forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 dsormaz je nepravedno izbacen
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

VALTER
Advanced Member



Croatia
6402 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 21/06/2014 : 21:28:38  Show Profile Show Extended Profile  Send VALTER a Private Message
O nacionalizmu
(Danilo Kiš)

"Nacionalizam je, pre svega, paranoja.

Kolektivna i pojedinacna paranoja.Kao kolektivna paranoja, ona je posledica zavisti i straha, a iznad svega posledica gubljenja individualne svesti; te, prema tome, kolektivna paranoja i nije ništa drugo do zbir individualnih paranoja doveden do paroksizma.

Ako pojedinac, u okviru društvenog projekta, nije u stanju da se «izrazi», ili zato što mu taj društveni projekt ne ide na ruku, ne stimuliše ga kao individuu, ili ga sprecava kao individuu, što ce reci ne daje mu da dode do svog entiteta, on je primoran da svoj entitet traži izvan identiteta i izvan tzv. društvene strukture. Tako on postaje pripadnik jedne skupine koja postavlja sebi, bar na izgled, kao zadatak i cilj probleme od epohalne važnosti: opstanak i prestiž nacije, ili nacija, ocuvanje tradicije i nacionalnih svetinja, folklornih, filozofskih, etickih, književnih, itd. Sa teretom takve, tajne, polujavne ili javne misije, N.N. postaje covek akcije, narodni tribun, privid individuuma. Kad smo ga vec sveli na tu meru, na njegovu pravu meru, pošto smo ga izdvojili iz krda, u koje se on sam smestio – ili gde su ga drugi smestili, imamo pred sobom individuu bez individualnosti, nacionalistu, rodaka Žila (Jules).

To je onaj Sartrov Žil, koji je porodicna nula, cija je jedina osobina da ume da prebledi na pomen jedne jedine teme: Engleza. To bledilo, to drhtanje, ta njegova «tajna», da ume da prebledi na pomen Engleza, to je jedino njegovo društveno bice i to ga cini znacajnim, postojecim: nemojte pred njim pominjati engleski caj, jer ce vam svi za stolom poceti namigivati, davace vam znake rukama i nogama, jer Žil je osetljiv na Engleze, zaboga, pa to svi znaju, Žil mrzi Engleze (a voli svoje, Francuze), jednom recju, Žil je licnost, on postaje licnost zahvaljujuci engleskom caju.

Ovaj i ovakav portret, primenjiv na sve nacionaliste, može se slobodno, a po ovoj shemi, razviti do kraja: nacionalista je, po pravilu, kao društveno bice, i kao pojedinac, podjednako ništavan. Izvan ovog opredeljenja, on je nula. On je zapostavio porodicu, posao (uglavnom cinovnicki), literaturu (ako je pisac), društvene funkcije, jer su one isuviše sitne u odnosu na njegov mesijanizam. Treba li reci da je on, po opredeljenju asketa, potencijalni borac koji ceka svoj cas. Nacionalizam je, da parafraziram Sartrov stav o antisemitizmu, «potpun i slobodan izbor, globalan stav koji covek prihvata ne samo prema drugim nacijama nego i prema coveku uopšte, prema istoriji i društvu, to je istovremeno strast i koncepcija sveta».

Nacionalista je, po definiciji, ignorant. Nacionalizam je, dakle, linija manjeg otpora, komocija. Nacionalisti je lako, on zna, ili misli da zna, svoje vrednosti, svoje, što ce reci nacionalne, što ce reci vrednosti nacije kojoj pripada, eticke i politicke, a za ostale
se ne interesuje, ne interesuju ga, pakao to su drugi (druge nacije, drugo pleme). Njih ne treba ni proveravati. Nacionalista u drugima vidi iskljucivo sebe – nacionaliste. Pozicija, rekosmo li, komotna. Strah i zavist. Opredeljenje, angažovanje koje ne iziskuje truda. Ne samo «pakao to su drugi», u okviru nacionalnog kljuca, naravno, nego i: sve što nije moje (srpsko, hrvatsko, francusko...) to mi je strano. Nacionalizam je ideologija banalnosti. Nacionalizam je, dakle, totalitarna ideologija.

Nacionalizam je, uz to, ne samo po etimološkom znacenju, još poslednja ideologija i demagogija koja se obraca narodu. Pisci to najbolje znaju. Stoga je pod sumnjom nacionalizma svaki pisac koji deklarativno izjavljuje da piše «iz naroda i za narod», koji svoj individualni glas tobože potcinjava višim, nacionalnim interesima. Nacionalizam je kic
(a, da se podsetimo, Kic bi se mogao meriti stepenom banalnosti svojih asocijacija – A. Mol.), u srpsko – hrvatskoj varijanti, nacionalizam je borba za prevlast oko licitarskog srca.

Nacionalista, u principu, ne zna ni jedan jezik, niti tzv. varijante, ne poznaje druge kulture – ne ticu ga se. Ali stvar nije tako prosta. Ako i zna neki jezik, što ce reci da kao intelektualac ima uvid u kulturno naslede neke druge nacije, velike ili male, to mu znanje služi samo tome da uspostavlja analogije, na štetu onih drugih, naravno. Kic i folklor, folklorni kic, ako vam se tako više svida, nisu ništa drugo do kamuflirani nacionalizam, plodno polje nacionalisticke ideologije. Zamah folklorizma, kod nas i u svetu, nije antropološke prirode, nego nacionalisticke. Insistiranje na famoznom coleur locale-u takode je, ako je izvan umetnickog konteksta, što ce reci da nije u službi umetnicke istine, jedan od vidova nacionalizma,
prikrivenog.

Nacionalizam je, dakle, prevashodno negativitet, nacionalizam je negativna kategorija duha, jer nacionalizam živi na poricanju i od poricanja. Mi nismo ono što su oni. Mi smo pozitivan pol, oni negativan. Naše vrednosti, nacionalne, nacionalisticke, imaju funkciju tek u odnosu na nacionalizam onih drugih: mi jesmo nacionalisti, ali oni su to još i više, mi koljemo, kad se mora, ali oni još i više; mi smo pijanci, oni alkoholicari; naša istorija je ispravna samo u odnosu na njihovu, naš je jezik cist samo u odnosu na njihov. Nacionalizam živi od relativizma. Ne postoje opšte vrednosti, esteticke, eticke, itd. Postoje samo relativne. I u tom smislu, u prvom redu, nacionalizam jeste nazadnjaštvo. Treba biti bolji samo od svoga brata
ili polubrata, ostalo me se i ne tice. Skociti malo više od njega, ostali me se ne ticu. To je ono što smo nazvali strah. Ostali cak imaju pravo da nas dostignu, da nas prestignu, to nas se ne tice. Ciljevi nacionalizma uvek su dostižni ciljevi, dostižni jer su skromni, skromni jer su podli. Ne skace se, ne baca se kamena s ramena da bi se dostigao svoj sopstveni maksimum, nego da bi se nadigrali oni, jedini, slicni a tako razlicni, zbog kojih je igra i zapoceta.

Nacionalista se, rekosmo, ne boji nikog, osim svog brata. Ali od njega se boji strahom egzistencijalnim, patološkim: pobeda izabranog neprijatelja jeste njegov apsolutni poraz, ukidanje njegovog bica. Pošto je strašljivac i nikogovic, nacionalista ne istice sebi više
ciljeve. Pobeda nad izabranim neprijateljem, onim drugim, jeste apsolutna pobeda. Stoga je nacionalizam ideja beznada, ideologija mogucne pobede, zagarantovana pobeda, poraz nikad konacan. Nacionalista se ne boji nikoga, «nikoga do Boga», a njegov bog jeste bog po njegovoj meri, bledi rodak Žil, negde za nekim drugim stolom, njegov brat rodeni, isto toliko nemocan kao i on sam, «ponos porodice», porodicni entitet, svesni i organizovani deo porodice i nacije – bledi, blesavi rodak.

Rekli smo, dakle, biti nacionalista znaci biti individuum bez obaveze. «To je kukavica koja ne želi da prizna svoj kukavicluk; ubica koji potiskuje svoju naklonost ka ubistvu, nemocan da je sasvim priguši a koji se, ipak, ne usuduje da ubije, osim iz potaje ili anonimnosti gomile, ili u nekakvom pravednom ratu. (kurziv stavio P.V.) Nezadovoljnik koji u mirnodopsko vreme ne usuduje da se pobuni iz straha od konsekvenci svoje pobune» - slika i prilika citiranog
Sartrovog antisemite. I odakle, pitamo se, taj kukavicluk, to opredeljenje, taj zamah nacionalizma u naše doba? Pritisnut ideologijama, na marginama društvenog kretanja, zbijen i izgubljen medu konfrontiranim ideologijama, nedorastao individualnoj pobuni, jer mu je ona uskracena, individuum se našao u procepu, u praznini, ne ucestvuje u društvenom životu a društveno bice, individualista a individualnost mu uskracena u ime ideologije, i šta mu preostaje drugo nego da svoje društveno bice traži drugde? Nacionalista je refulirani individualista, nacionalizam je refulirani (kolektivni) izraz tog i takvog individualizma, ideologija, i antiideologija."
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 21/06/2014 : 21:58:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Svaka cast VALTER na izvrsnom citatu velikog Kiša.
Samo što se uvijek javlja isti problem, to da oni kojima je ovo namijenjeno tvoj post nece ni procitati, dok su oni drugi sve to odavno (pro)citali.
Ako nekim slucajem i procitaju, nacionalisti po definiciji nažalost nece držati do mišljenja tamo nekog srpskog Židova, jer su im takvi po defaultu crvene krpe, otprilike obje nacionalne odrednice podjednako.
U slucaju da procitaju, zbog spomenute ignorancije u tekstu se nece prepoznati, procitano nece razumjeti ili ce si interpretirati pojednostavnjeno, pogrešno i onako kako im odgovara.
Pa upravo zbog takvih Kiš je gadnih problema imao i u samoj Srbiji, zbog cega je i emigrirao.
Kao i Bora Cosic, Bogdan Bogdanovic, Mirko Kovac i toliki drugi.
Naposljetku se uvijek sve svodi na pisanje u vjetar, jer se istomišljenici lako prepoznaju, kao i oni drugi.
No uvijek je lijepo sjetiti se Kiša i njegovih hrabrih i beskompromisnih stavova.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...

Edited by - Johnny Difool on 21/06/2014 21:59:33
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 02/07/2014 : 01:18:51  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by zlikovski

quote:
Originally posted by adriano

rezultati glasanja kažu da je objektivan.

rezultati glasanja govore samo o tome da vecina onih koji su glasali misli kako nije pogriješio u ovoj jednoj odluci.
da se razumijemo, i ja bi ucinio isto da sam na njegovom mjestu. problem uopce nije u tome i nije zbog toga seratore. seratore je jer je propustio u samo zadnjih mjesec-dva izbaciti bar još 5-10 ljudi koje je morao izbaciti ako misli biti neseratore moderator. seratore je prije svega jer je sam sudjelovao u više navrata u kršenju pravila foruma koje šatro štiti.
seratore je jer si nema snage priznati kad zajebe i pokušava se sakriti iza moralnih vrijednosti koje vjerojatno niti razumije niti živi...



Svi koji su udaljeni, udaljeni su s razlogom.
Svatko tko nije udaljen, nije udaljen s razlogom.
Narvno, ti izneseš optužbe, a nemaš nijedan primjer gdje je to tako.
Najlakše je napisati "cinjenicu" o nekome, a ne upotrijebiti dokaz o tome.
Mislim da je kod tebe rijec što ti se ne svida što se neke stvari ne toleriraju, pa onda napadaš mene ad hominem.
A ovakav gore nacin komunikacije stvarno dovoljno govori o tebi.
Naravno, takav se nece tolerirati.
Ako ne možeš biti pristojan i poštivati pravila foruma, snosit ceš sankcije.


kako cu upotrijebiti dokaz nakon što me izbaciš.
da se razumijemo, izbacen sam sa dobrim razlogom, jer iako sam napisao istinu istu sam iiznio na neprimjeren nacin.
želiš dokaz svog lošeg rada, svoje pristranosti i neobjektivnosti. da ne kopam u moru tvojih postova, dovoljno je pogledati tvoje odluke u topiku - MARKO PERKOVIC THOMPSON. izbacio si clana jaki, a npr. clana Johnny Difool nisi...
ako ti ni ovaj primjer ne pomogne shvatiti vlastita ograniceja, ne vjerujem da ce bilo što drugo napisano od mene pomoci...
ne mogu a ne žaliti i pomalo biti zabrinut što je osoba sa takvim nacinom rezoniranja aktivna u politici (doduše uzevši u obzir kvalitetu ljudi u hrvatskoj politici, možda ti je to i najprirodnije stanište). sretno...

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 02/07/2014 : 02:02:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Imaš potpuno krivi nacin rezoniranja i naravno da se tvoje pretpostavke ne temelje na realnim osnovama. Ali nemam potrebu otvarati ponovo te teme.

Uživaj.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 02/07/2014 : 10:24:10  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
kao što sam i napisao, nema pomoci...

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 03/07/2014 : 11:24:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by zlikovski

kao što sam i napisao, nema pomoci...



Stvarno nema pomoci.
Ovi s kojima dijeli ideologiju su ugodno zašticeni za laprdanciju kako i koliko im se hoce, a drugi samo da dignu glavu i ban ne gine.
Dovoljno je vidit ovo što je napravio jakiju.

Nemam više neke volje sudjelovati u ovom forumu..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 03/07/2014 : 11:35:36  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
opet su famozne ideologije u igri.

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 03/07/2014 : 16:04:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
quote:
Originally posted by zlikovski

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by zlikovski

quote:
Originally posted by adriano

rezultati glasanja kažu da je objektivan.

rezultati glasanja govore samo o tome da vecina onih koji su glasali misli kako nije pogriješio u ovoj jednoj odluci.
da se razumijemo, i ja bi ucinio isto da sam na njegovom mjestu. problem uopce nije u tome i nije zbog toga seratore. seratore je jer je propustio u samo zadnjih mjesec-dva izbaciti bar još 5-10 ljudi koje je morao izbaciti ako misli biti neseratore moderator. seratore je prije svega jer je sam sudjelovao u više navrata u kršenju pravila foruma koje šatro štiti.
seratore je jer si nema snage priznati kad zajebe i pokušava se sakriti iza moralnih vrijednosti koje vjerojatno niti razumije niti živi...



Svi koji su udaljeni, udaljeni su s razlogom.
Svatko tko nije udaljen, nije udaljen s razlogom.
Narvno, ti izneseš optužbe, a nemaš nijedan primjer gdje je to tako.
Najlakše je napisati "cinjenicu" o nekome, a ne upotrijebiti dokaz o tome.
Mislim da je kod tebe rijec što ti se ne svida što se neke stvari ne toleriraju, pa onda napadaš mene ad hominem.
A ovakav gore nacin komunikacije stvarno dovoljno govori o tebi.
Naravno, takav se nece tolerirati.
Ako ne možeš biti pristojan i poštivati pravila foruma, snosit ceš sankcije.


kako cu upotrijebiti dokaz nakon što me izbaciš.
da se razumijemo, izbacen sam sa dobrim razlogom, jer iako sam napisao istinu istu sam iiznio na neprimjeren nacin.
želiš dokaz svog lošeg rada, svoje pristranosti i neobjektivnosti. da ne kopam u moru tvojih postova, dovoljno je pogledati tvoje odluke u topiku - MARKO PERKOVIC THOMPSON. izbacio si clana jaki, a npr. clana Johnny Difool nisi...
ako ti ni ovaj primjer ne pomogne shvatiti vlastita ograniceja, ne vjerujem da ce bilo što drugo napisano od mene pomoci...
ne mogu a ne žaliti i pomalo biti zabrinut što je osoba sa takvim nacinom rezoniranja aktivna u politici (doduše uzevši u obzir kvalitetu ljudi u hrvatskoj politici, možda ti je to i najprirodnije stanište). sretno...




Slažem se da jaki nije trebao biti kažnjen jer mislim da nije napisao ništa problematicno ni neprihvatljivo, ali isto to vrijedi i za mene.
Što sam to za bilo koga uvredljivo ili provokativno napisao? Da MPT u nastupima baštini stiliziranu i karikiranu (i karikaturalnu) nacisticku ikonografiju na tragu Laibacha, dok se u glazbi najviše nadlanja na Gorana Bregovica i pastirski rock.
I što je tu ptoblematicno, to što ti ili ne znam tko ne želi da se odredeni pojmovi i necija imena povezuju s Thompsonom.
O njemu i njegovoj glazbi se bez spominjanja politike jednostavno ne može govoriti, ali je onda stvar u tome da se to radi na civiliziran i racionalan nacin, bez strasti i vrijedanja sugovornika, kao i bez upadanja u zagovaranje njegove ideologije, za što nažalost mnogi nisu sposobni.
Jesam li ja nešto loše rekao o Thompsonu ili o njegovoj publici, odnosno o odtedenim forumašima?
Tvrdim da nisam nigdje i ni rijec, a upravo ta racionalnost i civiliziranost su bitne stvari koje Thompsonovu publiku razlikuju od onih koji ga ne slušaju.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 03/07/2014 : 16:18:59  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
quote:
Originally posted by Amos

quote:
Originally posted by zlikovski

kao što sam i napisao, nema pomoci...



Stvarno nema pomoci.
Ovi s kojima dijeli ideologiju su ugodno zašticeni za laprdanciju kako i koliko im se hoce, a drugi samo da dignu glavu i ban ne gine.
Dovoljno je vidit ovo što je napravio jakiju.

Nemam više neke volje sudjelovati u ovom forumu..




Oh stvarno ce mi biti žao ako na forumu ne bude covjek koji ratne zlocine "stavlja u kontekst vremena u kojima su nastali" i koji za masturbaciju smatra "da je u svojoj moralnoj biti duboko neuredan cin pa onda automatski u njoj ipak ima nešto loše".


Ali zanimljivo, ti i dalje možeš pisati po forumu. Pa kako kad je mod takva ideološki zaludena zvijer? Stvarno zanimljivo...

Uglavnom, prvo i posljednje upozorenje - prestani pisati o ideologijama i opcenito o svemu onome o cemu si dosad vrlo cesto znao pisati, a što se krši sa pravilima foruma, ili ceš ponovno biti udaljen.

Kraj price.

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/07/2014 : 01:05:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by mladjo



Oh stvarno ce mi biti žao ako na forumu ne bude covjek koji ratne zlocine "stavlja u kontekst vremena u kojima su nastali" i koji za masturbaciju smatra "da je u svojoj moralnoj biti duboko neuredan cin pa onda automatski u njoj ipak ima nešto loše".


Ali zanimljivo, ti i dalje možeš pisati po forumu. Pa kako kad je mod takva ideološki zaludena zvijer? Stvarno zanimljivo...

Uglavnom, prvo i posljednje upozorenje - prestani pisati o ideologijama i opcenito o svemu onome o cemu si dosad vrlo cesto znao pisati, a što se krši sa pravilima foruma, ili ceš ponovno biti udaljen.

Kraj price.



Ajde, ajde, što si se toliko uhvatio za, što bi rekao otac Joil, "tandrljanje kite"? Pa nisam rekao da treba zabraniti. Samo sam iznio stav s aspekta jednog morala, kojeg možeš prihvatiti ili odbaciti. Nemoj da te to toliko dira i slobodno dalje peglaj.
O onoj drugoj temi koju mi izvlaciš nema potrebe bilo što pisati.

Ono što smeta je da poziciju moderatora koristiš za obracune s neistomišljenicima i da je zbog toga nemoguce cuti drugu stranu.

Što se tice prava da dalje pišem iako je mod "ideološki zaludena zvijer", jasno mi je da bi mi ti radi prakticnih razloga najradije složio trajni ban i basta. Srecom, koliko god da si nadmocan u poziciji moderatora ipak nisi toliko silan da ne znaš za slobodu govora, a i ispalo bi pomalo ružno pred drugima..

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/07/2014 : 01:13:01  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
meni samo nije jasno kojeg davla odma spominješ neke "ideologije"?


depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

Amos
Senior Member



Croatia
2896 Posts

Member since 03/01/2011

Posted - 04/07/2014 : 01:16:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Amos a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

meni samo nije jasno kojeg davla odma spominješ neke "ideologije"?



Utekla ric u brzini.
Priznajem da se recenica mogla i bolje složiti.

Uža san gledati Inspektora Rexa, ali odusta san kad su prominili pasa.
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
47009 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 04/07/2014 : 01:18:21  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
ok

depresivni iskompleksirani primitivac i nadrkana budala kojeg financira stari i koji sa skoro 50 godina nema ni žene ni posla.Pa naravno da je ljut na sve, a narocito na one koji su uspješni.
Jbga Lwoode nisam ti ja kriv kaj nisi uspio u životu
Go to Top of Page

zlikovski
Senior Member



Croatia
1090 Posts

Member since 21/03/2008

Posted - 04/07/2014 : 10:01:52  Show Profile Show Extended Profile  Send zlikovski a Private Message
quote:
Originally posted by Johnny Difool

quote:
Originally posted by zlikovski

quote:
Originally posted by mladjo

quote:
Originally posted by zlikovski

quote:
Originally posted by adriano

rezultati glasanja kažu da je objektivan.

rezultati glasanja govore samo o tome da vecina onih koji su glasali misli kako nije pogriješio u ovoj jednoj odluci.
da se razumijemo, i ja bi ucinio isto da sam na njegovom mjestu. problem uopce nije u tome i nije zbog toga seratore. seratore je jer je propustio u samo zadnjih mjesec-dva izbaciti bar još 5-10 ljudi koje je morao izbaciti ako misli biti neseratore moderator. seratore je prije svega jer je sam sudjelovao u više navrata u kršenju pravila foruma koje šatro štiti.
seratore je jer si nema snage priznati kad zajebe i pokušava se sakriti iza moralnih vrijednosti koje vjerojatno niti razumije niti živi...



Svi koji su udaljeni, udaljeni su s razlogom.
Svatko tko nije udaljen, nije udaljen s razlogom.
Narvno, ti izneseš optužbe, a nemaš nijedan primjer gdje je to tako.
Najlakše je napisati "cinjenicu" o nekome, a ne upotrijebiti dokaz o tome.
Mislim da je kod tebe rijec što ti se ne svida što se neke stvari ne toleriraju, pa onda napadaš mene ad hominem.
A ovakav gore nacin komunikacije stvarno dovoljno govori o tebi.
Naravno, takav se nece tolerirati.
Ako ne možeš biti pristojan i poštivati pravila foruma, snosit ceš sankcije.


kako cu upotrijebiti dokaz nakon što me izbaciš.
da se razumijemo, izbacen sam sa dobrim razlogom, jer iako sam napisao istinu istu sam iiznio na neprimjeren nacin.
želiš dokaz svog lošeg rada, svoje pristranosti i neobjektivnosti. da ne kopam u moru tvojih postova, dovoljno je pogledati tvoje odluke u topiku - MARKO PERKOVIC THOMPSON. izbacio si clana jaki, a npr. clana Johnny Difool nisi...
ako ti ni ovaj primjer ne pomogne shvatiti vlastita ograniceja, ne vjerujem da ce bilo što drugo napisano od mene pomoci...
ne mogu a ne žaliti i pomalo biti zabrinut što je osoba sa takvim nacinom rezoniranja aktivna u politici (doduše uzevši u obzir kvalitetu ljudi u hrvatskoj politici, možda ti je to i najprirodnije stanište). sretno...




Slažem se da jaki nije trebao biti kažnjen jer mislim da nije napisao ništa problematicno ni neprihvatljivo, ali isto to vrijedi i za mene.
Što sam to za bilo koga uvredljivo ili provokativno napisao? Da MPT u nastupima baštini stiliziranu i karikiranu (i karikaturalnu) nacisticku ikonografiju na tragu Laibacha, dok se u glazbi najviše nadlanja na Gorana Bregovica i pastirski rock.
I što je tu ptoblematicno, to što ti ili ne znam tko ne želi da se odredeni pojmovi i necija imena povezuju s Thompsonom.
O njemu i njegovoj glazbi se bez spominjanja politike jednostavno ne može govoriti, ali je onda stvar u tome da se to radi na civiliziran i racionalan nacin, bez strasti i vrijedanja sugovornika, kao i bez upadanja u zagovaranje njegove ideologije, za što nažalost mnogi nisu sposobni.
Jesam li ja nešto loše rekao o Thompsonu ili o njegovoj publici, odnosno o odtedenim forumašima?
Tvrdim da nisam nigdje i ni rijec, a upravo ta racionalnost i civiliziranost su bitne stvari koje Thompsonovu publiku razlikuju od onih koji ga ne slušaju.


cemo ovo opravdavanje?
cemu ponovno prica o MPT?
ako ponovno procitaš moj post vidjet ceš kako sam napisao: izbacio si clana jaki, a npr. clana Johnny Difool nisi...
tvoj nik je poslužio samo kao primjer mladji kako se ne konzistentno koristi pravilima. prema mom mišljenju nije trebao izbaciti niti tebe niti clana jaki, a kako je izbacio jakia trebao je i tebe...
ali tvoja zadnja recenica je zanimljiva, pozivaš se na racionalnost i civiliziranost a u nastavku iste donosiš sud o velikoj grupi ljudi (koju sigurno ne poznaješ u potpunosti) te tvrdiš kako im nedostaju upravo te kvalitete. baš civilizirano od tebe??? i uopce nije vrijedanje?!?

Grad - to ste vi.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 04/07/2014 : 10:37:01  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Dobro što sad, ovo se pretvara u novi "Punisher" topic gdje raspravljamo o kaznama?
Ovako cemo: s obzirom da je na temu Dsormaza vec sve receno, a da se ovo pretvara u opcenitu raspravu o radu modova za koju postoji odgovarajuci pdf, zakljucavam ovaj topic, a sve rasprave upucujem na pdf Prijedlozi, komentari, kritike.

Živili

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000