forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Hrvatske autoceste
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

tinton
stripovi.com suradnik

United Kingdom
19301 Posts

Member since 23/10/2011

Posted - 19/10/2014 : 14:48:01  Show Profile Show Extended Profile  Send tinton a Private Message
Poll Question:
Na vidiku je još jedan referendum. Skupljaju se potpisi za "ocuvanje hravtskih autocesta".
Jeste li dali svoj potpis?
Da?
Ne?
Zašto?


Results:
Potpisao sam [48%] 16 votes
Nisam potpisao [52%] 17 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 33 counted »» Last Vote: 13/01/2015 17:21:07

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali u boji obavezno)!

andjusticeforall
Senior Member



Croatia
2940 Posts

Member since 09/12/2009

Posted - 19/10/2014 : 15:54:19  Show Profile Show Extended Profile  Send andjusticeforall a Private Message

https://hrvatskiautorskistrip.blogspot.com/
Go to Top of Page

kiky
stripovi.com suradnik



7302 Posts

Member since 17/07/2003

Posted - 19/10/2014 : 15:59:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit kiky's Homepage  Send kiky a Private Message
nisam potpisao jer se monetizacije hrvatskih autocesta najviše boje oni koji su u hrvatskim autocestama uhljebljeni i od kojih je barem 70% u HAC-u višak.
Go to Top of Page

igor 12
stripovi.com suradnik



4536 Posts

Member since 24/01/2013

Posted - 19/10/2014 : 16:10:28  Show Profile Show Extended Profile  Send igor 12 a Private Message
nisam potpisao,cisto zato jer me zaboli pimpilinic.to su i dalje hrvatske ceste ako budu u vlasništvu tunguzijanaca,azerbajdanaca ili akronijana.nece one nikud.

Vamos a la playa tralalalala
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 19/10/2014 : 19:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
nece ceste al oce pare.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

Leonid
Senior Member



Croatia
2448 Posts

Member since 24/12/2010

Posted - 19/10/2014 : 20:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Leonid a Private Message
Dok ne cujem kako tocno rješiti dospjele obveze ili one koje ce doci,ne potpisujem.
S druge strane strah me da lova koja se dobije nece ici u stvarno saniranje dugova vec ce se i dalje sanirati neodrživo stanje u zdravstvu i financirati razni uhljebi.




"Liston even smells like a bear. I'm gonna give him to the local zoo after I whup him"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 19/10/2014 : 20:15:37  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
nisan potpisa niti mi pada napamet da potpišen.
sad su odjednom njihovi cmarovi državni interes.
ma nemojte,kako da ne.
di su bili kad su se banke privatizirale?

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
7845 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 19/10/2014 : 22:02:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
potpisao sam iz inata, a u stvari me zabole
u biti, ako ima netko tko je spreman platiti nekoliko milijardi da dobije koncesiju, pa onda placati sve kredite i sve održavanje, i još zaraditi
onda vlada samo treba 'špijunskom' akcijom otkriti kako je moguce da ta rupa bez dna postane održiva
a odgovor je jasan svakome tko ima zrno soli u glavi: potjerat na cestu barem pola radnika i cijeli menadžment, naci nacin da se prestane krasti, da se ne preplacuju poslovi, uvesti strahovladu i u tu kao i u sve državne firme
nakon toga treba krenuti u pregovore s kreditorima, uz razna lobiranja, neizravne i izravne prijetnje o nemogucnosti placanja tolike kamate... i sasvim je sigurno da se kamata može barem za jedan postotni poen smanjiti
ali to se našim politicarima neda raditi, lakše je kad netko drugi sve to odradi

if you tolerate this, then your children will be next
Go to Top of Page

hello
Senior Member



Croatia
2730 Posts

Member since 14/07/2006

Posted - 19/10/2014 : 22:23:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit hello's Homepage  Send hello a Private Message
Kako god okrenes lose je. Da nema korupcije i nesposobnosti stvar bi bila i vise nego jednostavna. Reducirati troškove i problem riješen.
Ali u ovom slucaju dva su izbora
1 odbiti monetizaciju i nastaviti hraniti uhljebe
2 prihvatiti monetizaciju, potpisati u svakom slucaju štetan ugovor gdje cemo na kraju opet placati razne penale, naknade, razlike koncesionaru a on ce se iducih 30 godina pozivati na ,ugovor se mora poštivati' a politicari ce dobiti svoju proviziju za izdaju nac interesa a sav novac od prodaje ce ionako spickati u predizbornoj godini da kupe još jedan mandat.

www.izdavanje-knjiga-dani.hr
www.vangogh.hr
Go to Top of Page

Shiva314
Junior Member



Croatia
336 Posts

Member since 16/07/2004

Posted - 19/10/2014 : 22:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Shiva314 a Private Message
quote:
Originally posted by ken2

potpisao sam iz inata, a u stvari me zabole
u biti, ako ima netko tko je spreman platiti nekoliko milijardi da dobije koncesiju, pa onda placati sve kredite i sve održavanje, i još zaraditi



koncesionar bi iskeširao lovu, a država bi preuzela otplacivanje aktualnih kredita.


I am the Lord of all Evil...but you can call me Cookie
Go to Top of Page

Zlotvor
Advanced Member



7094 Posts

Member since 03/02/2010

Posted - 20/10/2014 : 11:59:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Zlotvor a Private Message
Potpisa.
Iako svjestan da trenutno vodenje HAC-a nije nimalo dobro, prodaja bi bila još gora opcija.
Osobno mi se svida ona ideja o prodaji dionica (ili narodnih obveznica, kakogod) samo je pitanje otkud narodu keša (zakasnili su par godina s idejom ).

Trljam ruke.
Go to Top of Page

Tonka24
Advanced Member



14518 Posts

Member since 09/11/2010

Posted - 20/10/2014 : 12:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Tonka24 a Private Message
Ne volim bas politicke teme al ajde da odgovorim.
Dakle, svejedno mi je, ravan sam po pitanju cesta, suma, otoka itd...ionako se rasprodalo vise od pola a u ovoj drzavi ionako par ljudi odlucuje o svemu... neka rade sto god hoce i kako god hoce.
Nisam isao punooo " bitnije " stvari potpisivati, tako da je i ovo ostalo liseno mojeg autograma.

If I had all the money in the world,I'd probably burn it all.If a smile could save the world,You know I'd heal you all.
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/10/2014 : 14:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Nisam potpisao niti budem jer su ionako ceste u kurcu, barem ove blizu mene.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Poli
Advanced Member



Slovenia
37275 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 20/10/2014 : 14:17:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by DODSFERD

Nisam potpisao niti budem jer su ionako ceste u kurcu, barem ove blizu mene.


Zna se da si ti samo za zeljeznicu "ajzenponaru".


Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 20/10/2014 : 14:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
Zna se tko osigurava kruh mojem magarcu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11677 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 20/10/2014 : 15:50:49  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
haha, koliko smo mi bacili para za ceste, cela Slovenija bi vec davno bila autoput. Sve parice idu po džepovima i puff nema novcica za obnove(?) Svugdje je isto. Odkad smo ukinili SDK(služba društvenog knjigovodstva) iz starog sistema, ne zna se gdje idu novcici. Morali bi nazad uvesti SDK i davcnu-poreznu miliciju, pa bi bilo drugacije, ne bi naše parice plivale po raznim davcnim-poreznim oazama kao danas.

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 20/10/2014 15:52:46
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 21/10/2014 : 16:55:43  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
Ceste su nam ionako u kurcu, tako da nema neke razlike. Nisam potpisao.

"Nothing lasts forever."
Go to Top of Page

KRAS
Advanced Member



Slovenia
7774 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 21/10/2014 : 20:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send KRAS a Private Message
dalmatina je jedna od boljih i ljepših autocesta u evropi

neželite se je valjda odreci?

dalmatina trenutno završava kod ploca a nastavlja slavna jadranska magistrala, no kako kažu dalmatina nastavlja put CG, Albanije sve do grcke pod imenom jonska AC...

lova ima da pada kad milion šiptara navali na ferije

Go to Top of Page

NESVRSTANI
Advanced Member



Croatia
10089 Posts

Member since 08/02/2006

Posted - 21/10/2014 : 22:37:05  Show Profile Show Extended Profile  Send NESVRSTANI a Private Message
quote:
Originally posted by KRAS

dalmatina je jedna od boljih i ljepših autocesta u evropi

neželite se je valjda odreci?

dalmatina trenutno završava kod ploca a nastavlja slavna jadranska magistrala, no kako kažu dalmatina nastavlja put CG, Albanije sve do grcke pod imenom jonska AC...

lova ima da pada kad milion šiptara navali na ferije






Tako je.
Potpisao.
Opcenito mi taj koncept prodaje svega samo zato šta smo apsolutno nesposobni ide na živce.



Doli sve stranke!!!
Živili naši dušmani!!!

Edited by - NESVRSTANI on 21/10/2014 22:38:11
Go to Top of Page

Dudley Smith
stripovi.com suradnik



Croatia
1014 Posts

Member since 05/04/2014

Posted - 21/10/2014 : 23:04:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Dudley Smith a Private Message
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Ceste su nam ionako u kurcu, tako da nema neke razlike. Nisam potpisao.



Po cemu su nam to ceste "u kurcu"?

Edited by - Dudley Smith on 21/10/2014 23:04:30
Go to Top of Page

Darth Ivan
Advanced Member



Croatia
7978 Posts

Member since 21/03/2010

Posted - 22/10/2014 : 15:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Darth Ivan a Private Message
Po svemu.

Znaš na što mislim.

"Nothing lasts forever."

Edited by - Darth Ivan on 22/10/2014 15:46:14
Go to Top of Page

Zagor12
Advanced Member



Croatia
6763 Posts

Member since 23/08/2010

Posted - 22/10/2014 : 16:42:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zagor12's Homepage  Send Zagor12 a Private Message
quote:
Originally posted by Darth Ivan

Po svemu.

Znaš na što mislim.



Svjetski argument.

Najveca boljka naših cesta je zapostavljanje Slavonije naspram ostatka Hrvatske.

Z12 je sada Golub, ali sajt je ostao isti:
http://superheroji.com.hr/ - Najnovije iz svijeta superheroja
Go to Top of Page

paro
stripovi.com suradnik



Croatia
8358 Posts

Member since 30/03/2005

Posted - 22/10/2014 : 18:37:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit paro's Homepage  Send paro a Private Message
quote:
Originally posted by NESVRSTANI

Tako je.
Potpisao.
Opcenito mi taj koncept prodaje svega samo zato šta smo apsolutno nesposobni ide na živce.




Takoder.

There he goes. One of God's own prototypes. A high-powered mutant of some kind never even considered for mass production. Too weird to live, and too rare to die.
Go to Top of Page

bagi
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3840 Posts

Member since 29/12/2002

Posted - 22/10/2014 : 19:22:24  Show Profile Show Extended Profile  Send bagi a Yahoo! Message  Send bagi a Private Message
Citam neki dan neki tekst u Auto Klubu.Kažu,pravili su test nekog nijebitnokog automobila pa su ga izmedu ostaloga povezli u BiH da "proba loš asfalt i ceste"...Pa jebem ga ja,cesto sam po Hrvatskoj i mišljenja sam da se nisu trebali toliko vozikati kad lošeg asfalta i cesta i kod kuce imaju i više nego dovoljno.D1 je u katastrofalnom stanju sva iskrižana i isflekana od bezbrojnih krpa.Licke kaldrme da ne spominjem.Slavonske ceste pune rupa.Dalmatinski hrapavi asfalt itd primjera je milion...Pa samo vam Dalmatina valja od puteva a ostalo je jad i bijeda kao i kod nas u susjedstvu al eto,jelde,novinarcici su morali obici bosanske ceste da namuce testno vozilo...

Wtf?

Edited by - bagi on 22/10/2014 19:24:17
Go to Top of Page

Johnny Difool
Advanced Member



Croatia
13988 Posts

Member since 21/02/2010

Posted - 22/10/2014 : 20:20:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Johnny Difool a Private Message
Nisam potpisao, niti cu.

Nažalost, izgradnja autocesta je od prvog trenutka, još od idejne faze, bila neisplativa i neracionalna, jer bi se njima morao odvijati nažalost nemoguce velik promet na mjesecnoj i godišnjoj razini da bi opravdale svoje postojanje.

Razumijem da su nas s jedne strane na to vukli nacionalni sentimenti, od Savke i samodoprinosa do ponosa i planova koji su bili kule u zraku, a s druge se izgradnja financirala tada lako dobavljivim ogromnim kreditima koje cemo svi doživotno otplacivati, a da možda necemo ni doci do glavnice.

Izvrsno su napravljene, bez daljnjeg i bez obzira na višestruka preplacivanja apsolutno svih, ma i najmanjih poslova vezanih s njima, o višekratnim bojanjima tunela, gradnjama odvojaka do necijih kuca i vikendica te prekobrojnim naplatnim kucicama za zapošljavanje rodbine da i ne govorim, kao ni o svoj pljacki koja je sve pratila, ali to ne mijenja cinjenicu da su "ove i ovakve" autoceste neisplative.

Zar je netko stvarno ocekivao da ce naša industrija i trgovina toliko procvjetati pa da ce svakodnevno autocestama juriti prekrcani šleperi, a da ce Dalmacija i priobalje postati Kalifornija iz Gabricevih snova, pa da ce nam ceste stalno biti prekrcane putnicima???

Sad smo tu gdje jesmo, neisplative ceste na kojima mi nismo sposobni uprihodovati dovoljno ni za otplatu kredita, a kamoli za makar skromnu zaradu, moramo prepustiti onima koji su za to sposobni, pa su još voljni i potrošiti milijarde.

I to nema veze s aktualnom vlašcu, za dvije godine ce i nova ili opet ista vlast ponavljati ovo isto, a Don Quijote Mijat Stanic i njegovi sindikalisti ce prosvjedovati.

Nažalost opet uzaludno i besplodno, vodeni srcem i sentimentima a ne razumom.


Ja necu imati s kim ostati mlad ako svi ostarite,
i ta ce mi mladost teško pasti...
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 22/10/2014 : 20:28:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
šta se toga tice hž je još neisplativiji pa se uredno tuku milijarde u njega.

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000