forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Laurenti
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 15/03/2002 : 23:45:44  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Hmmm...
A dodao bih i Montanarija&Grassanija.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2002 : 00:10:37  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Billy, nevjerojatno koliko imamo slicna misljenja. Da ne pise tvoje ime kraj tvojih postova, pomislio bih da sam ih ja pisao . Imas dobar ukus, znas

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 16/03/2002 : 18:07:21  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Meni je Letteri jedan od omiljenih crtaca Texa (ne podnosim Galepov crtež, mislim da je Glas u oluji najodurniji Teksov crtež).
Kod Zagora od Laurentija je gori samo jedan covjek - Dotti.

Lets kick racism out of football.
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2002 : 18:41:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Ej, stani malo. Glas u oluji je nacrtao covjek od preko 90 godina i takav nije tako strasan kao sto su neki drugi crtezi koje gledamo u nekim Bonellijevim izdanjima. Galep je legendaran crtac.

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 16/03/2002 : 19:19:02  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
Slažem se ja da je Galep legenda, ali ako neko radi neki posao za koji VIŠE nije sposoban, narušava steceni ugled. Ono što je nekad moje laicko oko uocavalo je bila detaljnost lica, a u Glasu u oluji je ocita površnost.

Lets kick racism out of football.
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10864 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 16/03/2002 : 20:30:40  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Galep je imao 75 godina (ili tu negde) kada je umro.

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 16/03/2002 : 21:16:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Znam, znam.
Galep je stvorio Texa, i da je loš, ne bi Tex izlazio vec pola stoljeca. Vrijeme ga je nagrizlo, ali cak i u zadnjim brojevima kad je vec izgubio puno na kvaliteti je bio sposoban stvoriti neponovljivu atmosferu za Texa. BTW, naslovnica za oproštajni "Glas u oluji" mu je bila izvrsna, Tex odmahuje pozdrav šeširom.

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 16/03/2002 : 21:24:09  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
DObro, pretjerao sam, imao je 77 godina i doslovno je umro za crtacim stolom, ali opet , ta zadnja epizoda nije losa kad se uzme u obzir njegovo stanje. A bez njega Texa nikad ne bi bilo, ne zaboravite!

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

Heyoka
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4913 Posts

Member since 01/11/2001

Posted - 18/03/2002 : 16:37:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit Heyoka's Homepage  Send Heyoka a Private Message
To niko ne porice.
No najgore je kada posao obavlja onaj ko ga ne može raditi, a radi ga na racun stare slave. Da je neko drugi u pitanju, rekao bih: u redu, nema boljih, ali Tex?

Lets kick racism out of football.
Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 18/03/2002 : 17:01:27  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Obozavam Texa. Galep mi nikad nije bio najbolji crtac Texa iako ga je formirao, ali sam mogao da citam njegove epizode iako je u jednom trenutku poceo da crta dezorjentisano. U njegovom crtezu su se pocele pojavljivati ogromne i nepodnosljive nepravilnosti koje moje oko nije moglo da podnese. Tih nepravilnosti bilo je i pre ali izgleda da je ipak starost uticala na njega da ih jos poveca. Zato se slazem sa onima koji misle da je trebao na vreme prekinuti. Galepu veliko HVALA za Texa! Hteo bih dopuniti pricu jednom stvari. Zanimljivo je da smo nekoliko puta pricali o poboljsanju kvaliteta crteza crtaca vremenom (Ferri, Donatelli, Ticci, Diso...) A sta je sa Letterijem? On se ne menja ni na bolje ni na gore. Sad se ne moze ni promeniti kad ima ogroman broj godina. Meni se recimo njegov crtez ne svidja, ali opet ponavljam, ne propustam ga. Ima tu i dosta stvari koje vezu coveka za svoj omiljeni lik. Jedna od stvari koja me veze za Texa je i Letteri...Po navici...

Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29260 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/03/2002 : 17:34:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
A cuj, bi li se ti usudio npr. reci Ferriju da vise nece crtati Zagora jer je ostario i lose crta?! Moras znati da je Sergio Bonelli odrastao sa Galepom, zivjeli su doslovno soba do sobe i mali Sergio je gledao kako nastaju prvi brojevi Texa i tesko je takav odnos narusiti. To se zove postovanje prema velikom prijatelju i velikom autoru.

I'm a reasonable man, get off my case.
Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/03/2002 : 18:52:04  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
Mogu da kazem da u zadnje vreme sve vise mislim da najbolje za nas tex fanove bi bilo da se nije uopste pojavio CVilla… prosto ako naletim na njegov crtez onda sve drugo od texa za mene “ne vredi” … slucaj je upravo ovi dana… (imamo zadnja izdanja Ludensa), imam i par taljanski orginala koji jos nisu objavljeni kod nas, jedna serija je od Leteria a jedna od Ortisa (br. 494-495) …i vjerujte ne da mise i citati ?!?!? …glavni krivac za ovo je bezdrugo CVilla i njegov brilijantini crtez… skojim nas ludens drzi na, neznam sta!!!

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 18/03/2002 : 19:10:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Recimo meni je Ortiz jedan od najomiljenijih Texovih crtaca jer se njegov "taman" stil uklapa u moju viziju o Texu...Letteri je Letteri,on ima 75 godina i crtez mu je sada objektivno los ali ga uvek rado citam jer mnoge ranije avanture "obavezuju" na to...Villa je sjajan ali recimo uvek stavljam Civitellija ispred njega jer mi je uvek bio dopadljiviji...

Go to Top of Page

desperado
Average Member



802 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/03/2002 : 19:49:46  Show Profile Show Extended Profile  Send desperado a Private Message
pa recimo ovako...
ako meni Ticci je medzu najboljim Tex-ovi crtaca onda delim mislenje s'tobom Colte u vezi Ortisa, jer nekako su mi ova dva crtaca po mnogu cemu slicni...

pa nadajmose da cemo u buduce dobit jos mnogo vrednog od ovi crtaca, a i CVille, nadamse...


Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 18/03/2002 : 21:32:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Meni je Villa isto najdraži crtac Texa. Stilski je cisti ultraturborealist i kad citam epizode koje je oslikao kao da gledam film.
Civitelli je popeglaniji, ali je jako ugodan oku.
Ticci je isto odlican.
Napokon da jedan topic skrene s rasprave o Zagorovim na Texove crtace.

Go to Top of Page

perper
Average Member



Serbia
892 Posts

Member since 12/03/2002

Posted - 18/03/2002 : 21:43:10  Show Profile Show Extended Profile  Send perper a Private Message
Markose, odnos prema prijatelju je izuzetna stvar, ali i taj prijatelj treba da razmisli i da prelomi stvar. Sigurno da Bonelli nije mogao reci Galepu: Ostavi crtanje i odlazi! Ali, Galep je SAM trebao da kaze: Zbogom, Tex! Mislis li da Prosinecki treba da igra za Hrvatsku dok je ziv, ili da Sekularac igra sada za Jugoslaviju? Sve je to lepo, ali neostvarljivo. Sto se tice Ortiza, nisam imao prilike da ga citam, ali ako je kao Ticci onda svaka cast, ima moje poverenje.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 18/03/2002 : 21:58:53  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Ja sam prije mislio da je Civiteli najbolji najsavrseniji Bonelijev crtac dok se nije pojavio Vila i mislim da ga je ovaj pretekao
Obojica su savrseni ali je Vila za nijansu bolji ( barem meni ) Galep je stari stil i u svoje vrijeme je bio ono sto je danas Milazo
A Ticci je mozda najbolji kad bi se svi uvjeti gledali ( starosno stilska razlika )

Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3296 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 18/03/2002 : 22:38:36  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
Ticci je nekad bio fenomenalan ali je vremenom poceo da zanemaruje detalje i forsira neki grublji stil....Marcello je odlican za Texa,cini mi se da ga radi mnogo bolje nego Zagora....Sto se tice Galepa,slazem se da je u svoje vreme bio majstor ali isto tako da je trebao da se povuce na vreme...nakon one epizode "Glas u Oluji" on je poceo rad na poslednjoj epizodi koju je za Texa radio Nolitta(466/469 "Golden Pass") ali je sam crtez bio toliko los da je Galep digao ruke nakon 130 strana a pricu je ispocetka nacrtao Ticci...

Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 18/03/2002 : 23:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
kad je vila poceo crtati texa, i koliko je cirka nacrtao( sta je od toga izdato kod nas i u kojem izdanju)?

|Top|
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.58 seconds. Snitz Forums 2000