forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 UAAAA.....GALLIENO FERRI...UAAAA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 19/12/2002 : 16:12:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
...we don't need no education...

*-*"...cini mi se rodjace, da je standard pokvario ljude, jedu govna i sanjare..."*-*
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 19/12/2002 : 16:35:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Imaš dobar parfem - profesor Jakov i Let 3

Onda sam olovom pogasio sva svjetla u toj rupi i izašao.
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 19/12/2002 : 22:41:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
hm
nevolimo profesore
cudno
ni ja ih nisam volio dok sam bio manji
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 19/12/2002 : 23:34:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
Niti je Ferri car (ne znam kad i gdje se okrunio za cara?), niti je Zagor najbolji strip. Samo je previše (iz meni nejasnih razloga) isforsiran. A kad se nešto previše (neopravdano) forsira to mi ide na živce, pa moram ubaciti poneku kritiku.
Ili je možda Ferri nekakvo nedodirljivo božanstvo, koje nije podložno kritikama? Kako da ne! Vec dugo znam da tip radi katastrofalne greške kad crta stvari (to smo razglabali u onoj raspravi o povijesnim krivotvorinama u Zagoru) kojih u vrijeme odvijanja radnje stripa nije niti bilo (znaci, neznalica je). A sad ispada da je i plagijator.
Jedino što mi je još zanimljivo u Zagoru, su one legendarne fantasticne price, da ih sad ne nabrajam.
Možda je i vrijeme da se taj Zagor konacno ugasi, to jest da se napravi zadnja epizoda u kojoj bi netko Zagora upucao...ili nekakav drugaciji završetak, neka se scenaristi dogovore.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 20/12/2002 : 02:48:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Niti je Ferri car (ne znam kad i gdje se okrunio za cara?), niti je Zagor najbolji strip. Samo je previše (iz meni nejasnih razloga) isforsiran. A kad se nešto previše (neopravdano) forsira to mi ide na živce, pa moram ubaciti poneku kritiku.
Ili je možda Ferri nekakvo nedodirljivo božanstvo, koje nije podložno kritikama? Kako da ne! Vec dugo znam da tip radi katastrofalne greške kad crta stvari (to smo razglabali u onoj raspravi o povijesnim krivotvorinama u Zagoru) kojih u vrijeme odvijanja radnje stripa nije niti bilo (znaci, neznalica je). A sad ispada da je i plagijator.
Jedino što mi je još zanimljivo u Zagoru, su one legendarne fantasticne price, da ih sad ne nabrajam.
Možda je i vrijeme da se taj Zagor konacno ugasi, to jest da se napravi zadnja epizoda u kojoj bi netko Zagora upucao...ili nekakav drugaciji završetak, neka se scenaristi dogovore.




...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 20/12/2002 : 02:51:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Niti je Ferri car (ne znam kad i gdje se okrunio za cara?), niti je Zagor najbolji strip. Samo je previše (iz meni nejasnih razloga) isforsiran. A kad se nešto previše (neopravdano) forsira to mi ide na živce, pa moram ubaciti poneku kritiku.
Ili je možda Ferri nekakvo nedodirljivo božanstvo, koje nije podložno kritikama? Kako da ne! Vec dugo znam da tip radi katastrofalne greške kad crta stvari (to smo razglabali u onoj raspravi o povijesnim krivotvorinama u Zagoru) kojih u vrijeme odvijanja radnje stripa nije niti bilo (znaci, neznalica je). A sad ispada da je i plagijator.
Jedino što mi je još zanimljivo u Zagoru, su one legendarne fantasticne price, da ih sad ne nabrajam.
Možda je i vrijeme da se taj Zagor konacno ugasi, to jest da se napravi zadnja epizoda u kojoj bi netko Zagora upucao...ili nekakav drugaciji završetak, neka se scenaristi dogovore.


ok,ferri nije car...ferri je kralj!

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 20/12/2002 : 03:21:05  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Nekazese vise CAR ORLOVA nego KRALJ ORLOVA..Mudrac si Globinjo. Sory dsormaz 1 ali ovoga puta globinjo ima poen prednosti..

Ja tarzan ati dzejn lele dunje ranke,od moravski krokodili cu pravim opanke..
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 20/12/2002 : 05:37:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
king of darkwood
zagor


...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29199 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 20/12/2002 : 09:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Kako da ne! Vec dugo znam da tip radi katastrofalne greške kad crta stvari (to smo razglabali u onoj raspravi o povijesnim krivotvorinama u Zagoru) kojih u vrijeme odvijanja radnje stripa nije niti bilo (znaci, neznalica je). A sad ispada da je i plagijator


Ma daj ne pricaj bezveze, kakav neznalica. Hoces li onda reci da je neznalica sto crta i lijane u Sjevernoj Americi iako one tamo ne postoje? Licentia poetica. Govorimo o stripu, a ne o dizertaciji za magisterij. Ljudi su pustili masti na volju, a uostalom, 1960 se jako malo znalo o tome kad su koji pistolji,puske, odjeca, uniforme koristeni... Dakle, nije to bas tako kao sto ti kazes....

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 20/12/2002 : 11:45:19  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Ja uzmem Zagorova odiseja i vidim Ferrijev crtez i odmah mu oprostim sve grijeske.A moze i mracna slutnja i co i tu se vidi ko je glavni za Zagora ;-))!

Freedom, baby... is never having to say you're sorry.


Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/12/2002 : 11:53:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Ferri zavrijeduje divljenje bez obzira na manje pogreske:-)

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Slovenac
Senior Member

Slovenia
1759 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 20/12/2002 : 12:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Slovenac a Private Message
Ne razumijem zašto ulaziti u takve detajle. Ako neko hoce precizne stvari, treba uzeti knjigu u ruke.

BLOND. Janez BLOND.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/12/2002 : 13:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Naravno i stripove zaboraviti!

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 20/12/2002 : 14:00:02  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message
quote:
Originally posted by dsormaz1

Niti je Ferri car (ne znam kad i gdje se okrunio za cara?), niti je Zagor najbolji strip. Samo je previše (iz meni nejasnih razloga) isforsiran. A kad se nešto previše (neopravdano) forsira to mi ide na živce, pa moram ubaciti poneku kritiku.
Ili je možda Ferri nekakvo nedodirljivo božanstvo, koje nije podložno kritikama? Kako da ne! Vec dugo znam da tip radi katastrofalne greške kad crta stvari (to smo razglabali u onoj raspravi o povijesnim krivotvorinama u Zagoru) kojih u vrijeme odvijanja radnje stripa nije niti bilo (znaci, neznalica je). A sad ispada da je i plagijator.
Jedino što mi je još zanimljivo u Zagoru, su one legendarne fantasticne price, da ih sad ne nabrajam.
Možda je i vrijeme da se taj Zagor konacno ugasi, to jest da se napravi zadnja epizoda u kojoj bi netko Zagora upucao...ili nekakav drugaciji završetak, neka se scenaristi dogovore.


Ferri je car, a Zagor je za mene pored Texa i Mister No-a jedan od stripova mojeg djetinstva i zato cu da ga citam sve dok budem ziv, a Zagor ce ugasiti- mozda u 2030

Zivot je lutrija bez pogodka
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/12/2002 : 14:04:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Nacuo sam da bi zadnja epizoda Zagora trebala biti 2500, sa tom naslovnicom bi Ferri trebao zavrsiti svoj opus:-))))



BTW Ferri mi je zakon!



"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/12/2002 : 14:13:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Feri je zakon kao crtac
no ovaj novi Zagor je cisto smece
koje ja ipak kupujem
netreba doktorirati povjest da bi nacrtao strip
ali netreba niti biti obicna blesa i pobrkati neke stvari koje su se cesto korisitle u to doba
da negovorimo o automobilima u Misterono
pobrkati dvadesetak godina u novije vrijeme je puno
kao u Zagoru 60 ili 80 godina
a i to se desilo
i nije to sitnica
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13107 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/12/2002 : 14:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Meni Zagor, sam po sebi nije toliko loš, koliko mi ide na kurac opsjednutost rulje sa njim. Ne kužim to, jebote, pola epizoda su debilne i dosadne, a samo zamišljanje lika Zagora, kao nekakvog zaštitnika slabijih na jednom podrucju (Darkwood), mi je ponekad toliko iritantno, da mu opet porucujem (Zagoru): nabijem te na kurac. Ferri mi isto tako nije ništa posebno. Trebalo bi malo spustiti tog Zagora i Ferrija sa nebesa u koje ste ili su ih digli.

Onda sam olovom pogasio sva svjetla u toj rupi i izašao.
Go to Top of Page

Darkwood Devil
stripovi.com kum



Croatia
8299 Posts

Member since 20/10/2001

Posted - 20/12/2002 : 14:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Darkwood Devil's Homepage  Send Darkwood Devil a Private Message
Vidis da nije problem u Zagoru!
Ocito da je ipak dobar kada toliko ljudi bas brije na njega:-)))

"RASTE KAO NADA, KAO MORE, KAO BOR, KAO POKRET, KAO ZORA, KAO DETE, KAO KRV, KAO ŽELJA MEÐU NAMA, RASTE KAO BOL I GRIZE SVE PRED NAŠIM OCIMA..."
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 20/12/2002 : 21:23:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
DD, svaka cast!
Zagor je kralj-zastitnik (lord-protector, da koristimo historijski naziv, udovoljit Dszormazu) svih slabih i potlacenih, a ljuti neprijatelj sveg zlog i pokvarenog - kao i svi ostali veliki junaci. Jedina razlika izmedju njega i stripova koje smatraju kao 'ozbiljnim', pametnijim, stvarnijim itd. i koje ljudi kao ovi protivnici zagora citaju, je u tome sto su tim 'ozbiljnim' likovima autori podarili vise karaktera i nekih historijskih premisa.
Zagor je svijet za sebe, kao i svi ostali junaci u svim umjetnostima, od filma preko stripa do obicnih 'tradicionalnih' umjetnosti kao sto su kipovi, slikanje itd. Umjetnost pokusati izjednaciti sa stvarnim svijetom je cista glupost, i pametni ljudi su se ostavili toga davno.
Zagor je pocetak. Danas nama slike pecinskih ljudi izgledaju naivno, bezlicno, ali i dalje imaju svoj znacaj. Zato uzimamo moderne slike (citaj: stripove), i oni zadovoljavaju nasu potrebu za necim svakidasnjim sto je nama blisko, a za nacrte na pecinama (citaj: bonelli likove i sve ostale starije od 30 godina) znamo, i uzimamo da se sjecamo.
Emocije ne mozes izbrisati, i sta god neko rekao, svi oni koji iskreno vole zagora, uvjek ce ga rado citati. To je drugo sto neki nemaju takvih osjecaja, te im je nestao osjecaj za cisti uzitak pri citanju neke literature, samo traze greske i propuste u svemu sto pogledaju.
Zbog svega ovog, ja NE VOLIM GAMBU !!!! ;)))))))))))))

I still remember the face of My father...
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
16999 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/12/2002 : 22:38:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Nekad je Zagor bio dobar lik
i bio o ono o cemu pricate
u danasnje vrijeme je on zastitinik nekakvih polumudrijasa i prevaranata
Zagor se priklonio danasnjoj vremenskoj situaciji
zato ga vise nevolim
i cesato mi ide na zivce dok ga citam
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 22/12/2002 : 19:39:19  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Ma daj ne pricaj bezveze, kakav neznalica. Hoces li onda reci da je neznalica sto crta i lijane u Sjevernoj Americi iako one tamo ne postoje? Licentia poetica. Govorimo o stripu, a ne o dizertaciji za magisterij. Ljudi su pustili masti na volju, a uostalom, 1960 se jako malo znalo o tome kad su koji pistolji,puske, odjeca, uniforme koristeni... Dakle, nije to bas tako kao sto ti kazes....


Što ja to pricam bezveze? Citam npr. bezvezne komentare koji su uslijedili poslije mog posta.
Upravo tako, neznalica je kad crta stvari kojih u Sjevernoj Americi nema (kao lijane koje spominješ) ili oružja kojeg tada još nije bilo, i ostalo da ne nabrajam sad...Ne radi se tu o umjetnickoj slobodi, vec o cistom NEZNANJU. Tako bi se Zagor mogao po Darkwoodu provozati i ferrarijem i malo zapucati iz magnuma 357. Mogao bi nas, njegovo nedodirljivo božanstvo, Ferri i s time obradovati. Možda se 1960. malo znalo o tim detaljima, ali zar ne misliš da su se Zagorovi autori do 2002. mogli malo više educirati?
Da još nešto razjasnim. Ja sam uvijek napominjao da volim fantastiku u Zagoru, to me ne smeta, i tu može doci do izražaja ta umjetnicka sloboda, dok se neke cinjenice (koje su poznate iz povijesti) s time ne mogu miješati. Zašto takvih propusta nema kod Kena Parkera ili Prica s Divljeg zapada? Ipak su njihovi autori donekle educirani po tim pitanjima.
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 22/12/2002 : 19:41:36  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
ok,ferri nije car...ferri je kralj!

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...



Ma, Ferri je paž!
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 22/12/2002 : 19:45:03  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Meni Zagor, sam po sebi nije toliko loš, koliko mi ide na kurac opsjednutost rulje sa njim. Ne kužim to, jebote, pola epizoda su debilne i dosadne, a samo zamišljanje lika Zagora, kao nekakvog zaštitnika slabijih na jednom podrucju (Darkwood), mi je ponekad toliko iritantno, da mu opet porucujem (Zagoru): nabijem te na kurac. Ferri mi isto tako nije ništa posebno. Trebalo bi malo spustiti tog Zagora i Ferrija sa nebesa u koje ste ili su ih digli.




Pa, to i ja stalno govorim (pogotovo zadnja recenica), ali ljudi ne razumiju. Ne mislim ništa loše. Ocigledno je Zagor 'božanstvo' koje se ne smije kritizirati.
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 22/12/2002 : 20:44:29  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Procitosam ovo stoje Markos piso, evo procitosam i ovo stoje Dsormaz 1 odgovorio..Mislim dabise Markos i Dsormaz 1 trebali prije da zdogo
vore o cemuce da iznose neke negativne stavke vezane za ZAGORA..
Jeli ovdje rijec o G.FERRIJU ili o SCENARISTIMA, jer znase dobro da crtaci imaju zadatak da crtaju po dobivenom scenariju i gotovo..
Kako jedan tako i drugi VELIKI su poznavaoci stripa i ujedno
USA istorije, pa nebi bilo lose da odrede stace kritikovati..
Ovako jebiga nijesam bas puno skovco ocemu se prepiru..
Jedan govori o FERRIJU kao izvanrednom crtacu( sto i jeste) dok
drugi govori o totalnom nepoznavanju vremenskog perioda(scenaristi)
odjeca, obuca, uniforme, oruzje..U svakom slucaju obadvoica su iznijeli dosta istine i jednostavno poznavanje polja, o kojem je rijec..BRAVO OBADVOICI..

Ja tarzan ati dzejn lele dunje ranke,od moravski krokodili cu pravim opanke..
Go to Top of Page

dsormaz1
Advanced Member



13143 Posts

Member since 28/04/2002

Posted - 22/12/2002 : 21:05:58  Show Profile Show Extended Profile  Send dsormaz1 a Private Message
quote:
Originally posted by KOLEKCIONAR

Procitosam ovo stoje Markos piso, evo procitosam i ovo stoje Dsormaz 1 odgovorio..Mislim dabise Markos i Dsormaz 1 trebali prije da zdogo
vore o cemuce da iznose neke negativne stavke vezane za ZAGORA..
Jeli ovdje rijec o G.FERRIJU ili o SCENARISTIMA, jer znase dobro da crtaci imaju zadatak da crtaju po dobivenom scenariju i gotovo..
Kako jedan tako i drugi VELIKI su poznavaoci stripa i ujedno
USA istorije, pa nebi bilo lose da odrede stace kritikovati..
Ovako jebiga nijesam bas puno skovco ocemu se prepiru..
Jedan govori o FERRIJU kao izvanrednom crtacu( sto i jeste) dok
drugi govori o totalnom nepoznavanju vremenskog perioda(scenaristi)
odjeca, obuca, uniforme, oruzje..U svakom slucaju obadvoica su iznijeli dosta istine i jednostavno poznavanje polja, o kojem je rijec..BRAVO OBADVOICI..

Ja tarzan ati dzejn lele dunje ranke,od moravski krokodili cu pravim opanke..




KOLEKCIONAR, samo da pojasnim. Ja nisam nigdje naveo da je Ferri loš crtac (što se tice samog stila crtanja), naprotiv ne mislim tako. Samo sam naveo neke propuste u crtanju nekih stvari (recimo predmeta) kojih nije bilo u vrijeme odvijanja radnje Zagora. A drugi su naveli one plagijate u vezi naslovnica, ja za to upce nisam ni znao. A ljudi se odmah uzrujali, kao da sam ne znam što loše napisao. Ispada da su sam Zagor i Ferri nekakve DOGME u koje se ne smije sumnjati.
Dobro si primjetio ono za crtace i scenariste. Ja sam se u jednoj prijašnjoj raspravi pitao da li crtaci Zagora (dakle svi, ne samo Ferri) imaju slobodu crtanja nekih detalja kao što su okolina, oružja i drugo ili pak sve rade striktno po uputama scenarista. Na to, što sam onda napisao, nitko nije dao nikakav komentar, dakle to pitanje ostalo je otvoreno. Mislio sam onda da ce to znati netko od boljih poznavatelja Zagora.
I još nešto, i drugi crtaci Zagora rade takve greške glede crtanja oružja, uniformi i ostalog, pa je moguce da to rade striktno po uputama scenarista. Dakle, onda su scenaristi neznalice, a crtaci nisu krivi. Samo mi je cudno da se nakon nekoliko desetljeca rada na Zagoru nisu malo bolje educirali, vec i dalje ponavljaju te greške.
Inace na sam scenarij nekih Zagorovih epizoda-klasika nemam primjedbi, pogotovo ako se radi o fantasticnim pricama, uvijek su mi bile zanimljive. Zagor bi bio još bolji da nema onih gore navedenih grešaka.
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000