forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Online skola stripa-SCENARIJ
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 26/06/2003 : 23:37:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Prva strana je prilicno straight forward...

Ugh, da si kontrol freak, bogme jesi ...

>A ako nekog zanima, evo i jedne strane (prve, konkretno) koju je >uradio jedan od crtaca pre nego sto je pobegao...

Vidiss, proza je sasvim okej, zanimljiva je i sve, ali radi na totalni cross-purpose sa slikama. Slike su, ovako postavljeno, kompletno suvissne, a u teoriji bi slike i tekst trebale raditi zajedno za opchu dobrobit.

Na stranu ssto je slabo nacrtano, je li ..

mcn
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 26/06/2003 : 23:40:48  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
U Pesnikovoj/Djoletovoj glavi (on mu inace dodje kao glavni lik serijala, Marko je tu samo za ukras). Ta pesma i fijaker su veoma bitni simboli u celoj prici...

A hteo sam da pokazem koliko se Marko smara na pijaci, i malo pokupim simpatije za Zorku zbog... stvari koje bi usledile.

A i ja sam neki, dajem informacije samo na kasicicu. Sklopicu size cele radnje, pa cu ga postaviti ovde.

>mcn: Vidiss, proza je sasvim okej, zanimljiva je i sve, ali radi
>na totalni cross-purpose sa slikama. Slike su, ovako postavljeno,
>kompletno suvissne, a u teoriji bi slike i tekst trebale raditi
>zajedno za opchu dobrobit.


OK, ako nije problem, kako bi ti to uradio? U pitanju je oniricka sekvenca, dakle nista od onoga sto je receno/pokazano ne moze da se pojasni kasnije (ili barem ne u narednih nekoliko epizoda, da ne kazem u narednih 25...), tako da sta je - tu je. Kako da ubacim sve podatke?

>mcn: Na stranu ssto je slabo nacrtano, je li ..

Beggars can't be choosers...


"KIMOTA!"

Edited by - Djole on 26/06/2003 23:48:08
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 26/06/2003 : 23:45:43  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Renky --

Najoccitiji naccin kondenzacije (uz ogradu da nemam sve podatke pa chu ponegdje mozzda proturijecciti logici) jest da se izbjegne trccanje. Imass frku, voda krene u prostoriji gdje jesu, onaj se zzrtvuje, onaj pogine (ako mora), ovi skocce kroz prozor. Malo ostaje gusto, ali je izvedivo, mislim.

SSto ne znam?

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 26/06/2003 : 23:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>OK, ako nije problem, kako bi ti to uradio?

Iskreno? Samo slikom.

Znam da sam rekao da je tekst okej, ali ovo nije proturjeccje. Nekad je nessto predobro da ostane i mora van. Konaccni rezultat je sudac.

mcn

Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/06/2003 : 00:03:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Ubij svoje najdraze
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/06/2003 : 00:06:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message


"KIMOTA!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/06/2003 : 00:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Salu na stranu, ne znam, suvise toga mi je sadrzano u tom tekstu (pocetak koji nije bio Rec, tri smrti, krivica...) da bih mogao da ga izbacim... mislim da je ovo prvi put da te necu poslusati...

Hvala na savetu, u svakom slucaju.

"KIMOTA!"
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 27/06/2003 : 00:15:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Mozda ima jos jedna mogucnost Pada mi na pamet, jednom sam radio strip sa jednim prijateljem koji je isto ovoliko poetski nabio tekst, bio je suvise jak da ne ubije i ne ucini suvisnima crtez koji je on predvidio da prati njegove rijeci. Zato sam ja izbrijao crtez na totalno drugu furku, nabio ga totalno drugacijim osjecajima i na kraju mi se cinilo da stvar prilicno funkcionise, crtez nije preovladavao tekstom, a ni tekst crtezom.
Da sam ja crtac, onu tvoju prvu tablu bih vjerovatno rijesio tako, u nekim crno-bijelim kontrastnim apstrakcijama, "ritmirao" bih tekst kroz kadrove i gotovo. Nastavio bih onako kako je tvoj crtac napravio prvi kadar.

Marketing je nauka!
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 27/06/2003 : 00:21:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Hm, pa da, u krajnjoj liniji i ne mora da se VIDI devojka u belom...!

"KIMOTA!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 28/06/2003 : 01:07:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Dakle, taj moj famozni strip (sa kojim sam dosadio i Bogu i ljudima) bi trebao da se zove Trojstvo. I kome padne na pamet da uzme ideju, šaljem Seju detektiva da ih nade i Magica kostolomca da se dogovori sa njima!

Pre osam godina, kad mi je pala na pamet, to je trebala da bude prica o Pesniku, besmrtnom (i manicno depresivnom) zaštitniku covecanstva od Druge strane Prirode. Naime, ideja je bila da postoje bica, Zaboravljeni, koji se probijaju kroz ljude iz druge dimenzije i... pa, kasape, a Pesnik ih tamani. Sve skupa, sa Pesnikom (koji je dobio ime po jednom tumacenju pesnika iz modernizma, po kome pesnik mora da bude u dodiru sa misticnim, sa tamnom stranom sebe i prirode) hteo sam malo da se pozabavim nekim misterijama koje su mi se dopadale i iskasapim nekoliko hiljada ljudi. Trebalo je to da bude kombinacija izmedu kasnijeg Martija i ranog Dylana sa likom koji ima osobine Nathana (živela originalnost!). Na to se još nadovezala i idejica da bi bilo lepo pisati o biblijskom smaku sveta na nivou Univerzuma, i to je to.
Ali, nekako se ušunjala misao da ne bi bilo loše da imam dva Pesnika, prvog koji ce biti melanholican i razocaran u sve živo posle 6000 godina postojanja, i drugog, koji ce biti mladi idealista koji se trudi da bude cinik i koji ce naslediti prvog. I tako sam dobio Otoa Šrojdera, prvog Pesnika, i Nilsa Johansena, drugog. Razlike medu njima nisu bile neke, prica je još uvek bila kombinacija MM-DD-NN, ali je vremenom Nils sve više licio na mene... a Oto na mog oca.

I tu je sve otišlo bestraga.

Zaboravljeni i Druga strana su postali samo orude price, cisto da pesnici imaju šta da rade, a težište se preselilo na likove, na Otoove slabosti i Nilsove komplekse. Tako sam dogurao do tri ciklusa Trojstva: Gresi oca (gde se prica o Otou); Gresi sina (sa Nilsom); i Gresi Svetog Duha (finale sa smakom Univerzuma). Smisao svega bi bilo oslobadanje: sina od oca, ljudi od Boga, likova od autora, ženskog od muškog principa price, postmodernizma od modernizma.

No, prva epizoda, "Zaborav", cije ste delove mogli da vidite: Zajecar 1993., nalazimo Pesnika (Otoa) bez secanja kao baštovana-idiota zvanog Ðole kod jedne atipicne porodice. Familiju cine sin Marko, otac Dragan, baka zorka i majka koja je kao i 99% drugih ženskih likova u Gresima oca toliko nebitna da sam joj i ime zaboravio. U nacelu, prica treba da funkcioniše kao klasicni small town horor, u kome svi na kraju bivaju iskasapljeni, zatim da naznaci neke bitne stvari iz daljeg toka serijala (devojka u belom, recimo) i da postavi simbole i teme (otac i sin, fijaker, zaborav kao spas) koje ce Gresi Svetog Duha srušiti i uciniti jalovim.

I tako...

Pojma nemam da li je ovo zadovoljavajuci sažetak price...

"KIMOTA!"
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 28/06/2003 : 22:31:03  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Po mom skromnom mišljenju,
na pravom su putu sva tvoja razmišljanja, posebno uzimanja u obzir psihologije i to one iz svakodnevnog okruženja.
Osobno (osobno) bih se zapitao što ja to zapravo želim ovim stripom ispricati (?), te u tom smislu zaboravio (iz mozga izbacio!) sve kalkulacije po pitanju žanrova i utjecaja.
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/06/2003 : 09:24:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
> bi trebao da se zove Trojstvo. I kome padne na pamet da uzme ideju,

Kasno ...

> po kome pesnik mora da bude u dodiru sa misticnim, sa tamnom
> stranom sebe i prirode)

Shamanizam?

> Ali, nekako se ušunjala misao da ne bi bilo loše da imam dva

Te misli koje se ussuljaju su najbolje. A prvi roman, sstono netko recce, jest uvijek autobiografija.

> Smisao svega bi bilo oslobadanje: sina od oca, ljudi od Boga,
>likova od autora, ženskog od muškog principa price, postmodernizma
>od modernizma.

Osobno ne volim razmissljati o temi i simbolima dok stvar nije gotova, bojim se da se ne zagussim preintelektualizacijom pricce, ali razni ljudi i razne ccudi, so whatever works for you ...

> Pojma nemam da li je ovo zadovoljavajuci sažetak price...

Premisa zadovoljavajucha, sazzetka bass i nema.

Pitanje jedno: ccemu sluzzi scena s babom Zorkom koju smo vidjeli. Je li to sam da nam postane simpaticcna pa da nam bude zzao kad pogine? Zassto si nju odabrao za prezentaciju? Kakva je vazznost te scene po teme i motive koje navodiss za kostur radnje?

Zassto strip, a ne roman? Ovo pitanje je ccisto prakticcne naravi s obzirom da kod nas a) nema izdavasstva koje bi podrzzalo projekt te duzzine; b) nema crtacca koji che ga bez nova zavrssiti (dabogda grijessim, je li?), a ti c) pisati znass (po onom fragmentu iz Rukopisa), a roman je ovisan samo o tebi i laksse objavljiv a ne bi trebalo dozvoliti da d) ideja struli ili pomahnita od previsse drzzanja u glavi.

Tulike.

mcn

PS S obzirom da si od horrora krenuo, mozzda bi ga se trebao bataliti, mozzda je ostatak necceg starog ssto te kocci - vidiss kako ti se tezzisste pomaklo na oca/sina; mozzda je ssteta da ga splatterom zagussiss (ne ssto ja ne bih volio neki zzanr, nego ssto treba vidjeti ssto pricca hoche, da ne dobijes Cerebusa ...)

Edited by - mcn on 29/06/2003 09:26:13
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 29/06/2003 : 09:28:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Osobno (osobno) bih se zapitao što ja to zapravo želim ovim stripom
>ispricati (?), te u tom smislu zaboravio (iz mozga izbacio!) sve
>kalkulacije po pitanju žanrova i utjecaja.

U, jebote, slozzili se Dule i ja. The horror! The horror!

mcn
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 29/06/2003 : 13:29:59  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
>Dule: Osobno (osobno) bih se zapitao što ja to zapravo želim ovim stripom ispricati (?),

Prestao sam da se zavaravam po tom pitanju: hocu pricu o pomirenju oca i sina, against all odds...

>Dule: te u tom smislu zaboravio (iz mozga izbacio!) sve kalkulacije po pitanju žanrova i utjecaja.

Prvi ciklus (Gresi oca) ima gomilu horor elemenata. Kasnije se to gubi i tek ponekad naleti poneko kasapljenje, tako da su zanrovi kasnije definitvno nestali.

>mcn:Shamanizam?

Ne bas, posto sam napravio prirodu neprijateljskim mestom gde vrebaju razne grozote kojih ljudi nisu svesni. Biti u dodiru sa Prirodom iz Trojstva nije lepa stvar...

>mcn: Osobno ne volim razmissljati o temi i simbolima dok stvar nije gotova, bojim se da se
>ne zagussim preintelektualizacijom pricce, ali razni ljudi i razne ccudi, so whatever works
>for you ...


Da, ta opasnost definitvno postoji, da cu napisati nesto sto je samo meni razumljivo, jer samo ja znam sta sam sa cime povezao. Ali moram tako.

>mcn: Premisa zadovoljavajucha, sazzetka bass i nema.

Hm, da, kako ono bese, dva fajta i jurnjava kao sazetak? OK, sklopicu nesto sto bi malo vise pratilo tok radnje.

>mcn: Pitanje jedno: ccemu sluzzi scena s babom Zorkom koju smo vidjeli. Je li to sam da nam postane simpaticcna pa da nam bude zzao kad pogine?

Upravo zato.

>mcn: Zassto si nju odabrao za prezentaciju?

Ovde? Zato sto sam mislio da u njoj uopste ne treba menjati dijalog i njome sam kompletno zadovoljan. Kod ostalih postoji dilema oko dijaloga, ili broja panela...

>mcn: Kakva je vazznost te scene po teme i motive koje navodiss za kostur radnje?

Indirektna. Zorka je jedan od elemenata koji u prvoj epizodi simbolizuju zaborav i njegove blagodeti ka kojima ce Pesnik stremiti u Gresima oca. Naravno, to je pogresno, i na kraju serijala bice (nadam se) sasvim jasno da vrhunac nije apsolutni zaborav vec apsolutno znanje. Ova scena sluzi da nam omili Zorku, a ima par drugih koje ce posluziti da se stvori utisak da ona zna nesto sto drugi ne znaju - iako u stvari zna da ne zna nista i time je zadovoljna.

>mcn: Zassto strip, a ne roman?

Imam nekih 150 strana napisano u prozi. Fali mi jos toliko (naravno, napisao sam sve interesantne delove i sada me koce medjudelovi ili ono za sta moram detaljno da proucim istoriju, knjizevnost ili neke druge stvari). Ideja je da bude gotovo dogodine, mozda cu i uspeti da je izguram. Ali, mislim da bi bolje funkcionisalo kao strip, jedinstvo vremena radnje je veoma rastegnuto, jedinstvo mesta radnje ne postoji, jedinstvo likova ne postoji... to u stripu (ili bilo kojoj drugoj serijalizaciji) moze da prodje, ali je u romanu veoma tesko sve izvuci.

>mcn: Ovo pitanje je ccisto prakticcne naravi s obzirom da kod nas a) nema izdavasstva koje
>bi podrzzalo projekt te duzzine; b) nema crtacca koji che ga bez nova zavrssiti (dabogda
>grijessim, je li?), a ti c) pisati znass (po onom fragmentu iz Rukopisa), a roman je ovisan
>samo o tebi i laksse objavljiv a ne bi trebalo dozvoliti da d) ideja struli ili pomahnita od
>previsse drzzanja u glavi.


Sve to i vise nego stoji, i na zalost ce na kraju verovatno biti roman... ali mogu malo da se zanosim?

A ideja je odavno pomahnitala... :)

>mcn: S obzirom da si od horrora krenuo, mozzda bi ga se trebao bataliti, mozzda je ostatak
>necceg starog ssto te kocci - vidiss kako ti se tezzisste pomaklo na oca/sina; mozzda je
>ssteta da ga splatterom zagussiss (ne ssto ja ne bih volio neki zzanr, nego ssto treba
>vidjeti ssto pricca hoche, da ne dobijes Cerebusa ...)


Splattera prakticno nece ni biti, ali horor je ipak sastavni deo prvog ciklusa, kao sto rekoh Duletu. Kasnije nestaje, osim naravno ogromnog masakra na kraju (ali ne mozes da imas smak Univerzuma bez masakra...)

Hvala vam na komentarima!



"KIMOTA!"
Go to Top of Page

ninja
Starting Member

Bosnia and Herzegovina
94 Posts

Member since 04/02/2003

Posted - 30/06/2003 : 13:02:28  Show Profile Show Extended Profile  Send ninja a Private Message
JEDNO JE SIGURNO,IDEJE ZAISTA PODIVLJAJU U GLAVI NAKON DUZEG VREMENA,POSTAJU PREVISE KICASTE,TRIVIJALNE I MALO,PO MALO GUBE SVAKU DOZU ORIGINALNOSTI.POSTAJU PREOPSIRNE, PUNE BESPOTREBNIH DETALJA POCINJU DA ZAMARAJU.IDEJU TREBA TEMPIRATI I PRETOCITI U DJELO U PRAVOM TRENUTKU.STETA STO ZA TO NE POSJEDUJEMO NAKAKV CASOVNIK KOJI BI NAM REKAO KADA JE IDEJA SKUHANA, DINSTANA, PECENA.
ZAISTA STETA..............
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 30/06/2003 : 15:16:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Djole, evo konacno sam smogao malo vremena da sve na tenane procitam. Da si ambiciozan, ambiciozan si.
Meni se cini da je najveci problem sto spadas u onu vrstu pisaca koje Stephen King naziva "da ali" (u koje ubraja i sebe, tako da to bas i nije neki hendikep). Drugim rijecima, SVE ti je bitno, SVE ti je drago i SVE bi da kazes. "Da, ali mora tako" je recenica koje bi se, po meni, trebao rijesiti. Na primjer, kazes da je Fijaker stari vrlo bitna komponenta price, ali ja bas i ne vidim neku povezanost koja bi toliko dobro funkcionisala da je se mora ostaviti.

Uh, u stvari nisam ni htio da te kritikujem, nego da te pitam da li si pomisljao da sva tri ciklusa jos vise rasparcas u zasebne epizode od, recimo, desetak stranica, koje bi se mogle plasirati negdje i individualno. Tako bi mozda mogao lakse naci i crtace da ti zavrse BAR NESTO, sa nacrtanom epizodom od deset stranica bi ti mozda bilo lakse zainteresovati jos ljudi za taj projekat, a crtaci se ne bi prepadali "ciklusa". Evo, ja bih ti preko ljeta mogao uraditi desetak tabli
Mozda bi sve skupa bilo stilski nepovezanije, ali mozda bi se i iz te nepovezanosti moglo roditi nesto interesantno.
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 01/07/2003 : 00:04:44  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Poštovani kolege,
Sve smo osnovne teme uglavnom dodirnuli
Osim možda jedne: stimulansi, opijati…
Kakvo je vaše mišljenje o upotrebi alkohola, marihuane, hašiša i ostalih «poticaja» u kreativnom procesu?
Koristite li i sami neka od tih sredstava u kreativnom procesu i kakvo je vaše iskustvo s istima?
Poznato je da se Moebius i lijecio od ovakvih «utjecaja». (Mislim da je i postao Moebius, tek kad je iscrtao opijatima potaknute svoje vizije….);
Moj je profesur Povijesti umjetnosti (koji je uvijek bio na Graševini ili Rizlingu), govorio: «Alkohol treba upotrebljavati tako, da ti koristiš njega, a ne on tebe!»
Medutim, ta je granica jako tanka.
Koja su vaša iskustva? Primjedbe?
U suvremenoj umjetnosti, neosporeno je da «opijati» igraju veliku ulogu u kreativnom izražavanju; pa tako i u stripu.


Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 01/07/2003 : 01:09:40  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Odgovorio na topicu o crtezu...
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/07/2003 : 20:17:12  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Zox

Djole, evo konacno sam smogao malo vremena da sve na tenane procitam. Da si ambiciozan, ambiciozan si.


Pa onako, malo...

quote:
Originally posted by Zox

Meni se cini da je najveci problem sto spadas u onu vrstu pisaca koje Stephen King naziva "da ali" (u koje ubraja i sebe, tako da to bas i nije neki hendikep). Drugim rijecima, SVE ti je bitno, SVE ti je drago i SVE bi da kazes. "Da, ali mora tako" je recenica koje bi se, po meni, trebao rijesiti.


Nije bas tako, gomilu stvari sam izbacio. Ali ono sto je ostalo treba i da ostane, barem, naravno, po meni.

quote:
Originally posted by Zox

Na primjer, kazes da je Fijaker stari vrlo bitna komponenta price, ali ja bas i ne vidim neku povezanost koja bi toliko dobro funkcionisala da je se mora ostaviti.


Fijaker, kao i Zorka, je simbol Zaborava, spasa u smrti, nihilizma, nesto slicno kao Dylanova Galija. Ali, ovde je taj simbol lazan, smrt nije izlaz...

quote:
Originally posted by Zox

Uh, u stvari nisam ni htio da te kritikujem, nego da te pitam da li si pomisljao da sva tri ciklusa jos vise rasparcas u zasebne epizode od, recimo, desetak stranica, koje bi se mogle plasirati negdje i individualno.


Svaki ciklus treba da ima po deset epizoda od oko 48 stranica.

quote:
Originally posted by Zox

Tako bi mozda mogao lakse naci i crtace da ti zavrse BAR NESTO, sa nacrtanom epizodom od deset stranica bi ti mozda bilo lakse zainteresovati jos ljudi za taj projekat, a crtaci se ne bi prepadali "ciklusa". Evo, ja bih ti preko ljeta mogao uraditi desetak tabli



To je divna ponuda! Pokusacu da skrpim neku kratku pricu koja bi mogla da funkcionise kao prequel za celu pricu! Hvala!!!



"KIMOTA!"
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 01/07/2003 : 20:21:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Poštovani kolege,
Sve smo osnovne teme uglavnom dodirnuli
Osim možda jedne: stimulansi, opijati…
Kakvo je vaše mišljenje o upotrebi alkohola, marihuane, hašiša i ostalih «poticaja» u kreativnom procesu?


Moram priznati da nikad nista nisam napisao pod dejstvom... khm, stimulansa (ako se ne racunaju cigarete). Sa alkoholom mi se sve zbrka, a marihuanu odavno ne koristim (ili veoma retko - jednom u par godina). Mada, dok sam jos razvijao misli o Trojstvu i imao gomilu nejasnocu u pogledu price, pod dejstvom trave mi se jednom SVE razbistrilo, sve mi je bilo jasno, i kao da nateram celu pricu da fantasticno funkcionise!

Onda sam zaspao, i sutra se nisam secao nicega...

"KIMOTA!"
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 01/07/2003 : 21:27:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Djole, hajde, onda, kad skrpis javi se na na mail, ako hoces prvo da vidis moje radove, ono, radi atmosfere... opet se javi na mail
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/07/2003 : 02:37:23  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Svaki ciklus treba da ima po deset epizoda od oko 48 stranica.

Jednom, prosjeccno vrijednom crtaccu s ovih prostora to je oko 30 godina rada. Puno sreche u trazzenju!

mcn
Go to Top of Page

Djole
stripovi.com suradnik



Serbia
11876 Posts

Member since 03/11/2002

Posted - 02/07/2003 : 02:48:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Djole a Private Message
Da, znam. :(

Ali nisam nikada spominjao da sve mora da radi jedan crtac...

"KIMOTA!"
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 02/07/2003 : 09:23:29  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Ali nisam nikada spominjao da sve mora da radi jedan crtac...

Najbrzze bi bilo kad bi se nasslo, recimo, 1440 crtacca i svaki spiccio svoju stranicu za tjedan dana ...

Siriuzli, premda je lijepo masstati, taj opseg ne znam gdje bi ti u svijetu prossao, ovako frisskom i na blef. Najbolje bi bilo, ako se ti i Zox zdopadnete jedan drugome, da napissess tu kratku pricu pa te mzzda odvede u nekom novom, realnijem smjeru.

Puno sreche, u svakom sluccaju.

mcn
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000