forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE-SOCI 2014
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 10

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 22/01/2014 : 23:12:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
22.ZIMSKE OLIMPIJSKE IGRE SU OTVORENE!!!!


SPISAK MEDALJA-Slovenija:

-Peter Prevc (skijaški skokovi-srednja skakaonica)-SREBRNA MEDALJA
-Vesna Fabjan (tek na smuceh, sprint)-broncana medalja
-Teja Gregorin (biatlon) - Broncana medalja
-Tina Maze (smuk) - ZLATNA MEDALJA!!!!
-Peter Prevc (skijaški skokovi, velika skakaonica)-broncana medalja
-Tina Maze (veleslalom) - ZLATA MEDALJA!!!!!
-Žan Košir (deskanje-paralelni veleslalom)-Bronasta medalja
-Žan Košir (deskanje-paralelni slalom)-Srebrna medalja



SPISAK MEDALJA - Hrvatska:

-Ivica Kostelic (superkombinacija)-Srebrna medalja

Edited by - 1Euro on 22/02/2014 12:31:22

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 23/01/2014 : 08:30:57  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message
Ove OI smo bez medalje

GALLIENO FERRI
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 23/01/2014 : 08:43:27  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
Srbija ima bob :)
I šalje nekih 10 sportista 8)
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 23/01/2014 : 09:07:36  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Hrvatska ne šalje puno sportaša, a šanse za medalju imaju samo Ivica Kostelic i Natko Zrncic Dim u kombinaciji, pa sretno im bilo, mnogi otpisuju Ivicu, ali i ovakav je u borbi z avrh u kombinaciji, a mogao bi i jedan Hrvat osvojiti medalju za Sloveniju (Jakov Fak, biatlon).

Slovenci se stvarno mogu nadati medaljama, Tina maze je daleko od lanjske forme, ali medalju bi mogla uloviti, skijaški skakaci su sjajni, mogli bi do medalja i pojedinacno i momcadski!

Ja se najviše veselim hokejaškom turniru, nadam se da nece biti osakacen nedolaskom NHL zvijezda, zadnjih par finala su bila pravi spektakl, a Slovenci ce uživati, da li Vam je još uvijek Kristan prvi golman?

Ne znam za naš bob, ali cini mi se ništa od njega ove godine :-)

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 23/01/2014 : 09:10:22  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Posljednja, jucer objavljena lista olimpijskih kvota, sukladno kvalifikacijskim pravilima, trebala bi biti i posljednjom relevantnom za broj putnika na Zimske olimpijske igre u Sociju.

Potvrdi li tako Hrvatski olimpijski odbor sa sutrašnjim danom korištenje svih dostupnih pozicija u hrvatskoj olimpijskoj kvoti, "hrvatske boje" u Sociju ce braniti osam skijašica i skijaša. I to još preciznije receno, uz finalno stanje buduci da Hrvatske nema na listi mogucnosti relokacije - pet skijaša i tri skijašice. A što je opet za dvoje manje nego u Vancouveru 2010.

Konacna objava po imenima i prezimenima i dsicplinama još, naravno, tek slijedi po administrativnom okoncanju procesa te po službenoj objavi Hrvatskog skijaškog saveza i Hrvatskog olimpijskog odbora. No generalno gledajuci listu zanimljivo je primijetiti da u alpskom skijanju, s posljednjim promjenama nacina kvalifikacija za ZOI u Sociju, niti jedna zemlja, pa cak niti Austrija, u startu nema više maksimalno mogucih 22 natjecatelja.

Austriju bi u Sociju tako definitivno trebalo predstavljati 20 skijašica i skijaša. Drugi najveci broj je broj 15, i to Švicarske. Po 14 natjecateljica i natjecatelja u Soci šalju Francuska i Italija, po 12 Kanada, Norveška i SAD, itd.

Po jedan natjecatelj i natjecateljica u hrvatskoj su kvoti sigurno i fiksno za Soci i u skijaškom trcanju. Dok u snowboardu nema niti jedne pozicije za Hrvatsku za Soci, a naša Morena Makar "na cekanju" je na trecoj poziciji sukladno prioritetima u disciplini halfpipe kod žena (oslobode li tri mjesta ostali nacionalni olimpijski odbori uslijed nepopunjavanja svoje pune kvote (relokacija), i Morena ce put Socija - konacna informacija u petak).

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/01/2014 : 11:05:21  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Hm, ne znam za Kristana....mislim da je još uvijek prvi golman, iako u poslednje vrijeme je selektor Kopitar rotirao igrace i podijelio im minutažu, tako da se je i Hocevar istakao....pitanje je sada koga ce staviti za prvog golmana...mislim da su oba dva super golmani, tako da je to super. Ionako cemo biti kanta za napucavanje u onoj grupi, ali ce svejedno biti zanimljivo....
Inace naši su hokejaši odlucni da ne idu tamo samo na izlet i to mi se svida ovakav pristop. Recimo selektor Kopitar je pravi covjek za selektora, npr on nije pozvao u ekipu svog mladeg sina (Gašper Kopitar), iako mu nitko ne bi zamjerio, da ga je pozvao. Ja mislim da bi Gašper cak zaslužio da ide na OI, ali mislim da ga nije pozvao zbog toga jer bi možda loše utjecao na svog starijeg brata Nhl-ovca Anžeta Kopitarja, jer taj mali (Gašper) je cak sanjao da igra sa svom bratom u prvom napadu....i vjerovatno nije toliko dobar za prvi napad, pa ga je otac radije ostavio kod kuce, nego da tamo narušava atmosferu i igra "uvrijedenu mladu"...ali treba priznati, svaka cast selektoru na profesionalnosti. Onda Tomaž Razingar (kapetan naše hokejske ekipe), ce cak nositi zastavu na OI! Nemamo poteškoca sa ozljedama, svi najbolji ce igrati, cak ce doci Anže Kopitar iz Nhl....možda nam se posreci i iznenadimo Slovacku npr....ili bar što bolje odigramo onu cetvrtu utakmicu za poredak....Selektor hokejaške ekipe je rekao onim mladim hokejašima,koje je ostavio kod kuce ( i svom mladem sinu), ako nekada žele igrati na OI, neka si izbore taj privilegij, igrom, borbenošcu,....tako da nema nikakvih povlastica nikome. Igrat ce samo najbolji, ono najbolje što imamo trenutacno i tako bi trebali svi razmišljati kod nas, u svim sportovima. A ne da se ucjenjiva trenere (npr porodica Lorbek u košarci)....

Dosta ocekujemo i od snowboardera (imamo Žana Koširja, Roka Flandera,....) onda imamo nekog zanimljivog lika u ski crosu (onaj sa brkovima FILIP FLISAR), možda mu se posreci neka luda vožnja,....naravno tu su i biatlonci Jakov Fak, Klemen Bauer, Teja Gregorin,....šteta što više nemamo Petru Majdic,...ali ona je sada voda ovih Olimpijaca i bit ce uz njih....Ona je isto jedna jako poštena i borbena osoba, tako da stvarno šaljemo sve najbolje što imamo na ove Olimpijske igre....iako imamo nekoliko medalja sa ZIMSKIH olimpijskih igara, još nitko nikada nije usvojio zlatnu medalju......možda ove godine se nekome posreci....iako ja cu biti zadovoljan i srebrom i broncom,......
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 23/01/2014 : 11:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Jasko

Srbija ima bob :)
I šalje nekih 10 sportista 8)



hm, to nisam znao....zanimljivo. Možda ce uspjeti nešto napraviti. Bob je dosta atraktivan sport na OI i bit ce to dobra reklama za vašu zemlju.
O jamajcanima su cak film napravili!
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 23/01/2014 : 11:15:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
dolaze nhl-ovi igraci, jer je pauza u nhlu za vrijeme olimpijade, tako da su svi u najjacim sastavima

There can be only one, me!
Go to Top of Page

split85
Advanced Member



Croatia
8236 Posts

Member since 25/01/2010

Posted - 23/01/2014 : 11:19:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit split85's Homepage  Send split85 a Private Message
Jedino šta gledam na ZOI je hokej.

Sorare pozivnica: https://sorare.com/r/sreja1985
Go to Top of Page

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 23/01/2014 : 14:00:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro
hm, to nisam znao....zanimljivo. Možda ce uspjeti nešto napraviti. Bob je dosta atraktivan sport na OI i bit ce to dobra reklama za vašu zemlju.
O jamajcanima su cak film napravili!



Bili su oni i u Vankuveru.
18. :)

Edited by - Jasko on 23/01/2014 14:01:14
Go to Top of Page

izivko
Advanced Member



Germany
12315 Posts

Member since 25/07/2003

Posted - 23/01/2014 : 14:23:37  Show Profile Show Extended Profile  Send izivko a Private Message
Prišla su vremena Janice i Ivice tako da ne ocekujem medalju.

Slovenci ce osvojiti sigurno nekoliko.

Have mercy
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/01/2014 : 10:44:51  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by maddox031

dolaze nhl-ovi igraci, jer je pauza u nhlu za vrijeme olimpijade, tako da su svi u najjacim sastavima


Mislim da se ove godine to mijenja.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/01/2014 : 10:45:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
quote:
Originally posted by split85

Jedino šta gledam na ZOI je hokej.




+curling

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/01/2014 : 11:41:34  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by maddox031

dolaze nhl-ovi igraci, jer je pauza u nhlu za vrijeme olimpijade, tako da su svi u najjacim sastavima


Mislim da se ove godine to mijenja.



Da, bit ce pauza u NHL i dolaze svi najbolji, odnosno, oni koji ce se odazvati selektoru, jer možda netko želi da se odmori itd,....znam da naš NHL-ovac dolazi i to je jedino što me zanima haha.Imali smo cak dvojicu u NHL, ali se Jan Muršak nije baš naigrao kod Detroita, pa je onda otišao u Rusiju. Nadam se da tamo igra i da je u dobroj formi. Bit ce ga lijepo gledati u napadu sa Anžetom Kopitarom (ako ga selektor bude stavio u prvi napad....)
Go to Top of Page

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19605 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 24/01/2014 : 12:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Što se hokeja tice ja navijam za Slovence i po obicaju za SAD (to je valjda jedini sport gdje su mi simpaticni), ali osvaja Kanada.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/01/2014 : 13:44:52  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by tinton

Što se hokeja tice ja navijam za Slovence i po obicaju za SAD (to je valjda jedini sport gdje su mi simpaticni), ali osvaja Kanada.



toooooooooooo mali!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 24/01/2014 : 13:46:10  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Muršak igra, i igra odlicno 12 golova i 12 asistencija!

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by maddox031

dolaze nhl-ovi igraci, jer je pauza u nhlu za vrijeme olimpijade, tako da su svi u najjacim sastavima


Mislim da se ove godine to mijenja.



Da, bit ce pauza u NHL i dolaze svi najbolji, odnosno, oni koji ce se odazvati selektoru, jer možda netko želi da se odmori itd,....znam da naš NHL-ovac dolazi i to je jedino što me zanima haha.Imali smo cak dvojicu u NHL, ali se Jan Muršak nije baš naigrao kod Detroita, pa je onda otišao u Rusiju. Nadam se da tamo igra i da je u dobroj formi. Bit ce ga lijepo gledati u napadu sa Anžetom Kopitarom (ako ga selektor bude stavio u prvi napad....)


"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 24/01/2014 : 13:47:58  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Navija se za Canadu, mislim kako ce Crosby biti najmladi kapetan, a kad je zdrav kao ove sezone, onda je po bodovima na vrhu NHL lige, kao ove sezone! Bit ce ludi turnir, vidjet cemo hoce li Rusi doma osvojiti kao Canadani u Vancouveru!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 24/01/2014 : 13:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

Muršak igra, i igra odlicno 12 golova i 12 asistencija!

quote:
Originally posted by 1Euro

quote:
Originally posted by tinton

quote:
Originally posted by maddox031

dolaze nhl-ovi igraci, jer je pauza u nhlu za vrijeme olimpijade, tako da su svi u najjacim sastavima


Mislim da se ove godine to mijenja.



Da, bit ce pauza u NHL i dolaze svi najbolji, odnosno, oni koji ce se odazvati selektoru, jer možda netko želi da se odmori itd,....znam da naš NHL-ovac dolazi i to je jedino što me zanima haha.Imali smo cak dvojicu u NHL, ali se Jan Muršak nije baš naigrao kod Detroita, pa je onda otišao u Rusiju. Nadam se da tamo igra i da je u dobroj formi. Bit ce ga lijepo gledati u napadu sa Anžetom Kopitarom (ako ga selektor bude stavio u prvi napad....)





opa! To nisam znao, hvala tex2 na informaciji.
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 24/01/2014 : 13:53:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Igra u ligi gdje i Medvešcak, mislim da je i nama zabio, a mislim i da je potpisao za mocni CSKA!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 24/01/2014 : 15:50:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
nije bas cska nesto mocan ovih dana :) mursak je htio u medvescak, ali nema se toliko para za njega

i upitno je mjenja li se, samo istice ugovor koji je to jamcio dosad,vjerojatnije je da ce se uspjet dogovoriti za olimpijade,ali ne za svjetska prvenstva :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 25/01/2014 : 10:23:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Prevc upravo slavio u Sapporu i preuzeo vodstvo u ukupnom poretku svjetskog kupa, Damjan drugi, Kasai 3., a Kranjec 4., 3 Slovenca u top 4, medalja u momcadskim skokovima na OI ne bi smjela izmaci!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 25/01/2014 : 12:13:32  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

Prevc upravo slavio u Sapporu i preuzeo vodstvo u ukupnom poretku svjetskog kupa, Damjan drugi, Kasai 3., a Kranjec 4., 3 Slovenca u top 4, medalja u momcadskim skokovima na OI ne bi smjela izmaci!



da i po prvi puta svih 7 takmicara je ušlo i u finalnu seriju medu 30.
I ovdje još imamo Jaku Hvalu, koji nije išao u Japan, jer trenira u Planici.
A i Tina Maze je danas pobjedila u smuku.....nadam se da ce momci i djevojka sacuvati tu super formu, u kojoj se sada nalaze....No,Tina maze tek treba uci u pravu formu i nadam se, da j epromjena trenera napravil aneki pomak iz krize....koliko vidim napreduje, ali pitanje je kako ce se snaci u drugim disciplinama (slalom, veleslalom, super G)
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12453 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 26/01/2014 : 10:23:54  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
Danas su trojica slovenaca usvojili medalje na skokovima u Saporu. U dva dana od 6 mogucih medalja uzeli smo 5.....Da vidimo šta ce napraviti Tina Maze u super G-iju....
Go to Top of Page

brni
Advanced Member



Croatia
10434 Posts

Member since 18/06/2009

Posted - 27/01/2014 : 14:28:43  Show Profile Show Extended Profile  Send brni a Private Message
quote:
Originally posted by split85

Jedino šta gledam na ZOI je hokej.



I ja + ski skokovi..

"Clark Kent je Supermanova kritika covjecanstva"
Go to Top of Page

maddox031
Senior Member

Croatia
1941 Posts

Member since 23/09/2011

Posted - 27/01/2014 : 14:37:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit maddox031's Homepage  Send maddox031 a Private Message
ma ima odlicnih sportova :)

zapravo, ne znam koji mi je dosadan od tih sto su na zimskim igrama :)

There can be only one, me!
Go to Top of Page
Page: of 10 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000