forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 INTERVIEW SA MACANOM+CLANAK O STRIPU IZ FERALA
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 14

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 24/04/2003 : 14:02:47  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
hm... nemoj slati dok se goran ne vrati. on je vještiji s tehnikom pa cemo vidjeti s njim. takoder, ako si vec njemu mejlo, onda cu ja to preuzet od njega.
u svakom slucaju: thanx! :)))
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 24/04/2003 : 20:42:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
odlicna je recenzija degmane,svida mi se.što se tice žeželja,meni je fenomenalan zato što volim kakao crta

Carpe diem...
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 26/04/2003 : 12:34:04  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Popis je mrvicu updatiran. Stavio sam kredite kod Cablea. Jucer sam u MC kupio The Shining Path, pa rekoh, ajd da to odmah upišem dok ne zaboravim.

Nego, kako smo na ovom topicu zabrijali na radove naših u USA; gore u MC ima za kupiti oba trejda Cablea! Svaki je po 120 keka i to se svakako isplati. Medu rezervacijama sam vidio da su im stigle sve 4 sveske Lady Constantine (meni su dvije još uvijek na putu, šmrc...) i da ih imaju dovoljno. Pretpostavljam da bi se koji komplet mogao preko njih upiknuti i bez predbilježbe. U svakom slucaju vrijedi pokušati, nazvati i raspitati se. Jer kako stara japanska poslovica kaže: "Šing cang jang, ping pang pong!" ili u prijevodu: "Tko se za stripove ne raspita, doma nema ništa za citati!" ;)
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 26/04/2003 : 22:23:42  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
ZORANE AJDE MOLIM TE NA POPIS UBACI I OVAJ NASLOV:

SHOTGUN MARY:SON OF THE BEAST NO 1.

PISAO JE MIKY HORVATIC
CRTAO ESAD RIBIC
SA HRVATSKOG NA ENGLESKI PREVELI DARKO MACAN I TANJA JAMBRIŠEK(MISLIM DA JE OVO MACANOVA BOLJA POLOVICA,ALI NISAM SIGURAN)
SLOVA UPISAO JOE WOLFE
IZDANJE ANTARTIC PRESSA

-------------
Carpe diem...
-------------

Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 27/04/2003 : 23:44:30  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
za one koje prate topic
danas sam od mr.z preoteo (za odredjenu novcanu naknadicu) bat/tarzana: clows of the cat-woman

pa poruka
eto gledam z. ima jos jedan primjerak na burzi -> brzo kupit
no.1 i gorane vadite svoje primjerke iz prasine -> sutra se imamo ispricat

:))
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 28/04/2003 : 14:30:16  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message


front & back cover ljudi
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 28/04/2003 : 17:33:00  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
he, he... ja imam originalno izdanje u sveskicama... onima de-luxe s tvrdim coverima... :)))
baš sam ih bio izvadio prije nekoliko dana (onda kad je zoki stavio oglas) i ponovo listao. ona slika batmana preko cijele stranice (mislim da je 8. str. prve sveske) kad cuci na sfingi, cijela prostorija i on su u mraku, malo svjetlosti dopire kroz okrugli prozorcic iznad njega, a batmanove oci svjetle kao macje (ili šišmiš-je)... e to mi je batman za pet!
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 28/04/2003 : 17:49:30  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
gorane thanx, sredio sam antarctic u popisu. upisao sam shotgun mary i unio kredite za ostala antarctic izdanja (nisam stavljao ono o prijevodu da se nebi izgubili u detaljima).
kad se vratiš moramo srediti marvel. neda mi se cackat po internetu, budem posudio knjige od tebe! ;)
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 28/04/2003 : 20:36:46  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
EVO ZOKI BROJEVA HELLBLAZERA KOJE JE PISAO MACAN:

144.ASHES AND HONEY
PIŠE:D.MACAN
CRTA:GERY ERSKINE

145.ASHES AND HONEY PART 2
ISTA STVAR

STRANGE ANDVENTURES NO 2:
JEDNU PRICU CRTA ESAD RIBIC A PIŠE BRUCE JONES A ZOVE SE:
THIRD TOE,LEFT BOOT
U 4 SVEŠCICI IMA ESADA I ŽEŽELJA ALI NE ZNAM KAKO SE ZOVU PRICE.
ZNAM SAMO DA OVU ŠTO CRTA ESAD PIŠE AZZARELO.TO CU
NAPISATI KADA DOÐEM DOMA


UBACI KAD STIGNEŠ NA POPIS

-------------
Carpe diem...
-------------


Edited by - jgoran5 on 28/04/2003 20:41:21
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 28/04/2003 : 20:39:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
E DA ZABORAVIH JOŠ I OVO:

X-TREME - XMEN BROJEVI 28 I 29 CRTA IH KORDEY A PIŠE CHRIS CLAREMONT.
OVO CE IZACI TEK U 7 MJESECU.VIDIO SAM O NOVOM
PREWIEVU

-------------
Carpe diem...
-------------


Edited by - jgoran5 on 28/04/2003 20:42:21
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 29/04/2003 : 09:43:32  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
quote:
Originally posted by jgoran5

E DA ZABORAVIH JOŠ I OVO:

X-TREME - XMEN BROJEVI 28 I 29 CRTA IH KORDEY A PIŠE CHRIS CLAREMONT.
OVO CE IZACI TEK U 7 MJESECU.VIDIO SAM O NOVOM
PREWIEVU




VIDIO I POPIZDIO!!!!

Taj X-treme X-men je ustvari "God Loves, Man Kills II" storyarc u pet nastavaka (X-treme # 25 - 29), a prva dva je crtao Salvador Larroca pa si ja to NARAVNO nisam narucio! GRRR...
Kordej crta i broj 26 iz 6. mjeseca, te # 27 i 28 koji izlaze u 7. Kordej ovo crta u olovci, a tušer je uvijek solidni Scott Hanna.
Evo toliko. Tek da se zna...

Popis budem nadopunio sutra.
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 29/04/2003 : 11:48:59  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
popis updatiran, ali bez strange adventures.
to cemo srediti kad se vratiš.
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 30/04/2003 : 13:39:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
MA I JA SAM POPIZDIO KAD SAM VIDIO,MADA LAROCCA NIJE LOŠ,ALI SAM SI MISLIO,PA NE MORAM KUPITI SVAKI JEBENI X NASLOV.
ALI NARAVNO,SREDITI CE SE TO

-------------
Carpe diem...
-------------


Edited by - jgoran5 on 30/04/2003 13:40:25
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 02/05/2003 : 13:53:35  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
batman&tarzan
cita sam ga 4 dana :)) radi veceg gusta :)))

pa da postavim prve dvije stvari koje su mi odmah upale u oci
1. dali je(a ne pokusavam biti senzionalist vec sam ovo cisto primjetio a vi dajte komentar) da je finnengan dent (glavni bad guy) zapravo sam nacrtani igor kordej!
2. medju najbolje prikazanim smrtima u strip prezentaciji; odusevila me tabla gdje gorila koja napada batmana umire od noza tarzana. prvo bijes i zar borbe, pa onaj pogled gorile i na kraju bijes i mrznja tarzana prema neprijatelju

strasno dobro :))
no1. gorane? da vas cujem
Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 02/05/2003 : 19:54:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
uf,moram ga ponovo procitati,ima godinu dana kako sam ga procitao,ali potruditi cu se ponovo
procitati

-------------
Carpe diem...
-------------

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 02/05/2003 : 19:55:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
naravno sa guštom

-------------
Carpe diem...
-------------

Go to Top of Page

jgoran5
Senior Member

Croatia
1924 Posts

Member since 07/07/2002

Posted - 03/05/2003 : 00:26:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit jgoran5's Homepage  Send jgoran5 a Private Message
zorane jel nije onaj treci koji je radio outlaw nation sebastijan camagajevac.
negdje mi onako u podsvjesti stoji njegovo ime povezano uz duku,parlova i outlaw nation.
ali nisam siguran,možeš li provjeriti

-------------
Carpe diem...
-------------

Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 03/05/2003 : 09:08:27  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Dragi mladici, ovo mi dode kao da sam urednik nekog strip izdanja i odgovaram na pisma citalaca. Dakle, hvala što ste procitali naš zadnji broj; evo odgovora na vaše reakcije: ;)))

Degman,
koliko god pokušavao prokužiti jeli Finnegan - Kordej, ipak mi se nekako više cini da nije. Cak mi je slicniji Cableu nego Kordeju. Jedino možda boja kose, ali ipak mi se cini da je u ovom slucaju svaka slicnost sa stvarnim osobama i dogadajima cista slucajnost.
Borba Tarzana i gorile stvarno je odlicno nacrtana. Otprilike šest stranica su Marz i K. spucali na ovu borbu i nisu nimalo fušarili (to se posebno odnosi na K.-ov crtež). Meni je super ono kako ga je gorila izgrebao u smrtnom hropcu. Onako realisticno, a ne kako inace drugi autori rade Tarzana: gdje Tarzan takve grdosije ubija kao muhe.

Gorane,
i meni se cini da je Camagajevac tuširao nekoliko O.N. Provjerit cemo!
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 03/05/2003 : 10:38:07  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
dragi urednice no.1

sto mislite o samom naslovu izdanja
claws of the cat-woman
vec sam uvod batman&tarzan budio mi je odredene sumnje kao citatelju da to bi moglo biti dosta zbrckano izdanje, dok dodatkom cat-woman (davanjem do znanja novog heroja u radnji - zenskog ili muskog nije ni vazno) postavilo se pitanje: nece li strip biti prekicast, premastovit, prenabijen stereotipima americke masinerije najljepsih ljudskih vrlina i pouka

istina je naravno potpuno drugacija (napisati cu vec radnju stripa da ljudi vide) ali cemu takav naslov

ps
uvazavam vase stajaliste od deentu kao neKordeju
imam tpb a na zadnjoj je stranici kordeejeve slika koja uzasno podsjeca na gore navedenog negativca :)))
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/05/2003 : 10:50:34  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hej degman, a sto ne uradis lepo recenziju stripa i pustis je Markosu da je postavi?

"KIMOTA!"
Go to Top of Page

degman
Advanced Member

Germany
5797 Posts

Member since 23/03/2003

Posted - 03/05/2003 : 13:23:39  Show Profile Show Extended Profile  Send degman a Private Message
ma hocu
sastavit cu nesto ali za takvo sto mi treba barem 2 ure zasjest i prouciti to
ovako napisem samo par misli koje mi se motaju po glavi i bacim ih na topic

odvojit cu si malo vrimena sutra pa cemo vidit na sto ce to licit
a dotad naslov :)
glup i manipulativan ili sasvim ok - takav je treba i biti
meni ovo prvo :) dobro glup je malo teska rijec
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 03/05/2003 : 13:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Ima nešto izmedu Batmana i Cat Woman što se provlaci vec dugi niz godina, kroz razlicita Batman idanja, minice, elsworldse... Meni je najdraža Selina, a tu njihovu kemiju (manipulativnost) uvijek mi iznova najbolje servira Loeb (ne policijski nacelnik iz drevnih dana Gothama, vec cijenjeni scenarista). Recimo, u Dark Victory Loeb je najbolje izgradio vezu izmedu Seline i Brucea, Macke i (Šiš)Miša. I u novom serijalu Hush Loeb se dao još jedan korak dublje u formiranje njihovog medusobnog odnosa. Zadnja stranica trece sveske Hush: ONO ŠTO SMO ODAVNO CEKALI! ;)
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 03/05/2003 : 14:24:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hehehe, ako mislis na ono na sta ja mislim, pa i Miller nam je dao TO u Dark Knightu, mada samo ovlas... ;)

"KIMOTA!"
Go to Top of Page

zveles
Advanced Member



Croatia
3981 Posts

Member since 28/03/2003

Posted - 04/05/2003 : 19:49:54  Show Profile Show Extended Profile  Send zveles a Private Message
Uf... Ne mogu se sjetiti što je bilo s Batom i Caticom u DK? Baš cu izvaditi veceras i prelistati (i promjeniti najlon - nisam ga listao barem dvije godine). :(
Ali mislim da bi to moglo biti to! Ovdje u Hush pin-up preko cijele stranice: Bat pada u strastveni poljubac Cat Woman! Lee crta: Cat obucena u svoj zategnuti kostim od kože, a Batu samo što znoj ne procuri iz maske! Cijeli slijedeci broj Batman ne može prestati misliti o tom poljubcu; jebeš background pricu o smrti njegovih roditelja, ovo je Batmanu prava nocna mora koja ga proganja! I sam Loeb je rekao (interview u Wizardu) da od Cat želi napraviti heroinu koja Batu s pol snage može reci: On your knees boy, I'm the boss here!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/05/2003 : 20:11:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Nisam jurio Batmana jos od Knightsenda... izgleda da cu morati da pocnem...

"KIMOTA!"
Go to Top of Page
Page: of 14 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.22 seconds. Snitz Forums 2000