forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Sport
 Futsal- Europsko prvenstvo 2014 Belgija
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

markotamara
Senior Member



Croatia
2783 Posts

Member since 26/05/2013

Posted - 04/02/2014 : 13:04:24  Show Profile Show Extended Profile  Send markotamara a Private Message
Sto jislite opcenito o Futsalu tj poznatom u nas kao "mali nogomet" i mozemo li veceras u 6 dobiti Italiju za polufinale

GALLIENO FERRI

tex2
stripovi.com suradnik



Croatia
30715 Posts

Member since 17/09/2006

Posted - 04/02/2014 : 13:42:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tex2 a Private Message
Vec je i ovo ogroman uspjeh za Hrvatsku, uz veliku dozu srece odigrali dva puta 3:3 senzacionalno sa Španjolcima i sa Cesima, oba puta smo gubili 3:2, izvadili golmana i zabili za izjednacenje! Teško cemo veceras dobiti sjajne Talijane, ali nemamo što za izgubiti, outsideri smo, bumo vidjeli! Meni iskreno futsal nije zanimljiv kao pravi nogomet!

"Od svakog treba tražiti samo ono što on može dati."
"The puck is in! The home team wins!", the good ol' hockey game
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 14:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
ovo je 4 plus jedan verzija, postoji verzija 5 plus jedan, njemci imaju neku svoju verziju sa martinelama

nece biti lagano, ali ako budemo imali srece možda pobjedimo talijane
u malom nogometu dominira tehnika i brzina, a sve se brzo dogada, a kao i u rukometu jedan od najbitniji igraca je golman
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 14:16:30  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
ovisi jel igram ili gledam?

ako igram onda hakl, jednostavno iz razloga kaj je za hakl potrebna kvaliteta a ne toliko trka...

ako gledam, onda klasicni jer je preglednije i ima više prostora pa su kacije konkretnije....kod malog nogomet se na telki zbog brzine ne vide pola izvedenih poteza, vide se tek u usporenoj snimici.

jedno i drugo je nekaj najbolje u cemu covjek može uživati....i za kraj najbolji (jedinstveni falcao):

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 14:19:49  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

ovo je 4 plus jedan verzija, postoji verzija 5 plus jedan, njemci imaju neku svoju verziju sa martinelama





mantinela/mantinelama!

p.s. broj igraca u polju se menjala kroz prošlost....danas vecinom svih prihvacaju pravilo 4+1 dok amateri igraju 5+1.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 04/02/2014 14:20:57
Go to Top of Page

magnus
Junior Member



Slovenia
340 Posts

Member since 22/08/2004

Posted - 04/02/2014 : 14:26:42  Show Profile Show Extended Profile  Send magnus a Private Message
quote:
Originally posted by tex2

Teško cemo veceras dobiti sjajne Talijane, ali nemamo što za izgubiti, outsideri smo, bumo vidjeli! Meni iskreno futsal nije zanimljiv kao pravi nogomet!


Mozda i ne tako tesko...mi (Slovenija) smo Talijane pobjediti sa 3:2 prije nekoliko dana.
Danas igramo sa Španjolskom...mozda i mi imamo neke sanse.
Na pripremnoj utakmici u Mariboru smo sa Španjolcima remizirali (3:3)

Today's readers are tomorrow's leaders

Edited by - magnus on 04/02/2014 14:29:29
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 04/02/2014 : 15:14:01  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message
To sa mantinelama je kad nema auta i kornera, tj. uz aut i korner liniju stoji drveni/plasticni zid od nekih 1m visine,pa je balun duže vrime u igri.

Inace se futsal svagdi igra 4+1 sistemom,a 5+1 je uvedeno radi turnira. Veca je konkurencija sa 5+1 na turnirima, jer i 5 panja na terenu (ako su dobro postavljeni) mogu biti opasni protivnici.
Da se i turniri igraju 4+1, svaki bi turnir osvojila grupa profesionalaca, koje mi zovemo "PLACENICI". I samim time bi bilo manje prijavljenih ekipa,jer znaju da nemaju šanse nikakve.

Ovako na 5+1, uvik se nadaš necemu.

Btw.ja se bavim malim nogometom rekreativno,a igrao sam 3 godine 2.HMNL (hrvatska malonogometna liga). Sad trenutno igram par "seoskih" liga,ali nisam više profi player (faks,nedostatak financija...).
E i igrao sam protiv dosta ovih naših reprezentativaca. :D

A sad nešto o našim šansama veceras.
Problem je što su brazilci....tj. talijanski brazilci, odlicna ekipa i razbili su sad zadnju utakmicu Azerbejdžan (još jedna dobra ekipa) 7-8 razlike.
Medutim, mi nismo bez šanse. Uzevši za primjer 3-3 sa Španjolcima (koji su duplo kvalitetniji od talijana), koji su nas zadnji put razbili 10-0,a ovaj put smo iznenadili.

Imamo dobru ekipu,i ako se poklopi loš dan njima, i dobar nama, sve je moguce. Bitno je da nam golman bude na razini (jer golman je više od 50 % ekipe).
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 16:34:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Kruger

ovo je 4 plus jedan verzija, postoji verzija 5 plus jedan, njemci imaju neku svoju verziju sa martinelama





mantinela/mantinelama!

p.s. broj igraca u polju se menjala kroz prošlost....danas vecinom svih prihvacaju pravilo 4+1 dok amateri igraju 5+1.




ne razumijem se u strani jezik a evo bar si primjetio
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 16:39:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
dosada, nije baš kako samo amateri igraju 5 plus jedan, kod nas je malonogometna liga slabo financira, a na turnirima se vrti neka lova
na kutiji šibica se igra 5 plus jedan, bude stotinjak ekipa, mada broj prijavljenih opada
ustvari dicmanjac je to dosta dobro objasnio
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 16:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
izraze koje ne razumiješ ni ne koristiš ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 16:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

dosada, nije baš kako samo amateri igraju 5 plus jedan, kod nas je malonogometna liga slabo financira, a na turnirima se vrti neka lova
na kutiji šibica se igra 5 plus jedan, bude stotinjak ekipa, mada broj prijavljenih opada
ustvari dicmanjac je to dosta dobro objasnio



pa dicmanjac je sve rekel kak je i potvrdil ono kaj sam ti ja rekel...turniri (pa i kutija) su amaterski rang, kaj naravno ne znaci da je u ekipama zabranjen nastup profica! Zate se i igraju u vrijeme pauza profi liga...

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 16:43:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

izraze koje ne razumiješ ni ne koristiš ;)



zašto ne? bar te netko necim nauci ili primjeti da ti je slovo opet na tipkovnici pobjeglo ( meni se to cesto dogada jer brzo pišem, a ponekad ne gledam jeli mi koje slovo pobjeglo )
uostalom i samom autoru ovog topica je slovo pobjeglo, pa što dogada se
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 16:48:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Kruger

dosada, nije baš kako samo amateri igraju 5 plus jedan, kod nas je malonogometna liga slabo financira, a na turnirima se vrti neka lova
na kutiji šibica se igra 5 plus jedan, bude stotinjak ekipa, mada broj prijavljenih opada
ustvari dicmanjac je to dosta dobro objasnio



pa dicmanjac je sve rekel kak je i potvrdil ono kaj sam ti ja rekel...turniri (pa i kutija) su amaterski rang, kaj naravno ne znaci da je u ekipama zabranjen nastup profica! Zate se i igraju u vrijeme pauza profi liga...



a naša malonogometna liga je profi liga?, ustvari obje lige?
ako nisi znao stanka je i u velikom nogometu?, pa i oni iz velikog nogometa znaju doci na turnire
ima igraca iz prve HNL koji se pogube kad igraju mali nogomet, a ima onih koji se dobro snadu
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 16:57:39  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by dosada

izraze koje ne razumiješ ni ne koristiš ;)



zašto ne? bar te netko necim nauci ili primjeti da ti je slovo opet na tipkovnici pobjeglo ( meni se to cesto dogada jer brzo pišem, a ponekad ne gledam jeli mi koje slovo pobjeglo )
uostalom i samom autoru ovog topica je slovo pobjeglo, pa što dogada se



lako za to, ali ovdje nije bil taj slucaj a to i sam znaš. Puno ljudi misli da je pravilan izgovor martinela, tak da si i ti to vjerojatno cul od takvih ljudi i nastavil tak koristiti.

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 17:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
prva je i igra se po futsal pravilima (4+1), a evo dicmanjac veli da je i druga liga profesionalna ak sam dobro skužil!?

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 17:02:32  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
http://www.crofutsal.com/1-hmnl/

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 17:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

quote:
Originally posted by Kruger

quote:
Originally posted by dosada

izraze koje ne razumiješ ni ne koristiš ;)



zašto ne? bar te netko necim nauci ili primjeti da ti je slovo opet na tipkovnici pobjeglo ( meni se to cesto dogada jer brzo pišem, a ponekad ne gledam jeli mi koje slovo pobjeglo )
uostalom i samom autoru ovog topica je slovo pobjeglo, pa što dogada se



lako za to, ali ovdje nije bil taj slucaj a to i sam znaš. Puno ljudi misli da je pravilan izgovor martinela, tak da si i ti to vjerojatno cul od takvih ljudi i nastavil tak koristiti.



valjda je tako
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 17:08:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
bez valjda, nemoj sam sebe zavaravati ;)

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 17:12:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
dosada, one jesu profesionalne, svaka liga nekog sporta je profesionalna liga, e sad neki klubovi su u pravom smislu rijeci profesionalni, ali mnogi nisu jer niti imaju neku školu tog sporta niti raspolažu s nekim zadovoljavajucim financijama
i u malom nogometu je situacija loša što se tice vecine klubova, teško je to nazivati profesionalnim, bolje reci poluprofesionalnim
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 17:13:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

bez valjda, nemoj sam sebe zavaravati ;)



ha, ha, dosada, baš si ponekad dosada
Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 04/02/2014 : 18:06:12  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message
quote:
Originally posted by dosada

prva je i igra se po futsal pravilima (4+1), a evo dicmanjac veli da je i druga liga profesionalna ak sam dobro skužil!?



Da 1. i 2. HMNL su profesionalne.
Svi klubovi su registrirani (predsjednik,dopredsjednik,tajnik,uprava..)
Pravila su ista u obe lige. Postoji komisija koja to regulira sve, odrediva sudce... Kao domacin placaš sudce,delegata.... Postoji HMN kup koji igraju ekipe iz 1. i 2. lige.
Igraca MNK Novo Vrijeme je kaznio HNS jer je vrijedao Halilovica na svom fejs profilu ako se ne varam. Mislim da to isto potvrduje cinjenicu da su lige profi.
Svaki klub treba imati i juniore i/ili kadete.
Igraci trebaju biti registrirani, i svako pola godine na kompletni sistematski pregled. Ne mozes preci u drugi klub kad hoceš (nego kad je transfer vrijeme), i moraš uzeti ispisnicu iz svog kluba...

Npr.moj klub je bio u novinama jer je navodno poticao ustaški pokret, a i mnogo puta smo trebali objašnjavati naš grb. Uvik bi se pobunili neki...

Možda se cini da je to sve neozbiljno,jer je lova tu nikakva. Rijetki igraci mogu preživiti samo od malog nogometa. Pa je razlika i u ozbiljnosti medu pojedinim klubovima (treninzi,pripreme....),a i sve te igrace gledate po turnirima...

A gdje u nas ima uopce love u sportu, osim nešto malo u 1. ligi, i to u Dinamu?? :D

Go to Top of Page

dicmanjac
Senior Member



Croatia
1048 Posts

Member since 23/01/2011

Posted - 04/02/2014 : 18:08:11  Show Profile Show Extended Profile  Send dicmanjac a Private Message
quote:
Originally posted by Kruger

dosada, one jesu profesionalne, svaka liga nekog sporta je profesionalna liga, e sad neki klubovi su u pravom smislu rijeci profesionalni, ali mnogi nisu jer niti imaju neku školu tog sporta niti raspolažu s nekim zadovoljavajucim financijama
i u malom nogometu je situacija loša što se tice vecine klubova, teško je to nazivati profesionalnim, bolje reci poluprofesionalnim



Haha,slažem se s tobom. Ali po tome bi u nas moga nazvati polu profesionalno skoro sve. I država nam je POLUprofesionalna,hehe
Go to Top of Page

dosada
Advanced Member



Croatia
9033 Posts

Member since 13/05/2009

Posted - 04/02/2014 : 18:23:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dosada a Private Message
MNK Ustanik....stvarno bi trebali promijenit grb!

http://www.crofutsal.com/2-hmnl/2-hmnl-jug/?team=1081
a trener u hajdukovoj trenirci, jer to on ne voli grb pa nosi ajdukov

razmjena filmova za stripove!
http://forum.stripovi.com/topic.asp?TOPIC_ID=45640


Edited by - dosada on 04/02/2014 18:34:32
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 18:48:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by dicmanjac

quote:
Originally posted by Kruger

dosada, one jesu profesionalne, svaka liga nekog sporta je profesionalna liga, e sad neki klubovi su u pravom smislu rijeci profesionalni, ali mnogi nisu jer niti imaju neku školu tog sporta niti raspolažu s nekim zadovoljavajucim financijama
i u malom nogometu je situacija loša što se tice vecine klubova, teško je to nazivati profesionalnim, bolje reci poluprofesionalnim



Haha,slažem se s tobom. Ali po tome bi u nas moga nazvati polu profesionalno skoro sve. I država nam je POLUprofesionalna,hehe



vidim kako kužiš poantu, u malom nogometu je loša situacija, u mnogim manjim sportovima je situacija još gora, sport nam odumire i kad spojimo ono što je dosada spomenuo na jednom drugom topicu što se tice mladih generacija onda smo stvarno u banani
nogomet je najpopularniji sport, ali danas ni na nogometne terene nije lako dovesti djecu
što se tice države, ako treba maznuti lovu rade oni to vrlo profesionalno
Go to Top of Page

trolodtroje
Advanced Member

3267 Posts

Member since 14/09/2010

Posted - 04/02/2014 : 18:49:45  Show Profile Show Extended Profile  Send trolodtroje a Private Message
quote:

mantinela/mantinelama!

...danas vecinom svih prihvacaju pravilo 4+1 dok amateri igraju 5+1.


montinela jbte

.....dok kod nas veterani igraju 5+1.

I šta je hakl?

Edited by - trolodtroje on 04/02/2014 18:51:28
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 04/02/2014 : 18:51:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
quote:
Originally posted by trolodtroje

quote:

mantinela/mantinelama!

...danas vecinom svih prihvacaju pravilo 4+1 dok amateri igraju 5+1.


montinela jbte

.....dok veterani igraju 5+1.



veterani bi krepali kad bi igrali 4 plus jedan
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.38 seconds. Snitz Forums 2000