forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 50 kuna malo?? Sto vi mislite?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Tonka24
Advanced Member



14713 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 15/01/2013 : 15:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
http://www.vecernji.hr/regije/zupnik-ako-je-milodar-manji-50-kuna-to-je-vrijedanje-clanak-497844

Zao mi je narode ali moram pocet pljuvat, jer ne mogu više gutat, demagogije i orgije ne mogu progutat.Žao mi je narode, ne mogu protiv sebe, ne mogu više gledat moralistu da se grebe.Nije da se žalim, al' tražim objašnjenje, prodajte Mercedese, eto to je rješenje.
Uvukla se kriza, moralna paraliza, božji odabranici u posjedu deviza.Trebo sam u fratre, vozit bijesne aute, zvat se fra Ante i drkat na ministrante.Ubijo sam, pljacko, silovo i palio - sve ti se briše ako dovoljno si platio.U privatnom posjedu župe, trgovi i gradovi, ima ih dobrih,
al' vecina su smradovi. Stanje u globalu: vecina je u salu, dok gladnoj sirotinji seru o moralu.Gaze socijalu, gaze svoje bližnje, hodaju po mrtvima bez imalo grižnje.
Vecina vjernika isti kurac ko i fratri: nedjeljom na misi svako svakog motri.U crkvi skrušeno mole, u životu nikog ne vole, ližu oltare i jebu se za pare.
I svi skupa idu u smiješnom paketu, svi ce skupa gorit na drugom svijetu.Mašete frazama, nemate vrijednosti, Bog vas posprdno gleda, pljujete mu na svetosti.
Kažu ''Bog je savjest'', vi mu blatite sina. Da radim što i vi, moja bi bila nemirna.Gore je nemirno, sve od žalosti se trese, dok sveti ljudi - gledaju svoje interese.Kako da razumijete život margine, kad vas dalje od Kaptola voze samo limuzine!?
Nije lako, a? Takve su okolnosti? Živite u bogatstvu, dok serete o skromnosti.Perfidni, bestidni, daleko ste od toga, da cijenite Boga i ljubite bližnjega svoga.
Istinski vas prezirem, al' molim se Bogu, žao mi je Crkvo, al' protiv sebe ne mogu.Znam tko sam i svjestan da sam grešan, ne želim nikom sudit, al' vaš je motiv pogrešan.
Pitanje skromnosti navrh vam je kurca, jednom se živi, a za raj vam puca.
S oltara nam serete, u raj ne vjerujete, vidimo šta vozite, krivu poruku šaljete.
Ne želim više, takvi ko vi Boga blate, glumite policiju, dok vjernici pate.Lomili ste kosti u ime ljubavi i milosti, sad zgrcete svote pod krinkom dobrote.
Dalje od nosa ne vidite, ili ne želite, za što se borite i za što uopce živite?Osjetljiv poso radite polovicno, neki rade dicno, ostali ni slicno. Imam jasnu perspektivu,
nažalost sliku sivu, želju Bože mi ispuni i daj da sam u krivu. Daj da se snilo, al znam da se zbilo,
predugo se krilo, sad kažem - sram vas bilo.Isus bio je tu, al' niste se promijenili: farizeji ste bili i farizeji ste ostali...
Isusa ste prodali za sotonske novcanice, pred Bogom krijte lice, tamo nemate ni banice.
Tek sad sam na žulju, glava mi je u torbi, jer rek'o sam svoje svima urbi et orbi.Reci mi Gospode jel' tebi to u redu, da sveti ljudi zabranjeno voce jedu!?
Vlastitu propovijed nisu sami shvatili, da Adam i Eva za to paklom su platili.
Žao mi je Bože, ne ide mi žmirit, a s ovim što vidim ne mogu se pomirit, jer u svetom redu vidim lopovsku paradu.
Još isprika onim, svim fratrima dobrim, koji ce me i dalje smatrat bratom svojim.
Ima i takvih, šaren je sveti red, al' neka svi cemo istom Bogu na ispovijed.
Samo On ce mi sudit, vi se nemojte usudit. Zasad vrlo sam miran, al' znam poludit.
Sve po zasluzi, i ja možda cu u plamen, al' ako ste bez grijeha bacite prvi kamen....Amen.

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 15/01/2013 : 16:01:49  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Tonka, em što ovo nije po pravilima, em što ce sigurno rezultirati svadama...Zato, najbolje je odmah kljuc. I molim te da više ne otvaraš takve topica jer cu te morati udaljiti.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000