forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ??? 1 - 1 HRV + razno (cajke, cevapi, zenske itd.)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 42

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 16:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Je li poznat po još necemu?
Raspitaj se malo bolje, slabo ti je to


je, ali puno manjem broju ljudi.

nisi mi odgovoril zakaj se stalno usporeduješ s nekim?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 07/09/2013 : 16:59:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by dosada


nisi mi odgovoril zakaj se stalno usporeduješ s nekim?



A zakaj ti sviraš kurcu?
Upao si ovde i odmah zasrao temu
(kao i inace gde god upadneš)
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 17:01:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by dosada


ma dovoljno je slušati kaj su o Beogradu govorili Milan Mladenovic, Sonja Savic, Rambo Amadeus ili Cane u svojim pjesmam i intervjujima. Ljudi koji su živeli u tom gradu i o njemu progovarali kroz umjetnost! a ja im vjerujem, kao kaj vjerujem i svom kumu koji odlazi u te poluilegalne klubove jer ne želi slušati cigane i cajke na splavima...



Cuj, niko ne kaže da toga u Beogradu nema. Ima i bilo je (mnogo manje) i u bivšoj državi. I meni smeta što toga ima. Ali predrasude koje ti imaš...



pa jel sam tvrdiš da toga ima najvecoj mjeri, kak to onda mogu biti predrasude?

najžalosnije kaj mi vodimo raspravu na nacin da je tebi moram objašnjavati kaj piše da bi ti na kraju i sam tvrdil isto kaj ja tvrdim od pocetka.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 07/09/2013 : 17:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Ne, ti stvarno nisi svoj...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 17:06:13  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

quote:
Originally posted by dosada


nisi mi odgovoril zakaj se stalno usporeduješ s nekim?



A zakaj ti sviraš kurcu?
Upao si ovde i odmah zasrao temu
(kao i inace gde god upadneš)



protupitanje je tvoj najbolji odgovor ili ima situacija kad si u stanju i odgovoriti a da to nije protupitanjem?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 07/09/2013 17:07:18
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 07/09/2013 : 17:38:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Dobro, 'ajmo dosta sa svadanjem i držite se teme.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Beva
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
5806 Posts

Member since 04/06/2007

Posted - 07/09/2013 : 17:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Beva a Private Message
Meni su jedna od prvih asocijacija na Zagreb narodnjacki klubovi, jesi li siguran, dosado, da turisti Zagreb ne gledaju isto kao ti Beograd?

Još jedna bitna asocijacija su mi BBB, a nije baš da su poznati po kulturi...

Jubilarni Polo 10!http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=51213
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 17:58:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
itekako jesam, s obzirom da ne živim u Zagrebu znam kak ljudi izvan Zagreba doživljaju Zagreb.
I ne kužim kaj sad pokušavaš dokazati kad sam Beograd se reklamira na taj nacin:
http://www.gdeizaci.com/

a evo kaj se nudi u Zagrebu:
http://www.tulumarka.com/dogadjanja

naravno, u Beogradu ima puno više dogadanja ali poanta je da se u Zagrebu odredena mjesta ne reklamiraju i zbog toga Zg turisticki sigurno nije prepoznatljiv kao mjesto narodnjacke zabave.
A daljnja rasprave ionak ne vode nikud, jer vi ste svjesni da je to tak ali eto ajmo se onda furat na stvar da su i drugi takvi.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 07/09/2013 17:59:59
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/09/2013 : 18:09:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Narodnjaci su Zakon jebliiii vas biltlusi...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 18:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

Narodnjaci su Zakon jebliiii vas biltlusi...



jel da jesu

i gdje je bolje u BG ili Zg? ti si ipak covjek s iskustvom na ovoj temi!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5250 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 07/09/2013 : 18:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by KRAS

Narodnjaci su Zakon jebliiii vas biltlusi...



jel da jesu

i gdje je bolje u BG ili Zg? ti si ipak covjek s iskustvom na ovoj temi!


Dosado,dosadan si! Narodnjaci nisu tema ovog topica! Daj otvori novi topic o cajkama pa razbijajte...
Go to Top of Page

tutto maxim
Senior Member



Serbia
1355 Posts

Member since 07/01/2007

Posted - 07/09/2013 : 18:54:17  Show Profile Show Extended Profile  Send tutto maxim a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Dr. Zistis
Mislim da ti treba da promenis predrasude koje imas prema Beogradu i Srbiji.I prekini da lupas kad nemas pojma sta pricas.
Dodji kad bues hteo pa cu ja da ti pokazem grad i zabavu u gradu.
Jedino sta si pogodio je ovo za ribe



gle, pricam ti iskustva ljudi koji cesto posjecuju Beograd i njihov dojam. Vjerujem da Beogradanin koji dobro poznaje grad ima drugaciji sliku, ali to nije ona slika koja ide van. Van ide otprilike ova slika, svidalo se to nekom ili ne...
javna je tajna da u Beogradu oni koji ne žele slušati cajke i cigane (osobno ih obožavam) idu u nekakve ilagalne klubove koji se nalaze u privatnim stanovima i sl.
Znaci, ima svega ima puno dobrih strana ali u globalu slika je ovakva kakva je!


Pa sam kazes da ima svega. Izbor je ogroman.
A ta slika koju donose ljudi cija iskustva prenosim,govori o tim ljudima a ne o Beogradu.
Oni su izabrali da posete bas ta mesta,a ne neka druga...
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 19:01:50  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by tutto maxim
Pa sam kazes da ima svega. Izbor je ogroman.
A ta slika koju donose ljudi cija iskustva prenosim,govori o tim ljudima a ne o Beogradu.
Oni su izabrali da posete bas ta mesta,a ne neka druga...


slažemo se, ali složil buš se samnom da prosjecni turist izabere ono kaj mu se najviše nudi A to je ono kaj cijelo vrijeme tvrdim, da je Bg prvnestvneno poznat zbog...a daleko od toga da u Bg nema svega ali isto tak to je i daleko (dalje) od prosjecnog turista

vratimo se na srpsku repku, ako se o njoj još ima kaj pisati

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 07/09/2013 19:04:30
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/09/2013 : 19:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by KRAS

Narodnjaci su Zakon jebliiii vas biltlusi...



jel da jesu

i gdje je bolje u BG ili Zg? ti si ipak covjek s iskustvom na ovoj temi!



Ja Sam u zagrebu zalazio u Fontanu I odlicno je uvijek bilo... Pjevac I dvi pevaljke pjevali us Brez prestanka I sve sto ti srce pozeli. Posebno pamtim zagrepcanke I hadezeovke sto Im mirise koza I odjevene obicno u skupu markiranu robu... U Belgrade je po pitanju narodnjaka drukcijaaa scena jer nudi sve. Od turbina. Armonike. Truba. Klasicne kafane sa pevaljkom I musicarima gde sluze I jelo kao I folkoteke obicno sa nekom kobilom za mikrofonom... Zagreb nije na razini begisa iako publike nefali... Ti kao potomak franje tahija normal no dA nevolis narodnjake Ali narodnjaci su u hrvatskoj slusani bas kao u srbiji I dobro je da nas pjesma spajaaaa... Zar nisii ti alkos? Pa sta slusas kad pijes?
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 07/09/2013 : 19:14:20  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

Ti kao potomak franje tahija normal no dA nevolis narodnjake Ali narodnjaci su u hrvatskoj slusani bas kao u srbiji I dobro je da nas pjesma spajaaaa... Zar nisii ti alkos? Pa sta slusas kad pijes?



Placem..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 19:19:37  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS
Ja Sam u zagrebu zalazio u Fontanu I odlicno je uvijek bilo... Pjevac I dvi pevaljke pjevali us Brez prestanka I sve sto ti srce pozeli. Posebno pamtim zagrepcanke I hadezeovke sto Im mirise koza I odjevene obicno u skupu markiranu robu... U Belgrade je po pitanju narodnjaka drukcijaaa scena jer nudi sve. Od turbina. Armonike. Truba. Klasicne kafane sa pevaljkom I musicarima gde sluze I jelo kao I folkoteke obicno sa nekom kobilom za mikrofonom... Zagreb nije na razini begisa iako publike nefali... Ti kao potomak franje tahija normal no dA nevolis narodnjake Ali narodnjaci su u hrvatskoj slusani bas kao u srbiji I dobro je da nas pjesma spajaaaa... Zar nisii ti alkos? Pa sta slusas kad pijes?



da Fontana i Ludnica i to je to kaj se Zagreba tice a i one su daleko od centra, nema u Zg kavana s pevaljkama i sl. Ma tko to zna bolje od Krasa. I da, publike naravno ima zato i je Bg vikendom pun gostiju iz RH!

Krase i kad pijem i kad ne pijem uvijek slušam isto, cak sam pijan i manje tolerantan kad je glazba u pitanju. Napisal sam ti ovde vec da obožavam romsku glazbu, a onda naravno da volim i trubace.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 07/09/2013 : 19:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Znaci susas Sabana saulica. On je pevacina I po... Ma kakav zagreb to Je jos uvijek provincija kad se pogleda sve ukupna ponuda beograda. Picke ko salate narodnjaci dedinje lipovacka suma sve je to beograd
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 19:33:52  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

Znaci susas Sabana saulica. On je pevacina I po... Ma kakav zagreb to Je jos uvijek provincija kad se pogleda sve ukupna ponuda beograda. Picke ko salate narodnjaci dedinje lipovacka suma sve je to beograd



Šaulica, ma ne...Bajramovic vec da, ako si na njega mislil!

evo ovak nekaj ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 07/09/2013 : 20:14:28  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
Iskreno, niti verujem da u se u Zagrebu narod, pogotovo omladina, okuplja iskljucivo po beckim poslasticarnicama, te uz Baha raspravlja o Matoševoj poeziji, niti verujem da se metalci u Beogradu, pogotovo u Novom Sadu okupljaju na splavovima sa "šabanima" uz pevaljke u dopicnjacima i natpicnjacima.

Šta je problem? Ergo, u Srbiji je jedna specificna vrsta nemuzicke produkcije izuzetno razvijena, te na godišnjem nivou štanca veliki broj zvezda i zvezdica: vodi jednu vrstu muzickog monopola te tako i na tržištu vlada.

Drugi problem jesu mediji koji ce za 100E napisati cistu istinu, šta god im izdiktirate, te se tako koncerti velikih, pravih muzicara prate mestimicno, a tezge i mazge raznih dopicnjak pevacica i napuderisanih pevacica, za pare, prate pomno: uz obilje fotografija i YT snimaka.

Treci problem nastaje kada se prva dva udruže, te se na TV-u retko gde prikazuje kvalitetna muzika (Pink je 90-ih zapravo bio izuzetno kvalitetna televizija, bar pre podne, sa Hitom Dana i slicno, uz 3Kanal koji je posle ukinut), a škart i profitabilna muzika se vrti na sva zvona.

O tome koliko je doticna produkcijska kuca mocna, govore vam sve cešci nastupi velikih muzicara u koje smo gledali kao ikone: Bore Ðordevica, Neše Galije, Legendi, a u skorije vreme i zagrebackih (?) Brkova, i nekada davno, Vuce sa svojim "Volim, volim narodno".

Elem, zašto se stice utisak da u Hrvatskoj nema narodnjaka?

To je pitanje kom se koren treba tražiti još u dobu Austrougarske, i jednim procesom kulturne asimilacije, kako u srpskoj Vojvodini, tako i u Hrvatskoj (koja je daleko duže bila u sastavu Habzburga), te uticajem Becke i Peštanske muzike na ukus ondašnjih ljudi. Prisetimo se da su neke od najlepših srpskih starogradskih pesama upravo Zmajevi prepevi Aleksandra Petrovica, tj. Petefi Šandora, a i njegove pesme koje je pisao pod direktnim uticajem navedenog.

Narodna muzika, ona izvorna, se cuvala u južnim krajevima u Srbiji, a zapadnim u Hrvatskoj, tj. delovima ka moru i eventualno Zagori, Medimurju... A koji su smatrani za niže slojeve, tj. pucanstvo, neuko i prosto. O tome nam svedoci postepeni nestanak bugarštica, narodnih epskih pesama i tako dalje, a koji su svugde bili prisutni.

Šta se posle dešava? 20. vek, sudar kultura, narodne sa "visokom", opšta papazjanija. Kako necete videti da neko svira "Moj golube" u Vojvodini, isto tako cete retko ici da slušate klape u Zagrebu.

Otkud onda narodnjaci samo u Srbiji? Teritorijalno veca, imala je prilike da lansira daleko više zvezda (Halidi i Šabani danas ne žive i ne rade u BiH, vec u Srbiji). O tome zašto su svi silni narodnjaci napustili BiH, možemo tražiti objašnjenje u cinjenici da, osim Jugotona i PGP-a nije bilo drugih znacajnijih produkcijskih kuca.

Te se zato stice privid da je Hrvatska "kulturna" (eno vam parodije na finjake u Stipi u gostima, odlican prikaz sudara kultura).

Šta sam sad napricao, više ni sam ne znam, ne zamerite ako sam šta odvalio, mrzi me da ponovo sve ovo citam.

Poenta je: OVO JE TEMA O FUDBALU

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 20:34:21  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
samo mala ispravka, u RH ima narodnjaka i ljudi koji slušaju narodnjake koliko i u Srbiju, kad bi gledali postotak stanovništva i to nitko ne spori. Onaj tko to spori nema pojma o cemu prica. Samo za razliku od Srbije u Hrvatskoj nisu toliko prisutni u javnosti, klubovi s takvom glazbu se ne reklamiraju i sl. Tu je ta razlika!

p.s. e da, na vecini radio stanica je gotovo zabranjeno pustiti neki narodnjak!? Može se cuti eventualno na nekoj lokalnoj postaji.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 07/09/2013 20:35:04
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 07/09/2013 : 20:36:49  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

samo mala ispravka, u RH ima narodnjaka i ljudi koji slušaju narodnjake koliko i u Srbiju, kad bi gledali postotak stanovništva i to nitko ne spori. Onaj tko to spori nema pojma o cemu prica. Samo za razliku od Srbije u Hrvatskoj nisu toliko prisutni u javnosti, klubovi s takvom glazbu se ne reklamiraju i sl. Tu je ta razlika!

p.s. e da, na vecini radio stanica je gotovo zabranjeno pustiti neki narodnjak!? Može se cuti eventualno na nekoj lokalnoj postaji.



Prike, i ovde imaš samo 2, eventualno 3 stanice koje puštaju tu muziku, od kojih bi se sve tri ugasile da ne funkcionišu po sistemu narudžbine pesama.

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 07/09/2013 : 20:41:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by -jeremija-

quote:
Originally posted by dosada

samo mala ispravka, u RH ima narodnjaka i ljudi koji slušaju narodnjake koliko i u Srbiju, kad bi gledali postotak stanovništva i to nitko ne spori. Onaj tko to spori nema pojma o cemu prica. Samo za razliku od Srbije u Hrvatskoj nisu toliko prisutni u javnosti, klubovi s takvom glazbu se ne reklamiraju i sl. Tu je ta razlika!

p.s. e da, na vecini radio stanica je gotovo zabranjeno pustiti neki narodnjak!? Može se cuti eventualno na nekoj lokalnoj postaji.



Prike, i ovde imaš samo 2, eventualno 3 stanice koje puštaju tu muziku, od kojih bi se sve tri ugasile da ne funkcionišu po sistemu narudžbine pesama.



e hvala za info, s obzirom da živim uz granicu sa BiH i imam priliku slušati raznorazne radio postaje vezane uz entitet zvan RS pa sam dobil krivu procijenu. Ove iz BiH stanice danonocno pile s cajkama, i baš onom šund šundova glazbom...znaci u Srbiji je drugacije? Ajde, dobro je cuti takve vijesti!

kad smo vec kod BHT radio postaja iz federacije i one imaju OK glazbu, i sevdaha i rocka, a i sladunjavog popa za sve.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 07/09/2013 20:43:27
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 07/09/2013 : 20:48:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Onda sve jasno 8)
Mora da si gledao i u Bijeljinu kada si mislio na Beograd (:

Go to Top of Page

Kojot
Advanced Member



Switzerland
4093 Posts

Member since 21/12/2008

Posted - 07/09/2013 : 20:53:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Kojot a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

Narodnjaci su Zakon .



Lepo receno!!!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 07/09/2013 : 21:01:30  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Beva

Meni su jedna od prvih asocijacija na Zagreb narodnjacki klubovi, jesi li siguran, dosado, da turisti Zagreb ne gledaju isto kao ti Beograd?

Još jedna bitna asocijacija su mi BBB, a nije baš da su poznati po kulturi...



1. sigurno u 3 prve asocijacije
2. pa sama kratica ti govori

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 42 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000