forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Crtac&scenarist
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 30/01/2002 : 10:21:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Chris Ware-zvezda americke strip scene(underground,autorski strip,nazovite to kako hocete).Njegova izdavacka kuca je Fantagraphic pa otidjite na http://www.fantagraphic.com pa pronjuskajte malo u vezi tipa ali i ostalih stripova koji definitivno odudaraju od stripova o kojima mi polemisemo.

Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 30/01/2002 : 14:09:39  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Magnus & Bunker su bez dvojbe bili najbolji, danas je Alan Ford sramota.
Ferri & Nolitta su vec opjevani.
Boselli & Marcello su napravili najbolju Teksovu epizodu ikad (po mom mišljenju) - Carsonovu prošlost pa im pripada 3.mjesto. Volio bih znati ko je radio na MN "Vesela udovica" i "Bezimeni protivnik". Njemu svakako ide 4.mjesto.

Lets kick racism out of football.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5945 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 30/01/2002 : 14:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Mislim da je taj Mr No od Sclavija.

.:|VJ|:.
Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 30/01/2002 : 17:21:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Pajke: Nisam citala nista od Chestera Browna, ali vec duze vrijeme mi je na Amazon shopping cardu njegov 'I never like you' i 'The little man'. Trenutno nisu nabavljive, i nisam se bas zurila kupiti ih jer takvih ispitivanja autora imam poprilicno :) no, sada cim se pojave, kupit cu ih.
A taj strip koji si objavio, postoji li negdje nesto na webu da se pogleda? I moze li se gdje naruciti? Jesi objavljivao sto u Strip-burgeru ili Endemu ili nekom od zbirnih casopisa s ovog podrucja? Je li ovo preprivatno i off-topic? :)
Markose: Sto se mene tice, mozemo ovoriti poseban topic za Chrisa Warea, ali tesko je (i sto je vaznije: nezanimljivo vecini) pricati o izrazito vizualnom materijalu a i pomalo off-topicnom nebonelli materijalu.

Go to Top of Page

MAGIC
stripovi.com suradnik

Lebanon
3341 Posts

Member since 12/11/2001

Posted - 30/01/2002 : 17:32:19  Show Profile Show Extended Profile  Send MAGIC a Private Message
Stan Lee & Moebius
Ferri i Nolita

mm
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 30/01/2002 : 22:05:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Harold Foster

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 31/01/2002 : 02:13:21  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Uf, kako sam mogao da zaboravim Harolda Fostera, a tek Hugo Prata?
No, pored svih nabrojanih (i u prethodnom postu i u ovom), odvojeno posmatrano, najbolji scenarist mi je Bunker (eventualno Sclavi, naravno u sasvim drugom svetlu) a najbolji crtac Hugo Pratt (eventualno Milazzo)

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 31/01/2002 : 08:42:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Objavljivan sam u Strip-burgeru.Pseudonim je Grabowski, a strip-sveska koja je izasla je o devojcici i psu(Poposak&Cvece).Mislim da se izaci u SRJ strip sveska na 150 str. gde me na olovci u zadnjim epizodama menja Sale Mihajlovic. Verovatno ce te epizode ici i u inostranstvu.Tiraz koji je odstampao Slab-o-concrete,iako ne veliki,je rasprodat pa neverujem da ces naci...tim pre sto je to izaslo pre nekoliko godina.

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 31/01/2002 : 12:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Zaboravih da pomenem da nisam nista drugo citao od Chestera Brown-a osim ovog stripa koji sam pomenuo i koji me je odusevio.Znam samo da su ga strip kriticari kasnije cerecili zbog promene grafickog stila u kasnijim stripovima zbog preterano preovladjajuce crne boje(nanosenja tusa)?!?...sta god to znacilo.Ja to nisam video pa ne znam kakvi su to naslovi koje si spomenula da bi ih kupila.Ne bih voleo da zbog mene bacis pare na nesto sto ti se ne bi svidelo.Mada,ako naslovi imaju samo delic toga sto sam nasao u Klovnu Edu onda ce se novac isplatiti.

Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 31/01/2002 : 23:44:24  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
Htedoh nesto odavno da pitam, ali da ne otvaram novi topic pitacu ovde. Ovo je pitanje usmereno najpre onima koji zive preko okeana (nadam se da KOLEKCIONAR posecuje forum, makar iz prikrajka).
Radi se o tvorcu crtane serije the Simpsons, o kojoj ne treba trositi reci.
Cuo sam da je Mat Groening pored crtane serije u opus uknjizio i rad na jednom nekomercijalnom stripu, koji je takodje u zanru komedije, ali takodje i mnogo otkrivenijakritika i satira zapadne, a naprvom mestu americke kulture.
ako neko zna nesto o ovome neka javi

Caramba
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 01/02/2002 : 01:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Stavio si mi bubu u uho pa sam malo prokopao po netu. Mozda je rijec o "Futurami", ali to, koliko sam vidio, nije strip nego crtani film kao i "Simpsoni".
http://www.salon.com/ent/tv/mill/1999/03/cov_26mill.html



Go to Top of Page

Dzimi Gitara
stripovi.com suradnik



1893 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 01/02/2002 : 01:19:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dzimi Gitara's Homepage  Send Dzimi Gitara a Private Message
Evo Dok, bas sam pogledao i video da se u tekstu pominje Groeningov satiricni strip "Life in hell" (naslov obecava).
Idem sad ja da pronjuskam, a tebi hvala jer si uspeo da nadjes trag.
Mozda bi neko mogao ovo i da nabavi?

Caramba
Go to Top of Page

Dok Lester
Advanced Member

5078 Posts

Member since 15/11/2001

Posted - 01/02/2002 : 01:22:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dok Lester a Private Message
Nema na cemu.

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 01/02/2002 : 12:53:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Pajke: ne brini, sigurno su i ti stripovi od Browna ok, citala sam neke recenzije i vidjela neke stranice i sve se cini dobro, neces sigurno ti biti kriv :) Kad mi jednom stigne i procitam ga, obavijestit cu te, pa cemo usporedit dojmove.

Sto se tice Matta Groeninga i veze animirani film-strip, ne bih se zalijetala, ali to generalno ne funkcionira. Uvijek su stripovi koji proizidju iz nekog tv-serijala (u ovom slucaju afirmiranog autora) ocajna kopija i u biti samo zbir dodatnih recenica, kao da citas propale storyboardove. To je samo mamac za fanove da trose novac kupujuci sve vezano uz ono sto obozavaju. I da unaprijed izbjegnem zablude: ne ocjenjujem time afinitete (jer sama sam tako kupila poeziju Tima Burtona ), nego bih da je jasno da je takav oblik prerade jednog zanra u drugi, uglavom los i nerijetko kic.

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 01/02/2002 : 15:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Ed klovan je izlazio u nastavcima u makedonskoj underground strip reviji"Lift" i jos uvek cuvam sve brojeve sa tim stripom.Voleo bih da mogu nekako da ti dam da procitas ali...ne znam kako.Bilo bi lepo kada bi neko skenirao taj strip i poslao ga na ovaj sajt da mogu svi da ga procitaju.Mislim da bi se vecina sokirala ovim stripom, nesto sasvim drugacije od svega sto su citali...bas bi me interesovala reakcija ljubitelja Bonelijevih stripova.Voljan sam da ustupim strip na skeniranje i obradu i da mi se sveske zatim vrate.Bilo bi bolje da to odradi neko iz SRJ da ne bi komplikovali.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29208 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 01/02/2002 : 16:38:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Nema problema. AKo posaljete skenove, ja cu ih objaviti!

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 01/02/2002 : 17:08:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ja jedva cekam...

Go to Top of Page

Melina
Average Member



Croatia
641 Posts

Member since 24/10/2001

Posted - 01/02/2002 : 17:36:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Melina a Private Message
Lijepo od tebe sto si spreman dati strip na skeniranje, a ako ti sto uspije (iako, hvala makar na ideji, kao da jesi), tj. ako nadjes nekog tko bi par oglednih strana odskenirao, molila bih te da pridodas barem jednu tablu nekog od vlastitih stripova, bas me jako zanima (iako, nije ni to neophodno jer cu probat potrazit Strip-burger).
Usput, evo link s Amazona na neke sample strane iz Little Mana:
http://www.amazon.com/exec/obidos/tg/stores/detail/-/books/1896597130/slide-show/lib_dp_sp_1/104-3472679-0035161#reader-link

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 01/02/2002 : 20:59:14  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Ferri/Nolitta
Sclavi/Stano
Castelli/Alessandrini
Uderzo/Goscinny
Rosinski/Van Hamme
Bernet/Abuli
Pajke,ti si Grabowski?!Cim si rekao da si radio sa kolegom Wostokom odmah mi je bilo jasno...:))Ja takodje pratim underground strip i neki tvoji radovi su mi se jako svideli(npr. loneliness u stripbureku).Ako imas neki fanzin na prodaju javi mi se obavezno na mail.Strip koji spominjes nisam procitao,bilo bi dobro da ga neko iskenira(ja nazalost nemam skener).

Go to Top of Page

Doc
New Member

Croatia
108 Posts

Member since 24/01/2002

Posted - 01/02/2002 : 22:39:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Doc a Private Message
Evo prolaznog vremena nakon 44 odgovora:
U kategoriji "Bonelli"
1. Nolitta/stavi-bilo-kojeg-crtaca
2. Berardi/Milazzo
3. Boselli/Marcello
i
Sclavi/Roi tj. Stano
U kategoriji "svi ostali"
1. Bunker/Magnus
2. Goscinny/Moris tj. Uderzo
3.dioba više kandidata


Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 03/02/2002 : 03:22:38  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Doc Lester, nisi valjda sabirao glasove? Sumnjiv mi je ovaj Boselli/Marcello na trecem mestu... Jesu dobri obojica, ali nikako ne mogu konkurisati ni medju prvih deset unutar Bonellija (mozda Marcello da, ali tek kao crtac Tex-a)

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 03/02/2002 : 11:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Uh zaboravio sam Berardi/Milazzo...

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 03/02/2002 : 13:50:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Ne znam kada ali cu potruditi jednom da to odradim(skeniranje stripa,ali cete morati da citate na makedonskom,nista strasno-strip deluje jos simpaticnije).
Za ddfana: Obrati se Wostoku za fanzine jer ih je on pun i barata s tim stvarima.Njegov telefon je 013/814-708, nece biti nikakvih problema.

Go to Top of Page

Pajke
Senior Member

Serbia
2999 Posts

Member since 13/11/2001

Posted - 03/02/2002 : 13:57:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Pajke a Private Message
Juce sam isao do BG da kupim neke stripove u Darkwoodu i da odgledam Gospodar prstenova.Komentar filma u svastari...

Go to Top of Page

Doc
New Member

Croatia
108 Posts

Member since 24/01/2002

Posted - 03/02/2002 : 21:09:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Doc a Private Message
1. Imamo Doka Lestera i moju malenkost Doca. Nisam odabrao username po debelom traperu iz Zagora, nego po onoj Bugs Bunnyjevoj frazi "What's up, Doc?" (nesvjestan imenjakova postojanja).
2. Nisam doslovno zbrajao, jer nismo ni odredili neki jasan kriterij bodovanja, vec sam pogledao koliko se puta tko pojavljuje. A šta ceš, ovisan sam o statistici, a cini se da je to i konacna lista jer baš niste više aktivni.

Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000