forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 ULTIMATE SPIDER-MAN & X-MEN broj 2
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/01/2003 : 16:15:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hm, ako niste sigurni da cete izdavati u YU, onda niste trebali da kupujete prava i za ovde, ovako vasi stripovi ne stizu, a niko od domacih izdavaca ne moze da krene sa izdavanjem (do duse, znam da su sanse da neko od domacih izdavaca krene sa USM negde oko 0,0001%, no u pitanju je princip... ;) )

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 14/01/2003 : 16:20:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

Eto i mene na ovom forumu!
Da, da, došo TALLY!

Ajmo sada pitanja, pa da pucam odgovore....
Tally

PS. Napisao ja opširno zašto je 24 kune, ali nešto nije šljakalo na forumu kao treba, pa mi se izbrislao. Ako još koga zanima neka mi piše ili neka pita da mu odgovorim.


Tally
091/5251545



Dobro dosa!

I kad si vec tu ... Postoji li mogucnost da one reklame budu na polednjin postera? Kad vec mora biti onaj flip ( prije TRIP ) sistem, mogu li bar stripovi biti u kontinuitetu . I sa jedne i sa druge strane. Pisma, komentari, najave, reklame, posteri...u sredini.
Hvala.
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 15/01/2003 : 11:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Hm, ako niste sigurni da cete izdavati u YU, onda niste trebali da kupujete prava i za ovde, ovako vasi stripovi ne stizu, a niko od domacih izdavaca ne moze da krene sa izdavanjem (do duse, znam da su sanse da neko od domacih izdavaca krene sa USM negde oko 0,0001%, no u pitanju je princip... ;) )

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."



Ma da je to tako jednostavno svi bi izdavali stripove... a iskreno ne vjerujem da ce se netko usuditi da proba izdavati ovako nešto kvalitetno! Ne isplati se...
Tally


Tally
091/5251545
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 15/01/2003 : 11:31:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
quote:
I kad si vec tu ... Postoji li mogucnost da one reklame budu na polednjin postera? Kad vec mora biti onaj flip ( prije TRIP ) sistem, mogu li bar stripovi biti u kontinuitetu . I sa jedne i sa druge strane. Pisma, komentari, najave, reklame, posteri...u sredini. Hvala.


Trudit cemo se da ih zguramo oko sredine i korica... al bar 2-4 stranice ce morati ici u strip jer je takav život!
Tally



Tally
091/5251545
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 15/01/2003 : 14:42:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
[quote]Originally posted by Tally

Trudit cemo se da ih zguramo oko sredine i korica... al bar 2-4 stranice ce morati ici u strip jer je takav život!
Tally



Zivot je u k.rcu
Aj usput da odgovorin na ono iz drugog topica. Format nije presudan ali je sadrzaj i redovitost. Konkretno, ako si procita sve nase komentare u vezi sa prvim brojem Spidermana/X-Men vidija si da su mnogi prvi broj kupili kao potporu takvom projektu, bez obzira na cijenu.
Ja san ( kao sto sam i napisa ) bija nezadovoljan koncepcijom izdanja po pitanju reklama ali san drugi broj kupija i zbog toga sto se pojavija na kioscima prije nego sto san ocekiva.
Samo ti guraj dalje.


Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 16/01/2003 : 00:10:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
HEJ TALY.IMAM SAMO JEDAN KOMENTAR.

NEBUDETE VALJDA UGASILI ULTIMATE NAKON CCA 12 BROJEVA.TO BI STVARNO BIO BED JER X MANE NAKON TAMO NEGDJE 13-14 BROJA POCINJE CRTATI ESAD RIBIC.A DA TO VIDITE LJUDI TO JE LUDNICA.INACE STRIP JE OK ALI JEDINO MI SE NE SVIÐA ŠTO STE SKRATILI EPIZODE.DALI POSTOJI MOGUCNOST DA TO VIŠE NE RADITE.

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/01/2003 : 01:13:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Tally

[a iskreno ne vjerujem da ce se netko usuditi da proba izdavati ovako nešto kvalitetno! Ne isplati se...
Tally


Tja, jos uvek ne znam da li je kvalitetno... posaljite na beogradske kioske, pa da vidim da li da se slozim sa tobom...

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 16/01/2003 : 09:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

HEJ TALY.IMAM SAMO JEDAN KOMENTAR.
NEBUDETE VALJDA UGASILI ULTIMATE NAKON CCA 12 BROJEVA.TO BI STVARNO BIO BED JER X MANE NAKON TAMO NEGDJE 13-14 BROJA POCINJE CRTATI ESAD RIBIC.A DA TO VIDITE LJUDI TO JE LUDNICA.INACE STRIP JE OK ALI JEDINO MI SE NE SVIÐA ŠTO STE SKRATILI EPIZODE.DALI POSTOJI MOGUCNOST DA TO VIŠE NE RADITE.



Hvala na potpori. Eto trudimo se i vjerujem da ce stvar ici. Viš, nisma znao da ih je on crtao. Mislio sam da je crta one neke druge x-mene. Kako misliš da smo ih skratili. Mi sve stavimo što dobijemo. Ne razlikuju se uopce od orginala osim što je na kvalitetnijem papiru, s posterima...
Tally

Tally
091/5251545
Go to Top of Page

Bob Rock
Average Member

Croatia
571 Posts

Member since 28/08/2002

Posted - 16/01/2003 : 10:41:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Bob Rock a Private Message
Kolko je u americi izaslo ultimate spider mana i x-men
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 16/01/2003 : 12:51:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Bob Rock

Kolko je u americi izaslo ultimate spider mana i x-men



dvadeset i neki broj.nisam siguran tocno koliko
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 16/01/2003 : 12:54:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message

[/quote]

Kako misliš da smo ih skratili. Mi sve stavimo što dobijemo. Ne razlikuju se uopce od orginala osim što je na kvalitetnijem papiru, s posterima...
Tally

Tally
091/5251545
[/quote]

pa ja imam original americku prvu knjigu ultimate x mana.prvi dio završava sa prvim wolwievim pojavljivanjem a to je kod vas u drugom broju
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 16/01/2003 : 13:07:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Stavite nekvalitetniji papir i spustite cijenu inace cete propast. Ne znam zasto je SD izdanje Spidermana propalo, ali je na vama da se to zapitate. U svakom slucaju je serijal bio kvalitetniji od ovoga i daleko jeftiniji.

Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 17/01/2003 : 11:09:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

Stavite nekvalitetniji papir i spustite cijenu inace cete propast. Ne znam zasto je SD izdanje Spidermana propalo, ali je na vama da se to zapitate. U svakom slucaju je serijal bio kvalitetniji od ovoga i daleko jeftiniji.




Cijena je "prakticki" ista s obzirom na papir. To ne bih ništa pojeftinilo na konacnoj cijeni. Licenca i repro materijal je vrlo skup. Ipak nas ne možeš usporedivati s takvim "gigantom", jer oni su ipak bili "tajkunska" i državna "socijalna" firma koja je išla u gubitke sa svojim programom. Kvaliteta je ipak stvar ukusa pojedinca, i o njoj se može pricati kao i o drugim stvarima, no ipak je ova edicija mnogo "popularnija" od prethodne. A zašto su propali?
Pa to sigurno nije bilo zbog cijene jer im je bila stvarno super niska, 12 kuna! Gdje toga ima? Pa bilo je smao pitanje kada ce propasti. Nijedna ozbiljnija kalkulacija strip izdavaštva ne dozvoljava takvu nisku cijenu! Zašto? Malo je strip publike koja uopce kupuje stripove. Cijena ocigledno nije problem, jer da jeste ne bih propali s tim izdanjem.
Postavlja se pitanje zašto su prestali s izdavanjem hrpe ostalih stripova? Da preuzeo ih je Berni ali kako tako velika izdavacka kuca s vlastitom tiskarom može "propasti"?

Tko kupuje taj se ne buni, naprotiv nitko se ne žali osim nekolicine "zanovijetala"... kojima je to izgleda "navika"...

Eto par misli za mozganje...
Tally

Tally
091/5251545
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/01/2003 : 12:59:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Za nase uvjete je 23,90kn previse. I po cemu je ova edicija "popularnija" od one? Po godinji izdanja mozda. Zar stvarno mislis da nasem strip trzistu treba najnovijih stripova? Nama treba bilo sta. Gledaj iz kojih godina su LLovi, NNi o ostali Bonellijevi stripovi. I nije im ulogu igrala niti boja nanesena zracnim kistom, niti pretjerano petljanje komjutera, niti nista. I mogli bi malo bolje poraditi na prijevodu- da bude ipak malo vise knjizevni. Mladi su ionako sve vise iskvareni sa debilnim americkim nacinom pricanja i njihovim izrazima, pa mislim da nem ne treba jos i po stripovima izraza kao luzer, zakon, jos malo pa ce i mrak i ostala sranja nahrupit po stripovima. Razmislite malo, pa zakljucite da vase stripove ne citaju jedino zagrebcani. A i ajde da su ovo zagrebacki izrazi, ali to su tipicni americki- najdebilniji. Ionako nam se mladi pretvaraju u klonove americkih serijskih junaka. Bljak!

Go to Top of Page

Ned Mace
stripovi.com suradnik

Croatia
638 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 17/01/2003 : 19:39:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Ned Mace a Private Message
prijevod je doista ponegdje idiotski kao onaj štos "osvanut ce nam osmrtnice u jutarnjem"
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 20/01/2003 : 11:30:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
quote:
Originally posted by Ned Mace

prijevod je doista ponegdje idiotski kao onaj štos "osvanut ce nam osmrtnice u jutarnjem"



To ti je orginalni prijevod, samo što se misli na jutarnje izdanje, a ne na jutarnji list!

Što moš kada ti je to prevodio Tico, (zagrebcanin), ali budemo pripazili ubuduce...
Tally

Tally
091/5251545
Go to Top of Page

sAdam
Junior Member



Croatia
346 Posts

Member since 29/06/2002

Posted - 20/01/2003 : 12:11:36  Show Profile Show Extended Profile  Send sAdam an ICQ Message  Send sAdam a Private Message
ma cijena je ok, ionako nema neke guzve na kioscima pa da moras birati sta ces uzeti jer nemas novaca...jednom mjesecno mozes tolko odvojiti, tak da samo naprijed, papir je odlican, jedino stvarno malo prijevod ne citaju to samo zagrebcani...
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 21/01/2003 : 14:53:24  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
quote:
Originally posted by sAdam

ma cijena je ok, ionako nema neke guzve na kioscima pa da moras birati sta ces uzeti jer nemas novaca...jednom mjesecno mozes tolko odvojiti, tak da samo naprijed, papir je odlican, jedino stvarno malo prijevod ne citaju to samo zagrebcani...



Eto covjek lijepo kaže da je cijena OK. A prijevod budemo pripazili... Ajte, još malo pa nestalo...

A eto i treceg broja, naime, u pripremi je i ide u tisak iduci tjedan...

BTW. Traže se marketinški suradnici... ako ima netko tko hoce zaraditi dobar postotak od pronalaženja reklama za oglašavanje u ULTIMATE SPIDER-MANU, JAVITE MI SE... Tally


Tally
091/5251545
Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 21/01/2003 : 17:41:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
E ljudi u roku od 2 dana od izlaska na mom kiosku bio je RASPRODAN!
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/01/2003 : 16:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
cijena je ok. pa ipak je strip u boji. je istina je da bonelijeva izdanja su deblja, ali ovo je ipak u boji i sve to kosta. sto ste se toliko uhvatili za cijenu? Kaj je problem dati cca 24 kn mjesecno za strip?



"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 23/01/2003 : 15:30:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
Kome je to pre skupo nek proda mamu ciganima ili nek ga ne kupi
Go to Top of Page

Thunderbolt
Senior Member

Croatia
2333 Posts

Member since 22/12/2002

Posted - 24/01/2003 : 21:52:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Thunderbolt a Private Message
Spiderman Posted - 22/01/2003 : 16:07:20
--------------------------------------------------------------------------------
cijena je ok. pa ipak je strip u boji. je istina je da bonelijeva izdanja su deblja, ali ovo je ipak u boji i sve to kosta. sto ste se toliko uhvatili za cijenu? Kaj je problem dati cca 24 kn mjesecno za strip?



"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/
______________________________________________________________________


Pa ovisi koliko trosis inace na razno druge stvari i stripove i koliko imas sveukupno para.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 24/01/2003 : 22:26:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Rekao sam da je skupo u odnosu na druge stvari, a i 24 kune je, vjerovali vi bogatasi to ili ne, nekome puno. A nekima koji idu po 3 puta tjedno u kino, vjerovatno nije. Jebiga, sve je relativno!

Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 25/01/2003 : 18:53:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message
samo naprijed tally!
24 kn gledajuci na stripove nije puno jer ih izlazi malo i rijetko
ali naravno troši se na nabavku starih brojeva pa se cini previše


Gulp!
Go to Top of Page

Tally
Average Member

Croatia
744 Posts

Member since 13/01/2003

Posted - 27/01/2003 : 18:29:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Tally a Private Message
quote:
Originally posted by Maximuss

Rekao sam da je skupo u odnosu na druge stvari, a i 24 kune je, vjerovali vi bogatasi to ili ne, nekome puno. A nekima koji idu po 3 puta tjedno u kino, vjerovatno nije. Jebiga, sve je relativno!





A covjece ala ste zabrijali na tih 24 kune. Pa dajte ne gnjavite. Strip nece biti jeftiniji jer ga vas par brijete da bi trebao. Naime, kada bi poceli skupljati peticiju, i kada bi to bio poprilican broj, koja tisuca, onda bi sigurno smanjili cijenu, a ovako ona stoji. I sve je relativno... jer u isto vrijeme lova se troši na hrpu drugih nepotrebnih stvari... (piva, cigarete...)

eto vam na...
Tally



Tally
091/5251545
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000