forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Novi No - Stranac u Redencionu +najave,MMiNo spec!
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

Poli
Advanced Member



Slovenia
37386 Posts

Member since 26/10/2007

Posted - 19/12/2008 : 10:54:39  Show Profile Show Extended Profile  Send Poli a Private Message
quote:
Originally posted by Markos

quote:
Originally posted by Inferno
Valdambrini je meni sasvim dobar, dok je Diso ovdje više loš nego dobar. Džaba što crta dobru pozadinu kad se mu lica ogavna i gnjusna, a ja to jedino gledam.


Diso je možda najjaci baš u licima. Njegovi likovi uvijek imaju jasnu gestikulaciju, ne možeš pogriješiti što misle ili osjecaju.


Tu se sasvim slazem sa Markom, sto se gestikulacija tice, Diso je najbolji!! Ali istina je, da je kasnije upala kvaliteta, dobar primjer je recimo broj 300 u boji - sto se lica tice, pogotovo oci junaka. Linije su mu nekako nesigurne. Kao da je crtao na brzaka ili mu se tresla ruka. Kao da je htio sto prije zavrsiti. :)

Anything is possible dec d uej
Be the Change You Want to See
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18426 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/12/2008 : 11:18:31  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Meni je ovaj redovni Stranac...baš prijao, malo mi vec dosadi ta saga sa Japancem ali tu je
jedan od boljih brojeva u tom ciklusu.I kakav je to junak?
Zagor sa Heligenom ili Kandraksom obracuna u par brojeva, a taj MN se muci s tim kosookim
preko 10 brojeva.Možda da je MN malo suzdržaniji kod žena...Zagor zna cuvat snagu...
Kakav je specijal?Vredi li?

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7744 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/12/2008 : 12:17:44  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
quote:
Originally posted by teller
Kakav je specijal?Vredi li?


Specijal ima nekako netipican crtež za Mister Noa, da se tako izrazim.
Ali nisan ga još procitao. Ipak, na temelju brzog prelistavanja - cini mi se da bi mogao biti dobar.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18426 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/12/2008 : 12:19:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Hvala mpavin, jedva cekam-valjda dolazi sutra preko jeb..nog schengena.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 19/12/2008 : 20:54:01  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by teller
Kakav je specijal?Vredi li?


Specijal ima nekako netipican crtež za Mister Noa, da se tako izrazim.
Ali nisan ga još procitao. Ipak, na temelju brzog prelistavanja - cini mi se da bi mogao biti dobar.


Crtež je netipican, ali zanimljiv. Vidijet cemo "kako se cita".
Nije li to onaj šta je crtao Krugerove pricice.
Drasticna promjena, u tom slucaju...
Onako od oka, ima dosta detalja i baca pinkicu na Fonta i još nekoga...
Prporcije su tu kao i Mrnovljeva faca.
Bumo videli...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7744 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 19/12/2008 : 22:01:42  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Da, velika promjena. Ali velika i u odnosu na ove prošle crtace koji su u redovnom Mister Nou.
Cak bih rekao, pravo osvježenje. Razbija monotoniju.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18426 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 20/12/2008 : 16:48:36  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Specilac ima u talijanskom izdanju, crtež je nešto posebno, SA se još nisam docepao,zato pa
procitao regularni i po mome jedan boljih iz ove Japanske sage. Za solidnih 7,5 od deset.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 20/12/2008 : 23:40:11  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
Evo dobar redovni Mister No....krajnje neobicna radnja u Meksiku.
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 20/12/2008 : 23:47:51  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by mpavin

quote:
Originally posted by teller
Kakav je specijal?Vredi li?


Specijal ima nekako netipican crtež za Mister Noa, da se tako izrazim.
Ali nisan ga još procitao. Ipak, na temelju brzog prelistavanja - cini mi se da bi mogao biti dobar.


Crtež je netipican, ali zanimljiv. Vidijet cemo "kako se cita".
Nije li to onaj šta je crtao Krugerove pricice.
Drasticna promjena, u tom slucaju...
Onako od oka, ima dosta detalja i baca pinkicu na Fonta i još nekoga...
Prporcije su tu kao i Mrnovljeva faca.
Bumo videli...


Taj crtac specijalca (Viglioglia) je rip-of Girauda. Nekoliko je slika precrtao iz Blueberryja. Nek razvije svoj stil pa nek se onda javi...

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

alen
Advanced Member



Croatia
4621 Posts

Member since 14/02/2005

Posted - 20/12/2008 : 23:48:19  Show Profile Show Extended Profile  Send alen a Private Message
Zaboravio sam napisati da ne zna crtati Mister No-a i Krugera.

itsyourworldyoucanchangeit
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 20/12/2008 : 23:52:14  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Ja Krugera nisam bio prepozno

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 21/12/2008 : 00:13:03  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
@alen
To sam i ja naknadno skužio i napisao na jednom drugom topicu (izgubim se koliko ih je).
Kopira Girauda. Pocastio sam ga finim 4/10.

@Kico
Neobicno, ali to je isforsirana neobicnost.
Pocneš mislit da tu ima nekih prikrivenih znacenja i sl., ali nema ih, kažem ti... :D
To autori samo vucu za nos.:)
Forisraju te eksplicitne i upecatljive scene, ali ja ne padam na taj lijepak.
Sve neki preverznjaci, psihopati i sadisti (al nismo to vidjeli u onoj o CIA, pa na onom otoku, Japanci, u zatvoru...) Pa što ima dojmljivo u vezi one obitelji koja je napravila grad-utocište za kriminalce. To je kao neka apstrakcija koja navodi na razmišljanje, ali to je obican trik - jer je danas popularno dizati u visine kad nešto nije jasno, realno i ocito. Kao, sigurno je pjesnik htio nešto reci, pa iako nemam pojma šta, to je vrlo vrlo interesantno i potice na razmišljane.
Ma daj...
Gdje je pravi Mr. No i epizode u kojima se osjeca dah Amazonije, gdje su svi oni prepoznatljivi likovi, gdje su nestale one epske price??? A ovo danas je drek, koji cu zaboraviti dok se okrenem. Ove bezvezarije ne zaslužuju da ih se komentira i da se u njima traži nekakvi bitak, ili šta ti ja znam.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 23/12/2008 : 11:41:51  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
NEma više takove Amazonije ko nekad, ovo je puno mracnije i brutalnije od prijašnjeg materijala. Mada, nije mi tako strašna ova epizode, prosjek, vec mi se na momente cak pocela svidati cijela ta situacija. CIA, mafija, Japanci, psihopati senilni paraliticari, politicke igre mocnika. Specijalac nisam još dospio procitati.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 23/12/2008 : 18:32:07  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

NEma više takove Amazonije ko nekad, ovo je puno mracnije i brutalnije od prijašnjeg materijala. Mada, nije mi tako strašna ova epizode, prosjek, vec mi se na momente cak pocela svidati cijela ta situacija. CIA, mafija, Japanci, psihopati senilni paraliticari, politicke igre mocnika. Specijalac nisam još dospio procitati.


Da, prica nije toliko loša (vec je obicna), ali za mene je to bila kap koja je prelila cašu. Dosta mi je više tih tajanstvenih prica koje bi, kao, trebale nešto poruciti, a u suštini to nikamo ne vodi. Ovo je vec 8 epizoda na isti kalup i sa istim promašenim ugodajem.
Najveci krivac je, dakako, Del Freo (Kuba, psi, junacka osveta). To je sve bila slaba realizacija (nedavno sam prelistavao da se opet uživim, ali jok). Tako da mi sub-plotovi poput CIA, zatvora, Japanaca... onda ne znace puno. Kod ovog miniciklusa potpuno izostaje bilo kakav oblik vizije.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

Zagor-te-nay
Senior Member



Croatia
2451 Posts

Member since 03/05/2006

Posted - 24/12/2008 : 00:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send Zagor-te-nay a Private Message
Specijalac je odlican. Crtež zaista neobican za Mr.No-a, pogotovo mi smeta nacin na kojeg crta Krugera, brada mu je nerealna. Al Specijal je jednostavan, prica klizi...pravo osvježenje 8/10.

Majka Bonelli je pocetak...i kraj.
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18426 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 24/12/2008 : 10:17:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
Ni meni nije loš, nije da padneš na zemlju ali drži vodu(malo i curi vanka).
Bolji od onog u duelu sa MM-al nije za pamcenje.Procitat, stavit u vrecicu i ne dirat
bar 20 godina.MN-ojevi bolji brojevi idu u kolekciji Libellusa.Ti su zakon.Bez amazonije,
domorodaca...nije to pravi MN.Iako ga volim, komotno su mogli zakljucit serijal kod 150 broja.
(prije ove sage sa Japancima).Iako ima i tu poneki dobaer broj.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 24/12/2008 : 12:03:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
U tome i je problem.
Taj specijalac je jedno apsolutno ništa. Nit je skroz loš, nit je dobar, nego je obicna nula. Želim reci da su prica, likovi i situacije toliko bezvezni, obicni i nezanimljivi, da ce na epizodu vec sutra pasti veo zaborava. Takvu pricu sam mogao i ja napisati. A da želim stvarno uživati u tim bezoblicnim jeftinim izlucevinama, onda bi mi bilo bolje poci gledati kakvu recikliranu sapunicu na televziji... Jer to je na istoj razini = "Uživanje" u stalno istim obicnim sitacijama za cije je scenaristicko stvaranje potreban minimum minimuma intelektualnog napora.
Problem je u tome, što je svaki novi Mister NO takav - autori bi, pored svog antitalenta, nešto htjeli, a ni sami ne znaju šta, pa im se na kraju sve svodi na provlacenje Mister Noa, kroz nezanimljive i bezvezne situacije. Bezidejnost na djelu. Mislim: dva obicna bandita, obicna pljacka draguljarnice, bezvezno lutanje po rezervatu, bezvezna ulicna spika, bezvezno parkiranje auta, bezvezni šerif i pukovnik, njihovi bezvezni i usiljeni i besmisleni i nekonvencionalni planovi i ciljevi, bezvezno putovanje u Novi Meksiko.
Razumite - to je bezveze, možda sve to štima, ali je BEZVEZE. Ko da pratite moj put do zahodske školjke. Možda je stvarno dobro opisan. Ali to je bezveze. Jel stvarno to želite citati, again, and again... :D

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

bubo
Senior Member



Bosnia and Herzegovina
1398 Posts

Member since 16/02/2008

Posted - 24/12/2008 : 16:29:14  Show Profile Show Extended Profile  Send bubo a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

U tome i je problem.
Taj specijalac je jedno apsolutno ništa. Nit je skroz loš, nit je dobar, nego je obicna nula. Želim reci da su prica, likovi i situacije toliko bezvezni, obicni i nezanimljivi, da ce na epizodu vec sutra pasti veo zaborava. Takvu pricu sam mogao i ja napisati. A da želim stvarno uživati u tim bezoblicnim jeftinim izlucevinama, onda bi mi bilo bolje poci gledati kakvu recikliranu sapunicu na televziji... Jer to je na istoj razini = "Uživanje" u stalno istim obicnim sitacijama za cije je scenaristicko stvaranje potreban minimum minimuma intelektualnog napora.
Problem je u tome, što je svaki novi Mister NO takav - autori bi, pored svog antitalenta, nešto htjeli, a ni sami ne znaju šta, pa im se na kraju sve svodi na provlacenje Mister Noa, kroz nezanimljive i bezvezne situacije. Bezidejnost na djelu. Mislim: dva obicna bandita, obicna pljacka draguljarnice, bezvezno lutanje po rezervatu, bezvezna ulicna spika, bezvezno parkiranje auta, bezvezni šerif i pukovnik, njihovi bezvezni i usiljeni i besmisleni i nekonvencionalni planovi i ciljevi, bezvezno putovanje u Novi Meksiko.
Razumite - to je bezveze, možda sve to štima, ali je BEZVEZE. Ko da pratite moj put do zahodske školjke. Možda je stvarno dobro opisan. Ali to je bezveze. Jel stvarno to želite citati, again, and again... :D

možda je tvoj put do zahodske školjke i zanimljiviji nego ovaj novi spec.šalu na stranu stvarno cisti prosjek,prošli spec mi je najbolji od mister noa do sada...
Go to Top of Page

mpavin
Advanced Member



Niue
7744 Posts

Member since 02/09/2005

Posted - 27/12/2008 : 10:36:37  Show Profile Show Extended Profile  Send mpavin a Private Message
Da, ovaj specijalac je baš prosjecan i nije nam ponudio ama baš ništa novo. Iman osjecaj kao da san ovako nešto procita vec tisucu puta. Da je scenarist bio netko drugi (samo ne Mignacco) možda bi ona stvar s pepelom bila bolje razradena, ubacena nekakva tužna scena za pamcenje.
...
Crtež mi je dobar, ima puno detalja a to volin. Kao što san vec reka - pravo osvježenje nakon onih Di Vitta, Suareza i ostalih koje trenutno citamo u redovnoj seriji. Jedino mu Kruger ne valja totalno. Neka izbjegava epizode s Krugerom.

Inace, ima li koga da je citao još neke Masierove price; Markos, bilo tko?
Da li su sve ovako neambiciozne i prosjecne ili ima boljih?

Edited by - mpavin on 27/12/2008 10:37:38
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 28/12/2008 : 14:36:40  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
quote:
Originally posted by mpavin

Da, ovaj specijalac je baš prosjecan i nije nam ponudio ama baš ništa novo. Iman osjecaj kao da san ovako nešto procita vec tisucu puta. Da je scenarist bio netko drugi (samo ne Mignacco) možda bi ona stvar s pepelom bila bolje razradena, ubacena nekakva tužna scena za pamcenje.
...
Crtež mi je dobar, ima puno detalja a to volin. Kao što san vec reka - pravo osvježenje nakon onih Di Vitta, Suareza i ostalih koje trenutno citamo u redovnoj seriji. Jedino mu Kruger ne valja totalno. Neka izbjegava epizode s Krugerom.

Inace, ima li koga da je citao još neke Masierove price; Markos, bilo tko?
Da li su sve ovako neambiciozne i prosjecne ili ima boljih?



Markos je spomenuo da ga je ovaj specijalac nenadano iznenadio (kvalitetom):
http://zagor.it/auto/scheda_speciale?collana=47&numero=18
Od Masiera je...

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000