forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Kao da Marti nije bio dovoljno komplikovan...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 5

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 31/03/2005 : 20:53:01  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Šta reci, osim: Ti-pu. ;)

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."

Hehehe
Nemoj tako SPOILER u dvojci ce SPOILER Ti-pu SPOILER progovoriti

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 31/03/2005 : 23:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Majko mila, Tipu se pojavljuju i u dvojci?

May God have mercy on our souls!

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2005 : 13:21:39  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
U Generacijama veliš da se opet pojavljuje dekaheptaedar. Je li Martin svjestan da je vec jednom prisustvovao manifestaciji njegove moci? A ona vremenska policija je iz onih spin-offa Zone X?

Svojednobno sam bio na korak do toga da ga kupim, pa se predomislio... A sad mi je eto opet ža što ga nisam!

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 04/04/2005 : 13:27:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Marti nije bio svestan da je vec video dekaheptaedar, ali mu je "delovao poznato, kao da ga je video u nekom drugom životu koji nije proživeo"....

A ne znam na koju vremensku policiju iz Zone X misliš.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 04/04/2005 : 15:11:18  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Marti nije bio svestan da je vec video dekaheptaedar, ali mu je "delovao poznato, kao da ga je video u nekom drugom životu koji nije proživeo"....

A ne znam na koju vremensku policiju iz Zone X misliš.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."


Možda misli na serijal Robinson Hart iz Zone X, u kome je glavna tema bila putovanje kroz vreme i vremenski paradoksi...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 04/04/2005 : 15:35:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Svaka vam cast na ovim recenzijama MM Gigantea. Iako sam western fan, Marti je jedini "suvremeni" strip kojeg volim procitati. Kad moj talijanski (za koju godinu, nadam se!) bude na takvoj razini da ne moram svako malo po rijecnik, volio bi imati tal. izdanja koja su bitna za kontinuitet.

E sad, par pitanja za poznavatelje, da utvrdimo gradivo:

MM Extra - jesu li to prvi brojevi, pa od pocetka, kao neki reprint?

MM Extra Bis - ??

Storie Altrove - spec. izdanje o bazi "Drugdje" - kakva je kvaliteta tih epizoda?

Dr.Mystere - da li to izlazi uvijek samo u Almanacco? (pitam jer imam zadnji, ali nije o Dr.Mystereu, nego o misterijama Robina Hooda)

"Generazioni" se ne broji pod Gigante? I da li je on uopce A4 formata?

Ima li zadnji Gigante #10 kakvu ulogu u kontinuitetu? Malo obješnjenje o onom Javinom komadu, ne znam kako joj je ime, i spada li Morales medu bolje crtace?

Što je Zona X?

Postoji li još koji spin-off MM-a?

Djole, nadam se da ceš se pozabaviti još kojim MM-om prije nego se vratiš na Dylana/Nathana.

** Thommo was here! **
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 04/04/2005 : 16:05:29  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Marti nije bio svestan da je vec video dekaheptaedar, ali mu je "delovao poznato, kao da ga je video u nekom drugom životu koji nije proživeo"....


Vidim da su autori stvarno dobro pripremljeni kad ulaze u pisanje epizoda MM. Ipak treba uzeti u obzir mnoštvo varijabli i paziti da se ne pokvari dotadašnji univerzum. Trebalo bi malo updejtati "Puteve sudbine" pošto je ono ipak prvo pojavljivanje dekaheptaedra (mada ne previše znacajno)...

quote:
A ne znam na koju vremensku policiju iz Zone X misliš.


Rekao bih da mislim da onu koju je upravo Tantus spomenuo... Je bila to neka Patrola, ili štogod?


The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/04/2005 : 16:17:24  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Svaka vam cast na ovim recenzijama MM Gigantea. Iako sam western fan, Marti je jedini "suvremeni" strip kojeg volim procitati. Kad moj talijanski (za koju godinu, nadam se!) bude na takvoj razini da ne moram svako malo po rijecnik, volio bi imati tal. izdanja koja su bitna za kontinuitet.

E sad, par pitanja za poznavatelje, da utvrdimo gradivo:

MM Extra - jesu li to prvi brojevi, pa od pocetka, kao neki reprint?

MM Extra Bis - ??

Storie Altrove - spec. izdanje o bazi "Drugdje" - kakva je kvaliteta tih epizoda?

Dr.Mystere - da li to izlazi uvijek samo u Almanacco? (pitam jer imam zadnji, ali nije o Dr.Mystereu, nego o misterijama Robina Hooda)

"Generazioni" se ne broji pod Gigante? I da li je on uopce A4 formata?

Ima li zadnji Gigante #10 kakvu ulogu u kontinuitetu? Malo obješnjenje o onom Javinom komadu, ne znam kako joj je ime, i spada li Morales medu bolje crtace?

Što je Zona X?

Postoji li još koji spin-off MM-a?

Djole, nadam se da ceš se pozabaviti još kojim MM-om prije nego se vratiš na Dylana/Nathana.

** Thommo was here! **

Extra serija je bila predvidjena za reprint svih epizoda koje ne spadaju u regularnu seriju, dakle specijalci, almanasi, kratke price, bisevi, ali je serijal zakljucen.

Extra Bis je samo zvanicna numeracija Generacija. Bez veze, s obzirom da ista nema nista sa Extra serijom.

SDA su ok.

Generacije nisu gigant, vec uobicajena sveska A5 formata (podeblja doduse).

L'angelo del male spada u kontinuitet u smislu da se neposredno nadovezuje na epizode Kraljica od Sabe i Operacija Dzingis Kan, u kojima glavnu ulogu igraju Java i ljuba mu Marija Osovjecki. Za Moralesa vidi recenziju Ksanadua

Zona X je serijal prvobitno zamisljen da bude sa pricama a la Zona sumraka, a kada je ista dozivela debakl na kioscima, brzo se preorijentisala (posle 9 brojeva) na miniserije poput Magic Patrol, pleme sa Elana, Zvezdana legija i Robinzon Hart. Izgurali su 45 epizoda.

Za sada osim SDA ne postoji nijedan spin off.

Doktor Misterija vise po svemu sudeci nece izlaziti u Almanasima, zbog toga sto je Filipuci prezauzet

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/04/2005 : 16:21:03  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Djole

Marti nije bio svestan da je vec video dekaheptaedar, ali mu je "delovao poznato, kao da ga je video u nekom drugom životu koji nije proživeo"....


Vidim da su autori stvarno dobro pripremljeni kad ulaze u pisanje epizoda MM. Ipak treba uzeti u obzir mnoštvo varijabli i paziti da se ne pokvari dotadašnji univerzum. Trebalo bi malo updejtati "Puteve sudbine" pošto je ono ipak prvo pojavljivanje dekaheptaedra (mada ne previše znacajno)...

quote:
A ne znam na koju vremensku policiju iz Zone X misliš.


Rekao bih da mislim da onu koju je upravo Tantus spomenuo... Je bila to neka Patrola, ili štogod?


The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...

Magic Patrol je samo specijalna jedinica tajne baze Drugde i nema nikakve veze sa onom iz Generacija.

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 04/04/2005 : 16:26:38  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
quote:
Originally posted by Djole

Majko mila, Tipu se pojavljuju i u dvojci?

May God have mercy on our souls!

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."

Cuj pojavljuje Pa i epizoda pocinje sa prologom na Pescanoj planeti A onda se plazmaticnim pogonom (to je valjda warp) prebacuju do Kundingasa, na sastanak sa njihovim naucnikom koji ima teoriju da su ljudi i kundinagasi potekli od zajednickok pretka. I umesto da to istraze, Ejpril i Obaru bivaju uhapseni i optuzeni za ubistvo Kundingasa. Cela epizoda se bavi sa sudjenjem... I to je to.

Jebote, zavrsio sam recenziju dvojke

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 04/04/2005 : 16:37:34  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo



MM Extra - jesu li to prvi brojevi, pa od pocetka, kao neki reprint?


MM Extra su reprinti Specijalaca, Almanaha i Kratkih prica. Izlazile su po dve epizode iz Almanaha po izdanju i više kratkih prica. Kratke price su mogle da se nadu samo u izdanjima koje nije bilo lako nabaviti i cesto nisu uopšte izdavane od strane SBE, tako da su one najvredniji deo Extra serije. Spisak Extra serije imaš na popisima, tu se Prozirna senka propisno potrudio. U pocetku su izdavali Extra seriju na 3 meseca, ali su ubrzo shvatili da ce im ponestati materijala, pa su prešli na 6-mesecno izlaženje. Poslednji broj koji je izašao je bio reprint prvog Bis-a MM-a, posle cega je serijal stao (verovatno zbog malog broja prodanih primeraka ).

quote:

MM Extra Bis - ??



Nisu znali gde da utaknu Generazioni, pa su ga nazvali MM Extra Bis. Na taj nacin su isto mogli da urade i sa Team up-ovima sa NN-om i DD-om, obzirom da sam koncept "MM Extra Bis" zaista nema previše smisla.

quote:
Storie Altrove - spec. izdanje o bazi "Drugdje" - kakva je kvaliteta tih epizoda?


Meni se jako svidaju. Prvih 5 ima jako visoke ocene na ubc-u, poslednje dve su podbacile (jednu od te dve sam citao i slažem se sa ocenom ubc-a). Govore o prošlosti baze Altrove i u te price su ukljucene neke istorijske licnosti: Thomas Jefferson, Benjamin Franklin, Sherlock Holmes (;-)), Mark Twaine itd.

quote:

Dr.Mystere - da li to izlazi uvijek samo u Almanacco? (pitam jer imam zadnji, ali nije o Dr.Mystereu, nego o misterijama Robina Hooda)


Dr. Mystere se pojavio prvi put u redovnoj seriji u epizodi Obiteljski posao. Ostalo je sve izašlo u Almanasima u periodu od 1997 do 2001 + Almanah 2004 + Generazioni. Almanasi 2002,2003 i 2005 su posveceni Martiju.

quote:
"Generazioni" se ne broji pod Gigante? I da li je on uopce A4 formata?


Giganti su A4 formata i izašlo ih je 10 do sada. Neki su važni za Bonelli kontinuitet (vecina), a neki ne. Generazioni je klasican Bonelli format, sem što je "podebeo".


quote:
Ima li zadnji Gigante #10 kakvu ulogu u kontinuitetu? Malo obješnjenje o onom Javinom komadu, ne znam kako joj je ime, i spada li Morales medu bolje crtace?



Giganti cesto dopunjavaju neke rupe nastale u redovnoj seriji ili nam otkrivaju neke aspekte kontinuiteta koji do tada nisu bili dovoljno rasvetljeni. U tom smislu Gigant 10 širi pricu o porodici i poreklu Marije Ossowietzky. O Javinom komadu možeš da procitaš dosta toga u trobroju Kraljica od Sabe koji izlazi trenutno kod Ludensa. Ona ce imati znacajnu ulogu još u brojevima 198 i 199, koje je isto radio Morales. Meni Morales spada medu bolje MM crtace (gde nije ne znam kakva konkurencija u poslednje vreme), ali mi se daleko više svida kao scenarista MM-a. U poslednjih stotinak brojeva je on potpisao vecinu epizoda koja istupa od proseka.


quote:
Što je Zona X?

Zona X je nastala kao poseban serijal na osnovu 2 broja MM-a posvecena nemogucim pricama (59 i 82 u izdanju Dnevnika). Prvih nekoliko brojeva je tako i bilo, a onda su poceli da uvode serijale drugih autora, koji su bili prosecni. Pravi Spin-off MM-a u okviru Zone X je bio samo Magic Patrol, kvartet iz Baze Drugde sa paranormalnim mocima, koji se u vecini epizoda izašlim u okviru Zone X sukobljavao sa Ljudima u Crnom. U Zoni X meni se još svideo Robinson Hart, serijal posvecen putovanju kroz vreme.

quote:
Postoji li još koji spin-off MM-a?

Storie di Altrove, Magic Patrol, mislim da je to to.


Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 04/04/2005 : 16:40:47  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:


Magic Patrol je samo specijalna jedinica tajne baze Drugde i nema nikakve veze sa onom iz Generacija.

My God, it's full of stars!
[/quote]

Izgleda da je zaista mislio na Magic Patrol, a ne na Robinson Harta. Mada bi Robinsonovu ekipu baš mogao zvati vremenskom policijom.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 05/04/2005 : 00:41:42  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Pa dobro, kakva je razlika izmedu Magic Patrol i Robinsona Harta?
I ko su oni tipovi iz MM Zona X, jel su to Magic Patrol ili ova vremenska policija?

Sjecam se bilo je oko broja 60 ili 70 neka prica o tipu opterecenom da ga netko prati kroz vrijeme, a crtao ga je nesretni Henry... JEl ga možda pratila ta vremenska policija?

The greatest trick the devil ever pulled
Was convincing the world he didn't exist,
That was his power...
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 05/04/2005 : 09:52:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Re Tantus: Poslednji broj koji je izašao je bio reprint prvog Bis-a MM-a, posle cega je serijal stao (verovatno zbog malog broja prodanih primeraka)

To o cemu govoris nije reprint "Generazioni"? Ako je on EXTRA 25 BIS koji su prvih 24?

U Zoni X se znaci Martin ni ne pojavljuje?

SDA izlazi godisnje, kao i normalan specijalac?



** Thommo was here! **
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 05/04/2005 : 11:04:21  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Re Tantus: Poslednji broj koji je izašao je bio reprint prvog Bis-a MM-a, posle cega je serijal stao (verovatno zbog malog broja prodanih primeraka)

To o cemu govoris nije reprint "Generazioni"? Ako je on EXTRA 25 BIS koji su prvih 24?

U Zoni X se znaci Martin ni ne pojavljuje?

SDA izlazi godisnje, kao i normalan specijalac?



** Thommo was here! **


U redovnoj seriji su imali višak uradenih epizoda, narocito izmedu brojeva 107 i 139, tako da su periodicno ubacili epizodu od približno 200 strana i nazvali je Bis. Tako su izašle 107bis,115bis, 119bis, 127bis, 131bis,139bis i 206bis. Reprint 107bis je izašao kao poslednji u Extra seriji (sa najavom da ce ponoviti sve Bisove u buducnosti) posle cega je Extra serija prestala sa izlaženjem.

Generazioni je bio isto neka vrsta Bis izdanja (kao i team up-ovi), ali umesto da ga nazovu klasicnim Bis izdanjem ili da ga uopšte ne oznace (kao što su uradili sa vecinom team-up-ova), doneli su prilicno nesrecnu odluku sa Extra Bis oznakom i izazvali konfuziju kod citalaca, jer je Extra serijal serija reprinta, a Generazioni nije bio reprint.
Pogledaj Senkin popis italijanskih MM-ova, možda ce ti biti jasnije.

MM se u Zoni X pojavljuje kao pripovedac u prvih 10-ak brojeva t.j. ima slicnu ulogu kao u Vremenskoj mašini i Zoni X (Dnevnikova izdanja).

SDA izlazi godišnje, najcešce krajem avgusta, pocetkom septembra. Do sada je izašlo 7 brojeva.
Go to Top of Page

Thommo
stripovi.com suradnik



Croatia
1255 Posts

Member since 01/09/2003

Posted - 05/04/2005 : 12:29:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Thommo a Private Message
Hvala tantus. Pogledao sam popis, polako hvatam konce! :-) Samo još jedno pitanje: one kratke price za koje je receno da su najvrijedniji dio Extra serijala, to su one koje sad izlaze u Stripoteki? Vlak i tako to?


** Thommo was here! **
Go to Top of Page

tantus
Senior Member

Slovenia
1651 Posts

Member since 10/09/2003

Posted - 05/04/2005 : 13:34:05  Show Profile Show Extended Profile  Send tantus a Private Message
quote:
Originally posted by Thommo

Hvala tantus. Pogledao sam popis, polako hvatam konce! :-) Samo još jedno pitanje: one kratke price za koje je receno da su najvrijedniji dio Extra serijala, to su one koje sad izlaze u Stripoteki? Vlak i tako to?


** Thommo was here! **



Da, samo to su samo dve, a u Extra seriji je izašlo 34 price (spisak Prozirnog). Rekao sam da su price najvredniji deo Extra serijala pre svega zato što ih je teško nabaviti u drugim izdanjima, inace kvalitet tih prica isto osciluje što je i normalno.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 05/04/2005 : 20:54:11  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Upravo tako, kratke price su i bile najvredniji deo blazenopocivse Extra serije.

Nego, samo jedna mala dopuna tantuse apropo Zone X. U prvih 9 sveski smo zaista imali Martija kao pripovedaca, ali Bogumi i kao glavnog ucesnika nekoliko epizoda. Npr, ZX 1b: No smoking; ZX 4a: Maghi e computer; ZX 4b: Il virus; ZX 5a: Impossibile realta i ZX 7a: Al di la del tempo (koja je jos i najzanimljivija, tako da ocekujte i recenziju iste jednom...). A u ZX 30b: Figli di un mondo perduto, Dijana je glavna protagonistkinja, a pojavljuje se i Trevis. Ova prica se odvija za vreme Martijevog odsustva i bivstvovanja u Jemenu (upravo aktuelna epizoda Kraljica od Sabe). I to je otprilike to. Ostale price ili su pripovedane od Martija ili sa njim nemaju nikakve veze (od ZX 17b: Giochi periocolosi, Marti se vise uopste ne pojavljuje).

U svakom slucaju, uskoro mozete ocekivati nadopunu mog popisa Zone X, a jednoga lepog dana i tekst o istoj. Sigurno ne pre no sto zavrsim sa citanjem celog serijala (a stigao sam do broja 10...)


Eh, da i jos nesto. Sve team-upovi imaju oznake, i svi oderda su dodaci mesecnim izdanjima odgovarajucih junaka. Ona dva MM&DD team-upa su dodaci Dilanovoj regularnij seriji, a MM&NN Natanovoj, koji su se pojavili datoga meseca. Cak je i specijal posvecen 100 godina stripa poneo oznaku dodatka tekuceg Martija.

My God, it's full of stars!

Edited by - prozirna senka on 06/04/2005 19:02:58
Go to Top of Page

marti
Junior Member



Germany
321 Posts

Member since 22/03/2003

Posted - 05/04/2005 : 21:57:07  Show Profile Show Extended Profile  Send marti a Private Message
KHHHkhh KHHH KHHH uuh kako prasinjav stari topik Djole hajde odaj nam tajnu koliko etaza duboko si morao da odes u Markosov podrum podataka dok nadje ovu prasnjavu(ali zlata vrijednu) fasciklu

RGHRRR HRMRGRRRR
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/04/2005 : 16:39:45  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
"Gabriella Rope kaže da nije sigurno da se Velika Katastrofa odigrala 2024., vec da se samo zna da je tada krenuo projekat Innerspace koji je do katastrofe doveo. Ovo totalno potkopavanje NN kontinuiteta (drugo koje dolazi iz redakcije Marti Misterije – prvo je Berettino u MM & NN #2) je Recagnov pokušaj da opravda brljotinu Paola Moralesa iz MM Gigante #5: "L’albero della vita", u kome se u epilogu vidi buducnost, odnosno 2033. godina, i Zemlja je potpuno normalna, ni traga od Velike Katastrofe. Za freakove koji bi i Dylan Doga hteli da ubace u kontinuitet, to bi takode objasnilo i kako to da Daisy u DD LU #79: "San razuma" dolazi iz 2034., gde je takode sve normalno. Ali... Velika Katastrofa se po NN kontinuitetu jeste odigrala 2024., to nam je pokazano u NN Almanacco della fantascienza 1995: "Storia di un futuro passato" u kome se lepo vidi da Nathanov cukundeda, Joseph Never, pokušava da spreci Innerspace, i ne uspeva u tome. Mada ni to nije posve sigurno, pošto se to odigrava u okviru price koju mladom Nathanu pricaju monasi sekte Hyakumono koji su uz pomoc magije upoznati sa prošlošcu Zemlje... a sve to nama prica veoma, veoma ostareli Nathan. Možda se neko zbunio u prici. Da ne govorimo što, prema tadašnjem NN vremenskom toku, Nathan nikako nije mogao da u tim godinama idilicno živi na selu, pošto je u najvece besneo Tehnobiološki rat... ukratko, sve je moguce."

Djole, na ayaaaku imas jedno zanimljivo zapazanje Franca Ville apropo NN kontinuiteta.

Mi rivolgo soprattutto ai lettori di Nathan Never: nell'albo speciale di MM, "Generazioni", uscito in questi giorni, c'#232; un capitolo ambientato nel futuro di NN, che riprende alcuni personaggi del primo Gigante di NN e fa ampi riferimenti al futo e al passato.
In particolare, da un'idea di Castelli, #232; stato insinuato il dubbio che le datazioni relative al progetto Inner Space non siano del tutto attendibili. La catastrofe che ha sconvolto la Terra non avrebbe avuto luogo nel 2024, ma in seguito (altrimenti Diana sarebbe morta "giovane", avendo solo 70 anni nel 2024...).

Gli errori di datazione emergono perch#232; il MM robotico del futuro parla della presidenza di Reagan all'epoca in cui il vero MM venne "duplicato" da Jinx.
Secondo i dati storici dell'epoca di NN, per#242;, Reagan era presidente negli anni '60 e quindi ci sarebbe uno sfasamento di date di circa 20 anni (e la Grande Catastrofe andarebbe spostata al 2044 come minimo?).

Voi che siete pi#249; esperti di NN, che ne dite, la cosa regge?
A me viene in mente il MM&NN 2, dove le tre ragazze del gruppo Wild Goose (spero di ricordare bene il nome) fanno riferimenti cronologici precisi, che potrebbero contrastare con questa affermazione. A meno che questa sfasatura di venti anni nelle datazioni non sia iniziata prima della Grande Catastrofe.

In altre parole: spostiamo in l#224; nel tempo la Catastrofe, ma introduciamo un altro evento che ne giustifichi la sfasatura.
E a questo punto, di che evento si tratta? E accadr#224; a breve? E come faremo a giustificarlo? Spostiamo avanti nel tempo anche quello? ;)

Sta velis?

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2005 : 20:47:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Uvodenje još jedne katastrofe, koliko sam shvatio? Malko je nategnuto. A ne secam se konkretnog datiranja u Tajni baze Drugde, moracu da je ponovo pogledam, no pošto je Beretta mnogo veci continuity freak od Recagna, verovatno da je to tacno.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/04/2005 : 20:53:17  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Koliko sam ja shvatio, to nije uvodjenje jos jedne katastrofe, vec prolongiranje iste za celih 20 godina. Projekat Innerspacea jeste zapoceo 2024, ali ko kaze da se i zavrsio iste? U tome je valjda poenta...

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 06/04/2005 : 20:58:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Uvode "još jedan dogadaj" koji bi se dogodio 20 godina kasnije? To valjda kažu.

To po strani, da, nije nelogicno da je Katastrofa trajala više od jedne godine, odnosno da onaj Papa nije baš 2024. rekao da se sve vraca na 1946.

Ali, to ne rešava problem. A da se Velika Katastrofa nije odigrala baš 2024., to nije moguce. Odnosno, jeste, ali uz teško retkonovanje za koje je potreban bolji razlog od toga što se Morales zajebao.

--
"Nothing makes a writer better than a fucked up childhood."
Go to Top of Page

Damjan
stripovi.com suradnik

Italy
1458 Posts

Member since 12/02/2004

Posted - 06/04/2005 : 20:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Damjan's Homepage  Send Damjan a Private Message
Ili je možda poanta u tome da su se zaletjeli i usrali kontinuitet, pa sada rade klasican damage contol i spašavaju što se spasiti da. Inace, zanimljiv je primjer iz Star Trek - kada je upitan kako uspijeva osmisliti toliko kompleksan univerzum, jedan od autora rekao je da ga uopce ne treba osmišljavati; oni, naime, samo natuknu neke opce smjernice, a fanovi zatim razrade koncept do krajnjih granica. Autori se potom nadovežu na ono što su sami fanovi stvorili po tim njihovim smjernicama. Mogao bi i Bonelli nešto slicno, s obzirom na dimenzije rasprava zacetih na uBC-u, a kasnije razgranatih diljem Neta.

www.zid.hr - sve ono što o rocku i metalu nikada niste željeli znati, www.zid.hr/strip - osobni pogledi na aktualnosti u svijetu stripa, uz ponekog mladog autora željnog pažnje
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8230 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 06/04/2005 : 21:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
Da, zaista, Papa je 2024. vratio vreme unbazad. Ali cemu pozivanje na Reganovu eru koja je u NN vaseljeni bila 20 godina od stvarne? Odakle sad pa to? A ono da je Dijana mlada za mreti sa 70 godina je bolje ne komentarisati. Uostalom, Marti je nju vec par puta i "ubio", u Amanahu i Zoni, zasigurno. A i ko da smrt bira kada ce zakucati na vrata;)
Uff...

My God, it's full of stars!
Go to Top of Page
Page: of 5 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.45 seconds. Snitz Forums 2000