forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 URBANISTICKI PLAN (pitanje u vezi urbanizma)
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

1Euro
Advanced Member



12272 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/04/2013 : 18:45:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Eto, zanima me, da li mogu ja ako kupim neko zemljište od nekog seljaka gdje je prije bila njiva ili neki travnjak, gdje je on kosio travu za krave npr....da li mogu ja preurediti takvo zemljište i napraviti npr igralište za bocanje?

Dobro, nekako mi je jasno da su seljacka zemljišta NEZAZIDLJIVA (vjerovatno?), znaci da ne možeš graditi ali da li se može napraviti nekakava lesena konstrukcija, koja se ne smatra gradevinom kao ono šta je zidano?

Kako je sa tim?

Konkretno, jel mogu ja postaviti npr neku lesenu brvnaru, neki kiosk, ili nešto, stazu za bocanje npr itd....naravno ništa ne bi gradio.....sve onako montažno....i da imam neki klub za bocanje?
Iako ce u okolini svi ostali raditi na njivi, polju,...jer su seljaci,....dali bi to smetalo, nekakvom urbanistickom planu, da ja tamo držim bocarski klub npr?
Ipak ako sam ja kupio zemlju, valjda imam neka prava....zašto bi seljaci imali najbolje lokacije?

Da li mogu ja npr napraviti park ili bilo šta na tom seljackom zemljištu?

Zanima me kako je to sredeno kod vas ( a i kod nas u Sloveniji, ako zna netko)?

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 09/04/2013 : 19:02:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
ja sam cula da tamo gdje nije gradevinsko zemljiste mozes postaviti samo nesto montazno..ostatak price vodi u bocaliste, pa bi se malo pilo, nesto se tocilo.. za to kreni abecednim redom po pravilnicima, i ne preskoci niti jedno slovo abecede birokracije za ishodijes dozvole, zadovoljis uvjete, platis namete..
heh,,jel ti dosta?




~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7914 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/04/2013 : 19:11:30  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
trebaš vidjeti koji urbanisticki plan je na snazi za to podrucje koje te zanima i kako je ta parcela u njemu definirana: koja je namjena, što se smije raditi, koliko...
dakle, važeci urbanisticki plan definira što i koliko je dozvoljeno
opcenito - ako je namjena zemljišta poljoprivredna, onda na njoj ne smiješ raditi nešto sportsko rekreativno
na takvom zemljištu se smije graditi nešto što je u skladu s poljoprivrednom namjenom - dakle, dozvoljena je gradnja spremišta za alat, vinogradarskih klijeti i slicno, ovisno o cemu se radi: vinograd, njiva, stocarski pašnjak...
možda ti svoju zamišljenu konstrukciju možeš uklopiti u nešto 'legalno', ali to su sve varanja sistema, pa ti sistem može uzvratiti npr porezom na neobradeno zemljište, što ste mislim vi i uveli

najbolje ti je da se raspitaš u nadležnom uredu za prostorno uredenje, ili kako se to kod vas zove, i oni ce ti izdati izvod iz prostornog plana...

naravno, urbanisticki planovi nisu vjecni i mijenjaju se, pa nešto što danas nisi smio graditi, sutra možeš, i obratno

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12272 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/04/2013 : 19:15:44  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

ja sam cula da tamo gdje nije gradevinsko zemljiste mozes postaviti samo nesto montazno..ostatak price vodi u bocaliste, pa bi se malo pilo, nesto se tocilo.. za to kreni abecednim redom po pravilnicima, i ne preskoci niti jedno slovo abecede birokracije za ishodijes dozvole, zadovoljis uvjete, platis namete..
heh,,jel ti dosta?







pa da i mislio sam na Montažne objekte....ali nisam znao jel to (montažno) dozvoljeno ili nije....pa sam pitao...

Inace da, bilo bi to mijesto za opuštanje, znaci ona staza za bocanje i nekakva montažna koliba da se ima "popit nešto" i sjednit malo, možda se bace karte itd....ono da ljudi dodu na druženje....samo ne znam jel trebam tražiti nekakvo "soglasje" (ne znam kako se kaže na hrvatskom, mi u Sloveniji kažemo "soglasje") od ostalih susjeda seljaka, sa kojima budem granicio ili ne?
Jel mi trebaju nešto podpisati, nekako mi dozvoliti, ili ja uopšte ne trebam njih ni pitati, ono po principu "ma ko ih jebe" hehe....
Mislim možda ce ove seljake smetati gužva na mom zemljištu, buka neka itd....
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12272 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/04/2013 : 19:24:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

trebaš vidjeti koji urbanisticki plan je na snazi za to podrucje koje te zanima i kako je ta parcela u njemu definirana: koja je namjena, što se smije raditi, koliko...
dakle, važeci urbanisticki plan definira što i koliko je dozvoljeno
opcenito - ako je namjena zemljišta poljoprivredna, onda na njoj ne smiješ raditi nešto sportsko rekreativno
na takvom zemljištu se smije graditi nešto što je u skladu s poljoprivrednom namjenom - dakle, dozvoljena je gradnja spremišta za alat, vinogradarskih klijeti i slicno, ovisno o cemu se radi: vinograd, njiva, stocarski pašnjak...
možda ti svoju zamišljenu konstrukciju možeš uklopiti u nešto 'legalno', ali to su sve varanja sistema, pa ti sistem može uzvratiti npr porezom na neobradeno zemljište, što ste mislim vi i uveli

najbolje ti je da se raspitaš u nadležnom uredu za prostorno uredenje, ili kako se to kod vas zove, i oni ce ti izdati izvod iz prostornog plana...

naravno, urbanisticki planovi nisu vjecni i mijenjaju se, pa nešto što danas nisi smio graditi, sutra možeš, i obratno



znaci da pitam na lokalni Opštini ili trebam poslati neko pismo na "Ministarstvo za okolje i prostor" i tamo pitati?


Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37467 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/04/2013 : 20:42:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

Uz veze i dovoljno para mozes skoro pa svugdje postaviti bilo sta, i na Mirogoju ili Jarunu... ajde, tu bi trebao malim koracima. :D

Nazalost. Ne za korake nego jer neki seronje to i rade.



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7914 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 09/04/2013 : 21:01:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
ne u ministarstvo
lokalnu upravu pitaj

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11679 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 09/04/2013 : 21:10:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
quote:

Mislim možda ce ove seljake smetati gužva na mom zemljištu, buka neka itd....



Kod nas u susjedstvu živi seljak i njegova prethodna rodbina vec više od 200 godina i pre par godina napravili "fensi" gradjevinu sa "fensi" stanovnicima, koji su se naselili blizu njega i smetalo im što smrdi po djubrištu, jer on još uvijek radi. Došao i Zoki i ništa mu nisu mogli. kaže mu seljak:" ako im smeta miris, slobodno mogu da se odsele".Palac gore :)
tako im i treba, pa oni su došli na njegov teritorij.I podupiram tog seljaka, jer prvo se mora prouciti gde se može što graditi, a u tom divljem sistemu svaki klinac vec podiže kucu gde se mu sprdne, kao sad uz obalu kod nas. Ali to je vec druga tema...

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12272 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/04/2013 : 22:06:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

ne u ministarstvo
lokalnu upravu pitaj



hvala
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12272 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/04/2013 : 22:08:19  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Risar_69

quote:

Mislim možda ce ove seljake smetati gužva na mom zemljištu, buka neka itd....



Kod nas u susjedstvu živi seljak i njegova prethodna rodbina vec više od 200 godina i pre par godina napravili "fensi" gradjevinu sa "fensi" stanovnicima, koji su se naselili blizu njega i smetalo im što smrdi po djubrištu, jer on još uvijek radi. Došao i Zoki i ništa mu nisu mogli. kaže mu seljak:" ako im smeta miris, slobodno mogu da se odsele".Palac gore :)
tako im i treba, pa oni su došli na njegov teritorij.I podupiram tog seljaka, jer prvo se mora prouciti gde se može što graditi, a u tom divljem sistemu svaki klinac vec podiže kucu gde se mu sprdne, kao sad uz obalu kod nas. Ali to je vec druga tema...



je bilo ravnokar na pop tv (oddaja Preverjeno)....ma jaz ne bi nic gradil, samo tako en plac bi naredil za druženje, recimo balinanje, ping pong,...tako na easy...mene ti lokalni kmetje ne bi motili, tudi vonj ne itd...mogoce bi mi motili njih ko bi se drli itd....
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37467 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 09/04/2013 : 22:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

@Seba
A to una fancy hišca malo nižje (proti Vodnikovi) cez cesto, nekaj v lesu? :D he he he he




Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See

Edited by - Poli on 09/04/2013 22:10:19
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 09/04/2013 : 22:28:44  Show Profile Show Extended Profile
Pošto i za poljski WC treba hrpa papira (!!) , mobilni ekološki WC je adekvatna zamjena i jedino rješenje. Pritom je potpuno u skladu sa svim ekološkim standardima.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2376 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 09/04/2013 : 23:20:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message
Ako hoceš bilo šta da gradiš (bilo montažno ili ne), prvo treba da uradiš "preimenovanje" zemljišta. U tvom slucaju znaci, iz obradivog u gradevinsko. To znaci da placaš opštini vecu ili manju svotu novca.
Nakon toga gomila dozvola i taksi...

Carpe diem
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/04/2013 : 01:02:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Just_Charlie

ja sam cula da tamo gdje nije gradevinsko zemljiste mozes postaviti samo nesto montazno..ostatak price vodi u bocaliste, pa bi se malo pilo, nesto se tocilo.. za to kreni abecednim redom po pravilnicima, i ne preskoci niti jedno slovo abecede birokracije za ishodijes dozvole, zadovoljis uvjete, platis namete..
heh,,jel ti dosta?




pa da i mislio sam na Montažne objekte....ali nisam znao jel to (montažno) dozvoljeno ili nije....pa sam pitao...

Inace da, bilo bi to mijesto za opuštanje, znaci ona staza za bocanje i nekakva montažna koliba da se ima "popit nešto" i sjednit malo, možda se bace karte itd....ono da ljudi dodu na druženje....samo ne znam jel trebam tražiti nekakvo "soglasje" (ne znam kako se kaže na hrvatskom, mi u Sloveniji kažemo "soglasje") od ostalih susjeda seljaka, sa kojima budem granicio ili ne?
Jel mi trebaju nešto podpisati, nekako mi dozvoliti, ili ja uopšte ne trebam njih ni pitati, ono po principu "ma ko ih jebe" hehe....
Mislim možda ce ove seljake smetati gužva na mom zemljištu, buka neka itd....



Tvoje "soglasje" kod nas je suglasnost.
Zapetlja ti ovo. Ako si na njivi-oranici, sta ce ti suglasnost susjeda zbog buke? Ako je ta njiva u blizini naselja, a ti bi radio buku s bocalistem, i druzenjem uz popit nesto, a mislim da bi ti to "popit nesto" rado unovcio, onda stvarno ne pomaze samo suglasnost susjeda, vec suglasnost drzave, nakon sto platis, pribavis dokumentaciju.. registriras djelatnost, barem Udrugu, ona ima neke pogodnosti u odnosu na obrt, firmu.. Ajmeee kud to ode.
Kupi njivu, ori njivu, sadi krumpire, svercaj krumpirima i budi na miru, ne sadi s vragom tikve na njivi

edit: zaboravila sam da Slovencu pricam, ali mislim da se bitno ne razlikuju pravila sadnje krumpira na njivama

~ Prvo suputnik onda put ~

Edited by - Just_Charlie on 10/04/2013 01:05:15
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46630 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 10/04/2013 : 01:42:48  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Just_Charlie

ja sam cula da tamo gdje nije gradevinsko zemljiste mozes postaviti samo nesto montazno..ostatak price vodi u bocaliste, pa bi se malo pilo, nesto se tocilo.. za to kreni abecednim redom po pravilnicima, i ne preskoci niti jedno slovo abecede birokracije za ishodijes dozvole, zadovoljis uvjete, platis namete..
heh,,jel ti dosta?




pa da i mislio sam na Montažne objekte....ali nisam znao jel to (montažno) dozvoljeno ili nije....pa sam pitao...

Inace da, bilo bi to mijesto za opuštanje, znaci ona staza za bocanje i nekakva montažna koliba da se ima "popit nešto" i sjednit malo, možda se bace karte itd....ono da ljudi dodu na druženje....samo ne znam jel trebam tražiti nekakvo "soglasje" (ne znam kako se kaže na hrvatskom, mi u Sloveniji kažemo "soglasje") od ostalih susjeda seljaka, sa kojima budem granicio ili ne?
Jel mi trebaju nešto podpisati, nekako mi dozvoliti, ili ja uopšte ne trebam njih ni pitati, ono po principu "ma ko ih jebe" hehe....
Mislim možda ce ove seljake smetati gužva na mom zemljištu, buka neka itd....



Tvoje "soglasje" kod nas je suglasnost.
Zapetlja ti ovo. Ako si na njivi-oranici, sta ce ti suglasnost susjeda zbog buke? Ako je ta njiva u blizini naselja, a ti bi radio buku s bocalistem, i druzenjem uz popit nesto, a mislim da bi ti to "popit nesto" rado unovcio, onda stvarno ne pomaze samo suglasnost susjeda, vec suglasnost drzave, nakon sto platis, pribavis dokumentaciju.. registriras djelatnost, barem Udrugu, ona ima neke pogodnosti u odnosu na obrt, firmu.. Ajmeee kud to ode.
Kupi njivu, ori njivu, sadi krumpire, svercaj krumpirima i budi na miru, ne sadi s vragom tikve na njivi

edit: zaboravila sam da Slovencu pricam, ali mislim da se bitno ne razlikuju pravila sadnje krumpira na njivama



nikakve tikve,ima drugih isplativijih kultura

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 10/04/2013 : 02:27:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

nikakve tikve,ima drugih isplativijih kultura



aaaa .. moram jos puno palente pojest dok naucim

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12272 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/04/2013 : 08:45:35  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by Just_Charlie

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by Just_Charlie

ja sam cula da tamo gdje nije gradevinsko zemljiste mozes postaviti samo nesto montazno..ostatak price vodi u bocaliste, pa bi se malo pilo, nesto se tocilo.. za to kreni abecednim redom po pravilnicima, i ne preskoci niti jedno slovo abecede birokracije za ishodijes dozvole, zadovoljis uvjete, platis namete..
heh,,jel ti dosta?




pa da i mislio sam na Montažne objekte....ali nisam znao jel to (montažno) dozvoljeno ili nije....pa sam pitao...

Inace da, bilo bi to mijesto za opuštanje, znaci ona staza za bocanje i nekakva montažna koliba da se ima "popit nešto" i sjednit malo, možda se bace karte itd....ono da ljudi dodu na druženje....samo ne znam jel trebam tražiti nekakvo "soglasje" (ne znam kako se kaže na hrvatskom, mi u Sloveniji kažemo "soglasje") od ostalih susjeda seljaka, sa kojima budem granicio ili ne?
Jel mi trebaju nešto podpisati, nekako mi dozvoliti, ili ja uopšte ne trebam njih ni pitati, ono po principu "ma ko ih jebe" hehe....
Mislim možda ce ove seljake smetati gužva na mom zemljištu, buka neka itd....



Tvoje "soglasje" kod nas je suglasnost.
Zapetlja ti ovo. Ako si na njivi-oranici, sta ce ti suglasnost susjeda zbog buke? Ako je ta njiva u blizini naselja, a ti bi radio buku s bocalistem, i druzenjem uz popit nesto, a mislim da bi ti to "popit nesto" rado unovcio, onda stvarno ne pomaze samo suglasnost susjeda, vec suglasnost drzave, nakon sto platis, pribavis dokumentaciju.. registriras djelatnost, barem Udrugu, ona ima neke pogodnosti u odnosu na obrt, firmu.. Ajmeee kud to ode.
Kupi njivu, ori njivu, sadi krumpire, svercaj krumpirima i budi na miru, ne sadi s vragom tikve na njivi

edit: zaboravila sam da Slovencu pricam, ali mislim da se bitno ne razlikuju pravila sadnje krumpira na njivama



nikakve tikve,ima drugih isplativijih kultura





hehe, ali nemoguce je nabaviti dozvole za njih, osim ako živiš u Afganistanu ili Kolumbiji, možda cak u Indiji ili Pakistanu bi prošlo....
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 11/04/2013 : 01:00:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

hehe, ali nemoguce je nabaviti dozvole za njih, osim ako živiš u Afganistanu ili Kolumbiji, možda cak u Indiji ili Pakistanu bi prošlo....



hehe ali za njih unaprijed pribavis medicinsku dokumentaciju da si lud,
pa za poslije imas olakotnu okolnost

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000