forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Da se urami i stavi na zid
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Jasko
Advanced Member



Nicaragua
6223 Posts

Member since 29/02/2012

Posted - 02/02/2014 : 01:40:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Jasko a Private Message
http://www.stripovi.com/index.asp?page=column-view&ColumnID=74

Edited by - Jasko on 02/02/2014 10:19:05

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/02/2014 : 01:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Luca_Torelli je to odlicno rekao i jos bolje nabio na nos cjelokupnoj lozi licemjera i bagri nacionalista..Strip nema granica..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Just_Charlie
Advanced Member



8577 Posts

Member since 07/01/2008

Posted - 02/02/2014 : 02:24:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit Just_Charlie's Homepage  Send Just_Charlie a Private Message
Zato volim ovo mjesto, jer ima i Lucu kojeg volim jako citati
i jer smo multi-kulti i ja se osjecam slobodnom i rasterecenom osobicom
koja u nedostatku izmislja i vlastite rijeci, a kamo li da se zamaram
ciju cu upotrijebiti ako mi bolje trenutno pase. Mrzim biti ogranicena u svojoj ludosti. Ovdje to slobodno mogu biti.
I sta mi ko moze?

~ Prvo suputnik onda put ~
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/02/2014 : 02:29:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

Luca_Torelli je to odlicno rekao i jos bolje nabio na nos cjelokupnoj lozi licemjera i bagri nacionalista..Strip nema granica..




što ti imaš to protiv " bagre " nacionalisa
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/02/2014 : 02:32:42  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Zato volim ovo mjesto, jer ima i Lucu kojeg volim jako citati
i jer smo multi-kulti i ja se osjecam slobodnom i rasterecenom osobicom
koja u nedostatku izmislja i vlastite rijeci, a kamo li da se zamaram
ciju cu upotrijebiti ako mi bolje trenutno pase. Mrzim biti ogranicena u svojoj ludosti. Ovdje to slobodno mogu biti.
I sta mi ko moze?



eto ja ti u " šta mi ko može? " mogu pomoci
Go to Top of Page

hitchhiker
Starting Member



53 Posts

Member since 01/08/2010

Posted - 02/02/2014 : 10:38:59  Show Profile Show Extended Profile  Send hitchhiker a Private Message
quote:
Originally posted by Just_Charlie

Zato volim ovo mjesto, jer ima i Lucu kojeg volim jako citati
i jer smo multi-kulti i ja se osjecam slobodnom i rasterecenom osobicom
koja u nedostatku izmislja i vlastite rijeci, a kamo li da se zamaram
ciju cu upotrijebiti ako mi bolje trenutno pase. Mrzim biti ogranicena u svojoj ludosti. Ovdje to slobodno mogu biti.
I sta mi ko moze?



+
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/02/2014 : 10:44:00  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by mr murdoc

Luca_Torelli je to odlicno rekao i jos bolje nabio na nos cjelokupnoj lozi licemjera i bagri nacionalista..Strip nema granica..




što ti imaš to protiv " bagre " nacionalisa

Ograniceni umovi su mi uvijek isli na jaja..takoder grupiranja svake vrste i razvrstavanja i brojanja krvnih zrnaca i taj ustajali smrdljivi nagon ka pripadnosti..bljak jebote ...

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/02/2014 : 10:50:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Jezik je živ organizam koji se razvija i koji raste, organizam koji svakodnevno kreiramo svi mi, od prekupaca na tržnicama preko akademika na predavanjima do umirovljenika sa socijalnim gebisima, i time ga razvijamo, te koji kao takav ne podnosi nikakva ogranicenja ni silovanja.
Tko god pokuša nasilno nametati neprirodna ili protuprirodna pravila i rješenja unaprijed je osuden na neuspjeh, jer život ide svojim tijekom a jezik je ogledalo samog života.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/02/2014 : 10:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Naravno..jezik posjeduje svoju osobnu dinamiku na koju se ne moze utjecati nasilno..niti korekcijama bilo koje vrste.
Jezik je kao vatra, ili gori ili ne gori..nema sredine..

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/02/2014 : 11:00:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by mr murdoc

Luca_Torelli je to odlicno rekao i jos bolje nabio na nos cjelokupnoj lozi licemjera i bagri nacionalista..Strip nema granica..




što ti imaš to protiv " bagre " nacionalisa

Ograniceni umovi su mi uvijek isli na jaja..takoder grupiranja svake vrste i razvrstavanja i brojanja krvnih zrnaca i taj ustajali smrdljivi nagon ka pripadnosti..bljak jebote ...



vidim kako si se u zadnje vrijeme malo promjenio ne pišeš mracne tekstove nabijene negativnošcu, reklo bi se naišao si

primjetio sam kako mnogi ljevicari razvrstavaju i broje krvna zrnca
a ako cemo o nagonu, ljudi su takvi kakvi jesu, cest je slucaj ako netko nešto treba od tebe ili ako misli kako ce imati koristi od tebe onda ce ti se praviti prijatelj, a ako se nešto promjeni u njegovoj kalkulaciji onda ce ta osoba naglo prestati biti tvoj prijatelj
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 02/02/2014 : 11:12:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger
a ako cemo o nagonu, ljudi su takvi kakvi jesu, cest je slucaj ako netko nešto treba od tebe ili ako misli kako ce imati koristi od tebe onda ce ti se praviti prijatelj, a ako se nešto promjeni u njegovoj kalkulaciji onda ce ta osoba naglo prestati biti tvoj prijatelj



da, takvi ste vi pokvareni i licemjerni desnicari... u jugoslaviji ste se svi uvukli u stranacke redove, glumili komuniste i uživali sve blagodati onog sustava, docepali se svih povlastica i položaja, da biste se se devedesetih preko noci preobrazili u katolike i superhrvate... dakako, bezgrješne...
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/02/2014 : 11:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by mr murdoc

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by mr murdoc

Luca_Torelli je to odlicno rekao i jos bolje nabio na nos cjelokupnoj lozi licemjera i bagri nacionalista..Strip nema granica..




što ti imaš to protiv " bagre " nacionalisa

Ograniceni umovi su mi uvijek isli na jaja..takoder grupiranja svake vrste i razvrstavanja i brojanja krvnih zrnaca i taj ustajali smrdljivi nagon ka pripadnosti..bljak jebote ...



vidim kako si se u zadnje vrijeme malo promjenio ne pišeš mracne tekstove nabijene negativnošcu, reklo bi se naišao si

primjetio sam kako mnogi ljevicari razvrstavaju i broje krvna zrnca
a ako cemo o nagonu, ljudi su takvi kakvi jesu, cest je slucaj ako netko nešto treba od tebe ili ako misli kako ce imati koristi od tebe onda ce ti se praviti prijatelj, a ako se nešto promjeni u njegovoj kalkulaciji onda ce ta osoba naglo prestati biti tvoj prijatelj


Ljudi su kakvi jesu..jezik pak ima vecu tezinu i od same ljudskosti..ma kako se ona prezentirala .
Boljka onih koji misle da su desnicari je cinjenica da su ograniceni, i ne zele razmisljati izvan okvira te utociste nalaze u formama tipa , nacionalnost, vjera, etnicka pripadnost ili mit o superiornosti istih.
Sasvim je logicno da im to pruza zaklon od svega sto razumjeti ne mogu.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/02/2014 : 11:37:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by mr murdoc

]Ljudi su kakvi jesu..jezik pak ima vecu tezinu i od same ljudskosti..ma kako se ona prezentirala .
Boljka onih koji misle da su desnicari je cinjenica da su ograniceni, i ne zele razmisljati izvan okvira te utociste nalaze u formama tipa , nacionalnost, vjera, etnicka pripadnost ili mit o superiornosti istih.
Sasvim je logicno da im to pruza zaklon od svega sto razumjeti ne mogu.




mislim kako ne postoje ni desnicari, ni ljevicari niti liberali, to su izmišljeni pojmovi koji imaju svrhu za svadu medu ljudima, postoje ljudi koji vole svoju domovinu, oni koji ju ne vole i oni kojima je sasvim svejedno tko ce upravljati i raspolagati sa njihovom sudbinom

a sad si možda nesvjesno ušao u teoriju zavjere, mada kako se sve više i više pokazuje teorija zavjere postaje stvarnost
ljudi traže zaklon i utocište potebu da budu dio necega, to je nekakava prirodna ljudska potreba, vjerojatno je to u genima, vjerojatno datira iz davnih puno okrutnijih vremena kad su se ljudi morali udruživati u skupine ne bi li opstali, a i danas je tako oni koji se udružuju opstaju, a oni koji se svadaju i misle kako mogu sve sami propadaju
netko je to skužio i poceo manipulirati sa ljudskom potrebom za pripadnošcu nekom " coporu "
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 02/02/2014 : 11:45:53  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Pljugeru,daj mi reci ko navecer tipka pod tvojim nick-om?

Wtf?
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/02/2014 : 11:51:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger
mislim kako ne postoje ni desnicari, ni ljevicari niti liberali, to su izmišljeni pojmovi koji imaju svrhu za svadu medu ljudima, postoje ljudi koji vole svoju domovinu, oni koji ju ne vole i oni kojima je sasvim svejedno tko ce upravljati i raspolagati sa njihovom sudbinom



bravo...to su anarhizmi koji u današnjim društvima ne postoje. Sramotno je samo da veliki broj clanova današnjeg društva toga nije svjestan. Ali kad pogledaš da su malo toga uopce ljudi svijesni onda nije ni cudno :)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 02/02/2014 : 11:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
ali, da, da, postoje i ljevicari, i desnicari i liberali, krugeru. ideološka, politicka, ekonomska i ina teorija i praksa su to jasno pokazale. ti u kronicnom nedostatku bilo kakvog argumenta i opcenite nemoci ovdje sada samo jeftino glumataš, relativiziraš pojmove i okolišaš jer je sasvim jasno koja su tvoja ideološka stajališta i koliko je lako tebe strpati u koš, iliti ladicu... dapace, odavno si "u coporu".
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 02/02/2014 : 11:56:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
svakog je lako strpati u ladicu ako si dovoljno ogranicen da to uopce delaš...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7363 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 02/02/2014 : 12:01:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
bezveze pricaš. ljudi sebe sami trpaju u ladice.
ograniceni su oni koji to ne prepoznaju, na sebi ili drugima.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/02/2014 : 12:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by bagi

Pljugeru,daj mi reci ko navecer tipka pod tvojim nick-om?



moj susjed, ujutro ga išamaram kad vidim što je napisao, al on se ne da pa me izmlati
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 02/02/2014 : 12:06:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by kiky

ali, da, da, postoje i ljevicari, i desnicari i liberali, krugeru. ideološka, politicka, ekonomska i ina teorija i praksa su to jasno pokazale. ti u kronicnom nedostatku bilo kakvog argumenta i opcenite nemoci ovdje sada samo jeftino glumataš, relativiziraš pojmove i okolišaš jer je sasvim jasno koja su tvoja ideološka stajališta i koliko je lako tebe strpati u koš, iliti ladicu... dapace, odavno si "u coporu".



neki ljudi imaju ideologiju, neki ne, kako dosada veli mnogi mnogo toga ne mogu prepoznati, a neki opet mogu
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 02/02/2014 : 12:07:43  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Sad sam procitao tekst sa pocetka ovog topic-a,ništa drugo nemam reci,samo gesta - naklon do poda...

Wtf?
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 02/02/2014 : 12:15:10  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by mr murdoc

]Ljudi su kakvi jesu..jezik pak ima vecu tezinu i od same ljudskosti..ma kako se ona prezentirala .
Boljka onih koji misle da su desnicari je cinjenica da su ograniceni, i ne zele razmisljati izvan okvira te utociste nalaze u formama tipa , nacionalnost, vjera, etnicka pripadnost ili mit o superiornosti istih.
Sasvim je logicno da im to pruza zaklon od svega sto razumjeti ne mogu.




mislim kako ne postoje ni desnicari, ni ljevicari niti liberali, to su izmišljeni pojmovi koji imaju svrhu za svadu medu ljudima, postoje ljudi koji vole svoju domovinu, oni koji ju ne vole i oni kojima je sasvim svejedno tko ce upravljati i raspolagati sa njihovom sudbinom

a sad si možda nesvjesno ušao u teoriju zavjere, mada kako se sve više i više pokazuje teorija zavjere postaje stvarnost
ljudi traže zaklon i utocište potebu da budu dio necega, to je nekakava prirodna ljudska potreba, vjerojatno je to u genima, vjerojatno datira iz davnih puno okrutnijih vremena kad su se ljudi morali udruživati u skupine ne bi li opstali, a i danas je tako oni koji se udružuju opstaju, a oni koji se svadaju i misle kako mogu sve sami propadaju
netko je to skužio i poceo manipulirati sa ljudskom potrebom za pripadnošcu nekom " coporu "

Naravno , manipulacija mi je oduvijek bila fascinantna , sa vremenom cak i profitabilna, tako da nemam nista protiv uporabe iste..dapace..podrzavam je, a samo one koju isti prepoznavaju cijenim, sve ostalo i sva ostala mjerila su mi relevantna pa cak i nebitna..isto vrijedi i za vrijednosti bilo kojeg tipa .
Desnica kao i ljevica itekako postoji..kao sto postoji svjetlo i mrak.

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Edited by - mr murdoc on 02/02/2014 12:18:16
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/02/2014 : 12:38:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Ako sam protiv referenduma za brak jer ugrožava necija stvarna ili tek moguca prava, onda sam ljevicar - suprotna opcija je desna.

Ako sam protiv referenduma o cirilici, jer opet ugrožava prava jedne manjine, one nacionalne koju se želi marginalizirati i svrstati u tor, onda sam ljevicar - suprotna opcija je desna.

Ako sam za ocuvanje odredenih socijalnih prava i vrijednosti u društvu i ekonomiji, onda sam ljevicar - suprotna opcija je desna.

Ako sam protiv toga da se u ime kapitala bezdušno gaze radnicka pa shodno tome i ljudska prava, onda sam ljevicar - suprotna opcija je desna, koja se ponekad maskira kao liberalna.

Ako sam za opstanak imena Trga maršala Tita, jednog od prvaka europskog antifašizma i državnika bez kojeg, unatoc svim manama i totalitarizmu, ne bi bilo današnje Hrvatske, onda sam ljevicar - suprotna opcija je desna.

Ako sam protiv velicanja NDH kao "izraza povijesne težnje hrvatskog naroda za svojom državom" i slicnih tlapnji, onda sam ljevicar - suprotna opcija je desna.

Ako sam protiv toga da nam državu jednog dana vode bivši ravnatelji tajnih službi i njihovi ljudi od najveceg povjerenja, jer nas takvi umovi i mentalni sklopovi neizbježno vode u nedemokraticnost i totalitarizam, onda sam ljevicar - suprotna opcija je desna.

Ima toga još... i tko onda kaže da ljevica i desnica ne postoje?
To što se kod nas ili šire u Europi ponekad cini da su jasne granice izbrisane, pa cak i ako se te granice ponekad stvarno ne vide, to ne znaci da lijevo nije moguce jasno odijeliti od desnog.

Sve ostalo je zatvaranje ociju pred cinjenicama, svjesno ili nesvjesno svejedno.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 02/02/2014 12:41:38
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37800 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 02/02/2014 : 12:42:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message

samo jos Mladjo fali :D



Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 02/02/2014 : 12:47:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Sad ce on svaki cas stici i zakljucati topic.
Deus ex virtuala!



Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47014 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 02/02/2014 : 12:51:22  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
najludi su ovi natjecaji za nove rici:
http://dnevnik.hr/vijesti/hrvatska/zatipak-izabran-za-najbolju-novu-hrvatsku-rijec.html

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000