forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Koliko cesto izlazite?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/08/2013 : 17:38:05  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

Naravno, ova "sinteza" jeste jedna generalna smjernica koja se drugacije odigrava u razlicitim konkretnim okolnostima na terenu, ali ostaje zdrava tendencija koja se pokazala i na pocetku Oktobarske revolucije, i Španske revolucije 1936., pa u nekom smislu i Pariške komune...

Ovdje je rijec o procesu. Da li je jugoslovenska "avangarda" ikada pokušala da istinski sprovede dati proces i stvori pravo samoupravljanje? Uzimajuci u obzir njene staljinisticke korijene teško: teži se ka ocuvanju interesa funkcionerske kaste, birokratije, partijsko-direktorske mase, itd. Pa možemo i prije rata: socijalizam u jednoj zemlji (tacnije: vladavina jedne elite na odredenom "sovjetskom" prostoru), kocenje revolucija, Kominterna kao orude sovjetske države, "mirna" koegzistencija socijalizma i kapitalizma, paktiranje sa fašistima, saradnja lokalnih komunista sa domacom buržoazijom (od Francuske do Indonezije). sve staljinisticki recepti.

Put avangardiste na našim prostorima izgleda ovako: gušenje demokratskog centralizma pod uticajem moskovskih cistki, kraj slobode diskusije u Partiji, staljinisticko rukovodstvo, politika "narodnog" fronta mjesto klasne borbe u ratu, uz inicijalnu saradnju sa cetnicima (!), zatim Tito-Šubašic koji paktira sa domacom buržoazijom, koja je ipak poražena usljed sopstvene nesposobnosti i kompromitovanosti, te pritiska masa. Zatim 48-ma i sukob jugoslovenske i sovjetske birokratije, likvidacija "internacionalistickog" krila (u staljinistickoj verziji, naravno) i izgradenog ratnog kadra zarad još vece poltronizacije. zatim krize šezdesetih, kada dio partije ostaje pri klasicnoj "ekonomiji diktata", a drugi sprovodi liberalne reforme koje vode ka restauraciji kapitalizma na parazitskim osnovama, pljackom društvene imovine... "avangarda" se razbija u malogradanštinu, strane satelite i domace tajkuncice; sada su "ozakonili" svoje privilegije iz socijalizma, sa privatnom imovinom i naslijedivanjem. Sada su "klasa", ne nova vec stara, i to ne u Ðilasovskom smislu partijske birokratije u protivurijecnom položaju, ne, to vodi ka stvaranju sloja kolabracionista izbraljivaca koji se u povijesti kapitalizma mogu naci samo u kolonijama i polu kolonijama.

To je naša politicka elita: kolabracionisti inostranih centara moci, državice su nam kolonije, domaca buržoazija prirepak strane. To je HDZ SDS SPS DPS i svi ostali, idoli Tudman Milo Slobo Nikolic Josipovic kompanija: ne samo "izdajnici" u klasnom smislu, vec i u buržujsko-nacionalnom.


Druze, nadam se da se ne koristis knjizevnim jezikom i da ne pricas o marksizmu kada si u zenskom drustvu, inace daj boze da nesto povalis.
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4066 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 01/08/2013 : 17:40:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
be water my friend.
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22299 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 01/08/2013 : 17:45:25  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

be water my friend.


Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4495 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 01/08/2013 : 17:53:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
izlazim na groblje
cvece,svece,pa jos ako je i mesecina...ijaaaaaaaaao...romantika
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 01/08/2013 : 18:06:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

izlazim na groblje
cvece,svece,pa jos ako je i mesecina...ijaaaaaaaaao...romantika



jel daju leševi?
Go to Top of Page

Sneaksie Thiefsie
Advanced Member



4495 Posts

Member since 22/04/2008

Posted - 01/08/2013 : 18:12:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Sneaksie Thiefsie a Private Message
quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

izlazim na groblje
cvece,svece,pa jos ako je i mesecina...ijaaaaaaaaao...romantika



jel daju leševi?

dok ne nagnam Nefertiti ne se smirim
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 01/08/2013 : 19:38:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

quote:
Originally posted by supermark

quote:
Originally posted by Sneaksie Thiefsie

izlazim na groblje
cvece,svece,pa jos ako je i mesecina...ijaaaaaaaaao...romantika



jel daju leševi?

dok ne nagnam Nefertiti ne se smirim

Jedna prigodna


Trljam ruke.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 01/08/2013 : 20:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
Ako cemo racunati kave, odlaske u kina, i sad je još i ljeto pa ona pusta ispijanja piva na paži, poneki jednodnevni izlet u nekoj uvali uz roštilj, sa prijateljicama na pizzu i cakulu. Petak i subota za otici negdje se isplesati... Po tome bi ispalo da je dobro da uopce znam gdje mi je kuca.
Ali ako bi gledali cisto vecernje izlaske u nakon kojih ti mater ljutito otvori vrata jer vec pola sata kucu pokušavaš otkljucati kutijom cigareta onda je to možda 2 puta u mjesecu.
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 01/08/2013 : 20:43:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
quote:
Originally posted by grofica Varga

Ako cemo racunati kave, odlaske u kina, i sad je još i ljeto pa ona pusta ispijanja piva na paži, poneki jednodnevni izlet u nekoj uvali uz roštilj, sa prijateljicama na pizzu i cakulu. Petak i subota za otici negdje se isplesati... Po tome bi ispalo da je dobro da uopce znam gdje mi je kuca.
Ali ako bi gledali cisto vecernje izlaske u nakon kojih ti mater ljutito otvori vrata jer vec pola sata kucu pokušavaš otkljucati kutijom cigareta onda je to možda 2 puta u mjesecu.


babetino:)

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 01/08/2013 : 21:12:18  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
Ironicno, sad ljeti izlazim manje nego tijekom "radne sezone". Ako statisticki razvuceš i racunaš samo "hangover" izlaske, može se reci da dva put mjesecno "otkljucavam vrata kutijom cigareta".
Go to Top of Page

Nivox
Senior Member



Croatia
1314 Posts

Member since 01/11/2011

Posted - 03/08/2013 : 22:01:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Nivox a Private Message
Recimo - Jednom u mjesec dana . S tim da je prije bila situacija - Nekoliko puta tjedno...i to me koštalo i zdravlja i pameti.
Sad je ljeto i evo dogodilo mi se da sam danas cetrvti puta pijan u tjedan dana i jedva moj organiztam može to podnjeti.

Sve što zna za smrt, može se ponovo roditi!
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 12/08/2013 : 09:41:41  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by Nivox

Recimo - Jednom u mjesec dana . S tim da je prije bila situacija - Nekoliko puta tjedno...i to me koštalo i zdravlja i pameti.
Sad je ljeto i evo dogodilo mi se da sam danas cetrvti puta pijan u tjedan dana i jedva moj organiztam može to podnjeti.


Interesantno je kako s godinama opada tolerancija na mamurluk. Sjecam se kasnih teenagerskih i ranih dvadesetih kada uopce nije bio problem naliti se kao budala, a sutradan uz malo vode i koji aspirin bez problema funkcioniraš u obavljanju svakodnevnih dužnosti. I opet se naliješ ako treba.

A sad? Legneš malo na kauc, sjedneš malo u fotelju, pa malo legneš u krevet, pa opet sjedneš na sjedalicu. Razvlacenje po kuci ko žvaka po vrucem asfaltu. I još gledaš tupo i glupo u svakog ukucana koji ti se obrati. Tipa - "Dodaj mi vilicu." A u glavi : "Vilica, vilica... Što bi to trebalo biti? A to je valjda ovo metalno sa tri neceg na vrhu..." Oslobodi Bože! Dobro je mamlaz rekao, baš sam babetina.

Edited by - grofica Varga on 12/08/2013 09:42:37
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 12/08/2013 : 09:55:52  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
kod mene situacija skroz drugcija. ko mlad (pre jedno 30 godina) tresnuo se ko životinja, posle obaveznog povracanja bigtime samo spavanac. i nisam došo sebi do popodneva i to posle obavezne supice tek u 14:00 ili kasnije, opasne killing kenjaže i 2 litre kisa od krastavca. glava ko zoo do sledeceg dana ujutro.

sad povracanja nema vec jedno 15 godina uz jednu iznimku, ujutro ustajem oko 10, nema supice, ima kenjaža (ovo je izgleda fil ruž) ima i kis uz dodataka - šumeca tableta magnezija u vodi i tojeto. Oran za rad u 14:00 posle 3 dcl (a ne više!!!!) hladnog piva.

samo blackout je isti...kad ga ima. a ima ga
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 12/08/2013 : 11:21:09  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Ja sam svaki dan na cugi, ponekad i po nekoliko puta, a jednom tjedno idem baš u izlazak
Jbga, vesel sam i laprdav, treba mi druženje

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero


Edited by - mladjo on 12/08/2013 11:21:50
Go to Top of Page

panzer
Advanced Member

12609 Posts

Member since 18/05/2005

Posted - 12/08/2013 : 12:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send panzer a Private Message
Izlazim svakih nekoliko godina, ali samo u tvrdokoricnom izdanju (Collector's Item Special Edition).

Ich bin kein Mensch, ich bin kein Tier, ich bin ein Panzer-Grenadier!

Edited by - panzer on 12/08/2013 12:36:23
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 13/08/2013 : 22:08:35  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Studentski dani = 3 put tjedno minimalno lokanje cijelu noc , ujutro nakon 4 sata sna kao novi... Sada jedna noc lokanja = 4 dana bolestan... Penzija se ocito približila...
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000