forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Izumiremo li mi polako...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 26/06/2003 : 22:48:10  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
The Jerry Springer Theme:

"My son collects comics"

Murders in the Rue Morgue
they're never gonna find me
Murders in the Rue Morgue
I'm never going home.
Go to Top of Page

Aco
stripovi.com suradnik



Slovenia
6139 Posts

Member since 29/11/2001

Posted - 26/06/2003 : 23:11:41  Show Profile Show Extended Profile  Visit Aco's Homepage  Send Aco a Private Message
Generacija 79. Prvi strip - AF:Arsen Lupiga.Još i danas ovisnik.

Bond.James Bond.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 27/06/2003 : 05:16:48  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote by mcn:
__________________
A generacija 66-e je duplo u kurcu kad vidi da su i iduche generacije vech u kurcu ...
__________________
... uf, ala je ovo dobro receno... na zalost (i tvoju i moju Macane)... uopste mi nije uteha sto su i oni u kurcu

Sto se tice izumiranja, moram ipak nesto primetiti. Pre 20 godina stripovi su se stampali u ogromnim kolicinama i ogromnim tirazima, u jednoj zemlji u kojoj smo zvi bili dovoljno imucni da bismo sebi (i pored toga sto smo morali traziti novac od roditelja) pribavili stripova kol'ko nam je srce htelo. Pa ipak, i tada, secamse to dobro, nisu svi citali stripove. Uvek je bilo, i to ne malo onih u generaciji, koji su se pravili odrasli ili pametni i koji nisu citali stripove. Prema tome, to sto dana ipak postoji i tih par hiljada klinaca koji kupe pola "Ludensovog" tiraza Zagora je znak da ipak ze izumiremo. Ne dajte se stripomanijaci (stripomanijaci zvih zemalja, ujedinite se)
Go to Top of Page

josipM
Starting Member

Croatia
16 Posts

Member since 20/02/2003

Posted - 27/06/2003 : 09:31:13  Show Profile Show Extended Profile  Send josipM a Private Message
J... te ,ja sam 71,i trenutno sam najstariji
Molio bi ako ima netko stariji od mene da se javi, tako da ne ispadnem deda.Imam curicu 9 g. koju polako navikavam na stripove ,ali ono sto ja imam je ipak malo pre tesko za nju, je.. me sto stalno moram objasnjavati rijeci tipa "docnije" ,"sargarepa" itd.
Pozdrav svima i hvala Marcosu za savjet,uspio sam naruciti i dobiti stripove iz Italije.
Go to Top of Page

Profa
Average Member

Croatia
933 Posts

Member since 08/03/2003

Posted - 27/06/2003 : 13:53:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Profa a Private Message
Isto generation '71. Ima nas:) I ne izumiremo;) Ni mi, ni stripovi. Samo treba mladje generacije vise nakaciti na stripove.
Go to Top of Page

Hit
Junior Member

Croatia
334 Posts

Member since 31/10/2001

Posted - 27/06/2003 : 14:17:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Hit a Private Message
ja sam 86o
Go to Top of Page

shareef
Junior Member

Saudi Arabia
412 Posts

Member since 06/01/2003

Posted - 27/06/2003 : 15:31:22  Show Profile Show Extended Profile  Send shareef a Private Message
87.!!ne drogiram se,još se nisam jebo,namam sifilis,ne opijam se,ali citam stripove!!!!

...when hell is full,the dead will walk the earth...
Go to Top of Page

Emir Pasanovic
stripovi.com suradnik

Bosnia and Herzegovina
6221 Posts

Member since 10/06/2002

Posted - 27/06/2003 : 18:44:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit Emir Pasanovic's Homepage  Send Emir Pasanovic a Private Message
ja sam vidio cudo juce:
dva momcica od 12ak godina (tesko su 80te u pitanju) hodaju sredinom dzade bez obzira na moguca auta koja ce ih pregaziti u svakom trenutku, a jedan - NEVJEROVATNO! - mase sa Tex, Ludens, Yucatan!
ja stanem zadivljen, iznenadjen i frapiran, te jos nekoliko takovih pridjeva, pa ko svaki frajer bez puno problema u zivotu za njima dvojicom:
"Momci (u mojoj glavi: zamisli da sam ih prozvo DJECACI!!!), da vas upitam nesto..."
Okrenu se njih dvojica misleci, ko, 'sta ovaj hoce jebote, ima mu makar 20 godina...'
"Jel vi skupljate Texa?"
"Molim?!! (jednoglasno, posto su u tom trenutku prolazile 3 dobro zgodne trebice a ja to tiho pokuso provuc...)
"Jel vi sakupljate te romane?"
_Jedan malo visi:_ "JAH, MI TO ZAJEDNO..." (!!!!!!!!)
Onaj drugi: "Sto? jel to i ti?"
"ma ja, konto sam da niste kupili samo da procitate, a ja jos nisam kupio..."
"ma evo mi to zajedno sa zagorom. imas li ti zagora?
"imam vecinu ovih novih, a lagano se penjem na ljestvici kolekcinara i sa starim, (karakteristini smjesak nadmocnosti, hehehehe)"
ovaj predje preko mog odgovora, nevjerujem ni da je ikad vidio ZS ili LMS: "imas li extra zagor 1 i 2?"
"nemam, nisam ih kupio kad su bili jeftiniji i sad sebi psujem sve po spisku".
"ma evo, nama ovaj lik iz bolnicke (pretpostavljam jedan drugi Emir, ali ne mogu potvrdit...) naso 2icu, ali trazi 25 km za nju! (100 injak kuna, prim.pr.)"
"a imas ti obicnog zagor 11 i 12?"
"imam, ali samo moja kolekcija. znate gdje bi to mogli naci? dole kod merkatora..."
"onaj buvljak?"
"jest, ima dole lik gdje to redovno prodaje, pa biste mogli naci makar 11 i 12, keca i dvicu nema ni on."
"haj hvala ti."
"vidimo se."

pomislite samo!
a ja danas kod mirse, kontam ovo mora da je bio dobar znak, a ono kod njega 15ak glancera ZS i nekoliko specijalaca ZS i dva tri comic stripa i mister no koji mi je falio i jedan extra zagor koji mi je falio!
eh to kad te krene...
poenta price: svakih 10-20 godina evolucija skoci veliki korak naprijed i odjednom neka djeca ostave filmove, muziku i kompjuterske igrice, te se uhvate starog ljepotana: CRTANOG ROMANA!!!
ljudi, nemozete tako misliti, evolucija je na nasoj strani, pogledajte X-Mene, i njih obicni svijet ne voli, a opet su svakim danom jaci ;)))))))

I'm sorry, squire, but we're all out of parrots.
-I see, I see, I get the picture...
I have a slug!
- Pray, does it talk?
No, not really...
- Well, it's hardly a bloody replacement then, is it?!!
Go to Top of Page

ken2
stripovi.com suradnik



Croatia
8099 Posts

Member since 30/07/2002

Posted - 27/06/2003 : 21:25:18  Show Profile Show Extended Profile  Send ken2 a Private Message
izumiremo, nego šta, ali važno da guštamo
Go to Top of Page

david
New Member

Croatia
237 Posts

Member since 19/01/2003

Posted - 27/06/2003 : 22:36:17  Show Profile Show Extended Profile  Send david a Private Message
Sta su stvarno rani extra zagori (slobodna dalmacija)tako rijetki? Imam ih kod starog u kutiji prvih desetak brojeva ,nije mi bilo ni na kraj pameti da netko to cijeni 25km
Go to Top of Page

Tomislav
Average Member

Croatia
815 Posts

Member since 23/08/2002

Posted - 27/06/2003 : 22:50:13  Show Profile Show Extended Profile  Send Tomislav a Private Message
Generacija 82.
Prvog stripa se ne sjecam ali znam da sam ih poceo citati od prvog razreda. Iako sam citao sve koji su mi došli pod ruku (ZS, LMS, AF…) skupljao sam samo Alan Fordove(sada skupljam i ZS i LMS). Sa AF me zarazio kum koji je imao kolekciju koje je još on kupio kao klinac pa sam ih posudivao od njega i tako sam i ja zavolio stripove i poceo sa skupljanjem. Prvi AF koji sam kupio na kiosku je bio 434 Državni psovac broj 1 i od tada nisam propusti niti jednog(sve do broja 70 kada sam ih prestao kupovati jer su mi postali preglupi) bilo AF ili SD.
Go to Top of Page

DacDiesel
New Member

Croatia
144 Posts

Member since 18/05/2003

Posted - 27/06/2003 : 23:39:16  Show Profile Show Extended Profile  Send DacDiesel a Private Message
Skvadro nakon svega sto procitah do sada, shvatih da i nije sve tako crno kao sto sam i mislio.I zato nedajmo se jer ima nas jos puno, a ako vec treba da "umiremo" ucinimo to sa stilom.

My soul is painted like the wings of butterflies
Fairytales of yesterday will grow but never die
I can fly - my friends...
Go to Top of Page

byoman
Advanced Member



Croatia
6349 Posts

Member since 07/12/2002

Posted - 28/06/2003 : 00:03:41  Show Profile Show Extended Profile  Send byoman a Private Message
If you're gonna die, die with your boots on!:-))))

Murders in the Rue Morgue
they're never gonna find me
Murders in the Rue Morgue
I'm never going home.
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/06/2003 : 00:09:11  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
generacija '75...stripove citam od osme godine...sa sakupljanjem sam prestao pocetkom rata i dobrih deset godina stagnirao...a onda 12.09 2002. našao www.stripovi.com i poludio

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

Markos
Webmaster



Croatia
29199 Posts

Member since 27/08/2001

Posted - 28/06/2003 : 00:17:13  Show Profile Show Extended Profile  Visit Markos's Homepage  Send Markos a Private Message
quote:
Originally posted by globinjo

generacija '75...stripove citam od osme godine...sa sakupljanjem sam prestao pocetkom rata i dobrih deset godina stagnirao...a onda 12.09 2002. našao www.stripovi.com i poludio

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...


Ko da si i prije bija normalan

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy
Go to Top of Page

globinjo
Moderator



Croatia
33493 Posts

Member since 12/09/2002

Posted - 28/06/2003 : 00:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Visit globinjo's Homepage  Send globinjo a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by globinjo

generacija '75...stripove citam od osme godine...sa sakupljanjem sam prestao pocetkom rata i dobrih deset godina stagnirao...a onda 12.09 2002. našao www.stripovi.com i poludio

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...


Ko da si i prije bija normalan

Kicking Squeeling Gucci Little Piggy


priznajem-nisam

...i onda kad ne bude nas bilo,stripove ce citat' naše...
Go to Top of Page

Thunderbolt
Senior Member

Croatia
2333 Posts

Member since 22/12/2002

Posted - 28/06/2003 : 01:47:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Thunderbolt a Private Message
quote:
Originally posted by david

Vrijeme nas je pregazilo , danasnji klinci se pocnu drogirat i seviti jos u osnovnoj pa je normalno da ih stripovi ne zanimaju - to je tako djecje a oni se zure sta prije odrasti na krivi nacin.


Ma,jedan tip iz mojeg razreda je navrsija 17 i taj je isti dan posta najozbiljniji covjek kojeg san ikad vidija(osim Seja).E,kako san mu poce srat!Pa tip ima total poslije vremena da bude ozbiljan!Ajde pa nek saceka baren do 18-te!Mislin,ono...bez rijeci.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 28/06/2003 : 05:56:01  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Ja cu biti neozbiljan i sa 90 godina (ako, daj Boze, dozivim). Izgleda da sam prestao da odrastam cim sam uzeo prvog Zagora u ruke i procitao ga. Ni sad mi nije jasno sta me je toliko privuklo vec od tog prvog stripa, obzirom da to i nije bila neka atraktivna epizoda (naime, radi se o ZS-259: "Snezni sokolovi")
Go to Top of Page

shareef
Junior Member

Saudi Arabia
412 Posts

Member since 06/01/2003

Posted - 28/06/2003 : 12:09:44  Show Profile Show Extended Profile  Send shareef a Private Message
DD ubice,moj prvi strip!!ipak sam ja 87.

...when hell is full,the dead will walk the earth...
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 28/06/2003 : 13:47:35  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
81.
steta sto ova djeca u dijaspori nikad nece saznati sta su to ZS LMS zagor, tex, mister no...

*-*"The only thing we have to finde out, is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

Thunderbolt
Senior Member

Croatia
2333 Posts

Member since 22/12/2002

Posted - 28/06/2003 : 23:56:30  Show Profile Show Extended Profile  Send Thunderbolt a Private Message
86
-Moji prvi stripovi bili su MNo,Zagor,Kit Teller,Kom.Mark,Evoksi,Alf i T & Jerry(bar se meni tako cini).
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 29/06/2003 : 04:39:50  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Tope, i ti nekome kazes da je dete... :o)
Go to Top of Page

miha
Advanced Member

3628 Posts

Member since 05/05/2003

Posted - 29/06/2003 : 09:18:34  Show Profile Show Extended Profile  Send miha a Private Message
quote:
Originally posted by josipM

J... te ,ja sam 71,i trenutno sam najstariji
Molio bi ako ima netko stariji od mene da se javi, tako da ne ispadnem deda.Imam curicu 9 g. koju polako navikavam na stripove ,ali ono sto ja imam je ipak malo pre tesko za nju, je.. me sto stalno moram objasnjavati rijeci tipa "docnije" ,"sargarepa" itd.
Pozdrav svima i hvala Marcosu za savjet,uspio sam naruciti i dobiti stripove iz Italije.




Evo jednog 2 godine starijeg od tebe, taj sam.
Imao sam srecu da sam roden godine kada je covek krocio na mjesec jer mogao sam da kupujem Zagore vec od broja 400 i neke od Zlatne serije.
Bio sam na licu mjesta kad je poceo izlaziti Mister NO, Kapetan Miki, na buvljaku sam nalazio starije brojeve do 200, no to je sve davno bilo. Na srecu stripofili nisu izumrli pa se i danas može kupiti koji stariji strip (i za 9.godišnju decu), samo pogledaj burzu stripova.
Ipak se okrece.
Go to Top of Page

Top
Advanced Member



Denmark
3264 Posts

Member since 05/11/2001

Posted - 29/06/2003 : 16:51:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Top a Private Message
dp, mislio sam na ove sto su bili premali prije rata dok su dole bili da upoznaju dnevnikova izdanja. sad u tudjini nemaju sanse ni kroz ludens...

*-*"The only thing we have to finde out, is what to do with the time that is given to us."*-*
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17231 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 30/06/2003 : 02:56:57  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
OK Tope, oprosteno ti je u ime starijeg dela foruma :o)))
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.25 seconds. Snitz Forums 2000