forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 prin elfova od zagora
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Leopold_IV
Senior Member



Croatia
1802 Posts

Member since 05/12/2001

Posted - 06/04/2003 : 20:05:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Leopold_IV an ICQ Message  Send Leopold_IV a Private Message
sta jes' jes' Toriceli je najkvalitetniji od ove nove garde crtaca premda i andreucci obecava dok jos malo opusti ruku....

--< Inches make champions >--
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/04/2003 : 01:07:05  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by D.J.
_________________
Uhh! Sad ste me zagrijali. Ne mogu cekati da procitam tog specijalca.
Ni meni Plamena lobanja i nastavci nije tako nesto, bio mi je jako dobar kad sam bio 12 godina. Donatelli mi je super za price sa jednostavnijim pejsazima. Imate pravo dobro je unijeti malo svjezine, pogotovo ako je crtac faca kao Toricelli.
_________________

Moram ti priznati da Toriceli u ovom stripu uopste ne lici na sebe. Presao je na sasvim novi nacin sencenja, druganiji su mu kadrovi, linije su mu cistije, likovi su nesto manji nego obicno. Ovo je samo subjektivni dozivljaj, ali zaista mi je drugaciji nego inace, pre svega originalniji (jer se ranije suvise ocigledno trudio kopirati Ferrija) i zaista osvezava
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7108 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/04/2003 : 01:13:44  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
dp,
Jel prica po tvojoj procijeni na nivou Nulte Godina Darkwooda?
Samog sebe drazim

Since peace of mind is my single goal, forgiveness is my function.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/04/2003 : 01:20:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Druga je vrsta price... Darkwood Anno Zero je ipak prica vezana za Zagorovu proslost, i to je ono sto bar mene uvek privlaci, dok je "Princ Elfova" ipak jedna lepa bajka. Ne bi bilo dobro da ga sam svi nahvalimo pa da se onda razocaras kad ga procitas. Na primer, je sam toliko ispljuvao novog Kena Parkera da su ljudi ocekivali ko zna kakvo smece, pa kad su ga dobili, videli su da bas nije tako ocajan. Tebi bi se moglo desiti obrnuto sa "Princom Elfova", pa je bolje da ga ne hvalim. Ipak, drugaciji je nego sto sam ocekivao, svakako se uvek najvise obradujem Ferriju, ali kad sam ga procitao, svideo mi se mnogo vise nego sto sam ocekivao od jednog Toricelija kakvog smo imali ranije. Zato kazem da je dobro sto je Toriceli drugaciji ovde nego inace
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 07/04/2003 : 01:33:19  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Inace, lose je odradio onaj koji je sa fajla prebacivao na folije (to jest ploce za stampu), jer su "nazubljene" linije, ali ovog puta to nije do loseg skena originala, jer su nazubljena i slova prevoda.
S druge strane, format je originalan, korica je konacno onakva kakva bi trebala da bude kod svih stripova ove vrste (na kvalitetnom premaznom konstdruku, elasticnom i nelomljivom a dovoljno cvrstom i debelom), papit je beli, tanak ali neprovidan... jednom recju, moze da posluzi kao uzor i samom Bonelliju, a da o Ludensu i Vanniniju i ne govorimo
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7108 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 07/04/2003 : 01:50:33  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
Ja obozavam Ferrija, ali i ako netko drugi dosta dobro nacrta ne diskriminiram. Treba Zagoru svjezine poslije 40 godina, ali naravno u slucaju da se Supermike vrati to bolje da crta Ferri ili Verni.
Kako me je tek Chiarolla iznenadio kad sam citao 7 gradova Cibole! Od njega sam prvo procitao njegove kasnije stripove i nije mi se uopce svidio njegov stil, previse "abstraktan" za mene Sjecam se kad si ti rekao da je u Sedam gradova Cibole njegov crtez jos bio "normalan." U to sam se i sam uvjerio kad sam dobio te epizode, koje su mi spadaju u 20 najboljih Zagovih epizoda.

Since peace of mind is my single goal, forgiveness is my function.
Go to Top of Page

seinfeld
Advanced Member



16500 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 07/04/2003 : 11:02:01  Show Profile Show Extended Profile  Send seinfeld a Private Message
Samo se nadam da Zagor opet nece umreti ;-))) ili pasti u duboki san ;-)).

I'm the hand up Mona Lisa's skirt. I'm a surprise. They don't see me coming: that's what you're missing.
Go to Top of Page

fishleg
Advanced Member



Slovenia
3341 Posts

Member since 03/09/2002

Posted - 07/04/2003 : 11:22:09  Show Profile Show Extended Profile  Send fishleg a Private Message
17.4. bi trebao u Italiji izaci novi Zagorov specialac. Nadam se samo da ga nece crtati Chiarolla

Zivot je lutrija bez pogodka
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/04/2003 : 00:28:11  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Da, D.J., s tim sto je vec u "Sedam gradova..." poceo da se oslobadja i vraca svom stilu, dok je "Konkvistadore" uradio fenomenalno, potpuno postujuci odlike Zagora i okoline na koje su citaoci navikli... i tu se upravo najbolje vidi koliki je Chiarolla talenat. Tek nakon toga sam ga zavoleo kao crtaca i prihvatio ga i u svim ostalim pricama koje je crtao...
Inace, zna li neko, kad ce se vratiti Supermajk?
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 08/04/2003 : 00:30:33  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
quote:

... i tu se upravo najbolje vidi koliki je Chiarolla talenat


Ah, zar i ti sine Brute?!

I've always been a nobody. When i was a child, my mother used to confuse me with my brother, even though i'm an only child. To this day she still thinks i'm my brother.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 10/04/2003 : 02:15:22  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
eto...
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.09 seconds. Snitz Forums 2000