forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kevin Smith je car!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 12/04/2003 : 00:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
sto se moze
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
357 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 12/04/2003 : 02:31:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Naravno da je odskocio, kada su prethodnih godina taj strip radile "poznate" face kakav je, recimo, Karl Kessel (culi ste za njega? niste? ne bi ste ni trebali, covek koji se ugura u strip-biznis preko svoje zene zaista nije vredan pomena).


Meni je Karl Kesel sasvim dobar, koliko se sjecam tamo 1992.-1995. dok je radio za DC pisao je jedne od najboljih pricica u Adventures of Superman. Btw. tko mu je žena?

----
http://www.dcsvemir.com
http://groups.yahoo.com/group/spectre_force/
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 12/04/2003 : 09:12:10  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Kevin Smith je zakon, i tocka. Što se tice filmova, Trgovci su svakako najbolji, Mallrats jednostavno nastavljaju njihovu ideju i slažem se da su slabiji film, no i više su nego gledljivi, Chasing Amy zatim opet zakon jedino Ben Assfleck iritira ali ona lezbijka je dobra pica (pogotovo scena kad pjeva u onom baru),a Banky je moj idol. Dogma je ni vrit ni mimo, al opet tu su Jay & Silent Bob + Salma Hayek koji spašavaju stvar no kud baš opet Assfleck i još gori Matt Damon, no opet Jason Lee ko Azriel zakon. Jay & Silent Bob Strike Back je cista pušiona ako ga se shvaca ozbiljno. Ako je sa suprotnog gledišta, film je dobar, još uvijek bolji od Ali Gja.
Od stripova sam citao The Clerks i svidio mi se.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/04/2003 : 14:02:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Spectre

Meni je Karl Kesel sasvim dobar, koliko se sjecam tamo 1992.-1995. dok je radio za DC pisao je jedne od najboljih pricica u Adventures of Superman. Btw. tko mu je žena?


Ma kakvi. Ono sa Bloodthirstom je uzas. Jedinu dobru zamisao koju je imao za Dardevila (da Mat Murdock postane gradonacelnik NYC) nisu ga pustili da izvede. Prosecan je u najboljem slucaju, negde ispod Chucka Dixona.
A supruga mu je Barbara Kesel, bivsa urednica u Dark Horseu u vreme njegovog booma krajem osamdesetih, koja je nakon toga presla u DC.

"This is the world - THERE IS NO OTHER..."
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/04/2003 : 14:04:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
BOC, ako Smith pravi dobre filmove (a i to ne uvek), ne znaci i da pravi dobre stripove. Jeste, iznad proseka je, ali toliko malo da to ne bi vredelo spominjati.

"This is the world - THERE IS NO OTHER..."
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 13/04/2003 : 08:28:25  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Ono sto je Kruger rekao, iako grubo, uglavnom je istina.
Smithov Daredevil nije nista posebno, ni sa idejne ni sa scenaristicke tacke gledista.
Naravno da je odskocio, kada su prethodnih godina taj strip radile "poznate" face kakav je, recimo, Karl Kessel (culi ste za njega? niste? ne bi ste ni trebali, covek koji se ugura u strip-biznis preko svoje zene zaista nije vredan pomena). Posle takvih likova, svaki iole kreativniji pristup (kome su pride date odresene ruke da radi sta hoce - citaj ubije kog hoce, pogodnost koju prethodni scenaristi nisu imali) bio bi suvo zlato.
Sto se filmova tice: Clerks zaista JESU jedan od genijalnijih filmova koje sam gledao. Ali dobar deo te genijalnosti su posle upropastili Mallrats. Obnda je dosla Chasing Amy koja je opet bila veoma dobra... aonda Dogma, prenatrpana idejama koje se suvise trude da budu "bogohulne" i koji toliko toga pozajmljuje od Preachera da bi Ennis mogao da tuzi Smitha. I na kraju, nail in the coffin: Jay and Silent Bob strike back.
Sve skupa, Kevin Smith je interesantan momak, dobro radi oba svoja zanata... ali nije nikakav genijalac.

"This is the world - THERE IS NO OTHER..."



ok,ima nešto u ovome ali pogledaj ovaj zadnji dd koji radi smith a crta glen fabry,taj je meni jako dobar
Go to Top of Page

Spectre
Junior Member



Croatia
357 Posts

Member since 10/11/2001

Posted - 13/04/2003 : 10:26:41  Show Profile Show Extended Profile  Send Spectre a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5


ok,ima nešto u ovome ali pogledaj ovaj zadnji dd koji radi smith a crta glen fabry,taj je meni jako dobar



Možda je to samo zbog Fabryjevog crteža?

----
http://www.dcsvemir.com
http://groups.yahoo.com/group/spectre_force/
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1923 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 13/04/2003 : 15:42:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by Spectre

quote:
Originally posted by jgoran5


ok,ima nešto u ovome ali pogledaj ovaj zadnji dd koji radi smith a crta glen fabry,taj je meni jako dobar



Možda je to samo zbog Fabryjevog crteža?

----
http://www.dcsvemir.com
http://groups.yahoo.com/group/spectre_force/



više mi se svida prica nego crtež
Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 13/04/2003 : 22:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
problem je u tome sto Smith uopce nepravi dobre filmove
on radi politicka smeca
nezelim religiskopoliticke filmove koji napadaju samo jednu stranu i hvale pa i obozavaju zlo
Smith je obicno smece
kad bi Smith mozda snimio pljuvacki film protiv zidova i crncica mozda bi mi se svidio

Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 14/04/2003 : 00:11:26  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hm, pa dobro bas, Clerks svakako nije religijsko-politicki film.

"This is the world - THERE IS NO OTHER..."
Go to Top of Page

D.J.
stripovi.com suradnik



USA
7106 Posts

Member since 21/07/2002

Posted - 14/04/2003 : 08:21:07  Show Profile Show Extended Profile  Send D.J. a Private Message
A joj, Krugeru i Stinky ubili ste me!
Nisam prije citao ovaj topic jer ne znam dovoljno o Smithu. Samo sam od njega gledao Chasing Amy koji mi je bio dobar i Dogmu koji sam jedino izdrzao gledati do kraja radi zna se cega--"hot Mexican babe" Salme Inace film je teski shit.
Krugeru tvoja direktnost i ekspresivnost me jos uvijek iznenaduju i nasmiju.

Since peace of mind is my single goal, forgiveness is my function.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.14 seconds. Snitz Forums 2000