forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Reklamacije
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Oki
Advanced Member



Croatia
5146 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 26/11/2013 : 21:12:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Poll Question:
Evo, u današnje vrijeme imamo mnoštvo trgovackih lanaca, trgovackih centara i ostalih raznoraznih velikih trgovina. Konkurencija je velika,a trgovci vode borbu za kupce nudeci što jeftinije proizvode, raznorazne akcije iliti raznorazne spletke pri cemu se u ponudi nadu i proizvodi koji ne zadovoljavaju niti najmanje standarde kvalitete poput onih koje je nekoc prodavao dobri stari Delboy;)
Naravno, to ne znaci da se neispravan proizvod ne može naci u kod skupo placenog proizvoda.
Našli ste se u situaciji da kupite proizvod za koji cete tek raspakiravanjem ili nakon par minuta/dana korištenja utvrditi da je neispravan, naravno, mislim da ce svatko uložiti reklamaciju u trgovini u kojoj je proizvod kupio.
Zanima me kakva su vaša iskustva sa odredenim trgovackim centrima i trgovinama.
Jeli vam ikad netko odbio vratiti novac za neispravan proizvod?
S kojom vrstom proizvoda ste imali peh da je neispravan? (tehnika,namještaj,hrana ili nešto sasvim deseto?)
Savjeti...gdje kupovati,gdje ne niti nogom krociti?

A pitanje glasi:
Koliko cesto vam se dogada da morate reklamirati kupljeni proizvod za koji ustanovite da je neispravan?


Results:
Nikad [15%] 3 votes
Jednom u 10 godina [35%] 7 votes
Jednom godišnje [10%] 2 votes
Dva do tri puta godišnje [25%] 5 votes
Jednom mjesecno [10%] 2 votes
Cesto...skoro nakon svake kupovine! [5%] 1 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 20 counted »» Last Vote: 17/12/2013 22:33:33

velka031
Advanced Member



Croatia
16884 Posts

Member since 18/03/2010

Posted - 26/11/2013 : 23:17:07  Show Profile Show Extended Profile  Send velka031 a Private Message
Jednom u 10 godina.
Go to Top of Page

wolf
Advanced Member

4577 Posts

Member since 05/08/2003

Posted - 26/11/2013 : 23:29:42  Show Profile Show Extended Profile  Send wolf a Private Message
Ne mogu se sjetiti kad sam zadnji put nešto reklamirao kao neispravno, ali zato se cesto žalim kad na polici bude jedna cijena a u kasi druga (uvijek i obavezno veca). Nevjerojatno je kako se onda pokušavaju izmotavati nekakvim jalovim izgovorima, iako takve dvostruke cijene znaju držati i po dva-tri dana. Ne mogu nikog posebno izdvojiti jer svi to rade.
Go to Top of Page

DzekDenijels
Senior Member



Serbia
2365 Posts

Member since 26/07/2009

Posted - 27/11/2013 : 00:06:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit DzekDenijels's Homepage  Send DzekDenijels a Private Message
Nikad do sada...

Carpe diem
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3266 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 27/11/2013 : 11:57:11  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
vrlo retko, jer kupujem kvalitetnu robu vecinom.
Osim kad sam kupio neki pofl od xx ili napravljeno na istoku, uvek je to bio (inace najjeftiniji nakup) najskuplji nakup/vreme rada. I došlo par puta do reklamacije. U Sparu baš prošli mesec bez racuna zamenili ventilator/grijalicu bez problema.
Kad kupiš preko neta, malo je jeba dobiti potvrdenu reklamaciju ili novi artikal.

Naravno, kod nabave stripa&knjiga, amazon, abebooks a posebno bookdepository su ovde vrlo ažurni i odma šalju replacement dabe.
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4138 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/11/2013 : 14:27:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
5-6 puta godišnje i uglavnom su to namirnice. Tak mi i treba kad kupujem ribu i meso u trgovackim centrima. Najnovije: kupio prije par tjedana 'pršut' i dodem doma kad ono od pršuta ni p! Uvaljali mi nekakvog krepanog pajceka iz Italije. Namocili ga valjda u tu neku smjesu umjetnog dima i amonijaka pa je smrdilo za poludit.
Inace, nimalo mi nije bed doc natrag i požalit se a do sada nisam doživio da mi ne žele vratit novce ili zamijenit. Valjda vide da sam ozbiljan i da se necu dat zajebavat

Bok, kako si.
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 27/11/2013 : 16:16:21  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Jednom u 10 godina.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

DKoor
Senior Member



Croatia
1589 Posts

Member since 18/12/2006

Posted - 27/11/2013 : 20:46:30  Show Profile Show Extended Profile  Send DKoor a Private Message
Ove godine, i to samo ono cega se mogu sjetiti.

1. Kupio pokvarenu Eva Mediterana tuna salatu (bila je malo udarena i dobila zraka). Bilo je tu još koja konzerva ribe osim ove.
2. Kupio Gorenje kuhalo za vodu tvornicki zapakirano bez poklopca. Moguce da je netko od zaposlenika doticne trgovine gdje sam kupio imao "prste" u tome. Zamijenio uz primjedbe da je moguce da i kupac slomi poklopcic na što sam ja izvukao re-primjedbu da kuhalo vode vidjelo nije. Dapace nije još bilo niti izvadeno iz originalnog stiropora.
Cim sam otvorio kutiju zbrojio sam 2 i 2.
3. U nekoliko navrata kupio voce koje se valjda pocelo kvariti na putu iz trgovackog lanca do kuce. Lubenice lošeg ukusa ovdje ni ne racunam, jer ipak su zdrave iako su bile nikakve za jesti.
4. Kupio 4 x Životinjsko carstvo cokoladice paketic iz kojeg je netko izvukao 4 bonus slicice.
...

Prosjek je nekih 5-10 puta godišnje.
Bez da racunam voce i povrce.

Svaka cast vama ljudima koji nikada nemate problema s problematicnom robom.
Ali sve su šanse protiv vas, nastavite kupovati jer "limun" vas sigurno ceka prije ili kasnije .

Moje aukcije u prodaji

Edited by - DKoor on 27/11/2013 20:50:32
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46613 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 27/11/2013 : 21:06:07  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by Cromwell

5-6 puta godišnje i uglavnom su to namirnice. Tak mi i treba kad kupujem ribu i meso u trgovackim centrima. Najnovije: kupio prije par tjedana 'pršut' i dodem doma kad ono od pršuta ni p! Uvaljali mi nekakvog krepanog pajceka iz Italije. Namocili ga valjda u tu neku smjesu umjetnog dima i amonijaka pa je smrdilo za poludit.
Inace, nimalo mi nije bed doc natrag i požalit se a do sada nisam doživio da mi ne žele vratit novce ili zamijenit. Valjda vide da sam ozbiljan i da se necu dat zajebavat



pa zna da ceš joj spalit radnju ako ne zamini

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Cromwell
Advanced Member



Croatia
4138 Posts

Member since 10/09/2011

Posted - 27/11/2013 : 21:42:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Cromwell a Private Message
Za to bi prvo trebao kupit upaljac ili šibice, pa daj zamisli da mi prodaju neispravne. Inace, hrana se ne spaljuje ni neprijatelju!!!
Ma da mi odbije zamjenit uzeo bi sam i pozvao sanitarnu, pa nek si zove murijake ili koga god hoce.

Bok, kako si.

Edited by - Cromwell on 27/11/2013 21:43:28
Go to Top of Page

ned_lynx
Senior Member



2337 Posts

Member since 06/08/2005

Posted - 28/11/2013 : 02:56:14  Show Profile Show Extended Profile  Send ned_lynx a Private Message
Poll mi se ne prikazuje kako treba, tako da nisam glasao.

Ali da ce biti odran bilo ko, to stoji.

Pocev od seljackog krompira u Mercatoru koji su mi naplatili kao cevape (žalio sam se i dobio razliku u novcu, uz primedbu da se to stalno dešava(!)), do laptopa kupljenog u Metrou (fabricka greška) pa su ga popravili.

@Oki, poenta je, hodi kojim god oceš putem, idi gde god, kupuj šta god, al cetvore oci otvori!

Sve je to sad postalo lutrija, hbg.

Piši propalo!
Go to Top of Page

sergej773
Senior Member



Cuba
1922 Posts

Member since 03/06/2012

Posted - 17/12/2013 : 22:33:41  Show Profile Show Extended Profile  Send sergej773 a Private Message
Dva do tri puta godišnje
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5146 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/12/2013 : 00:22:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
quote:
Originally posted by ned_lynx
@Oki, poenta je, hodi kojim god oceš putem, idi gde god, kupuj šta god, al cetvore oci otvori!

Sve je to sad postalo lutrija, hbg.



Otvorio poll pa sam malo zaboravio na njega
Ja sam u ovoj godini koja je na izmaku uložio puuuno novaca u uredenje kuce, tako da je i bilo mnogo raznoraznih kupovina svega i svacega i mogu reci da se u potpunosti slažem sa ovom gore izjavom,a pogotovo sa ovim djelom "cetvoro oci otvori"!
Mogu još samo pridodati: obavezno uzimanje racuna kod svake kupovine,pa makar kupili i najobicniju žarulju,a evo meni upravo veceras baš žarulja digla živac...
U mjesec dana mi pregorila vec peta led žarulja (na cetiri razlicita rasvjetna tijela) na cijoj ambalaži piše: vijek trajanja najmanje 13 godina! Ja ih uredno reklamiram u intersparu,a oni mi ju redovito zamjene za novu!
Radi se o led žaruljama kineskog proizvodaca BTR jacine 6 watta koja košta 60kn,što bi znacilo da mi je do sada prigorjelo žarulja u vrijednosti 300kuna!
Zanimljivo je i to da sam kupio još 4 žarulje od 5 watta te 3 žarulje od 9 wata istog proizvodaca,a one svijetle bez greške...kuc,kuc
Pošto mi je jedan elektricar radio kompletno novu struju u kuci,a drugi elektricar mi je provjerio da sa strujom sve štima i rekao koji k.... kupuješ te Btlj ljeve marke žarulja...meni ne preostaje ništa nego da svaki tjedan u sljedeci 13 godina mjenjam žarulju za žarulju dok im ih ne nestane
Go to Top of Page

Oki
Advanced Member



Croatia
5146 Posts

Member since 10/02/2011

Posted - 18/12/2013 : 00:36:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Oki a Private Message
Meni su ove godine pokušali uvaliti izgrebane orginal zapakirane stolice za šank, izgrebane radijatore....
Imao sam "srece" da mi uvale tepih koji se raspada (kada sam ga za par dana vracao ,vec je kompletna serija bila povucena iz prodaje).
Ma bitno je da dobro treba otvoriti oci i .
E sada, mogu reci da mi se od svih shoping centara najviše svida kaufland jer kod njih možeš novce dobiti natrag i nakon 2 i pol godine,a svi ostali iako ti uvažavaju reklamacije, cim prode više od dva tjedna, u zamjenu ti daju ili isti novi proizvod ili robu u vrijednosti neispravog proizvoda...

Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000