forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Smrtnost i kolekcionarstvo?
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2013 : 10:56:17  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
Poll Question:
Recite mi je li ideja smrtnosti uticala na vašu odluku da usporite sa skupljanjem nekih stvari koje vam možda baš i ne trebaju...
Nedavno sam došao u posjed knjiga jednog kolekcionara... za sicu je neko treci rasprodao njegovu životnu kolekciju... to me potaklo na razmišljanje...
otada se rješavam skoro svega što nemam namjeru ponovno procitati barem 1u iducih 10 godina... ili što bi se reklo još jednom u životu...
izracunao sam da filmova imam skoro za 2 života... knjiga oko 600 ali tako sporo ide citanje da ce mi trebati mnogo decenija da to procitam... a gdje su novi naslovi te ponovno citanje...

iskreno nije me briga što ce biti sa kolekcijom poslije ali nekako mi je draže da u njezinim pojedinim dijelovima danas uživa neko nego da kod mene stoje naslovi godinama neotvoreni
što vi mislite


Results:
DA [16%] 5 votes
NE [56%] 18 votes
Nešto trece [28%] 9 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 32 counted »» Last Vote: 09/08/2013 09:45:58

Utabanim stazama ocaja!

selanne
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
7646 Posts

Member since 11/09/2009

Posted - 02/08/2013 : 10:58:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit selanne's Homepage  Send selanne a Private Message
Kupujem ionako ono što mislim ubrzo procitati, ako me zatekne smrt 2-3 dana nakon kupovine, onda ce ostati neprocitano.

Where other men blindly follow the truth, remember - nothing is true. Where other men are limited by morality or law, remember - everything is permitted. We work in the dark to serve the light. We are assassins! Nothing is true, everything is permitted.
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/08/2013 : 11:08:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Imam tocno onoliko koliko stignem procitati i pogledati. Ne previše pa da ne stignem, ali uvijek dovoljno da imam lijep izbor. Višak konstantno prodajem...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/08/2013 : 11:20:48  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Jebes smtnost..strip je ionako besmrtan.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17760 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 02/08/2013 : 11:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam tocno onoliko koliko stignem procitati i pogledati. Ne previše pa da ne stignem, ali uvijek dovoljno da imam lijep izbor. Višak konstantno prodajem...



skupljam samo ono što cu više puta citati prelistavati i gledati...
mislim da je to najbolji balans izmedu dvije krajnosti

Utabanim stazama ocaja!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/08/2013 : 11:34:17  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by zeljko

quote:
Originally posted by Obi-wan

Imam tocno onoliko koliko stignem procitati i pogledati. Ne previše pa da ne stignem, ali uvijek dovoljno da imam lijep izbor. Višak konstantno prodajem...



skupljam samo ono što cu više puta citati prelistavati i gledati...
mislim da je to najbolji balans izmedu dvije krajnosti



Otprilike tako. Sve što mi nema repeticijsku vrijednost, procitam jednom i u prodaju.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 02/08/2013 11:59:37
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5250 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 02/08/2013 : 11:55:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Kod mene neki naslovi znaju godinama cekati da budu procitani,a najgore je kada nakon toliko godina utvrdim da mi se nakon citanja taj strip uopce ne svida,da mi je necitljiv te da niti najmanje ne uživam u citanju istog. Naravno kao takav ce se odmah naci u prodaji. Ovo vrijedi za neke one shot albume i kratke serijale,no ima tu i suprotnosti od navedenog....takoder mi se recimo uopce ne svidaju prvi brojevi Texa i Zagora,ali...kolekcija je kolekcija i koliko god su ti stripovi zaostali radnjom,samom tom primitivnošcu su u velikoj mjeri i smješni,no uprkos svemu od skupljanja istih nikada ni ne pomislim odustati....
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18750 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 02/08/2013 : 12:16:37  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
nadam se da cu još (bar) 30 godina uživat u citanju i kolekcionarstvu...
obicno sve što kupim i procitam(ne baš sve Zagor klasike sa više naslovnica) ali vecinu procitam..
istina ono što me više zanima prije, a ono manje zanimljivo kasnije...
sina mi je i uz sve tehnicke novotarije uspjelo navuc na stripove i kolekcionarstvo pa se nadam da
ce nastavit tradiciju kad tata otegne patke...a i ako se odluci prodati kolekciju, bar ce kapnuti koja kinta
pa ce se setiti bar tada tate da mu odnese cvetic ruže na zadnje pocivalište...
ništa nije zauvijek ali kad vidim kolike cijene danas dostižeju kolekcije ZS i LMS možda kroz 30-40 godina sin postane
tajkun kad proda kolor biblioteku Zagora Libellus...
to što danas tatu veseli, sina možda obogati...bar se nadam.
a i da nemam dece, zašto ne uživat u onome što voliš...i ne previše misliti na sutra...bolje je za psihu ne
zamarat se što donosi sutrašnji dan...a novci ako nebi išli za stripove išli bi za druge još bezveznije stvari...
avto, pice,klopu,kompjutor...ili još gore na ženske suknje,šminku ili neku drugu bezvezariju koja bi završila na podrumu prije ili kasnije...

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

velka031
Advanced Member



Croatia
16952 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 02/08/2013 : 12:22:55  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Ni sam ne znam što da odgovorim, ali je cinjenica da nemam vremena za citanje onoliko koliko bi htio...
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 02/08/2013 : 12:36:44  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message
Nikad necu uspjeti procitati sve stripove što ih imam, a još nove nabavljam.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/08/2013 : 12:49:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
zeljac, razmem tocno kroz kaj prolaziš.

Nikad necemo ni procitati sve knjige i stripove nit pregledati sve filmove koje posjedujemo, to je cinjenica; no da ne stoje kod nas možda bi cucale negdje u prašnjavom skladištu ili tavanu, ili na smetlištu. A cuj, ja uživam u svojoj kolekciji samo je gledajuci, listajuci, uredujuci naslove; trudim se što više procitati, no ponekad me zna loviti depresija, što ako nikad necu sve procitati. Duboko u sebi znam da necu (a kamoli još jednom, ha!), ali što ceš... Ja tek moram doci u fazu kad se rješavam viška.


“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/08/2013 : 12:51:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
sve šta iman procita san bar jednom. ne pada mi napamet bacat novce kojih ionako iman malo na neke pizdarije koje necu citat.
ako mi se nešto ne svida ide u prodaju ili dan ka poklon

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/08/2013 : 13:20:13  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

sve šta iman procita san bar jednom. ne pada mi napamet bacat novce kojih ionako iman malo na neke pizdarije koje necu citat.
ako mi se nešto ne svida ide u prodaju ili dan ka poklon


zato jer nisi kolekcionar, vec casual reader, dvije totalno razlicite kategorije...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/08/2013 : 13:22:00  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
bija san.al sad vidin da to nema smisla.a neman ni para.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

ZoranC
Senior Member



Germany
1913 Posts

Member since 20/09/2010

Posted - 02/08/2013 : 13:54:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ZoranC a Private Message
A je l vam se cesce dogodi da vam neki naslovi godinama stoje na polici i mjesec dana nakon ih se rijesite uhvati vas zelja da procitate bas tu epizodu? Eeeh, to je onaj osjecaj kao kad se nocu probudis sav u znoju, 1300 km udaljen od Jadrana, a sanjao si da ronis i ronis...i skaces sa stijena... A tvoj godisnji je udaljen od tebe jos 10 mjeseci...
Izgleda da me danas kresnulo cesko sunce (36°C).
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16825 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 02/08/2013 : 13:59:46  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Skoro nikako nemam vremena za citanje, a šta ce biti s tim nekad poslije mene uopšte me ne zanima.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/08/2013 : 14:56:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Skoro nikako nemam vremena za citanje, a šta ce biti s tim nekad poslije mene uopšte me ne zanima.



Totalno depresivni post... Vidim da tebe cak niti strip ne može uveseliti.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26500 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/08/2013 : 15:51:44  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Kolekcija je tu da te uveseljava.Kad tebe više nema onda i nije važno što ce biti s njom.Jedino bi bilo dobro da dospije u nekoga kojega ce isto tako razveseliti.
Na žalost,imam iskustva sa ostalom kolekcijom nakon smrti kolekcionara/ljubitelja stripova,mojeg prijatelja i clana ovog foruma.Što je ostalo obitelji nakon njegove smrti?Hrpa papira i kartona poslagano po polici.Barem ima neku financijsku vrijednost pa mogu odluciti je unovciti ako budu imali za to potrebe.
Inace,danas sam malo depresivan jer sam doživio neocekivan financijski udarac pa se nastojim oraspoložiti.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 02/08/2013 : 16:09:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by jaki
Inace,danas sam malo depresivan jer sam doživio neocekivan financijski udarac pa se nastojim oraspoložiti...


... kupovinom novih stripova!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26500 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/08/2013 : 16:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Ma u zadnje vrime kupujem malo stripova a i ove besplatne ne citam ali ih skladištim

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 02/08/2013 : 17:16:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Ako cemo realno, vecina nas ce živjeti bar negdje do 2050 godine.
Šta ce biti sa našim kolekcijama poslije toga? Pitanje da li ce tada ikoga strip zanimati. Pitanje je da li ce i nas zanimati za 30-40 godina...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
26500 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 02/08/2013 : 17:28:18  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
Zato ne treba pretjerivati.Ne kolekcionirati na dugo i široko vec samo ono "the best" što nas veseli.I ako se hoce nabavljati nešto novo onda prodati nešto starog i tako u krug.

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

nagor
Advanced Member



Croatia
12553 Posts

Member since 21/02/2012

Posted - 02/08/2013 : 17:44:07  Show Profile Show Extended Profile  Send nagor a Private Message
quote:
Originally posted by teller


sina mi je i uz sve tehnicke novotarije uspjelo navuc na stripove i kolekcionarstvo pa se nadam da ce nastavit tradiciju kad tata otegne patke...



Nekako se sve svodi na ovo gore boldano...


2050-a je daleko... ali mislim da ce strip biti više cool tada nego sada...
Go to Top of Page

Andrej
Senior Member



Croatia
1556 Posts

Member since 15/03/2010

Posted - 02/08/2013 : 17:59:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Andrej a Private Message
Kupim,procitam i ostavim u kolekciji ako mi se naslov svida, a ako ne, e onda ide na prodaju ili razmjenu...
I tako polako slažem kolekciju i nastavit cu to radit dokle god sam u mogucnosti i dokle god me strip/film/knjige zanimaju...
Ne opterecujem se time što možda cak i veci dio naslova koje imam necu niti 2 put procitat/pogledat...

"War will cease when we refuse to fight"

Edited by - Andrej on 02/08/2013 18:00:19
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29611 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 02/08/2013 : 18:02:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
supermark je besmrtan
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 02/08/2013 : 18:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
a kada sam nekada davno, u pocetnickim danima, napisao malj protiv kolekcionara, onda sam bio lud, budala, pokvarenjak, zavidan i slicno.

a pogledajte se sada ljudi...
dolazimo do krajnje negacije, malo po malo vam dolazi iz dupeta...
što mislite, da je sve veca prisutnost morbidnih tema po scomu "slucajnost"?

to je zakonitost, samo još ne vidite poveznice, još nemate snage za sintezu. ali prvi odlucan korak je ucinjen. željko povezuje kolekcionarstvo i smrt, citav taj statican univerzum kolekcionara se mrvi u prah... tu pred vašim ocima, uživo... poplava izdavaca, uspon fibrinskog stripa o sredovjecnom covjeku u krizi, detaljiziranje (bušidovskog tipa) oko najbezveznijih americkih superjunaka, porast online strip-autora sa temama on demand, sve je to izraz krajnjeg nihilizma pred samrtni hropac jednog lika svijeta koji je ostario.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000