forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 KOMPLETNA EVIDENCIJA STRIPOVA?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 05/12/2002 : 21:20:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
ja nemam popise
jednostavno zaronim i izvadim ono sto me zanima ako imama
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17773 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 05/12/2002 : 21:51:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by SejoSexon

Zeljko pa hajde reci nam kada si se prvi put zaljubio? To si sigurno napisao u rokovnik.

Nije Ibro jarane naš fukara, Ibro ti je de facto umjetnik. Shvacas?



racun bez konobarice je to uvijek bio

pa se i ne racuna

inace znam da je u sarajevu 1992 godine prvi snijeg pao 1.11.
znam mnogo datuma koji nista ne znace
ali nema nicega u vezi sa ljubavi
jedino mi je žao što nisam zapamtio kada sam prvi put protrljao kožicu


Ja sam sam sebi legenda, mada drugima nisam!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 06/12/2002 : 00:55:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Vratimo se stripovima, zanima me koliko Vas kod kuce vodi detaljnu evidenciju svojih stripova tj. na koji nacin to radi. Recimo ja imam od svakog junaka izradene tablice u kompu u koje upisujem svaki novi strip koji stigne u kolekciju. Nema mi veceg gusta nego kada se vratim sa vecom kolicinom novih stripova i onda to biljezim u tablice:-)))
Dva puta godisnje radim sumiranje svega pristiglog i tocno znam koliko je novih stripova stiglo u proteklih 6 mjeseci. Radim to u 6. mjesecu i naravno u 12-om!




Dobra ideja! Premda nemam preveliku kolekciju stripova (ali se dosta povecava), morat cu i ja napraviti evidenciju na kompu.
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 06/12/2002 : 12:40:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
kazu pametan pise a glup pamti. e ja sam glup

*-*"...cini mi se rodjace, da je standard pokvario ljude, jedu govna i sanjare..."*-*
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 06/12/2002 : 12:43:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message


"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 06/12/2002 : 12:46:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
al mislim da sam pola glup,ipak vodimevidenciju zagora, da znam sta mi fali a inece mi se pola prasta zato sto priznajem, tako da sam definitivno semi-glup!

*-*"...cini mi se rodjace, da je standard pokvario ljude, jedu govna i sanjare..."*-*
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17773 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 06/12/2002 : 12:51:16  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by Top

al mislim da sam pola glup,ipak vodimevidenciju zagora, da znam sta mi fali a inece mi se pola prasta zato sto priznajem, tako da sam definitivno semi-glup!

*-*"...cini mi se rodjace, da je standard pokvario ljude, jedu govna i sanjare..."*-*





Ja sam sam sebi legenda, mada drugima nisam!
Go to Top of Page

zaphod
Starting Member

Croatia
83 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 18/12/2002 : 16:28:02  Show Profile Show Extended Profile  Send zaphod a Private Message
Imam listu u Excelu, posto sam se tek nedavno probudio iz hinernacije, nije bas velika.
Poceo sam ozbiljno razmisljati da napravim programcic (access, mozda delphi) gdje bi mogao voditi bas sve: kompletne liste pojedinih junaka, edicija sa sadrzajem svake sveske, da mogu oznaciti koji strip imam u kolekciji, koji hocu nabaviti, koliko sam ga platio, kad sam ga nabavio, tko su autori, datum izdanja, datum izdanja originala i sto ja znam sto mi jos padne na pamet.

Fali samo vremena.

** zaphod has left the building! **
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/12/2002 : 16:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ima jedan software da se kupi preko eBaya sa svim coverima stripova koji su izasli u USA ili npr. Belgiji(neko iz belgije je isto tako to napravio sa scanovima svih stripova ikada izasli ovdje),a vjerovatno se to moze naci i za italiju.
I on vam isto tako daje mogucnost da napravite svoj spisak sta imate,sadrzaje epizoda,razliku prvog printa i ostalih itd itd...Kosta nedgje max.15 euro a mislim da sam vidio to i za 2$...

Ali najlakse je s wordom ;-))).

Freedom, baby... is never having to say you're sorry.


Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 18/12/2002 : 17:46:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Nema mi druge nego cijeli moj rokovnik prekucati u kompjuter pa cu vidjeti gdje sam. Ipak, prije toga cu dobro prouciti sve ove sisteme koje ste naveli i kreirati nekakvu tablicu u kojoj ce se moci vidjeti razliciti podaci za sve moguce stripove (od autora, datuma izdanja, osobne ocjene stripa i sl.). Zamislite kako ce biti interesantno sve to pogledati negdje tamo 2028. godine... Naravno, slicna stvar me ocekuje i sa popisom CD-a, DVD-a, ploca i Hollywooda tako da sam tu u slicnoj poziciji kao i DDevil.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Dado
Advanced Member

Switzerland
21068 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 18/12/2002 : 19:15:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Dado a Private Message
Kad su stripovu u pitanju onda sve drzim u skoro perfektnom redu
mozda ponekad i pretjeram...
Popise imam u Excelu za svakog junaka posebno i za svako izdanje posebno.
Uz popis stripova koje imam su obavezno i kompletni popisi svih izdanja
kao i naslovnice stripova koje imam i neki usporedni popisi.
Svaki put kad dobijem nove stripove upisujem ih u popis i stavljam naslovnice.
Obicno dobijem uvjek oko 40-60 stripova istovremeno tako da se isplati odmah raditi
jer kad bih cekao izgubio bih volju kad bi se nasao pred nekom gomilom od 200 stripova.
Inace priznat cu da je se moja kolekcija znatno povecala od kada sam saznao za ovu stranicu, a od tada i vodim ovu pravu evidenciju...
Mnogo posla...kojeg obavljam sa uzitkom...
Jedini problem mi predstavlja gdje staviti sve te stripove...ne znam kako je kod vas!?
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 18/12/2002 : 19:23:48  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Nemoj samo pocinjat o prostoru ja mislim da svi imamo taj problem.Sada pocinjem da ih stavljam na tavan a onda dolazi garaza a onda...

Freedom, baby... is never having to say you're sorry.


Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 18/12/2002 : 21:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
Interesting
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/12/2002 : 08:25:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
A ne svi moji stripovi su kod mene u sobi!
Ne pada mi na pamet da ih stavljam na tavane, podrume ili garaze!
Seinfeld jesi li ti poludio? Pa u garazi ce ti za par godina to biti zrelo za smece. Da vidis kada povuku vlagu, a vlaga i tekucina su najgori neprijatelji stripova. Postoji i problem mirisa tj. smrada po pljesnivoci...
Cuvajte svoje stripove na pogodnim mjestima. Po mom misljenju jedini pravi prostor je stan, sve ostalo su vrlo lose improvizacije sa teskim posljedicama za kvalitetu stripova....

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/12/2002 : 08:36:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
U pravu si DD. Moji su takoder sa mnom u sobi, a da nije tako imao bih osjecaj kao da ih uopce nemam.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/12/2002 : 08:44:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Da , ja takoder volim to imati uz sebe, ali velim najveci problem je vlaga i taj vrlo neugodan miris po pljesnivoci i zoharima:-(((

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/12/2002 : 09:06:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Da, u pravu si što se tice tih mirisa i vlage i to je stvarno katastrofa. Par puta sam dobio strip koji je cijeli nekako vlažan i vec sa tragovima "cudnog" mirisa ali to sam rješavao upravo na nacin da ga ostavim u stanu gdje se grije i gdje je sto posto sve suho.
Što se tice popisa i datoteka/tablica u koje se upisuju stripovi upravo sam zapoceo sa kreiranjem nove verzije i sigurno cu pored naših naslova ostaviti prostor i za naslov+broj talijanskog originala tako da ce mi na taj nacin biti puno lakše pratiti cijelu kronologiju nekog stripa.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/12/2002 : 09:12:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Jako dobro!

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/12/2002 : 09:17:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Je... Još ako pronadem vremena za sve to bit ce fantasticno.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/12/2002 : 09:47:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Pomalo se to radi, onako iz gusta:-)))

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

zaphod
Starting Member

Croatia
83 Posts

Member since 18/09/2002

Posted - 19/12/2002 : 10:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send zaphod a Private Message
quote:
Originally posted by seinfeld

Ima jedan software da se kupi preko eBaya sa svim coverima stripova koji su izasli u USA ...



Znas mozda kak se program zove i ima li ga negdje za skinuti?

** zaphod has left the building! **
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2002 : 10:47:18  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Nema ga nidgje za skinuti i zove se nesto s "collectors ....

Freedom, baby... is never having to say you're sorry.


Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2002 : 10:50:05  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Otvoris radijatore i nema vlage.Ali imam jos mjesta u sobama gdje mogu da stavim stripove tako da je zasada sve okay ;-))).

Freedom, baby... is never having to say you're sorry.


Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 19/12/2002 : 12:28:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Onda neka tamo i ostanu:-))))
Vjeruj mi, pozalio bi brzo nakon njihovog boravka na mjestima koje si spomenuo!

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 19/12/2002 : 14:25:56  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ma ostat ce u ormaru morao sam ponovo da ih poslazem jer su DDovi lezali po podu ;-))).Sad upotrebljavam drugi ormar i slazem ih horizantalno jedan na drugi a ne vertikalno kao prije...

Freedom, baby... is never having to say you're sorry.


Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000