forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Stripovi
 DD extra 46 Pakao
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

sonor
stripovi.com suradnik



Vatican City
3781 Posts

Member since 18/02/2006

Posted - 16/01/2007 : 19:00:52  Show Profile Show Extended Profile  Visit sonor's Homepage  Send sonor a Private Message
quote:
Originally posted by dcopic

Odlicna i zanimljiva prica!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




slažen se! ovo mi je jedna d boljih dilanovih pricica!

It's in my hands, the sky, so bright
It's burning, it's for me to decide
If flames will reach heaven tonight
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7744 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 16/01/2007 : 20:41:16  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
od ove epizode ocekujem da bude bezveze kao i sve ostale koje su imale veze s paklom i onim vragom sa dvi glave
baš mi ne pašu takve epizode, a još crta i Ambrosini (ni njegov stil mi se baš ne svida)
vidjet cemo...

Jel' tako šefe?
Go to Top of Page

dcopic
stripovi.com suradnik



Croatia
6221 Posts

Member since 20/01/2005

Posted - 16/01/2007 : 20:46:28  Show Profile Show Extended Profile  Visit dcopic's Homepage  Send dcopic a Private Message
Koliko se sjecam mislim da je to prvo pojavljivanje covjeka s dvije glave.

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/01/2007 : 21:55:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
Curunir je zatrpan poslovima, nazalost vasih lisnica...
ali, po analogiji s posao, kabao...isli bi PAKLOVI, makar bih pjesnickom slobodom vodjen odabrao kracu varijantu PAKLI...
OVO JE INACE JEDAN OD RIJETKIH PRIMJERA KADA JE INTERVENCIJA ANE GASPAR SASVIM OPRAVDANA I NUZNA, naslov paklovi ili pakli je jednostavno uzasan...
nemojte napadati samo da biste nesto rekli, ovdje je "krivi" prijevod opravdan iako malo mijenja bit...kako je bio srpski?...dva lica istine?...neloše i nereligiozno

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 16/01/2007 : 22:00:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by blueberry

Ne treba za svako izdanje otvarat novi topik...sa linkom na MC ili slikicom.
Sve je to na stranici morecomics-a.Onaj koga zanima što je izašlo ide na MC sajt ili na pogleda na home page-u stripovi.com



Cemu onda uopce forum stripovi ako se na njemu ne raspravlja o stripovima, novim izdanjim i starim izdanjima? Onda najbolje da zatvorimo forum pa svi na pretraživanje u MC...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?



ovo je sad druga krajnost. kako sam rekao stinkyju i pojedincima, nosite se kvragu s vasim serioznim pristupom forumu i stripu, ovo je isto bezveze, zapravo i gore, zasto novo izdanje ne bi imalo svoj topic?? koji ce mi qrac MC uopce za to i kakve veze ima to s forumom??

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 16/01/2007 : 23:43:45  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

Curunir je zatrpan poslovima, nazalost vasih lisnica...
ali, po analogiji s posao, kabao...isli bi PAKLOVI, makar bih pjesnickom slobodom vodjen odabrao kracu varijantu PAKLI...
OVO JE INACE JEDAN OD RIJETKIH PRIMJERA KADA JE INTERVENCIJA ANE GASPAR SASVIM OPRAVDANA I NUZNA, naslov paklovi ili pakli je jednostavno uzasan...
nemojte napadati samo da biste nesto rekli, ovdje je "krivi" prijevod opravdan iako malo mijenja bit...kako je bio srpski?...dva lica istine?...neloše i nereligiozno

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.



To sam ja pokušao objasnit, ali nisam tako rijecit kao ti
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 16/01/2007 : 23:55:45  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
covjece, mene zanima ono što me zanima
a to svakako nisu pravopisni performansi, ti seriozni pristupatelju
tak da ti je dobra fora ova sa serioznim haha

ubuduce, ako se ne možete ukljuciti u misaone teme lišene dogme na jedan suvisao nacin, vrli gospodine, nemojte ni pokušavati kvariti zadovoljstvo nama ozbiljnim intelektualcima. ionako Vam nece uspjeti. mi smo iznad toga, uvijek u službi intelekta.

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8227 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 17/01/2007 : 01:50:19  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>a to svakako nisu pravopisni performansi

Hm, procitaj pazljivo Grad pet prstenova i onda mi odgovori na pitanje:
Cega je gospodja Amaterasu premijer? Majko mila...



Sta bi sa Marinicem? Ne radi vise za Bernija?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/01/2007 : 08:49:21  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir

Curunir je zatrpan poslovima, nazalost vasih lisnica...
ali, po analogiji s posao, kabao...isli bi PAKLOVI, makar bih pjesnickom slobodom vodjen odabrao kracu varijantu PAKLI...
OVO JE INACE JEDAN OD RIJETKIH PRIMJERA KADA JE INTERVENCIJA ANE GASPAR SASVIM OPRAVDANA I NUZNA, naslov paklovi ili pakli je jednostavno uzasan...
nemojte napadati samo da biste nesto rekli, ovdje je "krivi" prijevod opravdan iako malo mijenja bit...kako je bio srpski?...dva lica istine?...neloše i nereligiozno



U biti je i u više paklova bit, a ne u jednom. Misliš da je u talijanskom govoru množina za pakao uobicajena pa super izgleda na naslovnici ili je s razlogom stavljen takav naslov? Ako je naziv knjige Paklovi i Orfeji, onda je naslov Paklovi i Orfeji. Cudno mi je to kako jezicari nisu za jezicne egzibicije?

Neloše, postoji li uopce ta rijec?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

Spock
stripovi.com suradnik



Croatia
7050 Posts

Member since 26/12/2006

Posted - 17/01/2007 : 13:39:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Spock a Private Message
Procitao! Dobar, sa dozom humora, ali bez Groucha! Malo me nervira ctrež, ali OK
Go to Top of Page

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 17/01/2007 : 14:21:10  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message
quote:
Originally posted by sonor

quote:
Originally posted by dcopic

Odlicna i zanimljiva prica!

'Moj je dojam, za koji doista nemam egzaktnih argumenata, da nigdje nema toliko banalnosti i trivijalnsti kao u tekstovima na ekranima'




slažen se! ovo mi je jedna d boljih dilanovih pricica!

It's in my hands, the sky, so bright
It's burning, it's for me to decide
If flames will reach heaven tonight




Potpisujem, i meni je jedna od boljih,


Sve što jesmo, rezultat je onoga što smo mislili.
Um je sve. Ono što mislimo, to postanemo.
BUDA
Go to Top of Page

Constantine33
Average Member



Croatia
670 Posts

Member since 02/11/2005

Posted - 17/01/2007 : 16:13:20  Show Profile Show Extended Profile  Visit Constantine33's Homepage  Send Constantine33 a Private Message
necu reci da je jedna od boljih, ali svakako je zanimljiva... ne znam zašto ljudi generalno imaju nešto protiv amborsinijevog crteža, meni skroz dobro paše uz dylana

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.
Go to Top of Page

c64
Senior Member

Cuba
1694 Posts

Member since 15/03/2006

Posted - 17/01/2007 : 17:05:42  Show Profile Show Extended Profile  Send c64 a Private Message
quote:
Originally posted by Constantine33

necu reci da je jedna od boljih, ali svakako je zanimljiva... ne znam zašto ljudi generalno imaju nešto protiv amborsinijevog crteža, meni skroz dobro paše uz dylana

____________________________
Skip the dramatic pauses. I can only give a shit for very short intervals.



To ni ja ne znam, pa tip fakat dobro crta! Ali ROI je do jaja, brrr.

Sve što jesmo, rezultat je onoga što smo mislili.
Um je sve. Ono što mislimo, to postanemo.
BUDA
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2007 : 21:36:10  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by prozirna senka

>a to svakako nisu pravopisni performansi

Hm, procitaj pazljivo Grad pet prstenova i onda mi odgovori na pitanje:
Cega je gospodja Amaterasu premijer? Majko mila...



Sta bi sa Marinicem? Ne radi vise za Bernija?

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.



ma da. lijepo sam tim vrlim filozofima napisao kako gasperova predstavlja misticnog zbunjivatelja citateljstva, cas je jedno cas drugo, al dobro, neki to valjda vole da ne razumiju bas svaku rijec koju procitaju
tko uopce prevodi sad redovnog MM?
Marinic je zatrpan poslom (biblioteka MM, MV, MMG...) kod libellusa a cujem i kod belog puta (SALA MALA)

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2007 : 21:43:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by Curunir

Curunir je zatrpan poslovima, nazalost vasih lisnica...
ali, po analogiji s posao, kabao...isli bi PAKLOVI, makar bih pjesnickom slobodom vodjen odabrao kracu varijantu PAKLI...
OVO JE INACE JEDAN OD RIJETKIH PRIMJERA KADA JE INTERVENCIJA ANE GASPAR SASVIM OPRAVDANA I NUZNA, naslov paklovi ili pakli je jednostavno uzasan...
nemojte napadati samo da biste nesto rekli, ovdje je "krivi" prijevod opravdan iako malo mijenja bit...kako je bio srpski?...dva lica istine?...neloše i nereligiozno



U biti je i u više paklova bit, a ne u jednom. Misliš da je u talijanskom govoru množina za pakao uobicajena pa super izgleda na naslovnici ili je s razlogom stavljen takav naslov? Ako je naziv knjige Paklovi i Orfeji, onda je naslov Paklovi i Orfeji. Cudno mi je to kako jezicari nisu za jezicne egzibicije?

Neloše, postoji li uopce ta rijec?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?



daj, ne davi prevec (salim se)
paklovi izgleda katastrofalno, mislim da je netko objasnio zasto kod srba i hrvata ta mnozina tako ocajno izgleda, zvuci i sve ino. ja ih nikad ne bih stavio kao naslov i quit. u texu sam "sedam mi paklova" (fujjjj!!!) prebacio u "devet mi krugova pakla!", i mislim da je to bilo dobro rjesenje, unatoc vaznosti broja sedam kod mefista...
neloše naravno postoji. to ti je malo losije od dobrog svasta neces i ti pitati...zapravo, lagano provociras, pitas kao a sam odgovaras...sto mi ne smeta, ali ipak mislim da u jeziku ti mozes uciti od mene a ne obrnuto...


Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2007 : 21:55:21  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
quote:
Originally posted by stinky

covjece, mene zanima ono što me zanima
a to svakako nisu pravopisni performansi, ti seriozni pristupatelju
tak da ti je dobra fora ova sa serioznim haha

ubuduce, ako se ne možete ukljuciti u misaone teme lišene dogme na jedan suvisao nacin, vrli gospodine, nemojte ni pokušavati kvariti zadovoljstvo nama ozbiljnim intelektualcima. ionako Vam nece uspjeti. mi smo iznad toga, uvijek u službi intelekta.

Tako je govorio Zagortustra.



vidis kak si usrano seriozan. ali ne zamjeram ti to. nego bi ti odredjivao sto se moze a sto ne. postavio bi figure kako ti hoces, i samo tako se mozemo igrati, da te citiram. ne dam to nikome, pa ni tebi. nek se svatko igra kako hoce, a druge ostavite na miru. misaone teme lisene dogme mene ne zanimaju, a ti bi da forum vrvi samo njima. meni je to ultradosadno, kad otpilis onaj humor kojim si prije sve prozimao. stinky je pojeo stinkyja, nazalost.

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

prozirna senka
stripovi.com suradnik



USA
8227 Posts

Member since 22/04/2004

Posted - 17/01/2007 : 22:00:53  Show Profile Show Extended Profile  Send prozirna senka a Private Message
>tko uopce prevodi sad redovnog MM?

Nekakva Plisko, cini mi se.

>Marinic je zatrpan poslom (biblioteka MM, MV, MMG...) kod libellusa

Aaaa, ok.

>a cujem i kod belog puta (SALA MALA)

:-))))

Cuvajte, cedo moje milo, jezik kao zemlju. Rec se može izgubiti kao grad, kao zemlja, kao duša. Ne uzimajte tudu rec u svoja usta. Uzmeš li tudu rec, znaj da je nisi osvojio, nego si sebe potudio.
Go to Top of Page

Curunir
Advanced Member



Croatia
10366 Posts

Member since 28/07/2002

Posted - 17/01/2007 : 22:05:57  Show Profile Show Extended Profile  Send Curunir a Private Message
veselim se MM biblioteci, to ce stvarno biti vrijedno imati...prvih 80ak (izvorno) brojeva je prava poslastica za mene...

Nice view from Orthanc inspite of these psychotic trees.
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4614 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 18/01/2007 : 04:23:52  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
Vrhunski odradjen posao i Sclavija i Ambrosinija. Stano odlican.

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/01/2007 : 13:15:48  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
daj, ne davi prevec (salim se)
paklovi izgleda katastrofalno, mislim da je netko objasnio zasto kod srba i hrvata ta mnozina tako ocajno izgleda, zvuci i sve ino. ja ih nikad ne bih stavio kao naslov i quit. u texu sam "sedam mi paklova" (fujjjj!!!) prebacio u "devet mi krugova pakla!", i mislim da je to bilo dobro rjesenje, unatoc vaznosti broja sedam kod mefista...
neloše naravno postoji. to ti je malo losije od dobrog svasta neces i ti pitati...zapravo, lagano provociras, pitas kao a sam odgovaras...sto mi ne smeta, ali ipak mislim da u jeziku ti mozes uciti od mene a ne obrnuto...



Kako ne bi provocirao? Uvažam tvoje mišljenje, inace ne bi provocirao direktno tebe da mi odgovoriš. Cijenim tvoje mišljenje, a prije svega svoje još i više! No, skidam kapu, potkovaniji si od mene...

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

K.G. 21
Junior Member



Croatia
480 Posts

Member since 01/05/2006

Posted - 18/01/2007 : 14:10:16  Show Profile Show Extended Profile  Send K.G. 21 a Private Message
Pa ne moze biti paklovi, zato sto postoji samo jedan pakao! Razumijete?
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/01/2007 : 14:20:18  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by K.G. 21

Pa ne moze biti paklovi, zato sto postoji samo jedan pakao! Razumijete?



Ma kaj ti znaŠ?

Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page

stinky
stripovi.com suradnik

Croatia
12737 Posts

Member since 29/12/2001

Posted - 18/01/2007 : 15:42:56  Show Profile Show Extended Profile  Visit stinky's Homepage  Send stinky a Private Message
quote:
Originally posted by Curunir
vidis kak si usrano seriozan. ali ne zamjeram ti to. nego bi ti odredjivao sto se moze a sto ne. postavio bi figure kako ti hoces, i samo tako se mozemo igrati, da te citiram. ne dam to nikome, pa ni tebi. nek se svatko igra kako hoce, a druge ostavite na miru. misaone teme lisene dogme mene ne zanimaju, a ti bi da forum vrvi samo njima. meni je to ultradosadno, kad otpilis onaj humor kojim si prije sve prozimao. stinky je pojeo stinkyja, nazalost.




mislim da si se pogubio, carobnjace
a tko ti je kriv kad se primaš ko pripravnik
o cemu ti pricaš? kaj ti imaš kome davati ili ne davati? kao da sam te i pitao
naravno da bih da je forum zatrpan temama koje mene zabavljaju (pa to je bar jasno ---sigurno se necu zalagati za teme koje su bezveze niti me zanimaju---, ali daleko je to od toga da bih prisiljavao ili smatrao da ljudi MORAJU mene zabavljati. to su samo tvoje deluzije, zablude i prišivena tumacenja koja su u svemirskom raskoraku sa stvarnim stanjem.

a kako ti /smiješni/ citati nisu jaca strana, dajem ti jednog na uvid (prožetog jebackim pravopisom): "ne smeta me što na pogrešna pitanja pogrešno odgovaraš, no sasvim je sigurno da u tumacenju bica i pojava ti možeš uciti od mene, a ne obrnuto..."

Tako je govorio Zagortustra.
Go to Top of Page

torca
Average Member



744 Posts

Member since 24/03/2003

Posted - 19/01/2007 : 05:36:13  Show Profile Show Extended Profile  Send torca a Private Message
tipicni dylanov "bosanski lonac" - malo humora, malo horora, malo krimica, malo seksa... al na kraju je ispala bas lijepa, melankolicna epizoda. iako nije najbolja, na mojoj listi bila bi visoko.
crtez standardno dobar, u rangu s pricom.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 22/01/2007 : 09:28:44  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
Simpaticna pricica o adminstrativnom Paklu... Nakon izlaska specijalca Živi i mrtvi uvjerili ste me u verziju da je spomenuta prica samo kopija ove prve, "Inferni". Pa, nakon procitane, mogu reci da mi je specijalac bio puno zabavniji, kao i greška koja se desila u birokratskom sistemu u specu je znacajnija. Sclavi, nakon što nas je godinama uvjeravao da je normalan život svakodnevice užas, sad nas opet navodi kako je život poslije života u cistoj apatiji još bolji. Pakao je neka vrsta raja, ovisno o osobi. Hajdemo se lijepo svi ubiti, kako to kažu cure u "Suicide klubu", Pakao je mjesto baš za nas.

Glede naslova, Dnevnikov "Dva lica istine" uistinu je opravdan, cak je i jedna cjelina nazvana po tome, lik je takav, istina je takva, muškarac i žean su takvi. "Pakao", mada možda pravopisno suvisliji, po meni je puno lošiji nego "Pakli/Paklovi". Sorry Curunir, bez zamere ;) Evo što je Eržika stavila. "Ne postoji pakao. Postoje mnogi pakli.. Milijuni, milijarde raznih paklova. Neki su pakli ludi, neki normalni, neki besmisleni kao administracija. Smrt može biti oslobadanje, a život pakao... zapravo i gori od mnogih pakala."

Glede Ambrosinija, od ovog trenutka, odnosno stripa, dualizam i pakao, paklene kreature i adminstrativni pakao bit ce glavni elementi njegovih prica, a na tim temeljima ce nastati i njegov Napoleone. Jako zamjetan utjecaj. Ajde Carlo, lijepo se zahvali Sclaviju! ;)

Jel zna neko koji je film koji gleda Dylan u kinu?

Kad gledam onog birokrata sjetim se stinkyjeve teorije o faci Hitlera i Musollinija, a na pocetku ima lijepe slicica ala Hieronimus Bosch. U jednoj replici Bifronte (jel Dvolicni, ako to prevodimo na hrv?) veli samome sebi (;)) da je Dylan Dog jak katalizator okultnih sila. To su sljedeci put upotrijebili Sclavi/Castelli u svome team-upu "Posljednja stanica užas".


Kad nas vidiš, ne bi rekao da možemo stvarati svjetove, zar ne?
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.19 seconds. Snitz Forums 2000