forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Muskarci su veci idioti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 13/12/2014 : 22:01:25  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Poll Question:
Pa kaze

quote:
SVAKE godine British Medical Journal objavljuje božicno izdanje u kojem se nalaze i neka cudna i blesava istraživanja.

Ove godine tako je objavljena humoristicna (iako morbidna) studija o tome imaju li muškarci ili žene više šanse umrijeti zbog toga što su napravili nešto jako glupo. I da, odgovor je: više šanse imaju muškarci.

Tim istraživaca (sva cetvorica muškarci) vodio je Ben Alexander Daniel student škole Kralj Edward VI. u Velikoj Britaniji. U svrhe studije oni su proucavali osvajace tzv. Darwinovih nagrada od 1995. do 2014. godine (u pitanju su pojedinci "nagradeni" za to što su doprinijeli evoluciji tako što su sami sebe iskljucili iz genetskog bazena iznimno glupim postupcima). Pritom su otkrili da su cak 88,7 posto osvajaca Darwinove nagrade muškarci.

Taj podatak autori studije ponudili su kao dokaz za "teoriju o muškom idiotu", odnosno "opservaciju da su muškarci idioti, a idioti rade glupe stvari".

Na stranu njihova zafrkancija, istraživanje ipak ukazuje i na jednu puno važniju informaciju - odavno je poznato da su muškarci, pogotovo mladi, puno impulzivniji i puno se više izlažu rizicima nego žene, što je informacija koji se pojavljuje u raznim statistikama javno dostupnih podataka, pocevši od statistika hitne pomoci i odjela za traumatologiju.

Ipak, to strane medije nije sprijecilo da ovo istraživanje poprate komentarima da je sad napokon službeno da su muškarci gluplji od žena ili jednostavno da je službeno potvrdeno da su muškarci glupi, iako je NY Mag iskoristio priliku da ovime dodatno (muškarce) upozori na oprez ususret vrhuncu sezone tulumarenja, opijanja i poledica...


Jesmo li uistinu veci idioti od zenskog roda?
Hmmm......



Results:
Istina [20%] 4 votes
Blizu istine [25%] 5 votes
Laz [20%] 4 votes
Kleveta [5%] 1 votes
Istina je negdje izmedu [30%] 6 votes


Poll Status: Locked »» Total Votes: 20 counted »» Last Vote: 15/12/2014 15:25:08

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde

Dr. Westax
Senior Member



Croatia
2757 Posts

Member since 18/07/2002

Posted - 13/12/2014 : 23:29:46  Show Profile Show Extended Profile  Send Dr. Westax a Private Message
Ovakvo istraživanje mogu voditi samo kompletni idioti (sva cetvorica muškarci). Zato bi ih molio neka se sami iskljuce iz genetskog bazena, ako uopce znaju kako to izvesti.
Go to Top of Page

delboj
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
16301 Posts

Member since 01/03/2004

Posted - 14/12/2014 : 10:07:00  Show Profile Show Extended Profile  Send delboj a Private Message
Muškarci sigurno nisu gluplji, ali isto tako je sigurno da ce u skorijoj buducnosti, bar kod nas, samo žene biti obrazovane. U školi je veoma malo dobrih ucenika, ucenice prednjace u ucenju.
Go to Top of Page

Elderane84
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
3246 Posts

Member since 30/10/2008

Posted - 14/12/2014 : 10:38:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Elderane84 a Private Message
To sam i ja primijetio... Nije mi jasno odakle ta tendencija.
Go to Top of Page

Risar_69
Advanced Member



Slovenia
11676 Posts

Member since 05/05/2008

Posted - 14/12/2014 : 11:21:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Risar_69 a Private Message
najlepše je negdje izmedju mislim da je celo društvo nekako u piii

Kad pocneš crtati, uvek moraš imati na kraju olovke, srce, ruku i misli!

Edited by - Risar_69 on 14/12/2014 11:22:05
Go to Top of Page

DODSFERD
Advanced Member



Pitcairn Island
29953 Posts

Member since 14/03/2014

Posted - 14/12/2014 : 12:32:09  Show Profile Show Extended Profile  Send DODSFERD a Private Message
quote:
Originally posted by delboj

Muškarci sigurno nisu gluplji, ali isto tako je sigurno da ce u skorijoj buducnosti, bar kod nas, samo žene biti obrazovane. U školi je veoma malo dobrih ucenika, ucenice prednjace u ucenju.


Nekada su stari ljudi govorili da curama škola nije bitna jer ce se ionako udati pa ce ih muž uzdržavati (pogotovo u malim mjestima).
Možda sada dolaze moderna vremena gdje ce se uloge zamijeniti a možda su se muški "opametili" pa više ne žele imati žene na svojem budžetu.

Sinaitakala Tu'imatamoana 'i Fanakavakilangi Fakafanua
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/12/2014 : 14:51:46  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
Misljenja sam da smo mi muskarci veci talenti za napraviti neku glupost
Zanimljivo je da poll pokazuje da i sami smatramo da smo veci idioti

“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page

xilrion
Senior Member



Croatia
2963 Posts

Member since 16/12/2010

Posted - 14/12/2014 : 16:04:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit xilrion's Homepage  Send xilrion a Private Message
razlika izmedu muškaraca i žena je ta da cemo mi priznat da smo idioti, a žene ne.

https://xilrion.deviantart.com/
Go to Top of Page

mr murdoc
Advanced Member



Switzerland
14557 Posts

Member since 02/01/2006

Posted - 14/12/2014 : 16:06:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mr murdoc a Private Message
quote:
Originally posted by xilrion

razlika izmedu muškaraca i žena je ta da cemo mi priznat da smo idioti, a žene ne.


“To live is the rarest thing in the world. Most people exist, that is all.”? Oscar Wilde
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000