forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Dilan Dog - Veseli cetvrtak #1: Carobni frulaš
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 7

GeneziS
Average Member



Western Sahara
702 Posts

Member since 14/03/2008

Posted - 15/03/2008 : 01:28:32  Show Profile Show Extended Profile  Send GeneziS a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by srdjandj

U Srbiji redovno i dalje ide Stripoteka(nikad nije prestajala da izlazi) i jos neka izdanja, a pokusaji su bili i propali, ali sad Veseli cetvrtak obecava da ce biti dugotrajni, samo nek rade svoj posao, jedva cekam specijale.....



nadam se da ce biti specijali koje ludens nije do sada objavio.


Pa naravno, koji bi smisao bio da repriziraju Ludensove specijale?



i ja kažem. ne bi im se isplatilo. to znatno sužava izbor( ako uzmemo kao cinjenicu da ce prvo izbaciti Zagora ), jer nije ostalo mnogo italijanskih orginala koji nisu prevedeni.

Arguing On The Internet Is Like running In The Special Olympics - Even If You Win, You're Still Retarded
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/03/2008 : 05:32:36  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by Barker

Posle paklenih pisama, ovo mu dodje kao melem na ranu :)
Naravno, daleko je ovo od dobre epizode, jer ako pokusate da je sklopite u celinu dobicete, paaa, nista. Povremeno Barabatova ubode dobru stvar, povremeno Pikato spasi stvari i tako do kraja. Problem je sto stvarno nije jasno sto bi Xabaras zeleo ovu frulu tek sad, zar je nije mogao nabaviti odmah i bataliti se hemije i svakojakih seruma :)
Pozivanje na bajke je slabasno, a ipak bolje nego u groznom Zverskom brlogu
Cinilo se da je Pikato stvoren za ovaj broj, ali i on je podbacio. Pogotovo je preterao sa Dilanom i njegovim "unakazivanjem", Hamlin u njegovoj izvedbi je ocajan (eto, sad mozemo da pohvalimo Coppolu, njegov Hamlin je vrh, mozda ipak samo zato sto ga je prvi nacrtao :) )

Kvalitet VC je bas dobar, jedino me nervira logo, prevelik je i totalno smeta na naslovnici, pogotovo ako je ovako opaka , mracna i fenomanalna. Stano je bas bio raspolozan.

Nego sad se setih, gledam pre neki dan Schileove slike u Becu, ne secam se da smo nekad spomenuli, ali on je definitivno bio Stanov uzor, pogotovo u crtanju zombija i bolesnih ljudi. Slicnost je neverovatna, sta vi mislite? Mrzime sad da trazim i kacim njegove slike, guglajte i samo ce vam se kasti :)




Shileov autoportret. Jel samo ja uvidam slicnost sa... ili...




Ja mislim da sam o tome nekad pisao, e sad da li je bilo na ovom forumu ili joj na ZWS, ne secam se. Shile je definitivno bio uzor, i to si dobro primetio, posebno u crtanju svih "izopacenih" motiva. Imao sam svojevremeno u rukama knjigu sa njegovim crtezima, a mozda me Piccato ovim crtezom u "Carobnom frulasu" dodatno podsetio na originalni Shileov "jednopotezni" stil. Valjalo bi "izguglati" na internetu i uveriti svakome koga crtez Dylana Doga iole zanima.
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 15/03/2008 : 05:34:29  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

quote:
Originally posted by GeneziS

quote:
Originally posted by srdjandj

U Srbiji redovno i dalje ide Stripoteka(nikad nije prestajala da izlazi) i jos neka izdanja, a pokusaji su bili i propali, ali sad Veseli cetvrtak obecava da ce biti dugotrajni, samo nek rade svoj posao, jedva cekam specijale.....



nadam se da ce biti specijali koje ludens nije do sada objavio.


Pa naravno, koji bi smisao bio da repriziraju Ludensove specijale?



Ima logike da prvo objave te, ali nema razloga da kasnije ne objave i sve ostale. ne verujem da su im citaoci samo oni koji prate "Ludensova" izdanja.
Go to Top of Page

srdjandj
Advanced Member



Serbia
22420 Posts

Member since 02/05/2005

Posted - 15/03/2008 : 08:53:53  Show Profile Show Extended Profile  Send srdjandj a Private Message
Uglavnom su im citaoci bas oni koji sad preko interneta prate sva nova desavanja koja su u vezi stripova, malo je novih citalaca koji kupuju stripove po trafikama i sama pomisao na repriziranje Ludensovih specijalaca bi bio cist promasaj, mislim da ce izdavati specijalce koji do sada nisu objavljeni, a sigurno je da ce Ludens te specijale da ponovo reprizira, kao sto je sasvim sigurno da ce Ludens da izda redovnog Zagora "Tajna Sumera" i dalje redom, kad dodju do tog broja, jer oni imaju ritam i prate to redom kako su Italijani izdavali!

Iz Vršca stiže glas, u vinu leži spas, ko vino ne pije, taj nek se ubije!!!
Go to Top of Page

Barker
Advanced Member



Fyro Macedonia
4607 Posts

Member since 10/10/2003

Posted - 15/03/2008 : 09:17:11  Show Profile Show Extended Profile  Send Barker a Private Message
@ GeneziS: fala sto si okacio sliku, bolji primer nisi mogao da ubodes :) ;)

Bistro i duboko nebo utociste pruza!
Go to Top of Page

---dp---
Advanced Member

17226 Posts

Member since 26/10/2001

Posted - 16/03/2008 : 05:16:44  Show Profile Show Extended Profile  Send ---dp--- a Private Message
quote:
Originally posted by srdjandj

Uglavnom su im citaoci bas oni koji sad preko interneta prate sva nova desavanja koja su u vezi stripova, malo je novih citalaca koji kupuju stripove po trafikama i sama pomisao na repriziranje Ludensovih specijalaca bi bio cist promasaj, mislim da ce izdavati specijalce koji do sada nisu objavljeni, a sigurno je da ce Ludens te specijale da ponovo reprizira, kao sto je sasvim sigurno da ce Ludens da izda redovnog Zagora "Tajna Sumera" i dalje redom, kad dodju do tog broja, jer oni imaju ritam i prate to redom kako su Italijani izdavali!



Ja se ne slazem, jer to "uglavnom" moze da znaci da osim tih citalaca mogu da imaju jos dva puta toliko onih koji ne prate ili nemaju ta "Ludensova" izdanja.

Kao prvo, jos uvek jako mali rocenat stanovnistva u Srbiji ima racunar, a jos mnogo manje njih koristi internet, delom iz straha od virusa (jer novi korisnici po pravilu u startu zarade toliku kolicinu stetnog koda da su prinudjeni na kompletnu reinstalaciju operativnog sistema i svih aplikacija), delom iz neznanja. Uz to, ogroman broj "korisnika" interneta ne ume da se snadje i pronadje ono sto im je bitno, ili uopste nema koncepciju sta da trazi i da li nesto uopste postoji. 90% njih smao ludacki downloaduje muziku i filmove koje kasnije nikad i ne uspeva da pogleda i tako to sve gomila bez nekog smisla. Uz to, veliko je pitanje koliko njih ce slucajno nabasati na neki strip sajt, a i kad naidju na takav sadrzaj, mali broj zna o cemu se radi, sta od kada i gde izlazi (pravi primer su brojni novi clanovi na ovom forumu koji postavljaju upravo takva pitanja, imali smo nedavno bas takvo pitanje u vezi "veselog cetvrtka" jer se coveku nije dalo da cita 50 strana postova. Negde sam nevano napisao kako mi je neuobicajeno mnogo ljudi reklo (znajuci da citam stripove) kako su videli da stripovi ponovo izlaze, naravno, nisu to saznali sa interneta. Vecina tih ljudi nema pojma da ti isti stripovi izlaze i u Hrvatskoj, a mnogi od njih su potencijalni citaoci (iako sam tom prilikom napisao kako je mnogima tih 150 dinara preskupo)

Dakle, ubedjen sam da veliki broj novih citalaca ce se dobiti upravo dobrom pokrivenoscu kioska te da ogroman procenat tih citalaca ni ne zna da ovi stripovi izlaze u Hrvatskoj.

Pored toga, ja sam zaista kolekcionar, posebno Zagorovih stripova, a nemam skoro polovinu "Ludensovih" stripova, ne zbog toga sto sam los kolemkcionar i sto ih ne volim dovoljno, vec sam se jednostavno nasao u situacijama u kojima mi je svaki dinar bio vazan, i nisam mogao da izdvojim 200 ili 300 eura da kompletiram "Ludensov" deo kolekcije, a kupovao sam extra seriju Zagora dok je izlazila na kioscima, jer kad je strip na kiosku i kad izlazi jedan po jedan, onda covek nekako i nadje taj novac i kupi ga. Tako ja, na primer, nemam vecinu "Ludensovih" specijalaca i sa zadovoljstvom ih citam u skeniranim varijantama u nadi da cu jednog dana pokupovati prave stripove. Dakle, odusevljeno cu kupiti svaki specijalac kojeg izda "Veseli cetvrtak". Uz to, kao i vecini, ipak mi za nijensu vise prija i imam lepsi ugodjaj kad citam Zagora na cistom Srpskom jeziku. Ne znam da li je to zato sto mi je to maternji jezik ili zabog toga sto sam na takvom Zagoru odrastao (ovde sam sklon da verujem da je ovo drugo razlog, jer iz istog razloga neuporedivo radije citam Alan Ford na Hrvatskom - tacnije, na Srpskom ga ne citam uopste).

Upravo zbog toga zaista smatram da ce se specijalci koje je "Ludens" vec izdao nece bitno slabije prodavati od onih koji jos nisu izasli u Hrvatskoj.

Edited by - ---dp--- on 16/03/2008 05:24:35
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4983 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 02/04/2008 : 00:51:07  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
Bez brige, dobro ce se prodavati, bitan je redovan ritam i to je kljuc uspjeha, ovdje u RH smo se navikli na jak ritam izlaženja, a dobri stripovi kao Dylan Dog ili Alan Ford u ne znam koliko novih "reprinata" ponovo ce imati velik broj obožavatelja i kod vas ali pod uvjetom da stripovi zadrže dinamiku izlaženja, neredovitost, kašnjenja itd najgora su stvar za svaku ediciju.

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/04/2008 : 01:24:07  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
evo "frulaš" danas došao na red za citanje. ukratko, ne svida mi se epizoda. ideja je dobra, ali previše bajkovita i sa premalo horrora. dylan sasvim bespotreban lik u cijeloj prici. po dosadašnjem obicaju, barbato me opet razocarala. idemo dalje.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7744 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 29/04/2008 : 01:27:48  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by kitaric

SPOILER ALERT!!!

Ne znam meni prica nije nista posebno, dosadne su mi teme o decijim bajkama i nema bas nekog dubljeg znacenja ova epizoda (ruzno dete koje maltretiraju, pritom sanjar - sto puta prozvakano ). Ne znam od koje se to epizode Dilan seca Hamlina i Safare? Paola Barbato pokusava da se kiti tudjim perjem i misli da je dovoljno da ubaci u pricu dva lika od kojih je Sklavi napravio legende(Xabarasa i Hamlina) i da je to dovoljno da se fanovi naloze. E pa kako za koga... Cak je i na neki nacin predvidiva, jer se ponavlja (u broju 200 Xabaras saradjuje sa Hamlinom), ja sam bukvalno od pocetka bio gotovo ubedjen da je Xabaras tajanstveni lik. Ne kazem da je preterano lose, ali kao sto rekoh nista posebno - cita se jednom i to je to!
E da, crtez... Pikato mi je u pocetnim epizodama Dilana bio pomalo los, ali se u kasnijim epizodama mnogo poboljsao i pokazao je da je majstor svog zanata! Sada je vec najverovatnije umoran od crtanja Dilana Doga jer je ova epizoda nacrtana onako najblaze receno - katastrofa...



slažem se sa svim gore napisanim osim dijela vezanog za piccata, meni je on ok, odgovara mi njegov stil.

"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

Ferri
Senior Member



Montenegro
1809 Posts

Member since 10/01/2004

Posted - 29/04/2008 : 06:41:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Ferri a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

quote:
Originally posted by srdjandj

Uglavnom su im citaoci bas oni koji sad preko interneta prate sva nova desavanja koja su u vezi stripova, malo je novih citalaca koji kupuju stripove po trafikama i sama pomisao na repriziranje Ludensovih specijalaca bi bio cist promasaj, mislim da ce izdavati specijalce koji do sada nisu objavljeni, a sigurno je da ce Ludens te specijale da ponovo reprizira, kao sto je sasvim sigurno da ce Ludens da izda redovnog Zagora "Tajna Sumera" i dalje redom, kad dodju do tog broja, jer oni imaju ritam i prate to redom kako su Italijani izdavali!



Ja se ne slazem, jer to "uglavnom" moze da znaci da osim tih citalaca mogu da imaju jos dva puta toliko onih koji ne prate ili nemaju ta "Ludensova" izdanja.

Kao prvo, jos uvek jako mali rocenat stanovnistva u Srbiji ima racunar, a jos mnogo manje njih koristi internet, delom iz straha od virusa (jer novi korisnici po pravilu u startu zarade toliku kolicinu stetnog koda da su prinudjeni na kompletnu reinstalaciju operativnog sistema i svih aplikacija), delom iz neznanja. Uz to, ogroman broj "korisnika" interneta ne ume da se snadje i pronadje ono sto im je bitno, ili uopste nema koncepciju sta da trazi i da li nesto uopste postoji. 90% njih smao ludacki downloaduje muziku i filmove koje kasnije nikad i ne uspeva da pogleda i tako to sve gomila bez nekog smisla. Uz to, veliko je pitanje koliko njih ce slucajno nabasati na neki strip sajt, a i kad naidju na takav sadrzaj, mali broj zna o cemu se radi, sta od kada i gde izlazi (pravi primer su brojni novi clanovi na ovom forumu koji postavljaju upravo takva pitanja, imali smo nedavno bas takvo pitanje u vezi "veselog cetvrtka" jer se coveku nije dalo da cita 50 strana postova. Negde sam nevano napisao kako mi je neuobicajeno mnogo ljudi reklo (znajuci da citam stripove) kako su videli da stripovi ponovo izlaze, naravno, nisu to saznali sa interneta. Vecina tih ljudi nema pojma da ti isti stripovi izlaze i u Hrvatskoj, a mnogi od njih su potencijalni citaoci (iako sam tom prilikom napisao kako je mnogima tih 150 dinara preskupo)

Dakle, ubedjen sam da veliki broj novih citalaca ce se dobiti upravo dobrom pokrivenoscu kioska te da ogroman procenat tih citalaca ni ne zna da ovi stripovi izlaze u Hrvatskoj.

Pored toga, ja sam zaista kolekcionar, posebno Zagorovih stripova, a nemam skoro polovinu "Ludensovih" stripova, ne zbog toga sto sam los kolemkcionar i sto ih ne volim dovoljno, vec sam se jednostavno nasao u situacijama u kojima mi je svaki dinar bio vazan, i nisam mogao da izdvojim 200 ili 300 eura da kompletiram "Ludensov" deo kolekcije, a kupovao sam extra seriju Zagora dok je izlazila na kioscima, jer kad je strip na kiosku i kad izlazi jedan po jedan, onda covek nekako i nadje taj novac i kupi ga. Tako ja, na primer, nemam vecinu "Ludensovih" specijalaca i sa zadovoljstvom ih citam u skeniranim varijantama u nadi da cu jednog dana pokupovati prave stripove. Dakle, odusevljeno cu kupiti svaki specijalac kojeg izda "Veseli cetvrtak". Uz to, kao i vecini, ipak mi za nijensu vise prija i imam lepsi ugodjaj kad citam Zagora na cistom Srpskom jeziku. Ne znam da li je to zato sto mi je to maternji jezik ili zabog toga sto sam na takvom Zagoru odrastao (ovde sam sklon da verujem da je ovo drugo razlog, jer iz istog razloga neuporedivo radije citam Alan Ford na Hrvatskom - tacnije, na Srpskom ga ne citam uopste).

Upravo zbog toga zaista smatram da ce se specijalci koje je "Ludens" vec izdao nece bitno slabije prodavati od onih koji jos nisu izasli u Hrvatskoj.



Tacno tako,potpisujem!!!!
Go to Top of Page
Page: of 7 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.11 seconds. Snitz Forums 2000