iz Istburna, Nadal nije igrao ništa pored Vimbldona, to je još poena za Ferera, ne previše, ali opet da se nade.

E sad ono što je najbitnije, Ferer je cetvrti na listi, a Nadal, peti, bodovna razlika nije velika, ali sasvim je dovoljna da tas na vagi prevagne na Fererovu stranu.

Da se razumemo, celnici Vimbldona ako bi hteli mogli bi da sve ovo zanemare i stave Nadal ispred Ferera kao cetvrtog nosioca samo samo što oni tako žele, ali sumnjam da ce se to desiti.Englezi su striktni u poštovanju pravila, a kada su vec dodali i te posebne kriterijume u vezi rezultata na travi, sumnjam da ce cak i dalje od toga odstupati u odnosu na ostale gren-slem turnire.

Ali hajde, recimo da ima 1% šanse da ipak Nadal bude cetvrti nosilac, pa cemo videti.

Ono što je sigurno jeste to da njihovog Mareja sigurno nece skidati sa pozicije drugog nosioca, tako da ce Federer biti treci, tu nema sumnje.

Ono što mene plaši jeste to da ako Nadal bude peti nosilac žreb nameste za Mareja tako da on u cetvrtfinalu igra recimo protiv Del Potra, u polufinalu protiv Ferera, a tek u finalu protiv nekog od ostale trojice favorita, dok bi se Ðokovic, Federer i Nadal medusobno gložili još od cetvrtfinala.To bi bilo zaista loše.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 11/06/2013 : 17:49:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
A da i Ferrer ima osobni izbor u vezi svega ovog, i znajuci koliko je covjek skroman, mislim da bi sam prihvatio petu poziciju, bez ikakve pobune, i rado pustio Nadala da bude ispred njega. Neki dan je i sam rek'o kako nije fer da je Nadal sad na petoj poziciji ATPa, dok je on na cetvrtoj.

Ipak, mislim da ce Federer da bude na drugoj poziciji, iza Novaka, Murray ce biti treci, a cetvrti ... ili Nadal ili Ferrer. Pa sad da vidimo...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 11/06/2013 : 18:00:35  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Ferer je zaista skroman momak, ali i realan je i svestan svojih limita.Nažalost, on se tu ništa ne pita u vezi rangiranja.

Teško da Federer može da bude drugi nosilac jer Marej ipak ima na listi više poena od njega nego Ferer od Nadala, plus je Marej pre 2 godine osvajao i turnir u Kvinsu, a Federer ima samo finale iz Halea od prošle godine.Kada se svi poeni saberu verovatno ce Endi biti ispred Rodžera bar za malo, a da organizatori na svoju ruku donese drugaciju odluku protiv njihovog tenisera, pa to je prakticno nemoguce jer toliko žele da Britanac konacno osvoji Vimbldon.Ja se cak plašim mnogih radnji koje ce ici u korist Mareju više nego ikada, a protiv koristi ostalih favorita.

Edited by - tumen on 11/06/2013 18:02:19
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 11/06/2013 : 18:06:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Eh da, Marej je još i Olimpijadu osvojio na travi, mislim da se i to racuna, tako da je on siguran kao drugi nosilac.
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 11/06/2013 : 19:39:59  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by tumen

Eh da, Marej je još i Olimpijadu osvojio na travi, mislim da se i to racuna, tako da je on siguran kao drugi nosilac.



E to jeste, to sam totalno zaboravio. Naravno, ako ovo budu brojali, Andy ce biti ispred Rogera.

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 14/06/2013 : 14:54:47  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
Taman pogleda Federer-Zverev u cetvrtfinalu Hallea..ne sicam se kad sam gleda ovako kratak mec u dva seta..6:0 6:0 za svoj drugi "teniski bicikl" ako se ne varam..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/06/2013 : 15:27:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
dobro Zverev je preslab, ali...

trentuni mec je Haas-Monfils koji nudi jedinstveni užitak gledanja nekog teniskog meca, a pobjednik ide na Fedexa i sutra nas ceka još jedan izvrstan susret! Prebacuj na SPTV!

p.s. naravno ovo nije za one koji vole bjesomucno prebacivanje loptice preko mreže s osnovne crte. Zato ljubitelji Mustera, Changa, Agassija, Nadala i papka Ðoke ovo nije za vas, vi na pauzu dok se ne vrneju zemljani tereni!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 14/06/2013 15:28:25
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 14/06/2013 : 15:45:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

dobro Zverev je preslab, ali...

trentuni mec je Haas-Monfils koji nudi jedinstveni užitak gledanja nekog teniskog meca, a pobjednik ide na Fedexa i sutra nas ceka još jedan izvrstan susret! Prebacuj na SPTV!

p.s. naravno ovo nije za one koji vole bjesomucno prebacivanje loptice preko mreže s osnovne crte. Zato ljubitelji Mustera, Changa, Agassija, Nadala i papka Ðoke ovo nije za vas, vi na pauzu dok se ne vrneju zemljani tereni!



Po tebi su ovi gore spomenuti slabi teniseri, je li tako? Jos jedna izvrsna izjava forumskog idiota desetljeca, samo naprijed furaj, nema ti ravnog!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 14/06/2013 : 15:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
nisu slabi :) nego ne igraju bas lijep tenis ;)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/06/2013 : 17:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by maddox031

nisu slabi :) nego ne igraju bas lijep tenis ;)





sve receno...

sutra nas ceka prava poslastica, majstori bijelog sporta Fedex i Haas u polufinalu.

p.s. Papak Cilic isto u polufinalu Queensa, ali to isto nije vrijedno gledanja iako je trava u pitanju. Na tom su turniru uglovnom isto udaraci s osnovne linije
osim Hewita

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 14/06/2013 17:20:13
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/06/2013 : 17:20:57  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
drago mi je da se i Donna fino snalazi na pravoj teniskoj podlozi!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 14/06/2013 : 17:30:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Znaci Hewitt igra ljepsi tenis od Nadala, Agassija i Novaka?

Stvarno svasta!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 14/06/2013 : 17:43:24  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
Pa i Hjuit uglavnom zasniva igru u udaranju sa osnovne linije, on je poznati kontraudarac da se tako izrazim.Solidan je i na travi iz cistog razloga jer je Australijanac, a tamo je trava jedna od cešcih podloga dok šljake ima malo.
Ko kakav tenis igra što se tice lepote je relativna stvar, a ukusi su razliciti.Izmedu Ðokovicevog i Nadalovog stila igre postoji velika razlika što se dalo i videti kada su nedavno igrali, a ne znam zašto bi Ðokovic recimo morao da ceka turnire na šljaci kada je najviše uspeha imao na betonu, dok je osvajao i Vimbldon, a i Nadal ga je takode osvajao.
Isto tako Tomi Has je veoma simpatican momak i gotivim ga, ali da igra baš neki jako lep tenis ne može se reci, dosta je to jednolicno, recimo stil mu je dosta drugaciji i od Federera i od Monfisa, a i Rodžerov i Gaelov stil su sušta suprotnost jer je Rodžer napadac, a Gael onaj koji se brani.Uostaslom, Monfisu je trava daleko od omiljene podloge, nije ni imao previše uspeha na njoj, a i sada je iz neobjašnjivih razloga odlucio da propusti Vimbldon.Što se tice Federera, neko bi rekao i da je ono njegovo cuveno izbacivanje loptica u aut i po nekoliko metara daleko od lepote, ali eto, ukusi su razliciti.Mislim da Rodžer više ima stila u tome kako deluje na terenu kao pojava nego što igra tako da svi padaju u nesvest, a naravno pomaže i to što je za sada najbolji igrac u istoriji koji je mnogo toga osvojio.Uz pobede je uvek lakše sve posmatrati.

Edited by - tumen on 14/06/2013 17:44:19
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/06/2013 : 17:44:05  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
kao kaj sam rekel nije to tenis za svakog, samo za sladokusce (kak bi rekel Slavek)!
Ali badava mi ponavljati poantu napisanog jer pametni covek bu ju shvatil nakon jednog upisa. a onaj koji to nije ne bu ni nakon sto...lep pozdrav!

Sad bi Becker mogel oderat ovog Murraya, ali uživancije se ipak nastvlja u Halleu gdje cekamo pocetak meca Youzhnog!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 14/06/2013 : 18:06:46  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
Monfils inace je odbrambeni igrac ali ga je zato užitak gledati na travi gdje igra drugacije i vrlo atraktivno!!!

http://www.index.hr/sport/clanak/ovo-nikada-niste-vidjeli-monfils-pokusao-napraviti-teniske-skarice/683370.aspx

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 14/06/2013 18:55:25
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 14/06/2013 : 18:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Sutra cemo u Halle-u imati svu cetvoricu polufinalista sa jednorukim backhandima... interesuje me kad se to zadnji put dogodilo u bilo kojem turniru...

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

tumen
Advanced Member

Serbia
3764 Posts

Member since 29/12/2008

Posted - 14/06/2013 : 18:36:43  Show Profile Show Extended Profile  Send tumen a Private Message
A Monfis je takav igrac, uvek zabavan i atraktivan po publiku, izuzetno atletski graden, ali je cesto poguban po samog sebe zbog raznih bubica u glavi, no to je on.

Mislim da se malo preteruje oko te price u vezi igraca sa jednorucnim bekendom, ima ih ipak sasvim dosta i nisu vezani za neku posebnu podlogu.
Nego šta cemo sa onima koji igraju dvorucni forhend, e to je vec prava retkost, ali zato je tu Ilija Bozoljac da bude njihov predstavnik.
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 14/06/2013 : 20:02:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
Vekic ušla u polufinale kao i Cilic

Martin ispala, Cilic i u paru vodi ;)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 15/06/2013 : 18:16:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
Donna u finalu :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 15/06/2013 : 18:34:59  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
dosta slab mec izmedu Haasa i Fedexa, previše nervoze u igri...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 16/06/2013 : 16:58:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Federer konacno osvoji Halle, prvi turnir za starog majstora u skoro godinu dana (proslog augusta u Cincinnatiju).

Svaka cast!

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 16/06/2013 : 17:43:14  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by acestroke

Federer konacno osvoji Halle, prvi turnir za starog majstora u skoro godinu dana (proslog augusta u Cincinnatiju).



Ja bi samo pridodao da mu je ovo 77 naslov u karijeri cime se izjednacio sa Johnom Mcenroeom po broju naslova u Open Eri u pojedinacnoj konkurenciji..ostaju tesko dostizni Ivan Lendl sa 94 naslova i Jimmy Connors sa 109..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 16/06/2013 : 17:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 19/06/2013 : 15:54:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
2013 Wimbledon Singles Men's Seeds:
1 Novak Djokovic (SRB)
2 Andy Murray (GBR)
3 Roger Federer (SUI)
4 David Ferrer (ESP)
5 Rafael Nadal (ESP)
6 Jo-Wilfried Tsonga (FRA)
7 Tomas Berdych (CZE)
8 Juan Martin del Potro (ARG)
9 Richard Gasquet (FRA)
10 Marin Cilic (CRO)
11 Stanislas Wawrinka (SUI)
12 Kei Nishikori (JPN)
13 Tommy Haas (GER)
14 Janko Tipsarevic (SRB)
15 Nicolas Almagro (ESP)
16 Philipp Kohlschreiber (GER)
17 Milos Raonic (CAN)
18 John Isner (USA)
19 Gilles Simon (FRA)
20 Mikhail Youzhny (RUS)
21 Sam Querrey (USA)
22 Juan Monaco (ARG)
23 Andreas Seppi (ITA)
24 Jerzy Janowicz (POL)
25 Benoit Paire (FRA)
26 Alexandr Dolgopolov (UKR)
27 Kevin Anderson (RSA)
28 Jeremy Chardy (FRA)
29 Grigor Dimitrov (BUL)
30 Fabio Fognini (ITA)
31 Julien Benneteau (FRA)
32 Tommy Robredo (ESP)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page
Page: of 42 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.28 seconds. Snitz Forums 2000