forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 Na krilima noci...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 20/04/2002 : 16:55:04  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
Dobro kazes KRUGER, ja takodje NEMOGU niti za jednog junaka da kazem NESVIDJAMISE I NEMOGU GA CITATI. Ja to jednostavno nemogu.Svaki junak ima nesto stoje za citaoca uzbudljivo.Mnogi se slazu kako recimo V.BLEK nema uopce dobre price. Ja to vec nemogu reci jer sam odrastao citajuci BLEKA. Prvi blekov strip koi sam kupio zvao se KRIK SOVE.Mozda price i nisu nesto ali je crtez FENOMENALAN..Drugo kazemo da BLEK ima previse fantastike jer sam sredjuje po 10 C.MUNDIRA.. To opet nije nista u poredjenju
MARKA KRALJEVICA koga smo MORALI UCITI U SKOLI...MARKO DIZE RALO I VOLOVE PA SVE TO BACA NA TURKE LIJEVLJANE...Jebiga bio je BLEK za njega izgleda KLINJO..Ako to treba da citam prije cu onda odabrati BLEKA....

Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 20/04/2002 : 17:31:41  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
BTW Kolekcionar sta je sa onim tvojim stripom?

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 20/04/2002 : 20:42:28  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Pa Blek je svakako jednostavan i jednoilcan ali je zabvan i kako se to kaze sluzi za opustanje mozga
Ja se naprimjer nemogu opustit uz Lazariusa kad je on takodjer naivan ali zraci velikom kolicinom negativnosti i preoptencijom i onda me taj strip cak iritira
Dakle bolje obicna zabava od razbijanja mozga a nemas s cim da ga razbijes
Danasnji zagor cisti uzas Mister No takodjer iako se dosta trude da povrate ono sto je Feri stvorio ( pravog karakternog Mister Noa ) ali nema toga vise niti ce bit
Nathan je dosta zanimljiv ali ne sve epizode
Teks je vjerovatno na vrhuncu karijere pa ce mu trebati barem 45 godina da padne dolje
Nik Rajder ko zna sto je s njim mozda ga je koji zlocinac koknuo
Marti je solidan ( narocito specijalci ) neznam talijanski ali kad sam ih vidio odusevio sam se ( naravno crta ih majstor nad majstorima za takve stvari a ko drugi vec Alesandrini mozda ne sve ali bar neke )
Dilan Dog je jos uvjek dobar ( kako se kaze gura nekako a valjda nisu netala sva cudovista )


Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 20/04/2002 : 21:54:50  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Junaci kao Blek, Mark itd. imaju nešto šarma, ali recimo da se najbolje epizode mogu citati na WC-u.
Zagor je nadvladao ispraznost koncepta u doba Tonninelija, ali su Donatelli i Pepe umrli i "izmislili" su crtace koji nemaju veze s duhom serije...
Tex nikad nece biti bolji nego što je sad, recimo da mu je ovo zlatno doba.
Mister No i Dylan Dog su slican slucaj jer im je zlatno doba prošlo.
Martya sam ne davno stao citati i mogu reci da mi je strip odlican, one epizode u Italiji SD -30 otprilike mi se nisu baš svidjele, ali mi se ove newyorške epizode odlicne - pogotovo "Duh tetovaže"/"Posljednji nomad". Do kraja godine se nadam da cu kompletirati kolekciju domacih izdanja MM.
o NN sam rekao.


Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
13122 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 20/04/2002 : 22:35:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
Dylan Dog odlican, bio, i ostao.
Mister No takodjer, to su jednostavno zanimljivi stripovi i likovi.
Misterija mi je dobar, no ima novijih nešto lošijih epizoda. Istrošile se one klasicne misterije, pa treba osmišljavati nove.
Zagor novije epizode su mi odlicne, bolja tematika, a i crtaci mi se svidaju, cak više od onih prije. A one prijašnje epizode Zagora, pola ih je bezveze i dosadno, tako da meni Zagor ne pada, vec se diže.
Lazarus Ledd jako dobar.
Nathan Never dobar, uz poneka sranja.
Ken Parker odlican.
Veliki Blek sranje. K.Mark sranje. K.Miki sranje. Kit Teler uglavnom sranje.
Džudas tako-tako, naginje ka sranju.
Price sa divljeg zapada solidne, zna uletiti poneko sranje.
Tim i Dasti sranje, Met Meriot sranje, Bili Mek Gregor sranje, Žan Kanada sranje, Red Bak sranje, Lobo Kid sranje, Rik Rendom sranje, Gan Flint sranje.

I ima još podosta sranja, ali mi se više ne da pisati; no i ovako niko nije više puta koristio rijec "sranje".

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 21/04/2002 : 21:23:18  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Ne možeš reci da je MN na istoj razini kao u prvih 200 brojeva i one najranije DD s ovim danas. Oni su bili uglavnom fenomenalni a ovi danas uglavnom vrlo dobri.
A sad odo gledat Star Wars.

Go to Top of Page

Darkman
Starting Member

2 Posts

Member since 13/08/2002

Posted - 13/08/2002 : 13:24:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Darkman a Private Message
Cao
da li bi mogao da mi pomognes nabaviti za
kupovinu Horde zla i njegove nastavke unapred zahvalan Dsunja@hotmail.com

Go to Top of Page

lavirint
Starting Member

Sweden
35 Posts

Member since 01/02/2002

Posted - 13/08/2002 : 14:49:58  Show Profile Show Extended Profile  Send lavirint a Private Message
Pricaj mi o nostalgiji...Ja i buraz mi smo bili, pa smijem da kazem, najveci kolekcionari u Banjaluci prije rata. Posjedovali smo skoro 3000 stripova, izmedju ostalog kompletna izdanja Dnevnikovog Zagora i Bleka, i vecinu Texa i K Marka...Sjecam se da sam svake korice Zagorovih romana lijepio selotejpom da se bolje ocuvaju...sad sigurno dobro izgledaju onom kojih ima sada...to je bilo tad...Ti se sjecas perioda "Crne kule" a ja se sjecam doba "Zagor prica" itd...evo sad sam stari klipan koji jos uvijek masta i sanja i posle 30 godina...zena mi kaze da sam ko malo dijete ali sta cu...evo ovo ljeto sam po hrvatske i citavu bosnu proso od pijace do pijace trazeci kakvih starih brojeva ali nista....jebiga...nema...ali svaka cast Ludensu, snjima jos jednom imamo sansu da prodjemo kroz avanture ida se barem malo vratimo u djetinstvo...toliko od neme...heh...vozdra
Go to Top of Page

Ado
Average Member

Denmark
582 Posts

Member since 15/05/2002

Posted - 13/08/2002 : 16:40:20  Show Profile Show Extended Profile  Send Ado a Private Message
Ja sam u Zenici pronasao par starih zagora koji su uokvireni selotejpom. Ko zna mozda su tvoji

Go to Top of Page

LK
Starting Member



86 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 13/08/2002 : 23:29:53  Show Profile Show Extended Profile  Send LK a Private Message
Jao pa ja ne mogu shvatiti zasto vam se ne svidja ovaj "novi" Zagor kad je 10 puta bolje crtan od Ferrijevog. Ne svaka epizoda, ne svaki crtac ali ima crtaca koji mnogo bolju atmosferu naprave od onih na koje ste u mladosti navikli.

Dobro slozicu se da se izgubio duh, da to nije isti Zagor uz koga smo odrasli ali niko me nikada nece ubediti da danasnji Zagor po kvalitetu zaostaje za onim "starim". Po tom pitanju delim Stinkyevo misljenje.

Inace po pitanju stripova nisam nostalgican, ti stari stripovi se i danas mogu nabaviti a sto je najvaznije i dalje izlaze novi. Da njih nema onda bi plakao.



Go to Top of Page

KOLEKCIONAR
Senior Member

USA
1976 Posts

Member since 14/11/2001

Posted - 14/08/2002 : 21:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send KOLEKCIONAR a Private Message
LK poslao sam ti mail, neznam jesili ga dobio.

Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10869 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 15/08/2002 : 08:34:12  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Jos jedan jeretik. Pozdrav za LK-a.

Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.12 seconds. Snitz Forums 2000