forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 NATHAN NEVER strip...
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page | Next Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 4

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 04/05/2002 : 22:28:01  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
quote:

NN poluuspješan pokušaj kojem je falio dobar crtac.




e moj billy ne znam kako stojis sa talijanskim izdanjima NN-a ali se malo raspitaj pa da vidis sta je prica.kakav zagor kakav tex,oni nemaju ni 1% onoga sto ima NN.u zagoru ponavljaju jedno te isto vec decenijama i uskrsavaju stare neprijatelje po milion puta.kod NN-a sve ima svoj tok,i svaka sitnica vodi do neke nove price.nesto beznacajno se desi u (lupam broj) 51. epizodi a onda u 83.(opet lupam) to dobije svoje znacenje,i to odrade fantasticno.to za crtaca se ne mogu slozit s tobom.NN ima mnogo dobrih crtaca ali *ebiga nekad daju priliku i drugim pa oni useru,i onda neko ko pogleda bas taj broj kaze "...e vidi sranja od crteza kakav je ovo roman...".pa i MN-o isto ima sranja crteza(u dnevniku a i sada talijanskih) npr. brojevi 771,772,831,832, 922,923,924,... od Marraffa,Della Monice,... ili 305 i 306 od Valdambrinija,pa bi trebo reci joj to je sranje roman, a u sustini je zakon od stripa(kao i NN).a pazi kako govoris o NN-u jer bi nam berni mogao ukinut i one ostale junake

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 04/05/2002 : 23:24:55  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Della Monica je izvrstan crtac koji je uraio samo jednog MN.
Jedina dva stvarno nesnosna crtaca u povijesti serije su Marrafa i Valdambrini, Gramaccioni je podnošljiv.
S druge strane odmah mi pada napamet 7 izvrsnih crtaca: Diso, Bignotti, Di Vitto, Civitelli, Bianchini, Monti, Ferri (isto jedna epizoda ali i 115 naslovnica), još sam vjerovatno nekog zaboravio. Crtacke ekipe MN i NN su neusporedive i takve ce ostati. Neke Zagorove price su takoder duboke i nisu prežvakavanje slame - naprimjer procitaj "Akronijane", "Divove dobra i zla" i "Sjene nad Darkwoodom" zaredom i reci da tu nema neke povezanosti. Kod NN je kao i sve ostalo i taj efekt povezanosti lišen suptilnosti i isforsiran u stilu zec-u-šeširu.
Tex pogotovo pod Nizzijem baš nema neku dubinu radnje ali ima nijansu fenomenalnije crtace od MN i puuuno fenomenalnije od NN (Villa, Civitelli, Ticci, Marcello, Galep, Monti, pa Texone gdje su gostovali Magnus, Kubert, Milazzo), s tim da je bilo i dobrih scenarija od GLB i Bosellija.
Uf, je li ovo najbolji nacin provodenja subote uvecer?

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 05/05/2002 : 22:39:55  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
quote:


Della Monica je izvrstan crtac koji je uraio samo jednog MN.



delle monica je meni karina.kad sam prvi put otvorio broj "Dijazovi nasljednici"(bio je bez korica)nisam mogao prepoznati uopste o kom se junaku radi.taj mi je crtez stravican(to je moje misljenje).sto se tice dobrih crtaca i dell'uomo je dobar.
quote:


Neke Zagorove price su takoder duboke i nisu prežvakavanje slame - naprimjer procitaj "Akronijane", "Divove dobra i zla" i "Sjene nad Darkwoodom" zaredom i reci da tu nema neke povezanosti.



nisam ja rekao da zagor ne valja cak naprotiv,al dzaba kad je NN bolji:))))
procitao sam sve epizode sa helingenom i ona sa akronijanima mi je najbolja,a i ova u izdanju SD joj se priblizila.ali razmisli malo zar nije vise dosadno da se neki neprijatelj pojavljuje po milion puta(nakon sto svaki put umre)?mozda ce i NN postati takav za 10-15 godina kad ponestane ideja ali sad za sad je najbolji(s MN-om naravno):)))))))
quote:


Kod NN je kao i sve ostalo i taj efekt povezanosti lišen suptilnosti i isforsiran u stilu zec-u-šeširu.



ne znam koliko si epizoda procitao pa mozes tvrditi ovako nesto,ali ako je iko isforsiran onda je to zagor.
sto se tice texa i njegov sam ljubitelj i slazem se da radnja nije bas nesto u odnosu na crtez,ali koliko tex ima dobre crtace
toliko NN ima dobru pricu.nijedan junak nema tako usko povezanu i razradjenu radnju kao NN.
quote:


Uf, je li ovo najbolji nacin provodenja subote uvecer?




nije,ima bolji...citanje stripova

Go to Top of Page

steinbrenner
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 26/03/2002

Posted - 06/05/2002 : 13:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send steinbrenner a Private Message
zanimljivo, meni je marrafa odlican crtac a za valdambrinija se slazem da je nepodnosljiv
o natanu drugom prilikom:)

A TKO MENE PITA HOCU LI MISTER NOA?
Go to Top of Page

dd fan
Advanced Member



Serbia
4882 Posts

Member since 19/10/2001

Posted - 07/05/2002 : 00:35:55  Show Profile Show Extended Profile  Send dd fan a Private Message
Marraffa je najlosiji crtac Mister Noa svih vremena,ali zato mi se bas svidelo kako je radio Kena Parkera.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/05/2002 : 10:22:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Mislim da je DI vito najlosiji crtac svih vremena kod njega nema dinamike sve je umrtvljeno i prazno
Marafa nije bas sjajan crtac i time se nemoze pohvaliti ali izvrsno izrazava emocije junaka s dominacijom agresivnosti postoji u njegovom crtezu i drugih elemenata tako da se nemoze reci da je tako los


Go to Top of Page

steinbrenner
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 26/03/2002

Posted - 07/05/2002 : 13:40:09  Show Profile Show Extended Profile  Send steinbrenner a Private Message
vec sam cuo takvih misljenja da je marrafa dobar u kenu a los u mr nou, meni je naprotiv izvrstan i u kenu i mr nou

A TKO MENE PITA HOCU LI MISTER NOA?
Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 07/05/2002 : 14:20:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Di Vitto su oni, Domenico i Stefano i meni su uz Disa i Bignottija najbolji crtaci MN.
Marrafa je bio dobar u KP 510 (cini mi se) gdje mu je Monti malo popravio proporcije. Inace je covjek katastrofa.

Go to Top of Page

steinbrenner
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 26/03/2002

Posted - 07/05/2002 : 15:44:38  Show Profile Show Extended Profile  Send steinbrenner a Private Message
meni su di vitto isto dobri, ali ne mogu vjerovat da je marrafa samo meni dobar. istomisljenici, javite se!!!

A TKO MENE PITA HOCU LI MISTER NOA?
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 07/05/2002 : 16:01:04  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
sto se tice di vitto-a slazem se u potpunosti s tobom billy.ma kakav marraffa bljaks jedan od najgorih crtaca MN-oa kao sto vec rekoh.ne znam kakav je u parkeru jer ga ne gotivim ali je kao crtac mister noa jako los cak i vise od toga

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 07/05/2002 : 19:27:15  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Hm, sad sam vidio na popisu autora da je taj MN 922 govoriš kooperacija Della Monice i Corrada Roija, dakle dva odlicna crtaca umjesto jednoga...
Govoreci o dobrim crtacima treba spomenuti Donatellija koji je isto radio par ranih epizoda, Montorija koji je uradio Dvoboj na nebu (787-789) i eto s onih sedam i Dell Uomom (mislim da je uz SD 16 radio i jednu epizodu u Africi) vec 10.

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 07/05/2002 : 20:47:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Znam billy da su dvoica ali neda mi se objasnjavati
Ja volim Marafu iako nije presjajan crtac ali odlicno izrazava osjecaje cak bolje od Disa ( pa nevidim razlog zasto se taj Diso toliko udize ) ima jak raspon izmedju razlicitih osjecaja junaka za razliku od Disa koji je opet ukocen ( Diso mozda dobro crta ali to neznaci da se uklapa u strip bilo bi mu bolje da crta slike )
Marafa je dobar i bez Montija ali s njim je jako dobar a Montija nitko nespominje on je dobar crtac cak odlican
Rici je nacrtao samo jednu epizodu Muzzi nije bio dobar ni u Teksu a Roi je uvjek bezveze bilo u DD ili MM pa i u Mister nou
Deluomo mi je Ok u DD ali bas mi se nesvidja u Mister Nou a Della monica je svugdje dobar osim u AF

Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 08/05/2002 : 01:27:52  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
ma daj ba covjece kako mozes uopste stavljat disa i marraffu u isti kos.pa to je ko nebo i zemlja.diso moze casove crtanja davat marraffi i to u po-dana-u-po-noci.iz kreveta da ga probudis u 3 ujutro bolje bi nacrto nego marraffa kad je najraspolozeniji.jeste billy,dell'uomo je nacrtao prvu seriju u vezi s afrikom,da bi tu sagu kasnije nastavili bianchini,bignoti,di vito,diso,pa opet bignoti,itd...po meni su to najbolje epizode MN-oa(naravno ima jos jako dobrih izvan te sage),naravno sa njima su u rangu i epizode kada je MN-o boravio u americi poslije II W.W. kao i ratne.

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/05/2002 : 03:08:13  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Diso jeste bolji crtac od Maraffe (realno), ali ni meni se Diso ne svidja, a to je ipak stvar ukusa. Bignotti mi je najbolji za Mister Noa (ne racunajuci onu jedinu epizodu koju je nacrtao Ferri koja je van konkurencije, ali eto, taj potez Bonellija da Ferri ne crta konacno im se vraca time sto Mister Noa vise niko zivi ne cita)

Go to Top of Page

Kruger
Advanced Member



Croatia
17000 Posts

Member since 25/10/2001

Posted - 08/05/2002 : 11:06:51  Show Profile Show Extended Profile  Send Kruger a Private Message
Pa nije tako Diso dobar kad ga jedan obicni jadni Marafa moze tuci u karakteru junaka ja nisam rekao da je bolji crtac ali bolje oslikava junaka ako ti to nije jasno uzmi si u ruke strip pa pogledaj ako uopce znas sto je karakter junaka to ti nije sigurno iskrivljeno lice junaka koje nacrta Diso a nepokazuje nista ali je zato iskrivljeno lice marafinog crteza koje pokazuje mnogo toga zar to nije zalosno za Disa ( jednako lose crtaju lice i opet je Diso losiji )
I meni je Ferijev prvi mister no najbolji a cinjenica je da su scenaristi shvatili da je bas taj Ferijev bio jedini pravi jer nebi vracali neke stare elemente stripa

Go to Top of Page

steinbrenner
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 26/03/2002

Posted - 08/05/2002 : 11:24:41  Show Profile Show Extended Profile  Send steinbrenner a Private Message
bas sam prekjucer citao dvoboj na nebu i mogu rec da mi je montorio stvarno odlican
da li je radio samo tu epizodu?
sto se marrafe tice ostajem pri svome, ali bolji je naravno stara manga diso
volio bi da su se susreli u kenu, mislim da disov crtez u kenu ne bi prosao

A TKO MENE PITA HOCU LI MISTER NOA?
Go to Top of Page

steinbrenner
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 26/03/2002

Posted - 08/05/2002 : 12:36:20  Show Profile Show Extended Profile  Send steinbrenner a Private Message
evo mene opet da se vratimo na temu a i da ubodem stoti post
prckao sam malo po sergiobonellieditore.it i zapela mi je za oci naslovnica posljednjeg nathana nevera http://www.sergiobonellieditore.it/auto/albi_in_edicola, il mistero della terza luna
stvarno je odlicna, da li je taj de angelis uvijek tako dobar
mozda ponovo pokusam citat NN, zadnji put sam ionako pokusao jako davno

A TKO MENE PITA HOCU LI MISTER NOA?

Edited by - steinbrenner on 2002/05/08 12:39:00
Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 08/05/2002 : 17:32:47  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
ma ne slazem se s tobom krugeru al nema veze da se vise ne peglamo ko toga.
quote:

mozda ponovo pokusam citat NN


ma samo naprijed neces se pokajatima i nije bas uvijek.recimo neslovnica broja 129 je ocajna(u odnosu na njegov kvalitet).ali uklopila se u crtez i same epizode koji je malo je reci uzasan.i djete od 6 godina bi bolje nacrtalo tijela u pokretu i sve ostalo.ali naravno izuzetak potvrdjuje pravilo:NN je definitivno jedan od najboljih stripova danasnjicezato steinbrenner NN-a u ruke i navali

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 08/05/2002 : 21:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Diso i Ken Parker? Ma kakvi, nema Diso tu sta da trazi...

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 08/05/2002 : 22:08:23  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message
Slaba prodaja MN danas nema veze s Disom ili Ferrijem jer da su ljudi toliko patili za tim crtežom iz prvog broja ne bi se kasnije 20tak godina odlicno prodavao. Diso nema nikakve veze s krizom Mister Noa, tržište se okrenulo drugim stvarima (pa ni Zagor se u Italiji ne prodaje briljantno) i kvaliteta prica je stala nažalost opadati. O Disovoj kvaliteti više necu razglabati, dobro se zna ko ga voli a ko ne i tocka- samo bih dodao da mislim da bi se cisto dobro uklopio u Ken Parkera jer fenomenalno crta pejsaže i krajolik Divljeg zapada (pogledajte npr. Crvene senke LMS 802-4, pa recimo i SD 14-15, nije Sj. Amerika ali je slican ambijent) i ima stilski možda savršeniji crtež i od samog Milazza (koji ipak ostaje za mene bog kadriranja) dakle
I još da velim meni su opcenito price u Africi odlicne iako se osjeti da je to lagani sumrak zlatnog doba. Price iz Mister Noove prošlosti treba citati najbolje jednu za drugom kronološki kako su se odvijale i se su fenomenalne.

Go to Top of Page

steinbrenner
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 26/03/2002

Posted - 09/05/2002 : 12:40:17  Show Profile Show Extended Profile  Send steinbrenner a Private Message
u svakom slucaju, volio bi da je napravio bar jednu epizodu kena. ne mogu ni priblizno zamislit kako bi to izgledalo, ali ko zna, mozda bi izaslo na dobro

A TKO MENE PITA HOCU LI MISTER NOA?
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 11/05/2002 : 06:28:46  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Iskreno govoreci, Ferrijev Ken bi bio pun pogodak

Go to Top of Page

Billy
Average Member

Croatia
603 Posts

Member since 24/02/2002

Posted - 11/05/2002 : 07:29:09  Show Profile Show Extended Profile  Send Billy a Private Message


Go to Top of Page

verter
Advanced Member

Bosnia and Herzegovina
4877 Posts

Member since 30/04/2002

Posted - 12/05/2002 : 16:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Send verter a Private Message
hmm...ko zna,ko zna

Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17232 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 13/05/2002 : 05:49:59  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
Mislim da je dovoljno lako zamisliti ferrijevog Kena i videti da sam ovog puta zaista u pravu

Go to Top of Page
Page: of 4 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page | Next Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.16 seconds. Snitz Forums 2000