forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Alan Ford pismo UREDNIKU + PETICIJA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Author Previous Topic Topic Next Topic  

Greg
New Member

292 Posts

Member since 24/11/2002

Posted - 10/01/2003 : 05:31:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Greg a Private Message
AKO VAM S NEDA CITATI OVAKO OPSIRNI TOPIC BAREM PRELETITE PREKO OVG STA SAM NAPISAO I REPLYAJTE JEL KAD POSSALJEM DODAT CU I BROJ OSOBA S OVE PETICIJE KOJE SE SLAZU S DONJIM STAVCIMA. OVA PETICIJA CE BITI OTVORENA 2 TJEDNA PA POKUSAJTE STO VISE VAS JU POTPISATI TE NAGOVORITI STO VISE PRIJATELJA/POZNANIKA/SVIH KOJI IMAJU INTENET DA DODAJU POTPISNapisite razlog sto treba najvise mjenjati,vase ime i prezime. MOLIM NE PREKO 1 RED ODOGVORA! (ostalo na email mi saljite)!

evo sta sam mislio poslati uredniku ali nisam doradio pa dodajte sta mislite:
moezomo dodati puno paragrafa pa cijelu verziju poslati u ime www.stripovi.com !! :-) !!!
te valjda oni utjecu bar malo na talijansku kucu pa neka prensu misljenje...


Potaknut katastrofalnom degradacijom Najjaceg stripa na svijetu, odlucio sam se napisati vam ovo OPSIRNO pismo u svezi novih izdanja Alan Forda. Volio bi da mi objavite pismo na zadnjoj stranici (font 6 :-) u rubrici pisma citatelja, no ako to nije moguce svakako mi odgovorite na email adresu gregor.romac@ht.hr (ako ste u mogucnosti).

Stovani Urednice!

Samo za pocetak, istaknuo bi da Vas rad zavredjuje sve pohvale. Vrlo pohvalno je sta ste uveli cvrsti uvez i stari izgled AF-a, te sto se trudite promovirati AF sto vecem krugu citateljstva. No da predjem na pokude, koje usput, nisu namjenjen vama nego talijanskoj kuci Max bunker Press:

Neznam kako Vi, ali veliki sam poklonik ovoga stripa koji mi osim razbibrige predstavlja i veliki dio dijetinjstva te posjedujem skoro sve brojeve od kad su poceli izlaziti. Od pocetka nove serije jako sam razocaran stripom i nemam pojma sta me tjera da ga nastavljam skupljati (iako ga ne kupujem na kioscima, jer mi je 15 kuna bogme previse dati za ovu smijuriju, vec ga nabavljam od prijatelja po cijeni od 5 kn). Znam da je ruzno reci, ali Alan Ford je izgubio svoju dusu. Da, to je moje misljenje, jer ovako losi "scenariji", te pokusaji imitacije crteza i anegdota me jednostavno bacaju u depresiju! Pa zar autorska kuca u kojoj radi pitaj-boga-koliko profesionalnih crtaca ne moze odvojiti jedno popodne da na malom sastanku samo razmisle kako pribliziti ovaj strip starim izdanjima?! Pa zar, samo mi citaci mozemo doci do zakljucaka u cemu je problem, a postovana gospoda ne?!

Neki dan sam usporedjivao stara izdanja s novima, tocnije epizodu br.10 "formule" s epizodom novog izdanja br. 104 "Hakeri". Da li je nuzno da su sadasnji likovi totalne karikature? Pa uspijeli su mi uciniti najdrazeg lika, Boba Rocka antipaticnim! Gdje su njegove emocionalne eksplozije? A od Broja Jedan? Pa najupecatljivije bile su slike na kojima Broj Jedan eksplodira od ljutnje, a da ne govorim o Bobu! Broj Jedan je bio nadmocna osoba koja uliva strah i trepet, sa onim svojim ostrim i bistrim pogledom i gustim obrvama, bilo je tu puno detalja, npr. iako sjedi u invalidskoj stolici, gledao bi druge s visine i drzao sve konce u rukama...pa ljudi moji sad kad ga vidim u stripu djeluje ko jadni starcic koji je totalni izgubio autoritet i kad ga vidim udjelio bi mu par kuna da ima za preziviti!.. Pa upravo atmosfera socijale, koja je isparavala iz prvotnih epizoda, uspijela je uciniti ovaj strip popularnim. Svi se sjecamo da nije bilo komada odjece nasih junaka koji nije bio prekriven zakrpama; prizori eksterijera bili su puni otpadaka, dim je sukljao iz dimnjaka tvornica koje se naziru u pozadini, cak i najsitniji detalji poput drvenih ograda bili su detaljno razradjeni! Negativci su imali dusu i bili nam simpaticni a sad kad vidim tu neke lakrdijase, minge i menge, a o hakeru virgilu da ne govorim. Pa ko je vidio da sad broj jedan ima super-luksuzno skloniste ispunjeno televizorima, racunalima, mobitelima i kojekakvim dostignucima tehnologije. Epizode su toliko dosadne da odlozim strip nakon par stranica sto se NIKAD prije nije moglo dogoditi! Pa mislim, napraviti epizodu "Poludjeli predsjednik" po uzoru na "Ne glasajte za Notaxa" di se karikira politika, ne mogu vjerovati da moze biti tako glupa! Znamo da iako je i prije bilo tehnologije i svega Grupa TNT je zivjela u katastrofalnim uvjetima te cak se nisu dokopali ni toliko nuznog radio-prijemnika, vec osluskivali kroz pukotinu na zidu vijesti sa susjedova radia, koji non-stop lezeci u krevetu cita romane s natpisom "SEX", "erotika" itd.

Neznam da li je ko primjetio, ali su se prije poduze vremena kadrovi poprilicno udaljili - junaci su sitnije prikazani sto automatski povlaci nerazradjeniji crtez, tj. likove bez duse. Alan je nacrtan u tri poteza, Bob je karikatura karikature, broj jedan mala loptica u kolicima koji uvijek ima uplaseni izraz lica....sramota!

Mozda mi najvise fale pozadinske "fore", gdje je npr. les sa nozem u prsima bacen na smece a Alan i Bob u prvom kadru hladnikrvno prolaze opterecujuci se svojim problemima. Takodjer, nestao je sarkazam i kvalitetni crni humor koji nikad nije prelazio granicu ukusa. Nazalost, tu je i cimbenik vise sile koja nam je odvela Nenada Brixia.

Koliko god su glavne teme bile tajni zadaci, uvijek se naslo vremena da nam se prikaze socijalni zivot Grupe: upoznali smo susjede Cvijecarnice (Hipnosa, Gospodju s brsljanom, Starca s radiom, Detektivsku agenciju kat iznad ....), testiranja Grunfovih izuma na igralistu, neke nove prostorije cvijecarnice itd. Ambijenti su uvijek bili crvotocni, puni paucina, rupa u ciglama ... Broj Jedan u svom sklonistu je uvijek prikazan mrsav, ali opet uspravan i ponisan u svojoj kosulji od zakrpa, sa carapom na glavi u krevetu starijem od njega, dok zohari putuju po sobi. Neznam da li sam ja bio neoprezan, ali vise uopce nemam pojma o tome gdje se nalazi novo tajno skloniste Njegove visosti, da li su Sef i Jeremija pomogli u ikojem zadatku, osim da su spavali i javljali se na telefon (prije je Sef cesto sudjelovao u zadacima ako se prisjetite), gdje je nestao Nosonja (navodno sa Trombom)...

Vise nema nekih radnji koje se povlace po mnogo brojeva, npr. kad su svi mislili da je Broj Jedan preminuo, kad se grupa suocila s organizacijom Mangie, kad je General War izgubio pamcenje, pa kvragu, Velikog Cezara su trazili preko 100 brojeva !!! Mogao bi ovako jos 100 strana, ali cemu pitam se? Hmm, mozda se ipak nadam da ce jednog dana doci do Uskrsnuca stripa, a ja cu se truditi do tad sto manje love potrositi na trenutne epizode.

Iako sam mozda najveci poklonik ovog KULTNOG stripa, molio bi gospodu iz Max Bunker Pressa da obustave Seriju ili da se ozbiljno pobrinu oko novih crtaca i "redatelja", te pokusaju vratiti duh stripu.

Pozdrav

P.S.

Znam gospon' urednik da je povece pisamce ali morao sam to izbaciti iz sebe jer me vec progoni dulje vrijeme :-). Takodjer svajet ako se odlucite re-izdati stare epizode, da ne pocnete od broja jedan koji je izasao vec cini mi se 5 puta, nego od epizoda koje nikad nisu objavljene u Hrvatskoj...(otok mracnjaka, visa rasa, olimpijski plamen, hladni pol, novogodisnja proslava, ekologija, formule te zadnji "Proslava u dvorcu" - zasto nikad nije izasla???)

Ako ste u kontaku s talijanskom kucom savjetujte im nesto, a sigurno ste primjetili da u mnogocemu grijese. Spasite ovaj strip, jer trenutno to vi na nasim prostorima jedini mozete...

Takodjer zasto ne otvorite forum na netu (pola sata posla) gdje mi, citatelji mozemo direktno raspravljati o ovom stripu, a Vi se ukljucite s vremena na vrijeme..

Halo Bing, kako brat - cijena? prava sitnica!

Edited by - Greg on 11/01/2003 20:24:19

lmszs
Junior Member



Slovenia
426 Posts

Member since 06/01/2003

Posted - 10/01/2003 : 06:51:55  Show Profile Show Extended Profile  Send lmszs a Private Message
Bravo Greg!
Nema se sto dodati, jer nisi jedini koji AF baci posle par procitanih stranica!
Go to Top of Page

rocky32
Average Member

Croatia
585 Posts

Member since 18/08/2002

Posted - 10/01/2003 : 09:37:48  Show Profile Show Extended Profile  Send rocky32 a Private Message
neki kao npr. ja, ne procitaju niti tih par stranica i vec ga bace.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5931 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/01/2003 : 09:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
OK, sve je to istina, ali sto se s tom peticijom nastoji postici? Ovi iz Borgisa (Korpusa) duhovitiji su od samog stripa sa svojim postupcima a Max Bunker vec ionako pakira stvari za put u vjecna lovista.

-|VJ|-

Edited by - VJ on 10/01/2003 10:29:05
Go to Top of Page

Gaston
stripovi.com suradnik



Croatia
5935 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 10/01/2003 : 10:44:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Gaston's Homepage  Send Gaston a Private Message
Greg, ima nas puno ovdje koji potpuno isto razmišljaju kao i ti. U mojoj kolekciji se nalazi iskljucivo prvih 200 brojeva (Hik, Hik, Hura!) po talijanskoj numeraciji jer mi je ostalo prakticno postalo NECITLJIVO! Nadalje ni ja, baš kao ni Vedran, ne vidim što bi se uopce moglo postici ovom peticijom. Na našu žalost mi smo jako mali da bi se netko u Italiji iti okrenuo na naše povike. Da ne bi bilo zabune, i ja potpisujem peticiju pa ako zbog nicega onda zbog izbacivanja frustracije iz sebe koja je nastala srozavanjem ovog kultnog stripa.
P.S. Jedan moj prijatelj, takoder ljubitelj AF-a mi je rekao da je za njega posljednja citljiva epizoda "Ružicasta majica za Boba" i moram kazati da i nije sasvim u krivu.

And I must be an acrobat to talk like this and act like that...
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/01/2003 : 11:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
koga briga šta mi mislimo
jednostavno nemojte kupovati strip

Ja sam sam sebi legenda, mada drugima nisam!
Go to Top of Page

Tomek
Advanced Member

Croatia
3857 Posts

Member since 16/03/2002

Posted - 10/01/2003 : 13:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomek a Private Message
Naravno da smo mali i da nas Talijani ne bi šljivili, ali bar Borgis, kao što je i Greg rekao, može objaviti starije epizode koje nisu izdane u Hrvatskoj. Ne budite pesimisti, samo ih treba nagovoriti.

Gulp!
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 10/01/2003 : 14:09:41  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
neka objave sve stare epizode a ne samo one koje nisu izdane

Kiselo mlijeko piti ces sutra.
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5931 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/01/2003 : 14:11:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
Pa nisu izdane samo 2 epizode a i te su izdane kao pirati.

-|VJ|-
Go to Top of Page

ante
Senior Member

Croatia
1279 Posts

Member since 05/08/2002

Posted - 10/01/2003 : 14:41:10  Show Profile Show Extended Profile  Send ante a Private Message
pridružujem se peticiji, ali malo što korpus tu može napraviti

for mister Goldfinger
Go to Top of Page

zeljko
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
17663 Posts

Member since 02/08/2002

Posted - 10/01/2003 : 14:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send zeljko a Private Message
ljudi jedino gledaju interes

ako ne bude interesa za AF nece ga ni izdavati



Ja sam sam sebi legenda, mada drugima nisam!
Go to Top of Page

Gevara
Average Member



Netherlands Antilles
587 Posts

Member since 09/08/2002

Posted - 10/01/2003 : 16:56:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Gevara a Private Message
Evo i ja dajem podrshku...

my name is Gevara,Che Gevara
Go to Top of Page

luckyluciano
Junior Member



Croatia
484 Posts

Member since 13/03/2002

Posted - 10/01/2003 : 19:19:21  Show Profile Show Extended Profile  Send luckyluciano a Private Message
Pridružujem se gore izraženim mišljenjima o nejasnoci cilja što ga ova peticija želi postici.
Baš zbog toga bi se urednik HR-izdanja njome mogao poigrati na svoj dobro poznati nacin.
BTW,dakako da se pridružujem javnom apelu za spas AF-a,premda mislim da bi jedina moguca stvar koji bi u Hrvatskoj donijela nekog ploda bilo izdavanje reprinta legendarnih Fordova sa tvrdim koricama i bez preskakanja.

luckyluciano in Amal of mind
Go to Top of Page

Greg
New Member

292 Posts

Member since 24/11/2002

Posted - 10/01/2003 : 19:23:05  Show Profile Show Extended Profile  Send Greg a Private Message
moze borgis poduzeti nesto itekako ako se malo vise potrude...neznam u koliko zemalja izlazi AF, ali hrvatska im je bome veliki dio trzista! (tu se izdavao i za vrijeme juge u zg-u) pa je dobra veza izmedju talijana i nas... tako da ako ovi nasi sa malo vise volje pokrenu nesto, mogli bi dobiti povratnu reakciju...oni bar imaju priliku kontaktirati s njima...pa znam, da sam ja u mogucnosti, dao bi im neke savjete jos, a nemaju sta izgubiti nego dobiti na citateljstvu

Halo Bing, kako brat - cijena? prava sitnica!
Go to Top of Page

Greg
New Member

292 Posts

Member since 24/11/2002

Posted - 10/01/2003 : 19:29:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Greg a Private Message
quote:
Originally posted by VJ

OK, sve je to istina, ali sto se s tom peticijom nastoji postici? Ovi iz Borgisa (Korpusa) duhovitiji su od samog stripa sa svojim postupcima a Max Bunker vec ionako pakira stvari za put u vjecna lovista.

-|VJ|-



kaj si ti neki pesimista u zivotu, a? po cemu su postupci borgisa smjesni? trude se izdavati nove alan fordove koje su svi drugi otpisali, uljepsali su mu izgled/kalitetu korica, htjeli su izdavati i stare epizode ali nisu dobili licencu, daj ljudi stvarno sve od sebe...cak prodavaju i neprodane primjerke u paketu od dva komada po 20 kuna sta jos hoces od njih? nisu oni krivi sta max b. rade gluposti. sto se tice novih alan fordova, 8 ih nije izaslo u regularnom izdanju...neda mi se nabavljat trobroje samo zbog jedne dve epizode, ili one MAXI stripove ili sta ja znam.

Halo Bing, kako brat - cijena? prava sitnica!
Go to Top of Page

VJ
Advanced Member



Croatia
5931 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 10/01/2003 : 20:58:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit VJ's Homepage  Send VJ an ICQ Message  Send VJ a Private Message
quote:

kaj si ti neki pesimista u zivotu, a? po cemu su postupci borgisa smjesni? trude se izdavati nove alan fordove koje su svi drugi otpisali, uljepsali su mu izgled/kalitetu korica, htjeli su izdavati i stare epizode ali nisu dobili licencu, daj ljudi stvarno sve od sebe...cak prodavaju i neprodane primjerke u paketu od dva komada po 20 kuna sta jos hoces od njih? nisu oni krivi sta max b. rade gluposti. sto se tice novih alan fordova, 8 ih nije izaslo u regularnom izdanju...neda mi se nabavljat trobroje samo zbog jedne dve epizode, ili one MAXI stripove ili sta ja znam.

Halo Bing, kako brat - cijena? prava sitnica!



Pa sad koliko se trude jos bi se dalo o tome raspravljati. A da se trude vise u odnosu na prije kad radili nevidjene gluposti to je istina. A trobroji, Maxi stripovi i ostalo su takodjer stripovi, to sto Borgis nije izdao te stripove ne znaci da oni nisu objavljeni. Sto se mene tice ja kupujem svaki broj na kiosku vec 20 godina, sto ce reci da ipak imaju vise koristi od mene nego od tebe koji trazis neke promjene a kupujes ga iz druge ruke, a kupovao sam ga i dok su ga naplacivali 19 kuna a tekst umjesto u baloncice upisivali preko slika. Kako god okrenes nisam zadovoljan sto dobijem za lovu koju dajem ali sam rob navike tako da jednostavno moram nabaviti svaki novi Alan Ford tko god da ga izdavao i kako god da ga izdavao no za tu lovu sto dajem mislim da ipak imam barem pravo zanovjetati kad mi ne preostaje nista drugo.

Edited by - VJ on 10/01/2003 21:21:34
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12734 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 10/01/2003 : 21:00:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Meni je AF tako-tako oduvijek. Novije epizode nisam ni citao, a Borgisovu nijednu. I vjerujem vam na rijec da su sranje.

Onda sam olovom pogasio sva svjetla u toj rupi i izašao.
Go to Top of Page

Maximuss
Advanced Member



Croatia
9013 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 10/01/2003 : 21:59:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Maximuss's Homepage  Send Maximuss a Private Message
Cestitke Gastonu na prvih 200, jer je to jedino sto je valjalo. Greg moj... Ne mogu oni to poboljsati, jer koliko stotina brojeva je proslo od tih prvih 200? Dalje je sve potonulo i pretvorilo se u crteze od par poteza, bez duha, pozadinskih fora i zanimljivih radnji. Ja se vec par godina cudim tko uopce kupuje Alan Ford. Pitaj tatu, zasto ga je prestao kupovat! Zato jer je postao obicno smece- za mrvicu bolji od spanjolskih sapunica. :(

Go to Top of Page

ChasNick
New Member



Serbia
185 Posts

Member since 10/12/2002

Posted - 11/01/2003 : 02:09:45  Show Profile Show Extended Profile  Send ChasNick a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

Meni je AF tako-tako oduvijek. Novije epizode nisam ni citao, a Borgisovu nijednu. I vjerujem vam na rijec da su sranje.

Onda sam olovom pogasio sva svjetla u toj rupi i izašao.



Blago tebi, Stinky, sto si verovao drugima... Ja nisam, pa sam se zestoko zajebao i poceo skupljati novu seriju. Nisam ni ocekivao da ce biti dobro kao ranije, ali da ce biti ovakvo sranje...
Greg, pridruzujem se svemu sto si rekao, ali kao i vecina ostalih ne verujem u neki rezultat.

I hate signatures!
Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 11/01/2003 : 02:21:34  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Pa zar sada toga novog AF necrtaju neki ljudi u HR..
Jasam cuo daga neki SLAVONCI crtaju (iz slavonije)..
Jeli to tacno ili nije..

Pijte braco jacu iz bokala zameneje svaka casa mala...
Go to Top of Page

Greg
New Member

292 Posts

Member since 24/11/2002

Posted - 11/01/2003 : 15:31:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Greg a Private Message
nije

Halo Bing, kako brat - cijena? prava sitnica!
Go to Top of Page
  Previous Topic Topic Next Topic  
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.27 seconds. Snitz Forums 2000