forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Online skola stripa-SCENARIJ
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 8

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 17/06/2003 : 22:54:04  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
quote:
Originally posted by Dule

Svoje likove, glavne ili sporedne, da li si portretireo prema likovima iz svoje okoline ili prema likovima kakve poznaješ iz nekih vec objavljenih stripova?




Ako je ovo meni upuceno ???

Bez neke velike filozofije, lik pokušavam kreirat što realnije. Mozda prema onome kako bi se ja ili meni poznati ljudi ponašali u slicnim situacijama. Izludjivalo me ( a i izludjuje ) kad u stripovima ili filmovima pozitivac nakon "teške i krvave" bitke nema srca ukokati negativca koji je prije par trenutaka bija spreman bez ikakve milosti njega ( ili nju ) ubiti.
Ma upucaj fuckin' gada pa onda moraliziraj ( ili uopce ne moraliziraj ). Samo ga upucaj! Ovo oko nas je dzungla.

www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 17/06/2003 : 23:08:05  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
I to je OK.
Važno je iznjeti svoje raznišljanje, stavove, emocije kroz likove koje koristiš...
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 17/06/2003 : 23:09:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Pozdrav svima!
Nisam se javljao neko vrijeme, tu i tamo sam vas pratio, jer sam bio u blagom cajtnotu, ali posto vidim da se okupila ekipa snova, ne mogu vise da odolim. Jos kad je rijec o topicu poput ovog...
(Usput, SVECANO obecavam da cu sve obaveze koje jos uvijek imam sa pojedinim clanovima foruma izmiriti najkasnije sljedece nedelje. To vazi i za onaj tekst, Markose )

Samo da se malo vratim na argument prije likova, meni je ovdje prisutni Dule, kojemu cu se zahvaliti za sve ono sto mi je njegov rad pruzio i znacio na nekom drugom mjestu, vrlo ocit primjer da se covjek ne mora cak ni osvrtati OKO sebe da nadje pricu, vec da se prica moze naci i u sebi... Treba samo biti dovoljno iskren... i hrabar.
Sto se likova tice, Kurt Vonneguth, ili kako se vec pise, kaze da nasa planeta umire zato sto je naseljena sa sest milijardi ljudi koji dishu, pa zasto ih onda u pricama kreirati jos? Svi oni koji nas okruzuju su likovi, samo ih treba zamaskirati da se ne prepoznaju i uvrijede

Marketing je nauka!
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 17/06/2003 : 23:18:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
Zox, sve mi se naravno svidjelo; osim ovog o "marketingu"...
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 17/06/2003 : 23:21:18  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Marketing je umjetnost?! :-))
Go to Top of Page

Zox
Senior Member

1183 Posts

Member since 04/06/2002

Posted - 17/06/2003 : 23:24:00  Show Profile Show Extended Profile  Visit Zox's Homepage  Send Zox a Private Message
Ma, to mi je stari signature koji razumijem samo ja i jos dva covjeka... Pijana furka Evo skidam ga...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/06/2003 : 23:33:55  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
pa di si ti covjece????
Zox naravno...
nema te godinama. hos dolazit u rajvosa i kad?

I'm sorry, squire, but we're all out of parrots.
-I see, I see, I get the picture...
I have a slug!
- Pray, does it talk?
No, not really...
- Well, it's hardly a bloody replacement then, is it?!!
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 17/06/2003 : 23:40:30  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Pa gde si TI, Emire, kako napreduje e-book rukopisi i textovi stripovi.com ?
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 17/06/2003 : 23:52:07  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
cojce, mislio sam da ce veci odziv biti od ovih nasih indolentnih forumasa, ali ocito nisu zainteresovani. no jos je mlad topic pa ce valjda se javiti ovih dana. pravo da ti kazem, meni se to ne radi samom, pa ako imas i ti ideja reci slobodno...
ostalim: posjetite dio foruma sa nazivom rukopisi i tekstovi, topic KNJIGA!!

I'm sorry, squire, but we're all out of parrots.
-I see, I see, I get the picture...
I have a slug!
- Pray, does it talk?
No, not really...
- Well, it's hardly a bloody replacement then, is it?!!
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 17/06/2003 : 23:58:16  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
Vrlo bi rado sudjelovao Emire, bilo bi mi u veliki izazov, imam cak i neki prijedloga za tebe i tvoj rad na knjizi ali kako stvari stoje, meni istice bolovanje pa cu se morat vratiti poslu za koji dan i ostaviti internet za neko vreme...
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 01:58:54  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Tu dolazimo do dva tipa pripovedanja: Character driven i Story
>driven.

Iliti SSTO i KAKO. Pri ccemu je zaplet/fabula SSTo i mladim scenaristima najzanimljivija jer je najoccitija stvar koju ne znaju. Poslije, kad se plot svlada i visse ne bude interesantan, onda se ccovjek poccinje igrati s kako.

>Dakle koliko detaljno treba da osmislite lilkove? Veoma detaljno.

Ne postoje likovi, postoje ljudi. Ako si ih dobro napravio, ne trebaju ti kartice, onda ih znass i znass kako che se i zassto u kojoj situaciji ponijeti.

>Kako razviti lik? Sve akcije moraju biti logicne – ukoliko nekom
>šestogodišnjemklincu pred ocima ubiju majku i oca, logicno je da ce
>da šizne i pocne da se oblaci kao slepi miš.

A da? Ondak nam je zemlja puna Batmana nakon ovog rata...

> Ne izbegavajte klišeje, oni su vaši prijatelji.

Da sam ja ovo napisao, Dule bi mi vech skakao po kiccmi...

>Za dalji razvoj i prepoznatljivost lika uvek je dobra Ennis tehnika:
>dajte svakome poseban stil govora i vežite za prepoznatljivu pop >referencu.

To je jeftin trik, dodusse ...

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 02:08:16  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Bilo bi lepo videti proces nastajanja stripa na recimo LBN...

U dje me nadje ...

LBN nije proces, to je kaos. Lik (dok je bio ccupaviji i negativac) pojavljuje se prvo u nekim Milanovim srednjosskolskim stripovima. Ondak su ga on i Redzza pocceli raditi kao dugu priccu, gdje su napravili ukupno dvije strane i onda zvali mene da smislim kuda dalje. Tu nastaje Omlet Apokalipsa (radjena preko dvije godine i nedovrssena jer su se Milan i Redzza razissli). Onda smo Milan i ja brijali na priccu o Tajnom gradu, sagi jednoj, a napisan je i sinopsis za jednu epizodu manga LBN-a. Od svega toga nije bilo mnogo (ili nissta), ali su se periodi u LBN-ovu zzivotu (ja bih da se primijeti da o njemu govorim kao o stvarnoj osobi, jerbo je on za mene stvarna osoba) definirali, htjeli mi ili ne. I onda, kad smo pocceli ponovo priccati o njemu (ne da nam mira), onda smo imali te neke momente, ali nam se njima nije dalo baviti jer smo previsse o njima priccali pa su nam dosadili. Rjessenje je bilo, recimo, logiccno: napraviti epizode IZMEDJU onih koje znamo.

Korak dva je bio logisticcki: o ccemu da se radi u medjuperiodima i kako to uslozziti da svaka pricca stoji za sebe, da daju naslutiti vechu priccu, a da se povezzu.

Ulazi Mooreova reccenica iz predgovora Dark Knightu da kraj daje smisao svakoj pricci. Elem, idemo od kraja: u svjetlu kraja sve kasnije (prije) imat che drugi sstimung. Ali i dalje ostaje problem o ccemu da se radi. I onda onaj neobjassnjivi moment koji se dogodi ako ti je mozak dobro kalibriran i ako samo o tome misliss: probudim se ja u pola dva ujutro, bistar ko izvorska voda, zgrabim papire i visse-manje iz ruke napissem prvu epizodu koje tu nije bilo kad sam legao spavati.

Poslije je sve bilo laksse.

Jesmo li pametniji?

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 02:14:48  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Drugo, zaboljelo me kako ste shvatli da ja osobno vapim za idejama,
>i još pri tom zovem Macana.

Jebiga, ljudi ti valjda poznaju opus ...

> kao što bih i rado otklonio tvrdnju da meni Zimonic piše scenarije;

A da to nisam spomenuo, onda bi mi se predbacivalo da izostavljam Zimonicha iz popisa scenarista. Nekima nikad udovoljiti ...

>Kod Mcna, mi sve uvijek cinilo da vidim sve osim njega.

To je, Dule, iskljuccivo zbog toga ssto si chorav. Nema mog stripa koji nisam ja, ali ti nisi u stanju vidjeti nissta ssto nisi ti pa onda ni to. Ah, dosta te diskusije ...

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 02:20:36  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>mcn: mene zanima kako konkretno izgleda jedan strip- scenarij.

Imass mali primjer u Topicu PETA STRANA SVIJETA protiv ZAGORA.

> da li scenarist ikada stavlja ikakve skice?

Ponekad. Za karikaturalne stripove obiccno ssaljem skice jer je ritam gega tako laksse occitati. ZA realisticcne ne, jerbo ti momci crtaju realisticcno daleko bolje od mene i kaj da im ja sad tu solim pamet.

> koliko detaljno scenarist opisuje pojedini kadar, izgled likova i
>pozadina.

Kako kad i kako za koga. Eddyu jako malo; Dzzuki (koji nema tu masstu) visse. Nekome trechem, na trechi naccin. U principu se ne opisuju kutovi kamere, planovi i to, osim ako nije strassno bitno zbog nekog efekta, treba pustiti crtacca da disse.

> odreduje li on gdje ce tocno na tabli stajati koji kvadrat, tj.
>reci nešto više o samom kadriranju.. ili je to iskljucivo crtacev
>posao?

Scenaristov je posao, po meni, da razlomi radnju u kadrove i da im ritam. Crtccev je da ih uccini vizualno/likovno interesantnim i sklopi tablu.

To rekavssi, ja svaku tablu uvijek skiciram, za sebe, kako bih znao je li izvedivo to ssto pissem. Ako meni uspije postaviti likove i dijaloge u kadar, onda che nekom dobrom crtaccu to biti itekako moguche. Te skice prethode tipkanju scenarija. Ako pissem za sebe, te skice su sve ssto postoji.

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 02:26:58  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>U biti nikad nisan ništa crta po tudjoj ideji

Ah, kako se lako zaboravlja!

>Nekad davno procita san kako je zgodno pogledati neki film ( >procitati knjigu ) do pola a onda izmisliti kraj.

To je recept za MacDonalds scenarije, ssto se kod Toze, na zzalost vidi (s ove distance).

>Kod scenarija mi je najveci problem bija postavit pricu tako da >svaka 8 stranica završava sa nekakvom napetom scenom

To je pitanje prakse: uocciti gdje se mozze ubaciti neki novi moment koji che podebljati temu ili izbaciti neki vech vidjeni da se usstedi prostor. Evo trivije: kad je drugi dio Grendela redakcijski promijenjen s 20-20-20-20 strana na 20-24-24-24, novih 12 strana dovelo je do toga da Mislav postane bitniji lik, dok ga prije skoro nije bilo. Elem, ne razstezati, nego obogachivati.

>Nisam baš potpunu paznju posvetija sporednim likovima

Ti su najbolji. Meni je ideal raditi strp samo sa sporednima ...

>Naravno postoje i brojne cake koje su neophodne...arhiva je jedna od >bitnijih. No buduci da se baziram na SF ona mi je i manje bitna jer >sve što nacrtan je moguce, danas, sutra, nekada...

EEEEK! Pogressno. Svi ti hvale ono drvo jer slicci na drvo kakvo je bilo juccer i kakvo che biti sutra. A nessto ti se ne trgaju hvaliti zgrade, jer te nisu ni od juccer ni od sutra, nego od lijenosti ...

>JEDVA CEKAM KAD CE NA RED DOCI CRTANJE a to je jedna od
>najcešcih bolesti ( mladih ) autora stripa.

Istina.

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 02:28:26  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Važno je iznjeti svoje raznišljanje, stavove, emocije kroz likove >koje koristiš...

Ali tako da Dule to prepozna, pazi!

mcn
Go to Top of Page

Renky
stripovi.com suradnik



Croatia
11090 Posts

Member since 15/11/2002

Posted - 18/06/2003 : 02:46:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit Renky's Homepage  Send Renky a Private Message
[quote]Originally posted by mcn

>U biti nikad nisan ništa crta po tudjoj ideji

Ah, kako se lako zaboravlja!

UH SHIT, ZABORAVIJA!!! PA DA, TO JE BILO PRVI PUT
NADAM SE NE I ZADNJI

>Nekad davno procita san kako je zgodno pogledati neki film ( >procitati knjigu ) do pola a onda izmisliti kraj.

To je recept za MacDonalds scenarije, ssto se kod Toze, na zzalost vidi (s ove distance).

DA, TO JE NJEGOVA FURKA ( I IZJAVA ) ALI KAO ŠTO SAN REKA, INFORMACIJE SAM DOBIJA NA KAPALJKU

>Kod scenarija mi je najveci problem bija postavit pricu tako da >svaka 8 stranica završava sa nekakvom napetom scenom

To je pitanje prakse: uocciti gdje se mozze ubaciti neki novi moment koji che podebljati temu ili izbaciti neki vech vidjeni da se usstedi prostor. Evo trivije: kad je drugi dio Grendela redakcijski promijenjen s 20-20-20-20 strana na 20-24-24-24, novih 12 strana dovelo je do toga da Mislav postane bitniji lik, dok ga prije skoro nije bilo. Elem, ne razstezati, nego obogachivati.

POKUŠAVAM ALI MI JE TO U KONKRETNOM SLUCAJU STVORILO STRANICU VIŠKA.
PROBLEM NASTA NA 31 STR. KAD BI ZANEMARIJA NEKE DETALJE MOZDA BI SE I MOGLO IZBACIT NEŠTO ALI UVIK SE NADJE NETKO TKO CE VIDIT NELOGICNOST.


>Nisam baš potpunu paznju posvetija sporednim likovima

Ti su najbolji. Meni je ideal raditi strp samo sa sporednima ...

SVE SAN IH POUBIJA...

>Naravno postoje i brojne cake koje su neophodne...arhiva je jedna od >bitnijih. No buduci da se baziram na SF ona mi je i manje bitna jer >sve što nacrtan je moguce, danas, sutra, nekada...

EEEEK! Pogressno. Svi ti hvale ono drvo jer slicci na drvo kakvo je bilo juccer i kakvo che biti sutra. A nessto ti se ne trgaju hvaliti zgrade, jer te nisu ni od juccer ni od sutra, nego od lijenosti ...

UNUTAR STRIPA SU ZGRADE PUNO DETALJNIJE ALI POD ARHIVOM SAM MISLIJA NA UNIFORME, ORUZJA, VOZILA,...DA ARHIVA TRIBA ALI JA SAN RODJENI ŠVERCER

>JEDVA CEKAM KAD CE NA RED DOCI CRTANJE a to je jedna od
>najcešcih bolesti ( mladih ) autora stripa.

Istina.

mcn

KAZEM...IZLICIJA SAN SE


www.sd-gradac.hr ( nogomet )
www.gradac.hr
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 12:23:57  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>POKUŠAVAM ALI MI JE TO U KONKRETNOM SLUCAJU STVORILO STRANICU VIŠKA.
>PROBLEM NASTA NA 31 STR. KAD BI ZANEMARIJA NEKE DETALJE MOZDA BI SE >I MOGLO IZBACIT NEŠTO ALI UVIK SE NADJE NETKO TKO CE VIDIT

Mozzess li postati scenarij/skice (mozze sitno) da vidimo u ccemu je problem?

>SVE SAN IH POUBIJA...

To nisu sporedni likovi, ondak - to su statisti!

mcn
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 18:21:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
Dobro, mozzemo mi tu mlatiti teoriju dalje, ajmo praksu. S obzirom na prirodu Foruma, ajmo probati slozziti jednog Zagora (ili DD-a, odluccite), onako van kontinuiteta, znacci s ful novim protivnikom i/ili zadatkom. Ja mogu moderirati.

Zadatak prvi: O ccemu da se radi?

mcn
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29201 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 18/06/2003 : 18:35:32  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
Odlicna ideja!

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 18/06/2003 : 20:45:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

>Važno je iznjeti svoje raznišljanje, stavove, emocije kroz likove >koje koristiš...

Ali tako da Dule to prepozna, pazi!

mcn



Ne samo Dule, nego da vecina to prepozna kao iznošenje originalnih (originalnih!)
razmišljanja, stavova te (neocekivanih) emocija koje iz toga onda proizlaze.
Ako u necijim razmišljanjima, ne prepoznajem ništa novo, odnosno, ako sam ih vec negdje procitao, cuo, onda ih smatram "opcim mjestima" i banalnima.
Eto, ako i ja smijem dati neki savijet glede "price" i "likova", onda je to upravo taj, da treba duboko, duboko i iskreno zagrabiti u same sebe, ako želite izbaciti nešto što nosi samo vaš "biljeg". T.j osjeti se pravi covijek i pravi život.
Ostalo je površna kombinatorika.
Go to Top of Page

Dule
Average Member

Croatia
546 Posts

Member since 09/05/2003

Posted - 18/06/2003 : 21:00:01  Show Profile Show Extended Profile  Visit Dule's Homepage  Send Dule a Private Message
(U posljednjoj recenici zadnjeg posta fali rijec "da". Obzirom na okolnosti, to je zanemarivo...)
No, vidim da je rasprava s "ideje" prešla na "tehnicku" stranu scenarija. Eto nam vec i radionice.
Mcn je sigurno prava osoba za sva pitanja "klasicnog" zanata.
Postoje medutim i drugaciji pristupi, pa ako nekog bude zanimalo, slobodno me prozove.

Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 21:47:24  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
Macane, svaka ti dala! Što se tice crtanja, bio sam po svakakvim tecajevima, a i mama i tata kad su me radili uvalili su mi i nekakav crtacki talent, ali baš mi to treba, pomoc u vezi scenarija. Iako Tico kaže da imam dobre price i ideje. Ali htio bi se nako dugog vremena opet baciti u prozu.

Be Strong, Be Wrong!
Go to Top of Page

mcn
Advanced Member



Croatia
6666 Posts

Member since 28/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 21:54:38  Show Profile Show Extended Profile  Visit mcn's Homepage  Send mcn a Private Message
>Iako Tico ka#382;e da imam dobre price i ideje.

Pa,imass.

Nego, nessto ne vidim da je itko joss predozzio o ccemu da se u stripu radi? Jesmo li pogrijessili sjunakom? Treba li staviti Duleta u glavnu ulogu? Markosa? Mene?

mcn
Go to Top of Page

BOC
Advanced Member

Fiji
3587 Posts

Member since 01/12/2002

Posted - 18/06/2003 : 21:58:01  Show Profile Show Extended Profile  Send BOC a Private Message
quote:
Originally posted by mcn

Dobro, mozzemo mi tu mlatiti teoriju dalje, ajmo praksu. S obzirom na prirodu Foruma, ajmo probati slozziti jednog Zagora (ili DD-a, odluccite), onako van kontinuiteta, znacci s ful novim protivnikom i/ili zadatkom. Ja mogu moderirati.

Zadatak prvi: O ccemu da se radi?

mcn



Evo, profesore, mogu ja.
Zagor se upušta u još jednu makljažu s Hellingenom (kojeg su opet nekim cudom reinkarnirali) te se nih dvojica upute sto i kusur godina u buducnost, e da bi Zagor koknuo Hellingena, ali u buducnosti otkrio cari Interneta, te postao ovisnik o chatu. Naravno, dok je Z. u buducnosti, C. i ostatak Darkwooda crkava pod najezdama pobunjenih indijanaca, suludih generala itd. Zagora podhitno treba vratiti natrag, što postaje tim teže kad Zagor otkriva opciju online datinga te se pocne upucavati trebama preko neta. Oformljen je specijalni tim: Neo i ekipa iz metrixa moraju se ubaciti u svjetsku mrežu, te srušiti sustav online dejtinga kako bi oslobodili Zagora, no ako to ucine, tisuce zaljubljenih duša koje kontaktiraju preko neta bit ce zauvijek izgubljeno. Eto, dilema.
Jel dobro za pocetak?

Be Strong, Be Wrong!
Go to Top of Page
Page: of 8 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.33 seconds. Snitz Forums 2000