forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 INTERVIEW SA MACANOM+CLANAK O STRIPU IZ FERALA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

zveles
Advanced Member



Croatia
3980 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 11/04/2003 : 09:51:28  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Kordej crta ko lud!
Nikad ranije nije bio toliko produkativan ili toliko brz.
U zadnje dvije-tri godine nacrtao je za Marvel hrpu stripova.
Veliki broj svešcica New X-Mena, mislim da je nacrtao 7 sveski
Soldiera X, a prije njega puno brojeva Cablea.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 11/04/2003 : 19:04:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

Kordej crta ko lud!
Nikad ranije nije bio toliko produkativan ili toliko brz.
U zadnje dvije-tri godine nacrtao je za Marvel hrpu stripova.
Veliki broj svešcica New X-Mena, mislim da je nacrtao 7 sveski
Soldiera X, a prije njega puno brojeva Cablea.



E DA,KORDEYEVI NEW X MANY,CABLE I SOLDIER X SU SUPER
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 11/04/2003 : 19:23:33  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
E DA,KORDEYEVI NEW X MANY,CABLE I SOLDIER X SU SUPER

EVO I PAR KORDEYEVIH SLICICA:

NEW X MEN ISSUE 130 (JEAN GREY-PHOENIX-MARVEL GIRL JE NA SLICI)




SOLDIER X ISSUE 3-TO JE TA FAMOZNA VOŽNJA BICIKLOM
KOJU STALNO SPOMINJEM-FENOMENALNO (CABLE-SOLDIER X JE NA SLICI)



UŽIVAJTE U MAJSTORSTVU IGORA KORDEYA

Edited by - jgoran5 on 11/04/2003 19:25:49
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 12/04/2003 : 03:48:39  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
kordej je zakon ali kada bi ga stavio na vs. zezelj ne bi mi ima sanse

darkerski crtez zezelja mi bas lezi

njegov image govori 1000 rijeci tekstopisca i to mi masu odgovara jer kad ocu nesto tekstovno onda citam knjigu

zezelj je jedan od rijetkih koji mi od stripa radi umjetnost
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3980 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 12/04/2003 : 12:38:19  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
I meni je najdraži Žeželj. I to ono što radi za Amere po tudem scenariju, dok ovo što je delo kod nas po vlastitim zamislima ili poeziji, za mene je previše alternativno. Volim kad mi strip ima neki sadržaj.
Sjetio sam se još jednog Žeželjevog rada (uz Captain Americu i uz jednu kratku pricu u Unlimited X-Men, jedinog koji je on nacrtao za Marvel): u drugoj polovici prošle godine izašle su 4 sveske CALL OF DUTY: The Wagon. Ovo je dio troclane price Call Of Duty (ostala dva dijela su Precint i Brotherhood) o djelatnicima zaštitnih službi, službenicima hitne (Žeželj), vatrogascima i policajcima. Svi se oni kroz ova tri mini serijala susrecu s duhom djevojcice koja predvida veliku katastrofu (nema veze s 11.9., ovo se dogada poslije), pojedine osobe nakon smrti postaju živi mrtvaci, a prica je o obicnim, hrabrim ljudima koji pokušavaju sprijeciti predvidanje tajanstvene djevojcice.
Žeželj je crtao samo The Wagon i to je jedino dobro nacrtano od Call Of Duty. Precint je katastrofalan, a Brotherhood tak-tak solidan. Nažalost, sve tri price su previše ispletene, tako da ak kupite samo Žeželjev rad (kao ja) necete imati završetak price. No, isplati se zbog crteža i boje. Ovo je najbolje obojan Žeželjev rad ikad. Radio ga je netko iz jednog od Marvelovih studija za boju, ali netko tko je potpuno uhvatio Žeželjov osjecaj za prostor i sjene. U pocetku mi se cinilo da je boja pretjerana, previše "hard-boiled", no nakon drugog citanja skužio sam da je ovo najpromišljenije obojan Žeželjov rad. Danas, još, mislim i najljepše obojan.


Prijedlog:
Vidim da smo se na ovom topicu raspisali o radovima domacih autora vani. Nebi bilo loše napraviti popis svih takvih! Feel free to jump in!

Edited by - zveles on 12/04/2003 19:23:15
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 12/04/2003 : 14:00:40  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
sjecam se kada sam prvi put pokupio kordeja bilo je to u spunku i ni po cemu mi nije iskakao od cijele te ekipe toga vremena
no
kupivsi gospodare prstenova (prva izdanja a ne ova koja na koricama imaju nekakve fotografije) kordej me odusevio
i dan danas dok citam te knjige, redovno zatvaram knjigu i okrecem je na korice jer je kordej tako dobro skinia taj svijet maste da mi je to doslovno postao nekakav official image likova i mjesta radnji (ako je tko vidia knjige znat ce o cemu govorim)

inace
po odlasku kordeja iz hrvatske na novigrskom proljecu (skola stripa) gleda sam kako se radi korica za ovaj buyold serijal (valjda sam dobro napisao) i oboria me s nogu kako je to covik perfektno radio

ne znam da li cu biti govno ako kazem da cu kupiti sve zezeljeve albume (dali je to snobizam ili sto) iako mi se sami i ne svidjaju tolko, sam si rekao da ti neki solo uredci koji bas bolno zadiru u alternativu i nisu nesto posebno zanimlji citatelju

ali crtez koji se moze naci u njima je maestralan

nisam ima nesto previse zezelja u boji - mozes li skenirat taj gore naslov (makar koju sliku) jer me bas zanima kako to izgleda

imam tog captain america koji je u boji ali kad ga nemas sa cime usporedit onda bolje ne govorit

ideja o popisu je prva liga
ako itko ima znanje o tome bas bi bilo dobro da se ispise lista a ja stavljam na prijedlog ako se vec bude pravila neka se stave i cijene izdanja (ako se ima znanja naravno)

o cro grendelu!
kolko je ovo izdanje posvjetljeno jer mi boja bas ne odgovara
citao sam gore da je izvorno americko izdanje tamnije i to mi ima puno vise smisla
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 16:15:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
EVO MALO MAJSTORSTVA DANIJELA ŽEŽELJA:

THE CALL OF DUTY:THE WAGON(ISSUE 4)





EL DIABLO (ISSUE 1)-OVO JE SA AZZARELOM-LUDILO

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 16:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
VECERAS ILI SUTRA CU STAVITI PAR SKENOVA 4 HORSEMAN ESSADA T. RIBICA
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 16:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
EVO DEGMANE NEŠTO SA CIME MOŽEŠ USPOREDITI CAPTAIN AMERICA:DEAD MAN RUNNING.NADAM SE DA TI SE SVIÐA.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/04/2003 : 19:19:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Na DC++ C&C ispljuvase pre neki dan Kordeja samo tako... Kazu da je upropastio Morrisonove New X-Men... ja nisam citao pa ne znam, ali tako kazu ljudi...

"This is the world - THERE IS NO OTHER..."
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 12/04/2003 : 19:27:59  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
iako ne do kraja (ima odredjene scene gdje se bas vidi kada si je zezelj dao oduska) u DMRunning je boja pojednostavljena koliko god je to moguce vise...ajmo reci redukcija :) gdje se kroz mozda zahtjevnije slike sjena morala mijenjati tonaza no takodjer i gdje se (sto se mene tice) po prvi put vidila kompleksnost bojanja zezeljevog crteza!
do sad je to zezelj picio u crno - crvenoj tehnici (vidi se najbolji primjer na naslovnici scana jgorana5) i to je bilo full ok ali upotrijebit druge boje i to u nijansama?!

super je zveles primjetio za taj call of duty! ovo zbilja izgleda klasu bolje od DMRunning i icecg zezeljevog sto sam do sada vidio u boji (iako je tu samo jedna stranica :( )

jgorane samo cekam nove scanove! :)))

sto je ovaj el diablo? koja je radnja? u crticama ako se ikome da objasnjavat

a sto se tice upropastavanja new X mana da bog da im zezelj u potpunosti promjenio pojam stripa :)))
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3980 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 12/04/2003 : 19:40:22  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Ma kakav snobizam! I ja imam sve domace albume, a trebao bih uskoro kupiti i zadnji, Bolivijsko Crno. Žeželjov crtež je poseban i uvijek vrijedi kupiti samo radi njega. Jedino, mislim da je bolje ako uz to ide i jaka prica.
Preko vikenda radim, ali u ponedjeljak kopam po policama i ormarima, pa cu sljedeci tjedan pokušati malo rekapitulirati naše u tudini.

Djole,
to je slicno onome što i Macan kaže pred kraj interviewa, govoreci o svom (i Kordejevom) Soldier X-u. Da su totalno sjebali nakladu izdanja. Procitao sam i kompletnog Soldier X-a (Goran ga je kupio preko Macana) i kompletne Morrisonove New X-Mene (3 tp-a) i to je sve vrlo evropski, a nimalo americki. U tome je kvaka, Morrison još od The Invisiblesea uopce nije autor za široke americke mase, iako je u X-Menima puno razumljiviji. Kordejev crtež ovdje mene podsjeca na Kuberta, vrlo jednostavan i direktan. Vjerujem da se njegov nacin rada jako promjenio od prijašnjih vremena i da danas 90% svojih radova odmah crta tušem, bez ceste upotrebe olovke. Ameri baš i nisu ludi za tim. Njima nisu toliko važne proporcije ljudi, fini pokreti, koliko vole da su layouti finiširani do savršenstva. Zato Ameri i imaju odvojeno pencils i inks, dok Evropljani svoj crtež zovu art.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 20:12:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
EVO MALO MAJSTORSTVA ESSADA T. RIBICA

4 HORSEMEN (ISSUE 1)




THE BROTHERHOOD (ISSUE 1 I 3)-NISAM STAVLJAO NASLOVNICE
ZATO ŠTO IH NIJE RADIO ESSAD


Edited by - jgoran5 on 12/04/2003 20:15:03
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 20:19:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

Ma kakav snobizam! I ja imam sve domace albume, a trebao bih uskoro kupiti i zadnji, Bolivijsko Crno. Žeželjov crtež je poseban i uvijek vrijedi kupiti samo radi njega. Jedino, mislim da je bolje ako uz to ide i jaka prica.
Preko vikenda radim, ali u ponedjeljak kopam po policama i ormarima, pa cu sljedeci tjedan pokušati malo rekapitulirati naše u tudini.

Djole,
to je slicno onome što i Macan kaže pred kraj interviewa, govoreci o svom (i Kordejevom) Soldier X-u. Da su totalno sjebali nakladu izdanja. Procitao sam i kompletnog Soldier X-a (Goran ga je kupio preko Macana) i kompletne Morrisonove New X-Mene (3 tp-a) i to je sve vrlo evropski, a nimalo americki. U tome je kvaka, Morrison još od The Invisiblesea uopce nije autor za široke americke mase, iako je u X-Menima puno razumljiviji. Kordejev crtež ovdje mene podsjeca na Kuberta, vrlo jednostavan i direktan. Vjerujem da se njegov nacin rada jako promjenio od prijašnjih vremena i da danas 90% svojih radova odmah crta tušem, bez ceste upotrebe olovke. Ameri baš i nisu ludi za tim. Njima nisu toliko važne proporcije ljudi, fini pokreti, koliko vole da su layouti finiširani do savršenstva. Zato Ameri i imaju odvojeno pencils i inks, dok Evropljani svoj crtež zovu art.



POTPUNO SE SLAŽEM SA TOBOM.AMERI BAŠ NISU LJUBITELJ TAKVOG CRTEŽA.A ŠTO SE TICE MORRISONA,COVJECE NAKON ŠTO SAM UPRAVO SADA PROCITAO 7 KNJIGU INVISIBLSA NIŠTA MI NIJE JASNO.PRICA MU U NEW X MENIMA IPAK PUNO LAKŠE I RAZUMLJIVIJE TECE
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 20:22:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
EL DIABLO JE WESTERN PRICA.GLAVNI LIK JE MOSSES STONE.ON JE ŠERIF U MALOM GRADICU NA ZAPADU U KOME SE DOGODE NEOBJAŠNJIVA UBOJSTVA,TJ UBOJICA JE NEVJERIOJATAN,VIŠE KAO DUH.ON OKUPLJA POTJERU KOJA KRECE ZA NJIM.TOKOM PRICE SE U STVARI OTKRVA KO JE MOSES I TKOJ ETAJ UBOJICA KOJEG SU NAZVALI EL DIABLO.KRAJ JE LUD,TOTALNO NEOCEKIVAN.
TO TI JE U KRATKOM CRTAMA.ZVELES CE ME ISPRAVITI AKO SAM NEŠTO KRIVO NAPISAO JER SE BAŠ NE SJECAM PRICE PRETJERANO ZATO ŠTO SAM JE PROCITAO NA BRZINU
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 20:24:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
IMA JOŠ OD ŽEŽELJ CONGO BIL KOJI JAKO DOBRO IZGLEDA ALI JA NEZNAM O CEM SE RADI NISAM CITAO.
TO MOŽE ZVLES NAPISATI.ON GA IMA.
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/04/2003 : 21:07:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by zveles

Djole,
to je slicno onome što i Macan kaže pred kraj interviewa, govoreci o svom (i Kordejevom) Soldier X-u. Da su totalno sjebali nakladu izdanja. Procitao sam i kompletnog Soldier X-a (Goran ga je kupio preko Macana) i kompletne Morrisonove New X-Mene (3 tp-a) i to je sve vrlo evropski, a nimalo americki. U tome je kvaka, Morrison još od The Invisiblesea uopce nije autor za široke americke mase, iako je u X-Menima puno razumljiviji. Kordejev crtež ovdje mene podsjeca na Kuberta, vrlo jednostavan i direktan. Vjerujem da se njegov nacin rada jako promjenio od prijašnjih vremena i da danas 90% svojih radova odmah crta tušem, bez ceste upotrebe olovke. Ameri baš i nisu ludi za tim. Njima nisu toliko važne proporcije ljudi, fini pokreti, koliko vole da su layouti finiširani do savršenstva. Zato Ameri i imaju odvojeno pencils i inks, dok Evropljani svoj crtež zovu art.



Pazi, da ponovim, nisam citao pa ne znam kakav je Kordej na X Menima.
Ali mogu da pretpostavim kakav je Morrison.E sad, i pored totalne hermeticnosti Invisiblesa (narocito u prva dva trejda), ume Morrison da stisa stvari i ponasa se kako treba. Pogledaj samo JLA: odlicno, ali veoma mainstream.
Inace, momci koji su to diskutovali nisu fanovi Dana Jurgensa i Toda McFarlane, pa da kazes da su svikli na US skolu.
A ako se ne varam, i u jednom Borderlineu Kordej je dobio lose ocene.

"This is the world - THERE IS NO OTHER..."
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 12/04/2003 : 21:14:15  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
djole znam da me se ne pita al nekako da stavim komentar na JLA koji mi se nije svidio...previse sminkerski, nije prava kritika ali zasada neka stoji

inace gorane ovaj topic redovno sejvam zbog tvojih skenova
samo tako dalje :) i hvala za rezime diabla!
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 22:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
quote:
Originally posted by degman

djole znam da me se ne pita al nekako da stavim komentar na JLA koji mi se nije svidio...previse sminkerski, nije prava kritika ali zasada neka stoji

inace gorane ovaj topic redovno sejvam zbog tvojih skenova
samo tako dalje :) i hvala za rezime diabla!




e da ,u biti taj moses stone je kriminalac koji se skriva iza znacke.
dobio sam prosvjetljenje od doticnog "x - statica"
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 22:06:35  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
degmane reci simicu da pita svoj izvor da li ti može nabaviti tog el diabla
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 22:08:22  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
bit cee još tih scanova,samo moram sa doticnim " x-staticom"dogovoriti
da izvuce sa hrpe par dobrih stvarca koje ja imam u tpb-u i koje ne
mogu skenati
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 22:10:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
djole na koji jla misliš
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 12/04/2003 : 23:05:30  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
EVO JOŠ PAR SLICICA OD ŽEŽELJA.
OVO JE IZ METROPOLISA,NOVOG
URADKA KOJI RADI ZA DC.BIT CE TO
MAXI SERIJAL OD 12 SVEŠCICA.NISAM
GA JOŠ VIDIO.PRVI BROJ MI TREBA DOCI
OVAJ ILI IDUCI MJESEC



uživajte
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 12/04/2003 : 23:40:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
jgoran5, svakako ne mislim na Justice League Task force! :))))
Mislim na one koje je jelte pisao Morrison, dakle od New world order do WW III.

"This is the world - THERE IS NO OTHER..."
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 13/04/2003 : 00:07:20  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

degmane reci simicu da pita svoj izvor da li ti može nabaviti tog el diabla



ma samo cu pasti u bed ako moze
nema se para za sve sto bi ja tia kupit
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000