forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Narod Nebeski.
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

Caleb
Advanced Member



Greece
16343 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/09/2013 : 15:01:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer
Mi bi trebali da koristimo nazive meseca u godini kao i vi, ali nam je uvek bilo draze tudje, pa nemamo prosinac - kad se zavrse radovi i ide u prosidbu ili rujan, a rujnog vina u narodnim pesmama koliko hoces. Ali zato imamo Julija, Augusta i ine.

Problem je sto danas svako pise neku "svoju" istoriju a svi su dosta daleko od prave. Treba citati izmedju redova, ali se oni pisu krajnje tendenciozno, pa je i to jako tesko.




Za tebe ne znam, ali ja sam rodjen u cvetnju

Inace -

Koložeg - Januar
Secko - Februar
Derikoža - Mart
Lažitrava - Aprila
Cvetanj - Maj
Trešnjar - Jun
Žetvar - Jul
Gumnik - August
Grozdober - Septembar
Šumopad - Oktobar
Studen - Novembar
Koledar - Decembar


http://www.blic.rs/forum/index.php?action=printpage;topic=6303.0

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0

Edited by - Caleb on 21/09/2013 15:02:44
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/09/2013 : 15:08:39  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Zanimljivo , ja sam proveo 9 mjeseci u Leskovcu i nikad mi dijalekt tih ljudi nije cinio problem , niti je u mojim ocima bio predmet ismijavanja.
Glede i unatoc ..Apsolutno ne smatram da se ovdje ne radi o podudarnim genima ....dapace...ali razlika u percipiranju kulture je drugacija..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16343 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/09/2013 : 15:13:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by Tex Willer
koji se koristi za ismevanje i tretira kao govor nepismenih seljaka s juga Srbije.




Pa to su idioti. Kako ih drugacije nazvati. Ali, jos je gore po meni, kada odes, npr u Beograd i krenes da menjas govor, akcenat, jer te je kao sramota zbog nacina na koji govoris. Ti ljudi su jos gori od ovih koji ismevaju.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

-jeremija-
Senior Member



Serbia
1611 Posts

Member since 14/08/2012

Posted - 21/09/2013 : 15:18:18  Show Profile Show Extended Profile  Send -jeremija- a Private Message


Pricajte šta vi hocete, ali ja sam narucio kalendar sa imenima meseci:

Kokuznik
Manjak
Žumanjak
Zelenik
Brozni­k
Žegava
Žerava,
Zvizdanj
Žrvanj
Cener
Smrzanj
Ledarnik

Ja sam, dakle, roden 01. cenera, a vi se i dalje mucite sa Listopadom i Oktobrom

Edited by - -jeremija- on 30/02/2014 00:00:15
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 21/09/2013 : 15:45:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by Caleb

quote:
Originally posted by Tex Willer
koji se koristi za ismevanje i tretira kao govor nepismenih seljaka s juga Srbije.




Pa to su idioti. Kako ih drugacije nazvati. Ali, jos je gore po meni, kada odes, npr u Beograd i krenes da menjas govor, akcenat, jer te je kao sramota zbog nacina na koji govoris. Ti ljudi su jos gori od ovih koji ismevaju.




Ja ne menjam govor uzivo, na forumu da, jer kad bih krenuo da pisemm onako kako pricam, dosta ljudi me na visenacionalnom forumu ne bi razumelo. Samo na juznoj pruzi nisam razmisljao kad pisem kako pisem. Ovde se trudim da ispostujem i sve one kojima bi neki moj post bio intresantan. Doduse, nisam se mnogo namucio da napisem knjizevnim srpskom tih desetak pametnih postova za evo vec skoro deceniju (post po godini u proseku)

Nazalost, ni staronisljiski ne znam da pricam onako kako se pricalo nekad. Razumem sve, ali mnoge reci ne koristim jer ih niko iz okruzenja ne koristi i nekako padaju u zaborav.
Go to Top of Page

Tex Willer
Advanced Member



Burkina Faso (Upper Volta)
14077 Posts

Member since 17/09/2005

Posted - 21/09/2013 : 15:56:56  Show Profile Show Extended Profile  Send Tex Willer a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Zanimljivo , ja sam proveo 9 mjeseci u Leskovcu i nikad mi dijalekt tih ljudi nije cinio problem , niti je u mojim ocima bio predmet ismijavanja.
Glede i unatoc ..Apsolutno ne smatram da se ovdje ne radi o podudarnim genima ....dapace...ali razlika u percipiranju kulture je drugacija..



Svi pametni narodi dijalekte smatraju bogatstvom jezika, veruj mi da to ovde uglavnom nije slucaj. A dva velika pisca su se izjasnjavala da pisu torlackim dijalektom - Stevan Sremac i Bora Stankovic, ali se to tad smelo. Inace, mislim da je Sremac najcitaniji srpski pisac bas zbog dela koja je napisao ovde u Nishu - Ivkova slava i Zona Zamfirova (jedino je u tom rangu Pop Cira i pop Spira, koji je vezan za njegov rodni kraj). Ali je na kraju postao "nas" i srodio se s ljudima ovde kao da je ovde i rodjen.

Polomio sam se da nadjem za jednog prijatelja Hrvata te 2 knjige na latinici, jer malo bi mu bilo sto mora da okrece na kraj knjige zbog "Recnika stranih reci i izraza", koji je pisan naravno i za Srbe, ne samo za ostale narode SFRJ". Izdanje iz 1955. g. - izdavacka kuca "Zora" iz Zagreba. To je jedino izdanje pisano latinicnim pismom koje sam mogao da nadjem.
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 21/09/2013 : 16:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
Kultuloroska I jezikovna razlika izmedju razinih plemena srbalja posledica je zivota pod razlicitim okupatorima.... A ovo o utjecaju raznih gena je gluppst cista... Gen dinarida ili gen kameni dominira unatoc svim okupatora... Svako od nas ima oca i majku. Dva dida dve babe cetri pradida osam cukun didova sesnest navrdidova itd...to ako je jedan od njih osmanlija neznaci puno to se stopilo davnooooo

Mi slaveni sa dinarida najastariji I prvi narod sve ostalo su spekulacije
Go to Top of Page

edvin
Senior Member

Croatia
1295 Posts

Member since 06/10/2002

Posted - 21/09/2013 : 16:09:55  Show Profile Show Extended Profile  Send edvin a Private Message
moja je žena dr. humane genetike i bavi se ovakvim istraživanjima. usput budi receno, ni ne zna da postoji srpski ili hrvatski gen, a kamoli kako se zove. mislim da je to dovoljan komentar na ove gluposti. studiju je vjerojatno narucio neki ludak.

"How long, not long, 'cause what you reap is what you sow!"
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 21/09/2013 : 16:16:20  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

a mogu li geni biti kameni?



Mogu Ali ne kod tebe. Ti si produkt nasilja I pohote Franje Tahija.. Bezboznik
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/09/2013 : 16:18:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by edvin

moja je žena dr. humane genetike i bavi se ovakvim istraživanjima. usput budi receno, ni ne zna da postoji srpski ili hrvatski gen, a kamoli kako se zove. mislim da je to dovoljan komentar na ove gluposti. studiju je vjerojatno narucio neki ludak.

Ne bih orao tako plitko..studiju je narucila institucija kojoj ovakav publicisam moze biti koristan..jednom..kada smo ga vec svi procitali

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

emirem
Advanced Member



10808 Posts

Member since 18/01/2010

Posted - 21/09/2013 : 16:32:35  Show Profile Show Extended Profile  Send emirem a Private Message
Ako toj instituciji ovakva publikacija koje svako malo izbacuju u medije daje neku korist jer nemaju pametnija posla onda stvarno nisu kompetetni da pisu o stvarima o kojima malo znaju ili ne znaju uopce nista.
To je za tabloide...
Na cemu se temelji to istrazivanje jesu li svi stanovnici Europe dali svoj bris usta i poslali u laboratorije na istrazivanje da se napravi lepeza kretanja didova i baka?

Sta je seoba naroda prema jugu? Prosetavanje malo od Urala do Jadrana?

"Tata,hocemo ici na more?"
"Bumo sinek,spremi shubaru i uzmi peraje!"





"Kompromisi u kolekcionarstvu su one stvari koje ce ti omoguciti da dozivis starost sa pozamasnom ustedjevinom!"
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 21/09/2013 : 16:55:07  Show Profile Show Extended Profile
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by edvin

moja je žena dr. humane genetike i bavi se ovakvim istraživanjima. usput budi receno, ni ne zna da postoji srpski ili hrvatski gen, a kamoli kako se zove. mislim da je to dovoljan komentar na ove gluposti. studiju je vjerojatno narucio neki ludak.

Ne bih orao tako plitko..studiju je narucila institucija kojoj ovakav publicisam moze biti koristan..jednom..kada smo ga vec svi procitali



Ako treba, može se naruciti studija koja ce na znanstveno utemeljenim cinjenicama dokazati da su Hrvati zapravo sa planeta Mrgud 2.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/09/2013 : 17:12:25  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
pa i jesu, samo vecina to jos ne zna!

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/09/2013 : 17:33:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

pa i jesu, samo vecina to jos ne zna!


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/09/2013 : 18:13:35  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Sa vremena na vrijeme se pojavljuju ovakve "studije" i teorije..ovaj put je zakacilo Srbe
Sto vi mislite o ovakvim teorijama


Neke "teorije", "studije" i njihovi "rezultati" su naruceni i dobro placeni.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 21/09/2013 : 18:20:02  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Verovatno u šljivovicama?
Teorija o narucenim teorijama je isto teorija (zavere)?
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/09/2013 : 18:22:06  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by edvin

moja je žena dr. humane genetike i bavi se ovakvim istraživanjima. usput budi receno, ni ne zna da postoji srpski ili hrvatski gen, a kamoli kako se zove. mislim da je to dovoljan komentar na ove gluposti. studiju je vjerojatno narucio neki ludak.

Ne bih orao tako plitko..studiju je narucila institucija kojoj ovakav publicisam moze biti koristan..jednom..kada smo ga vec svi procitali


Pretpostavljam neka ravnogorska institucija.
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 21/09/2013 : 18:23:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Tadam-tadam!
I evo ga, covek koji je imao potrebu da usere temu
(tako ce i ostat upamcen u pucanstvu)
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/09/2013 : 18:25:31  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Tadam-tadam!
I evo ga, covek koji je imao potrebu da usere temu
(tako ce i ostat upamcen u pucanstvu)


Sama tema je vec sama po sebi usrana. Vidi naslov teme...
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 21/09/2013 : 18:26:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Da, ocito ne shvataš satiru, ostav se Alana Forda, neznalico :)

Ili ti je, pak, krivo što Rvatine nisu oznaceno ko
Go to Top of Page

Caleb
Advanced Member



Greece
16343 Posts

Member since 01/07/2008

Posted - 21/09/2013 : 18:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit Caleb's Homepage  Send Caleb a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by Jasko

Tadam-tadam!
I evo ga, covek koji je imao potrebu da usere temu
(tako ce i ostat upamcen u pucanstvu)


Sama tema je vec sama po sebi usrana. Vidi naslov teme...

Jeste, al ne vidim da je neko na forumu podrzao ovu teoriju. Morao si da ukenjas, ali se nadam da se niko nece upecati.

Preveo: Goran Krickovic, Tekst interpretirali: Ljubiša Bacic, Nada Blam, Miroslav Bijelic, Vlastimir Ðuza Stoiljkovic i Nikola Simic, Magnetoskop: Miroslav Nikolov, Ton majstor: Rihard Merc, Realizacija: Slavko Tatic
https://www.youtube.com/watch?v=TkE5VYffiR0
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 21/09/2013 : 18:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Da, ocito ne shvataš satiru, ostav se Alana Forda, neznalico :)

Ili ti je, pak, krivo što Rvatine nisu oznaceno ko


Nemojmo pretjerivati.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/09/2013 : 18:40:02  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by edvin

moja je žena dr. humane genetike i bavi se ovakvim istraživanjima. usput budi receno, ni ne zna da postoji srpski ili hrvatski gen, a kamoli kako se zove. mislim da je to dovoljan komentar na ove gluposti. studiju je vjerojatno narucio neki ludak.

Ne bih orao tako plitko..studiju je narucila institucija kojoj ovakav publicisam moze biti koristan..jednom..kada smo ga vec svi procitali


Pretpostavljam neka ravnogorska institucija.

Bolje je da ne predpodstavljas..ne lezi ti to .

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 21/09/2013 : 18:41:26  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Da, ocito ne shvataš satiru, ostav se Alana Forda, neznalico :)

Ili ti je, pak, krivo što Rvatine nisu oznaceno ko

To mu nacrtati moras..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 21/09/2013 : 18:47:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1
Pretpostavljam neka ravnogorska institucija.



a jesi opterecen u pizdu materinu

daj malo olabavi....

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000