forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 IZRADA MALOG "STRIP PRIRUCNIKA"
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 16/01/2003 : 11:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Prelom nije neki problem Spidermane, imam nesto iskustva u tome u PageMakeru, trenutno proucavam InDesign.



Znam da nije neki problem. Ali treba ipak to prelomiti. Ako se napravi dobra priprema prijelom je igra. Probaj se poigrati s Quarkom. PageMaker sam koristio prije i vise mi se svidja Quark. InDesign sam vidio i slican je PageMakeru (Adobeova oba proizvoda - InDesign & PageMaker).

"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 16/01/2003 : 17:10:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Bice lagano, ipak je to prelom knjige a ne teen fashion casopisa, dva reda i po neka slicica, moze cak i Wordu da se odradi, ako mora.
A Quark mi je nekako... pa ne znam, ovo sto sam prelamao je islo u PDFu, pa mi je bilo logicno da za to koristim Adobove proizvode. :)

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/01/2003 : 16:19:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
ma kakav word? to ti je za bakice. nemres ozbiljan prirucnik prelomiti u wordu. ma daj nemoj zezat. evo ja upravo prelamam 2 knjige u quarku i ide mi super. nemozes se zezat s wordom.
pa u quarku lijepo naparavis .ps pa .pdf i vecina posla je gotova. u wordu mozes napraviti maturu, diplomski koji printas na printeru u boji ili c/b. za ozbiljniji rad koristis bolje programe. to ti je kao da ides u sumu vuci drva s ficekom (za ovaj slucaj znam, nemrete vjerovat).
daj se poigraj quarkom, laksi je i bolji od pagemakera, nemam ja nista protiv pm-a, ali ... frend upravo prelama neku knjigu koja je radjena u quarku i pagemakeru, da jedna knjiga dva programa, i izjavio je da je pm slabiji od quarka. ja eto radim 5 mjeseci u quarku a iskusao sam i pm u tih 5 mjeseci i na pc i na mac.

"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 22/01/2003 : 16:37:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Naravno da je word za bakice, zato i kazem "ako mora". A rat PM/Quark dugo traje... necemo ga mi resiti.

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 22/01/2003 : 18:46:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
sorry nisam pazljivo citao "ako mora". naravno da rat traje dugo i trajat ce. to ti je kao corel vs freehand, pc vs mac,... ima toga jos neda mi se nabrajati, preumoran sam i jos sam uvijek na poslu, danas 10 sati, previse, previse.

"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 23/01/2003 : 15:33:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
Fantastina ideja
Na koji bi nacin to pokusao izvesti?????????????'
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 23/01/2003 : 18:51:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
quote:
Originally posted by -Dylan Dog-

Fantastina ideja
Na koji bi nacin to pokusao izvesti?????????????'




Sta

"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 23/01/2003 : 19:52:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
Ma lijepo je razgovarati o tome ali kako iz pustih prica preci u akciju?
Ko bi financirao (LMI komiks?)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 23/01/2003 : 23:05:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Slozis to kao projekat za saradnju mladih ljudi sa prostora Balkana, ubacis nesto o promovisanju ljudskih prava i tolerancije kroz strip i odneses Sorosu. Da vi's dal nece da prodje! ;)

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 24/01/2003 : 10:35:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
pa sto da ne? sigurno bi bili odusevljeni. to bi bila promocija stripa na ovim prostorima. stavile bi se reklame (lminfo, ludens, more comics, sd,...).

"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 24/01/2003 : 13:16:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Ako bi silo sa Sorosem, moralo bi bez reklama, i moralo bi da se deli dzabe, samo takva izdanja finasiraju, nekomercijalna...

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 24/01/2003 : 18:55:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
Ma mogu i reklame
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 25/01/2003 : 03:50:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
To mozda kod vas, "Graficka zavera", koliko ja znam, ide bez reklama...

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 27/01/2003 : 04:28:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
ideja je naprosto super, definitivno sam za i spreman sam pomoci koliko znam i koliko mogu.
Ovdje kao jedini problem vidim nedostatak interakcije izmedju ljudi koji misle to raditi. Treba imati vec gotovi kostur tako da svatko zna tocno sto se od njega trazi da napise, koliko slika, da li se ukljucuju popisi, koliko strana i sve. Hvalevrijedna inicijativa i definitivno sam za. Poznajem poprilicno dobro i rad na kompjuteru tako da nema problema sa obradom teksta, prijelomom stranica, teblica i sl. Ostajem u kontaktu.


--< Inches make champions >--
Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 27/01/2003 : 04:33:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
p.s napravi mailing listu ljudi koji su zainteresirani pa salji redoviti update...
mozemo dosta toga dogovoriti mozda na strip sastanku za mjesec u makarskoj.

--< Inches make champions >--
Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 27/01/2003 : 04:35:58  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
koliko mali planiras napraviti taj prirucnik??
meni je pao na pamet format indeksa (fax je ostavio trajne posljedice na mene) kao prakticno rjesenje.


--< Inches make champions >--
Go to Top of Page

Spiderman
Senior Member



Croatia
2746 Posts

Member since 06/11/2001

Posted - 27/01/2003 : 16:56:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Spiderman's Homepage  Send Spiderman a Private Message
Pa moje misljenje je formata stripa, recimo DD tj. bonnelijevih izdanja, ili A5, polovica A4.

"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/
Go to Top of Page

Thunderbolt
Senior Member

Croatia
2333 Posts

Member since 22/12/2002

Posted - 27/01/2003 : 21:43:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Thunderbolt a Private Message
SAVRSEN PRIEDLOG,SAVRSEN!!!!
APLAUZ!!!!!!
Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 27/01/2003 : 22:09:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
Jel se proizvodnja pokrenula?
Ja rezerviram prvih 10 kom

A kako sam lijep!!!
Go to Top of Page

Thunderbolt
Senior Member

Croatia
2333 Posts

Member since 22/12/2002

Posted - 27/01/2003 : 22:50:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Thunderbolt a Private Message
-Dylan Dog- Posted - 27/01/2003 : 22:09:29
--------------------------------------------------------------------------------
Jel se proizvodnja pokrenula?
Ja rezerviram prvih 10 kom

A kako sam lijep!!!
______________________________________________________________________


E Dylane,koji je level ovaj Goku?Drugi?
Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 03/02/2003 : 08:52:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
Ma to nije Goku To SAM JA!

2.
Go to Top of Page

-Dylan Dog-
Senior Member

Burkina Faso (Upper Volta)
2456 Posts

Member since 29/11/2002

Posted - 03/02/2003 : 08:53:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit -Dylan Dog-'s Homepage  Send -Dylan Dog- an AOL message  Send -Dylan Dog- an ICQ Message  Send -Dylan Dog- a Yahoo! Message  Send -Dylan Dog- a Private Message
kako napreduje Prirucnik?
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/02/2003 : 12:03:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Dogovaramo se oko toga koiko informacija treba da bude u textovima, tj. za koju publiku radimo: za one koji vec znaju stripove, ili za one koji tek pocinju. Hoces da se prikljucis? Ako hoces, mailuj rockyja,leopolda ili mene.

"Well dip me in the honey and throw me to the lesbians..."
Go to Top of Page

rocky32
Average Member

Croatia
585 Posts

Member since 18/08/2002

Posted - 03/02/2003 : 23:47:44  Show Profile Show Extended Profile  Send rocky32 a Private Message
quote:
Originally posted by Spiderman

Pa moje misljenje je formata stripa, recimo DD tj. bonnelijevih izdanja, ili A5, polovica A4.

"Nikad ne pijem osim kad sam sam ili u drustvu."

http://www.paucina.com/




ajde spajdermenu, javi mi se na mail i predloži na koji nacin ti možeš pomoci, bilo da se radi o tome da i ti obradiš pojedini strip ili nam ti možeš obraditi ukupni text i napraviti knjigu iz našeg materijala.
Go to Top of Page

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 04/02/2003 : 01:58:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
oprostite ljudi, nisam bio pri mailu par dana a sad me cijepe da im nesto platim tako da ne mogu napisati mail.
Dobio sam ovaj vas ponovni rad pa cu vidit i javim vam se vec nekako.

--< Inches make champions >--
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000