forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tragovima Egipta u MM
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/12/2008 : 18:50:25  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94

quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by weljko94

i ja sam bio u egiptu...Znate li da se u grobnici setija I cini mi se,nalaze crtezi eskima!!!



ha ha...zao mi je, ali nije tacno


jeste!!!rekao je vodic kada sam isao u egipat...samo kazem nisam siguran da li je setija I ali sigurno se u nekoj od njih nalaze te slike!!!!




znas, vole vodici te popularisticke fazone...bolje da ti ja ne kazem sta sam sve cuo da su se nalupetali...a sticajem okolnosti znam o cemu govorim...cuo sam tu pricu za eskime vise puta od ljudi koji su isli u egipat da su culi od vodica...a radi se u stvari o knjizi am duat i prikaza u njoj. Ima jedna grobnica gde ima helikopter, majke mi, a klesari su u stvari urezivali hijeroglife jedne preko drugih

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 17/12/2008 : 18:54:33  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

jednostavno za manje piramide ne za ovu.to šta je službena arheologija zakocena-njihov je problem.
cisto logicki ti se namece pitanje zašto posli njega nisu gradene i vece piramide?
Velika piramida je navodno izgradena prije 4500 godina u vrime Keopsa,4. egipatska dinastija.
vecina kasnijih piramida su prakticki obicne ruševine.nema nikakvog smisla niti dokaza da su ljudi koji su bili u mladem kamenom dobu odjednom postali vrhunski arhitekti i napravili takav objekat.




i 4. dinastija je daleko od neolita

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 17/12/2008 : 19:33:22  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by weljko94

quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by weljko94

i ja sam bio u egiptu...Znate li da se u grobnici setija I cini mi se,nalaze crtezi eskima!!!



ha ha...zao mi je, ali nije tacno


jeste!!!rekao je vodic kada sam isao u egipat...samo kazem nisam siguran da li je setija I ali sigurno se u nekoj od njih nalaze te slike!!!!




znas, vole vodici te popularisticke fazone...bolje da ti ja ne kazem sta sam sve cuo da su se nalupetali...a sticajem okolnosti znam o cemu govorim...cuo sam tu pricu za eskime vise puta od ljudi koji su isli u egipat da su culi od vodica...a radi se u stvari o knjizi am duat i prikaza u njoj. Ima jedna grobnica gde ima helikopter, majke mi, a klesari su u stvari urezivali hijeroglife jedne preko drugih


a je je,cuo sam za to,navodno ima i svemirski brod,ali su dve druge civilizacije klesale na istom mestu,te su se tako slike preklopile i nastalo je to

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2008 : 19:36:01  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

jednostavno za manje piramide ne za ovu.to šta je službena arheologija zakocena-njihov je problem.
cisto logicki ti se namece pitanje zašto posli njega nisu gradene i vece piramide?
Velika piramida je navodno izgradena prije 4500 godina u vrime Keopsa,4. egipatska dinastija.
vecina kasnijih piramida su prakticki obicne ruševine.nema nikakvog smisla niti dokaza da su ljudi koji su bili u mladem kamenom dobu odjednom postali vrhunski arhitekti i napravili takav objekat.




Krivo, majstore. Imaš cijeli niz promašenih pokušaja unazad ko zna koliko dinastija... Imhotep je prvi uspio napraviti pravu piramidu, Djoserovu. On je bio kao pravi Einstein za podrucje arhitekture. Nakon ovih velikih, piramide su postale nesigurne, pljackaši grobova redovito su oskrnavljivali grobnice, pa se kasniji faraoni odlucuju na skrovitija pocivališta. Možda poslije nije bilo dosta robova, možda pak nije bilo dosta novca da se plate radnici, tko zna. Hramovi i palace su se gradili i dalje... Ramzes, bogati faraon iz 19. dinastija, izgradio je 1000 godina kasnije ogromni Abu SImbel.

Odi u Egipat pa ceš vidjeti ljudska dostignuca, a ne nekakve tragove izvanzemaljskih bica ili pretpotopnih drevnih civilizacija. Danas su ljudi izgubili kontakt sa manualnim stvarima, danas se ne mogu prošetati ni 500 metara a da ne uzmu auto, ne mogu iskopati motikom jamicu na polju, to danas rade bageri i traktori. I naravno da je takvima neshvatljivo da jedna civilizacije može rukama podici tako velicanstvene gradevine...

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2008 : 19:38:00  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94
a je je,cuo sam za to,navodno ima i svemirski brod,ali su dve druge civilizacije klesale na istom mestu,te su se tako slike preklopile i nastalo je to



Ma daj, kad si ti bio u Egiptu... Ima svemiraca i u majanskim piramida. Jesi i to cuo? Cuti i vidjeti su 2 razlicite stvari.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 17/12/2008 : 19:59:21  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by weljko94
a je je,cuo sam za to,navodno ima i svemirski brod,ali su dve druge civilizacije klesale na istom mestu,te su se tako slike preklopile i nastalo je to



Ma daj, kad si ti bio u Egiptu... Ima svemiraca i u majanskim piramida. Jesi i to cuo? Cuti i vidjeti su 2 razlicite stvari.



bio sam u egiptu,ne verujesh postawichu neku sliku...bio sam svuda gde moze da se ide...

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/12/2008 : 20:08:17  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by lwood

jednostavno za manje piramide ne za ovu.to šta je službena arheologija zakocena-njihov je problem.
cisto logicki ti se namece pitanje zašto posli njega nisu gradene i vece piramide?
Velika piramida je navodno izgradena prije 4500 godina u vrime Keopsa,4. egipatska dinastija.
vecina kasnijih piramida su prakticki obicne ruševine.nema nikakvog smisla niti dokaza da su ljudi koji su bili u mladem kamenom dobu odjednom postali vrhunski arhitekti i napravili takav objekat.




Krivo, majstore. Imaš cijeli niz promašenih pokušaja unazad ko zna koliko dinastija... Imhotep je prvi uspio napraviti pravu piramidu, Djoserovu. On je bio kao pravi Einstein za podrucje arhitekture. Nakon ovih velikih, piramide su postale nesigurne, pljackaši grobova redovito su oskrnavljivali grobnice, pa se kasniji faraoni odlucuju na skrovitija pocivališta. Možda poslije nije bilo dosta robova, možda pak nije bilo dosta novca da se plate radnici, tko zna. Hramovi i palace su se gradili i dalje... Ramzes, bogati faraon iz 19. dinastija, izgradio je 1000 godina kasnije ogromni Abu SImbel.

Odi u Egipat pa ceš vidjeti ljudska dostignuca, a ne nekakve tragove izvanzemaljskih bica ili pretpotopnih drevnih civilizacija. Danas su ljudi izgubili kontakt sa manualnim stvarima, danas se ne mogu prošetati ni 500 metara a da ne uzmu auto, ne mogu iskopati motikom jamicu na polju, to danas rade bageri i traktori. I naravno da je takvima neshvatljivo da jedna civilizacije može rukama podici tako velicanstvene gradevine...




al ne zaboravi da je Abu simbel primišten kad se gradila brana

misliš da bi mogli primistit piramidu i opet istu sagradit?

kako da ne

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/12/2008 : 20:08:43  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
mislin na veliku piramidu

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/12/2008 : 20:10:20  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by lwood

jednostavno za manje piramide ne za ovu.to šta je službena arheologija zakocena-njihov je problem.
cisto logicki ti se namece pitanje zašto posli njega nisu gradene i vece piramide?
Velika piramida je navodno izgradena prije 4500 godina u vrime Keopsa,4. egipatska dinastija.
vecina kasnijih piramida su prakticki obicne ruševine.nema nikakvog smisla niti dokaza da su ljudi koji su bili u mladem kamenom dobu odjednom postali vrhunski arhitekti i napravili takav objekat.




i 4. dinastija je daleko od neolita



ali ne dovoljno daleko

zašto danas neko to ne napravi tako impresivno?

recimo vidija san replike zigurata po kaliforniji ,veliku piramidu bogme nisan

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/12/2008 : 20:13:33  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by lwood

jednostavno za manje piramide ne za ovu.to šta je službena arheologija zakocena-njihov je problem.
cisto logicki ti se namece pitanje zašto posli njega nisu gradene i vece piramide?
Velika piramida je navodno izgradena prije 4500 godina u vrime Keopsa,4. egipatska dinastija.
vecina kasnijih piramida su prakticki obicne ruševine.nema nikakvog smisla niti dokaza da su ljudi koji su bili u mladem kamenom dobu odjednom postali vrhunski arhitekti i napravili takav objekat.




Krivo, majstore. Imaš cijeli niz promašenih pokušaja unazad ko zna koliko dinastija... Imhotep je prvi uspio napraviti pravu piramidu, Djoserovu. On je bio kao pravi Einstein za podrucje arhitekture. Nakon ovih velikih, piramide su postale nesigurne, pljackaši grobova redovito su oskrnavljivali grobnice, pa se kasniji faraoni odlucuju na skrovitija pocivališta. Možda poslije nije bilo dosta robova, možda pak nije bilo dosta novca da se plate radnici, tko zna. Hramovi i palace su se gradili i dalje... Ramzes, bogati faraon iz 19. dinastija, izgradio je 1000 godina kasnije ogromni Abu SImbel.

Odi u Egipat pa ceš vidjeti ljudska dostignuca, a ne nekakve tragove izvanzemaljskih bica ili pretpotopnih drevnih civilizacija. Danas su ljudi izgubili kontakt sa manualnim stvarima, danas se ne mogu prošetati ni 500 metara a da ne uzmu auto, ne mogu iskopati motikom jamicu na polju, to danas rade bageri i traktori. I naravno da je takvima neshvatljivo da jedna civilizacije može rukama podici tako velicanstvene gradevine...



neshvatljivo je jedna stvar ,nemoguce je druga. osim toga ima tridesetak teorija kako se ovo radilo-znaci naklapanje.ne zna se.
a da spomenemo i to da su faraoni imali i obicaj prisvajat gradevine prethodnika i da pricamo o razdoblju od prije 4500 godina

Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/12/2008 : 20:17:38  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

Imhotep je prvi uspio napraviti pravu piramidu, Djoserovu. On je bio kao pravi Einstein za podrucje arhitekture.



Nama je svojevremeno profa iz likovnog pricao kako je cuo da je arhitekta Imhotep u stvari dosao sa Atlantide!
Inace, njega smo zvali Faraon! Odnosno, cela skola ga tako zvala. (naravno, ne zbog Imhotepa, nego zato sto je neko nekad zakljuco da lici na faraona)
Koja dijabola je taj covek bio!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2008 : 20:19:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

mislin na veliku piramidu



Ko? Arheolozi i inženjeri? Naravno... Nije samo Abu Simbel premješten. Premještena je i gomila hramova na tome podrucju koji su takoder cuda arhitektura.

No, kako bilo, nisam ni znanstvenik ni mistik, ovo su bili moji dojmovi nakon posjete Egiptu. Ima i gomila psudoznanstvenik teorija koje sasvim lijepo i obrazloženo dokazima podupiru svoje tvrdnje. Npr. astrološko-astronomski položaj piramida i sfinge sa zviježdem Plejada i razdoblju zodijackog Bika (ili tako nekako). Pa onda iste dimenzije baze piramida sa onima u Meksiku... itd, itd. Ne volim ništa iskljucivati.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2008 : 20:22:41  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94
bio sam u egiptu,ne verujesh postawichu neku sliku...bio sam svuda gde moze da se ide...



Gdje si bio? Jeste plovili nizvodno od Kaira do Assuana možda? Nije valjda da ste bili i na Abydosu i Sinaju?
I od svega ti se sjetiš Setija I. i Eskima... Daj slikice.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

I like girlz
Advanced Member



Bosnia and Herzegovina
7741 Posts

Member since 18/01/2005

Posted - 17/12/2008 : 20:42:25  Show Profile Show Extended Profile  Send I like girlz a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by lwood

mislin na veliku piramidu



Ko? Arheolozi i inženjeri? Naravno... Nije samo Abu Simbel premješten. Premještena je i gomila hramova na tome podrucju koji su takoder cuda arhitektura.

No, kako bilo, nisam ni znanstvenik ni mistik, ovo su bili moji dojmovi nakon posjete Egiptu. Ima i gomila psudoznanstvenik teorija koje sasvim lijepo i obrazloženo dokazima podupiru svoje tvrdnje. Npr. astrološko-astronomski položaj piramida i sfinge sa zviježdem Plejada i razdoblju zodijackog Bika (ili tako nekako). Pa onda iste dimenzije baze piramida sa onima u Meksiku... itd, itd. Ne volim ništa iskljucivati.



ama nemaš šta ni ukljucivati ni iskljucivati, marti je fino otkrio da je sve to djelo atlantide...


"Experience is simply the name we give our mistakes"
Go to Top of Page

lwood
Advanced Member



Colombia
46464 Posts

Member since 09/12/2005

Posted - 17/12/2008 : 20:46:03  Show Profile Show Extended Profile  Send lwood a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by lwood

mislin na veliku piramidu



Ko? Arheolozi i inženjeri? Naravno... Nije samo Abu Simbel premješten. Premještena je i gomila hramova na tome podrucju koji su takoder cuda arhitektura.

No, kako bilo, nisam ni znanstvenik ni mistik, ovo su bili moji dojmovi nakon posjete Egiptu. Ima i gomila psudoznanstvenik teorija koje sasvim lijepo i obrazloženo dokazima podupiru svoje tvrdnje. Npr. astrološko-astronomski položaj piramida i sfinge sa zviježdem Plejada i razdoblju zodijackog Bika (ili tako nekako). Pa onda iste dimenzije baze piramida sa onima u Meksiku... itd, itd. Ne volim ništa iskljucivati.



ne bika nego Lava.cita san i ja o tome.
ja ne kažen da su to napravili Atlantidani ili vanzemaljci.
ja kažen da je nisu napravili ovi ljudi koji su tu živili prije 4500 godina sa svojom tehnologijom.
u biti te tri piramide predstavljaju sazviježde Oriona po nekim teorijama .
cinjenica je da od 118 piramida vecih i manjih ove su najocuvanije.vecina su ih ruševine.a ove spadaju medu najstarije.


Dajte nam Banija Libre;može i mekokoricen (ali s osvrtom na forumaše obavezno)!
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 17/12/2008 : 22:39:43  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message

[/quote]

Nama je svojevremeno profa iz likovnog pricao kako je cuo da je arhitekta Imhotep u stvari dosao sa Atlantide!
Inace, njega smo zvali Faraon! Odnosno, cela skola ga tako zvala. (naravno, ne zbog Imhotepa, nego zato sto je neko nekad zakljuco da lici na faraona)
Koja dijabola je taj covek bio!
[/quote]

ja sam cuo da postoji neka teorija da je imhotep neko iz biblije,samo sam zaboravio ko...

btw:bio sam u kairu 3 dana,i za to vreme sam posetio keopsovu kefrenovu i mikerinovu,zatim muzej kairski,luxor i karnak ok sfingu i grad mrtvih,onda 7 dana u hurgadi u hotelu safir,jbg dizao sam sistem,nemam slike,ali dokazacu ti,sutra cu da ti uploadujem,samo da donesem fotoaparat pa cesh videti

evo nasao sam fotoaparat ipak mi je ovde...

al ipak nemojte da se smejete,ova slika je odavnooo,tj sve slike...

evo slike kad su me scepali arapi da me kindapuju



a ovde...khm upao mi pesak u nogu pa se tresem



a ova slika je uradjena tako dobro da izgleda ko da je na filmu





eto neoborivi dokazi..

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju

Edited by - weljko94 on 17/12/2008 23:07:53
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 17/12/2008 : 22:43:54  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by lwood

mislin na veliku piramidu



Ko? Arheolozi i inženjeri? Naravno... Nije samo Abu Simbel premješten. Premještena je i gomila hramova na tome podrucju koji su takoder cuda arhitektura.

No, kako bilo, nisam ni znanstvenik ni mistik, ovo su bili moji dojmovi nakon posjete Egiptu. Ima i gomila psudoznanstvenik teorija koje sasvim lijepo i obrazloženo dokazima podupiru svoje tvrdnje. Npr. astrološko-astronomski položaj piramida i sfinge sa zviježdem Plejada i razdoblju zodijackog Bika (ili tako nekako). Pa onda iste dimenzije baze piramida sa onima u Meksiku... itd, itd. Ne volim ništa iskljucivati.



ne bika nego Lava.cita san i ja o tome.
ja ne kažen da su to napravili Atlantidani ili vanzemaljci.
ja kažen da je nisu napravili ovi ljudi koji su tu živili prije 4500 godina sa svojom tehnologijom.
u biti te tri piramide predstavljaju sazviježde Oriona po nekim teorijama .
cinjenica je da od 118 piramida vecih i manjih ove su najocuvanije.vecina su ih ruševine.a ove spadaju medu najstarije.



opet teorija koju sam cuo
atlantida nije ostrvo vec svemirski brod a piramide su izgradili vanzemaljci,tu nema dileme...pa ko ce da me ubedi da u onolikom svemiru mi smo jedini zivi???!!!Pa nema sanse..kao i to da su ljudi pre 4500 godina sagradili ONO!!ma daj nemojte me zezati,kakve rampe,kakvi bakraci...I da je ucestvovalo milion ili dvadeset miliona nema sanse da su to oni napravili...mada ipak ovo samo ja mislim

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2008 : 22:59:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
ne bika nego Lava.cita san i ja o tome.
ja ne kažen da su to napravili Atlantidani ili vanzemaljci.
ja kažen da je nisu napravili ovi ljudi koji su tu živili prije 4500 godina sa svojom tehnologijom.
u biti te tri piramide predstavljaju sazviježde Oriona po nekim teorijama .
cinjenica je da od 118 piramida vecih i manjih ove su najocuvanije.vecina su ih ruševine.a ove spadaju medu najstarije.



Razdoblje zodijackog bika traje od 4300p.n.e do 2150. p.n.e., tako da su gradene u dobu Bika. Piramide jesu bile rasporedene ko tri zvijezde sazviježda Orion - Orionov pojas (ne Plejade kako sam ja rekao), a sfinga predstavlja sazviježde Lava.

Bilo kako bilo, piramide su tu, i bile su napraljene puno prije nas i ostat ce dugo poslije nas, bez obzira ko ih i kako gradio.

Bio je neki dokumentarac u kojem je ekipa napravila omanju piramidu s pomocu rampi, užeta i podmetaca i konstatirala da je moguce. A u obujmu i visini Keopsove piramide, to je vec drugo pitanje. Uglavnom, ja mislim da je moguce.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 17/12/2008 : 23:02:50  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94
opet teorija koju sam cuo
atlantida nije ostrvo vec svemirski brod a piramide su izgradili vanzemaljci,tu nema dileme...pa ko ce da me ubedi da u onolikom svemiru mi smo jedini zivi???!!!Pa nema sanse..kao i to da su ljudi pre 4500 godina sagradili ONO!!ma daj nemojte me zezati,kakve rampe,kakvi bakraci...I da je ucestvovalo milion ili dvadeset miliona nema sanse da su to oni napravili...mada ipak ovo samo ja mislim



veljko, daj mi samo reci koliko imaš godina? Ako jesi bio u Egiptu, nisi ga baš doživio.

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

Colt
stripovi.com kum

3294 Posts

Member since 18/10/2001

Posted - 17/12/2008 : 23:16:33  Show Profile Show Extended Profile  Send Colt a Private Message
2008 - 1994. Veljko je jos jedan u nizu onih koji se u sve razumeju, dp umesto dpa.
Go to Top of Page

Lord Vader89
stripovi.com suradnik



France
9531 Posts

Member since 05/07/2007

Posted - 17/12/2008 : 23:17:29  Show Profile Show Extended Profile  Send Lord Vader89 a Private Message
quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by weljko94
opet teorija koju sam cuo
atlantida nije ostrvo vec svemirski brod a piramide su izgradili vanzemaljci,tu nema dileme...pa ko ce da me ubedi da u onolikom svemiru mi smo jedini zivi???!!!Pa nema sanse..kao i to da su ljudi pre 4500 godina sagradili ONO!!ma daj nemojte me zezati,kakve rampe,kakvi bakraci...I da je ucestvovalo milion ili dvadeset miliona nema sanse da su to oni napravili...mada ipak ovo samo ja mislim



veljko, daj mi samo reci koliko imaš godina? Ako jesi bio u Egiptu, nisi ga baš doživio.




He, he...pa pogledaj mu slikice, jos je manji nego sto sam ga zamisljao!
Ja sam u tim godinama slepo verovao da ce me Dart Vejder odvesti u svoj svemir!
Elem, poenta je da moras malome da dozvolis malo maste!

Potpis u dva reda, prema pravilniku:
Vader je, kao i uvek, u pravu. ; john connor ; 2022 A.D.
Go to Top of Page

weljko94
Advanced Member



Serbia
3015 Posts

Member since 08/02/2008

Posted - 17/12/2008 : 23:22:54  Show Profile Show Extended Profile  Send weljko94 a Private Message
quote:
Originally posted by Lord Vader89

quote:
Originally posted by DeeCay

quote:
Originally posted by weljko94
opet teorija koju sam cuo
atlantida nije ostrvo vec svemirski brod a piramide su izgradili vanzemaljci,tu nema dileme...pa ko ce da me ubedi da u onolikom svemiru mi smo jedini zivi???!!!Pa nema sanse..kao i to da su ljudi pre 4500 godina sagradili ONO!!ma daj nemojte me zezati,kakve rampe,kakvi bakraci...I da je ucestvovalo milion ili dvadeset miliona nema sanse da su to oni napravili...mada ipak ovo samo ja mislim



veljko, daj mi samo reci koliko imaš godina? Ako jesi bio u Egiptu, nisi ga baš doživio.




He, he...pa pogledaj mu slikice, jos je manji nego sto sam ga zamisljao!
Ja sam u tim godinama slepo verovao da ce me Dart Vejder odvesti u svoj svemir!
Elem, poenta je da moras malome da dozvolis malo maste!



to je bilo pre dve godine

colt nije tacno da sve znam,samo sam rekao shta ja mislim da je istina.

Tebi pripada kraljevstvo zaborava na cijim
granicama padaju sve maske,pa se tako prema tvojoj palati približavamo lišeni secanja, godina i kao bezimena bica ulazimo u božanski putir,nalik na kakvu vatrenu hostiju
Go to Top of Page

DeeCay
stripovi.com suradnik



Croatia
21661 Posts

Member since 24/09/2002

Posted - 18/12/2008 : 11:55:55  Show Profile Show Extended Profile  Send DeeCay a Private Message
quote:
Originally posted by weljko94
to je bilo pre dve godine
colt nije tacno da sve znam,samo sam rekao shta ja mislim da je istina.



Ajd, s moje strane sve ti je oprošteno... Ti si klinac s 14 godina, ne znam dal bih trebao od tebe nešto više ocekivati od takvih izjava.

Na slikama stvarno izgleda da su te Arapi kidnapirali!

“A reader lives a thousand lives before he dies; the man who never reads lives only one."
Go to Top of Page

karven
Senior Member



Serbia
1871 Posts

Member since 16/07/2006

Posted - 20/12/2008 : 01:10:58  Show Profile Show Extended Profile  Send karven a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

quote:
Originally posted by karven

quote:
Originally posted by lwood

jednostavno za manje piramide ne za ovu.to šta je službena arheologija zakocena-njihov je problem.
cisto logicki ti se namece pitanje zašto posli njega nisu gradene i vece piramide?
Velika piramida je navodno izgradena prije 4500 godina u vrime Keopsa,4. egipatska dinastija.
vecina kasnijih piramida su prakticki obicne ruševine.nema nikakvog smisla niti dokaza da su ljudi koji su bili u mladem kamenom dobu odjednom postali vrhunski arhitekti i napravili takav objekat.




i 4. dinastija je daleko od neolita



ali ne dovoljno daleko

zašto danas neko to ne napravi tako impresivno?

recimo vidija san replike zigurata po kaliforniji ,veliku piramidu bogme nisan



dovoljno je daleko, koliko i ti i karlo veliki... a ima piramida sirom sveta koje su impresivnije od velike keopsove piramide a malo su mladje...cca. 3000-4000 godina mladje

All is one in Darkseid. This mighty body is my church. When I command your surrender, I speak with three billion voices. When I make a fist to crush your resistance. It is with three billion hands.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.31 seconds. Snitz Forums 2000