forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Pomozite još danas!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 26/09/2013 : 09:11:50  Show Profile Show Extended Profile
Gledam svakodnevo na tramvajskim odnosno autobusnim stanicama oglase tipa ''sišomašan, samohrana majka petero djece, stopostotni invalid, treba mi novac da prehranim obitelj, lijecenje...“ uz obaveznu sliku koja malo koga ostavlja ravnodušnim. Jeste li primjetili takve oglase? Jeste li se ikad zapitali je li to stvarna situacija? Što ako jest a nismo reagirali, jesmo li socijalno iskljucivi? Jeste li ikad uplatili novac na racun s oglasa?

S mojeg gledišta svrha velike vecine takvih oglasa je ocigledna – izmust iz vas što više novaca.
Kako prepoznati o cemu se radi – stvarnoj potrebi ili lažnjaku?
Biste li uplatili da znate radi li se o stvarnoj potrebi?


always progressive, never conventional!

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 26/09/2013 : 09:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
kad saznam za neku akciju (oglase po vani ignoriram manje vise) proucim da vidim je li legitimna (iako nemozes nikad bit siguran)

ako smatram da nije neka prevara, vecinom uplatim neki novac

There can be only one, me!
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/09/2013 : 10:04:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
Nisam nikada vidio takav oglas. Ovdje ih nema.
Ja sam siromašan, a žena mi je invalid.
Kome da ja uplacujem. Možda da stavim oglas pa da meni uplacuju.

U Osijeku je sada neka navala tipova: imaš cigaretu, imaš kunu, imaš cigaretu, imaš 2 kune, imaš cigaretu, imaš 5 kuna. Na punu do posla i nazad, startuju me nekoliko puta. Postaje zamorno. Takoder zabrinjava što odgovor "nemam" sve cešce izaziva mrke pogleda i dobacivanje iza leda. Sve to nekako krece prema dozi nasilja koja razdvaja prosjake od pljackaša.
Jucer mi je palo na pamet da ne bi bilo loše nositi nekakav nož u džepu.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/09/2013 10:05:59
Go to Top of Page

acestroke
stripovi.com suradnik



USA
11652 Posts

Member since 16/04/2009

Posted - 26/09/2013 : 10:19:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit acestroke's Homepage  Send acestroke a Private Message
Mislim da se takvi nalaze sirom svijeta, a ne samo u bivsoj Jugi.

Vidio sam ih u Americi, a vidim ih i ovdje u Kini, a predostavljam da cu ih vidit bilo gdje budem sledece is'o.

(na zalost)

http://www.acestroke.blogspot.com
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 26/09/2013 : 12:58:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
mislim da je najvažnija namjera. ljudskost. cak nije ni važno da li se radi o prevari. uplatiš malu svoticu i miran si. a ako je prevara, njima na dušu, tvoja je savjest cista. naravno da necec sada uplacivat na svaki moguci oglas. osim ako nisi svetac sa viškom para.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 26/09/2013 : 13:16:17  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
pa o tome se radi

radje 9 puta cu razmislit i ne uplatit i nekome kome znam da treba dati 10x veci iznos nego sto bi inace dao

There can be only one, me!
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 26/09/2013 : 13:50:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
ili daš ili ne daš. jebiga, nikad nemreš znat da li je oglas realan ili ne. ja sigurno necu to istraživat. vodiš se po osjecaju i savjesti. a ako netko vec "popuši" foru ne treba se jest zbog toga jer je bitan cin i volja. naravno da bi bilo idealno da lova završi tamo gdje je najpotrebnija. a ljudi koji iskorištavaju tudu dobrotu je uvijek bilo i uvijek ce bit. e onda dolazimo do pitanja zašto je to tako itd...
meni je sama cinjenica da netko kome ne treba lijepi te oglase dovoljno jadna da cu mu dat 5 kn i nek mu je sa srecom. pa neka se obogati i uživa u životu. a ja cu ionako opet dati nekome kome treba. i to ne govorim o velikim svotama, dvije tri kune puno znaci. a vecina tih oglasa je nažalost istinita.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

xilrion
Advanced Member



Croatia
3010 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 26/09/2013 : 13:51:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
ili daš ili ne daš. jebiga, nikad nemreš znat da li je oglas realan ili ne. ja sigurno necu to istraživat. vodiš se po osjecaju i savjesti. a ako netko vec "popuši" foru ne treba se jest zbog toga jer je bitan cin i volja. naravno da bi bilo idealno da lova završi tamo gdje je najpotrebnija. a ljudi koji iskorištavaju tudu dobrotu je uvijek bilo i uvijek ce bit. e onda dolazimo do pitanja zašto je to tako itd...
meni je sama cinjenica da netko kome ne treba lijepi te oglase dovoljno jadna da cu mu dat 5 kn i nek mu je sa srecom. pa neka se obogati i uživa u životu. a ja cu ionako opet dati nekome kome treba. i to ne govorim o velikim svotama, dvije tri kune puno znaci. a vecina tih oglasa je nažalost istinita.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

mamlaz
Advanced Member

Croatia
9929 Posts

Member since 28/02/2004

Posted - 26/09/2013 : 15:56:34  Show Profile Show Extended Profile  Visit mamlaz's Homepage  Send mamlaz a Private Message
ja sam vrlo skeptican prema tim oglasima.

Mrzim mrznju!
Go to Top of Page

zlatko900
Average Member

939 Posts

Member since 28/01/2012

Posted - 26/09/2013 : 20:26:29  Show Profile Show Extended Profile  Send zlatko900 a Private Message
U novinama (vecinom u 24 sata) znaju biti clanci o raznim ljudskim sudbinama,bilo da su zdravstvene ili socijalne prirode,a vecim dijelom oboje. I uvijek je tu racun na koji se može uplatiti za pripomoc. U 99% takvih slucajeva znam uplatiti odredenu svoticu nebih li bar malo pomogao ljudima u nevolji. Ako mogu odvojiti za stripove onda mogu i uplatiti nešto u plemenitu svrhu,po sistemu-nikad neznaš šta te sutra ceka-bolje ja nekome nego drugi meni. A sad druga strana-ove akcije preko tv-a,nazovi za pomoc,- samo jednom sam to napravio i više nikada,jer smo poslije svi skupa doznali da su udarali pdv na to,a i odredene sume novca su jednostavno-nestajale. Sramota.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/09/2013 : 21:07:14  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ja se sican s Poljuda:

Vrati pare Ankice,za djecu Hrvatske

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 26/09/2013 : 21:20:44  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
tako negdi cini mi se

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 26/09/2013 : 22:57:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

quote:
Originally posted by Obi-wan
Ja sam siromašan, a žena mi je invalid. Možda da stavim oglas pa da meni uplacuju.



O tome se i radi. Kako da ja znam da tebi zaista treba ili igraš na kartu emocija da lako zaradiš?


Zašto? Imaš viška novca?
Na žalost, došlo je takvo vrijeme da i oni kojima treba, nece dobiti radi lažnog reklamiranja od strane muljatora. Vjerovatno bi se i moglo provjeriti, ali tko ce danas nekoga zvati i ici mu u posjet da provjeri kakva je novcana situacija. Za pojavu kako lažnih tako i pravih siromaha, krivim naše vajno državno rukovodstvo. S obzirom da radim za 300 eura (nevjerovatno zar ne), nemam nekih dilema oko uplacivanja nepoznatim osobama. Uplatu cu prepustiti onima koji su odgovorni (politicarima) i onima koji imaju (sportašima i ostalim selebritijima).
A o ovoj problematici cu poceti razmišljati kada osobno budem imao (nikada)...

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.

Edited by - Obi-wan on 26/09/2013 22:59:05
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 27/09/2013 : 08:39:37  Show Profile Show Extended Profile
''A o ovoj problematici cu poceti razmišljati kada osobno budem imao (nikada)...''

Možda je pesimizam nešto što treba poceti svakodnevno primjenjivati, kao sapun.

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 27/09/2013 : 10:14:12  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Ti svakodnevno primjenjuješ sapun?
Ima se para...

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Obi-wan
Advanced Member



Croatia
13782 Posts

Member since 29/08/2004

Posted - 27/09/2013 : 20:39:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Obi-wan a Private Message
quote:
Originally posted by fikus

''A o ovoj problematici cu poceti razmišljati kada osobno budem imao (nikada)...''

Možda je pesimizam nešto što treba poceti svakodnevno primjenjivati, kao sapun.


Danas se realizam cesto pobrka sa pesimizmom.

What you call sanity, it’s just a prison in your minds that stops you from seeing that you’re just tiny little cogs in a giant absurd machine.
Go to Top of Page

fikus
Senior Member



1966 Posts

Member since 02/11/2010

Posted - 27/09/2013 : 20:56:26  Show Profile Show Extended Profile
Optimist - caša mi je polupuna!

Pesimist - caša mi je poluprazna!

Realist - jebiga, u mojoj caši je pišalina!



Ponekad realizam više demotivira nego pesimizam

always progressive, never conventional!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000