forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 Tex 93
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 04/06/2009 : 17:14:50  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
A sto teller ima bujnu grivu,a Curnir i Inferno celavi?
Kakvu je ocenu ova prica dobila na UBC.Naslovna mi je uzas,pa se pitam da li vredi barem prica

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 04/06/2009 : 17:21:04  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
majke mi, da jih nisam ja skalpirao...nebi to uradio i da me zamole osobno.volim jih na svoj nacin
Kažu da loše ocijene na UBC, ali ja se na to puno ne obazirem,volim citat svojom glavom, ni
meni nije naslovnica nešto posebno...volim Texa na prostom i prirodi.
....nisam još citao....al mi je odlicna prica.....hahaha.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 04/06/2009 : 17:34:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by kreŠa

A sto teller ima bujnu grivu,a Curnir i Inferno celavi?


Pa to je moj skriveni fetiš, kužiš?
Go to Top of Page

bacho
Junior Member



Croatia
439 Posts

Member since 19/08/2007

Posted - 05/06/2009 : 09:04:39  Show Profile Show Extended Profile  Send bacho a Private Message
Na kioscima! Pa tko hoce kupiti...

I´m too old for this shit.
Go to Top of Page

draskomisterno
Senior Member

Serbia
1003 Posts

Member since 28/03/2004

Posted - 05/06/2009 : 09:18:28  Show Profile Show Extended Profile  Send draskomisterno a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

quote:
Originally posted by teller

Inferno smiri doživljaj, vreme je demokracije, kako ti imaš pravo tvrdit da je nešto loše
(a da verovatno nisi još epizode procitao) tako Bacho može napamet tvrdit da i nije stvar loša.
Tvrdit da je nešto loše samo zato jer je napisao pricu Nizzi je meni-dosta glupo.
Dao bi sve blago ovog svijeta, da mogu procitat neku pricu koju je napisao Inferno.


Ovdje smo da komentiramo epizode i navjestimo što možemo ocekivati.
Ja sam 5 dana cita talijanske forume, gdje su ovu pricu ogadili za povracat. Svi komentatori!!!
Tako da nije to šta ti misliš da imam stereotip na Nizzija.

Kad vec Bacho ima pravo iznjeti svoje mišljenje, onda ga dozvolite i meni, jer ovdje vi meni to uskracujete, a ne ja vama.
To što vas ljute moje kritike, zaboli me. Isto tako me zaboli to što vi mislite kako su svi drugi (koji su kritizirali) glupi, a vi pametni.

Evo samo za kolegu tellera.:D
Uživaj, ako niej bolje od Nizzija, onda ne znam...


"Tema: glupost, bezveze, satira
Glavni likovi: Kawasaki Prdejic "Frka" (bradati pustinjak odjeven u bijelu kutu) i Otokar Smerkic (fino odjeveni voditelj)
Mjesto radnje: televizijski studio
------------------------
-Dobar dan, poštovani gledatelji. Ja sam vaš voditelj Otokar Smerkic u emisiji "Na granici nemogucega", a preko puta mene se nalazi... cast mi je predstaviti gospodina Kawasakija Prdejica zvanog Frka...
-Hvala, hvala... Vec na pocetku bi htio cestitati nadolazece blagdane svim gledateljima hrvatske-radio televizije! Dakle, Sretni blagdani!
-Fina gesta od Vas, gospodine Frka. Ali da se vratimo na temu; gospodin Frka, kao što znate, je prorok, zapravo jedna posebna vrsta proroka; naime, on predvida prošlost. Da, dobro ste culi, on prorice zbivanja koja su se vec dogodila. Fascinantno, uistinu fascinantno. Gospodine Frka, možete li nam otkriti barem djelic tajne... Na koji... na koji nacin vi uspjevate odgonetnuti takve stvari nedokucive nama obicnim ljudima?
-Pa cujte, zapravo to i nije teško. Znate, procitao sam mnogo knjiga iz povijesti, pa mi zato nije problem reci da se bitka kod Austerlitza dogodila 1805., a recimo bitka kod Poitieresa davne 732. godine...
Voditelj nakon što je prolistao neke papire:
-Fascinanto, i to ste pogodili! Kakav covjek! Da nastavimo, kako to da imate tako cudno ime?
-Erhm, imao sam prilicno teško djetinjstvo... Otac mi je boravio u Japanu i zavolio je njihove motore. Dvoumio se izmedu Suzukija i Kawasakija, pa je odabrao potonje. A glede prezimena: mi smo se prezivali Prdic, pa je otac taj delikantan naziv ublažio s Prdejic, hm, hm...
-Pa to je grozno! Otac vam je fulao dvaput!
-Molio bih vas... malo kulture...
-Hm, hm, isprcavam se, isprcavam. Ali... kako ste dobili nadimak "Frka"?
-Ne bih o tome... pred ovolikim audijatorijem.
-Ajde, reeecite...
-Paaaa, imao sam u prošlosti odredenih neugodnosti s ministarstvom unutarnjih poslova, i tako...
Dobro. Prijedimo na drugu temu. U zadnje vrijeme su se pojavile neke kritike na racun Vašeg rada, posebice nakon što ste zatražili 3.5 milijuna Eura iz proracuna za vaše znanstvene projekte. Što nam možete reci o tome?
-Istina, zatražio sam tu omalenu sumu od naše Vlade i doživio neke drske napade ne moju personu ultimu. Ja sam pred medijima argumentirano uvjeravao prisutne porezne obveznike kako moj rad (koji je, usput, esencijalno važan za normalno funkcioniranje našeg tranzitnog društva) iziskuje goleme troškove.
-Ali... na vašoj imovinskoj kartici je navedena vila na otoku Hvaru, hummer i cijeli lanac "Sve po 9" prodavaonica. Jesu li to prijeko potrebni troškovi vašeg projekta.
-Vrijedate me, gospodine Smerkicu. Gledatelji ce pomisliti da sam kojekakav prevarant koji želi iskorisiti porezne obveznike. Što Vi mislite da je naprezanje kod poniranja u svu tu prošlost lako podnjeti. Moje izmoreno tjelo, nakon svake spiritualisticke seanse, zahtejva specificni tretman kojeg si mogu priuštiti samo u svojoj vili na suncanom Hvaru s fantasticnim pogledom na more, he, he... ovaj da, da. Kako vi mislite plasirati javnosti brojne povijesne artefakte, ako ne preko mojih trgovina po super-ultra-pristupacnoj cijeni. Naravno, sva zarada ide u caritas... erhm, mmm... kof - kof - kof...
-Nazdravlje, gospodine Frka! Zanjeli ste se od svih tih vaših pustih planova i želja. Kakva predanost! Fascinantno! Izgleda da imamo nekoga na liniji. Neki bi Vas 15-ogodišnjak želio upitati jedno pitanje.
Nakon par šumova u studiju se cuje glas 39-godišnjaka:
-Jebo ti pas mater, kurvin sine, gomilo smrdljivog mesa, govno usrano! Obmanjuješ javnost...Rez...rez...rez...rez
-Jel vidite vi kakve traume ja doživljavam od ovakvih neotesanih provokatora.
-Da, ispricavamo se gledateljima na ovoj sitnoj neprijatnosti. Vracamo se u studio nakon kratke reklame o kremi za guzu!
-Evo nas nazad. Bližimo se kraju ove emisije i volio bih zapitati gospodina Frku da nas razveseli jednim malim predvidanjem buducnosti. Dakle...
-Ne mogu.
-Samo jedno lagano predvidanje buducnosti...
-Ne mogu.
-Fascinanto, jednostavno fascinantno, dragi gledatelji! Jer da je gospodin Frka sposoban predvidati buducnost, ne bi uopce došao u ovu emisiju jer ga u režiji ceka policija kako bi ga privela zbog raznih malverzacija i kako bi njegovu firmu Frka.doo bacila u stecaj i izbrisala iz registra. Fascinantno...
-Štooo...??? Kakva je ovo neslana šala?
Iz režije su izašla 2 policajca i uputila se prema samozvanom proroku koji se ustao i poceo bježati. Medutim zapeo je šlapom preko svog dugog bijelog mantila, spotakao se i udario svom snagom glavom u zid i izgubio svo pamcenje (i ono o povijesti). Voditelj je i dalje govorio: "Fascinantno, kakav covijek, fascinantno!". Tragican kraj za covijeka koji je svojim revolucinarnim pristupom prema znanosti jako, jako obecavao.
FIN"





koji je tvoj problem prijatelju?

drale
Go to Top of Page

kico
Advanced Member



Croatia
11381 Posts

Member since 22/12/2004

Posted - 05/06/2009 : 11:14:32  Show Profile Show Extended Profile  Send kico a Private Message
quote:
Originally posted by bacho

Na kioscima! Pa tko hoce kupiti...


Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/06/2009 : 11:58:57  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
naravno da cemo kupiti, uz tolike pozitivne komentare i preporuke...bio bi lud to propustit.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 05/06/2009 : 12:58:04  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
Uzimam obavezno... u zadnje vreme uzivam u (totalnom) trash-u kod Texa(Francuski trgovac).

Edited by - kasper on 05/06/2009 13:00:37
Go to Top of Page

mars1
New Member

207 Posts

Member since 07/12/2007

Posted - 05/06/2009 : 19:31:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mars1 a Private Message
Mora se priznati da je sve teže naci glancer kod Ludensa. Mislim da se ova nova tiskara još nije uhodala.
Go to Top of Page

Archy
stripovi.com suradnik



Croatia
1448 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 05/06/2009 : 20:27:08  Show Profile Show Extended Profile  Send Archy a Private Message
Ma, mislim da je to stvar prijevoza i samih kioska di drže stripove ko u svinjcu. Inace mi nova tiskara više odgovara nego AKD, jer se stripovi mogu citati bez gas-maske. Ono prije je bio pomor. Sjecam se Tajne sumerana i tajanstvenog sela od zagora. To se nije moglo normalno citati tjedan dana od nepodnošljivog smrada.

No sikiriki
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 05/06/2009 : 20:46:39  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
dobar je Tipomat al ne valjaju cice distributeri i tetke prodavacice...nemaju poštovanja
prema stripovima nimalo-zlocinci.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/06/2009 : 16:34:14  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Procita sam ovo cudo danas u autobusu.

Moram priznati da je gnjusnije cak i od "Iznad zakona" i "Sina vjetra" zajedno.

Nizzi po starome... Užas jedan. Gdje su ona dobra stara Texova vremena?:(

Vec na 3. str. je sve pošlo u neku stvar (v. sliku #1).

Predvidljivo, vec videno, naivno, klišejizirano, slucajne slucajnosti, prisluškivanja, gluposti, umobolna riješenja, objašnjavanje ocitog stanja, crno-bijela karakterizacija, tema starija od boga... ma sve...
Van svake logike i van svake pameti.
Blek je naivan sa svrhom, a za ovo nemam rijeci.
Blek je 200X pametnije štivo od ovog Texa.

Ovdje price uopce nema. Nizzi je na jedvite jade dao do znanja kako je posrijedi lov na neki dijamant. Neki se ljudi muce smislit temu, a ovaj lik, bez previše napora, brzinski uvali neki bezvezni zaplet, koji mu služi tek kao paravan za scenaristcke brljotine bez glave i repa. XP Dakle, radnja se svodi samo na to da svako malo dijamant zamijeni vlasnika. Akcije uopce nema, samo pricaju price, a bogami nema više ni krimica, nema nicega, cak su i Carsonove baze jadne i prokužene... Jad i beda. Ici u detalje i navoditi gluposti sa SVAKE stranice, jednostavno nema smisla.

Jedino šta vridi je (u ludo potracen) Fuscov crtež. Nikad nije bio bolji.

Drugi dio može bit samo još gori. Ako ništa, postoji odredena doza zabave (c. nevjerice) prilikom citanja ovih gluparija.

Prica - 1
Scenarij - 1
Crtež - 8
Naslovnica - 8

Ako procitate ovu vinjetu s 3. stranice, procitali ste citavi strip:


My favorite stupidity:

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.
Go to Top of Page

cibalia
Senior Member



Sierra Leone
1699 Posts

Member since 14/11/2008

Posted - 10/06/2009 : 16:42:06  Show Profile Show Extended Profile  Visit cibalia's Homepage  Send cibalia a Private Message
Baš sam procitao ovo sranje i krenuo komentirati kada me Inferno sustigao. Mogu samo potpisati covjekov komentar i dodati nekoliko primjera da nas opet ne bi optužili da neargumentirano laprdamo:
- Jean bi trebao biti oprezan tip, a upadne na brod tipa kojem je dužan
- Silver slucajno cuje Texa i Carsona koji kao da pricaju o jucerašnjoj utakmici s obzirom da govore glasno o dijamantu.
Rezerviram recenziju.

U vlaku sam završio u istom vagonu s profesorom-inzom. Poceo mi je pricati o Zagorovim recenzijama, Zagorovim fanovima i autorima, te o Zagoru opcenito. Nakon 10 minuta sam se bacio pod tracnice...
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/06/2009 : 16:51:39  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno
Moram priznati da je gnjusnije cak i od "Iznad zakona" i "Sina vjetra" zajedno.



Si imao prilike da uzivas u Tex-u u izdanju VC? Tu je mislim dodirnuto savrsenstvo u svinjarijama.....
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/06/2009 : 16:52:54  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Inferno
Moram priznati da je gnjusnije cak i od "Iznad zakona" i "Sina vjetra" zajedno.



Si imao prilike da uzivas u Tex-u u izdanju VC? Tu je mislim dodirnuto savrsenstvo u svinjarijama.....


Si, si.......
'Francuski trgovac', povracam....
Go to Top of Page

Inferno
stripovi.com suradnik



Croatia
3752 Posts

Member since 19/01/2007

Posted - 10/06/2009 : 16:55:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Inferno a Private Message
Recenzija. To! Da se malo nasmijemo.

Draga mi je i ona glupost na kraju kad šef odluci ubit onog potrckala jer bi ga Tex i Carson mogli prepoznati (btw, šef je to skužio nakon priskuškivanja:)). Smišljaju oni plan, smišljaju... Zakolju nožom tog tipa i onda neoprezno idu baciti leš s broda u rijeku (u 2 ure po noci). I leš bude u zraku baš onog trena kad Tex i Carson slucajno zavire iza ugla i jeftino otkriju citavu stvar. Pa to nema nigdi...



A vidi ovu dvojicu budala...


@kasper
To nema šanse da kupujem. Ovo u Ludensu je tek uvertira za ono što ceka VC.
Uzimat cu samo koju dobru Bosellijevu pricu.

Mefisto je lik koji Texa spasava od kritika na pretjeranom realizmu.

Edited by - Inferno on 10/06/2009 16:57:33
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/06/2009 : 16:55:42  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Inferno
Moram priznati da je gnjusnije cak i od "Iznad zakona" i "Sina vjetra" zajedno.



Si imao prilike da uzivas u Tex-u u izdanju VC? Tu je mislim dodirnuto savrsenstvo u svinjarijama.....


Si, si.......
'Francuski trgovac', povracam....



Apsolutno toliko odvratno da sam uzivao citajuci. Radujem se unapred novom broju .
Inace Tex trash je nesto sto mogu da varim, za razliku od ostalih Bonelli heroja. Glupog DD ostavim na 15 strani!

Edited by - kasper on 10/06/2009 16:57:53
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/06/2009 : 16:58:49  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
quote:
Originally posted by Inferno

@kasper
To nema šanse da kupujem. Ovo u Ludensu je tek uvertira za ono što ceka VC.
Uzimat cu samo koju dobru Bosellijevu pricu.



Nacekacmo se druze
Go to Top of Page

Mhejl
stripovi.com suradnik



Bosnia and Herzegovina
4065 Posts

Member since 26/04/2009

Posted - 10/06/2009 : 16:59:25  Show Profile Show Extended Profile  Send Mhejl a Private Message
quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Inferno
Moram priznati da je gnjusnije cak i od "Iznad zakona" i "Sina vjetra" zajedno.



Si imao prilike da uzivas u Tex-u u izdanju VC? Tu je mislim dodirnuto savrsenstvo u svinjarijama.....


Si, si.......
'Francuski trgovac', povracam....



Apsolutno toliko odvratno da sam uzivao citajuci. Radujem se unapred novom broju .
Inace Tex trash je nesto sto mogu da varim, za razliku od ostalih Bonelli heroja. Glupog DD ostavim na 15 strani!


U sledecem broju: brkati zlikovac promašio je Teksa sa pola centimetra!
Go to Top of Page

kasper
Advanced Member

10826 Posts

Member since 04/11/2001

Posted - 10/06/2009 : 17:01:01  Show Profile Show Extended Profile  Send kasper a Private Message
quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Mhejl

quote:
Originally posted by kasper

quote:
Originally posted by Inferno
Moram priznati da je gnjusnije cak i od "Iznad zakona" i "Sina vjetra" zajedno.



Si imao prilike da uzivas u Tex-u u izdanju VC? Tu je mislim dodirnuto savrsenstvo u svinjarijama.....


Si, si.......
'Francuski trgovac', povracam....



Apsolutno toliko odvratno da sam uzivao citajuci. Radujem se unapred novom broju .
Inace Tex trash je nesto sto mogu da varim, za razliku od ostalih Bonelli heroja. Glupog DD ostavim na 15 strani!


U sledecem broju: brkati zlikovac promašio je Teksa sa pola centimetra!



Vr' brate ...
Go to Top of Page

teller
Advanced Member



Slovenia
18406 Posts

Member since 02/06/2008

Posted - 19/06/2009 : 16:49:28  Show Profile Show Extended Profile  Send teller an AOL message  Send teller an ICQ Message  Send teller a Yahoo! Message
pocitao to toliko "hvaljenu epizodu" i slažem se da je za procitat i zaboravit, nije to Tex kakvog smo navikli, valjda u cijelom stripu nije opalio šamarcine...previše je prisliškivanja kod otvorenih vrata,nekih slucajnosti, dijamanta koji se svetle ušiveni u suknji itd...cak Karson nije duhovit, valjda je to Nizzi pisao sa visokom temperaturom.
Crtež perfektan, kao i kod Fusca gotovo uvijek...
ipak nisam tako kritican ko neki pa ajde:
prica 5
crtež 8
naslovnica 7

možda nastavak nešto i popravi ali sumnjam, još da preživimo taj broj i onda stiže Bosseli ako se ne varam...i Marchelo naravno, volim ga još od davnina.

CITAJTE TELLERA,... DA BI POSTALI BOLJI LJUDI!
STRIP JUNAK KOJI UCI POŠTENJU I PRAVDI!
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.17 seconds. Snitz Forums 2000