forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 Stripovi
 Bonelli
 DILAN DOG MODEL
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 3

kreŠa
Advanced Member



Serbia
4547 Posts

Member since 26/01/2009

Posted - 12/03/2010 : 16:01:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit kreŠa's Homepage  Send kreŠa a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

Jel izašao br 27 možda u još nekom izdanju osim Dnevnikovog? Neko piratsko, možda?



Koliko ja znam, jok.

https://www.laguna.rs/se295_serijal_laku_noc_punpune_laguna.html
https://www.delfi.rs/starway
Go to Top of Page

mikado
Senior Member



Serbia
1710 Posts

Member since 01/06/2009

Posted - 12/03/2010 : 16:24:53  Show Profile Show Extended Profile  Visit mikado's Homepage  Send mikado a Private Message
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by DOMI

Ako si pravi kolekcionar trebaš SVE nabaviti. U tome i je fora!



Lepo si mu rekao
Ja sam svoje misljenje dao i kod nekog drugog junaka, - ako si kolekcionar uzimas SVE, pa cak i ako je to samo par stranica koje su ko zna gde objavljene

Nije mi lepo rekao, treba biti ludak pa kupovati ono što imaš i to više puta i sve junake...



Nije to ludasto i nisu isti stripovi. Da te pitam - Ako ti imas recimo ZS 932(Sloboda ili smrt), 933(Taoci) i 934(Do Poslednjeg daha) onda NECES??? uzeti ZS 284 (Sloboda ili smrt)i 285 (Do Poslednjeg daha)???.
Ako ti je odgovor necu, onda slobodno mozes da se uclanis u klubu CITALACA Zagora, jer to sa kolekcionarstvom nema apsolutno nista.
Ali svako je budala na avoj nacin, pa mozda tako i ja



Onda sam ja citalac stripova a ne kolekcionar (i ponosan sam na to).

https://religiopedija.blogspot.com/
https://bonelistripovi.blogspot.com/

Edited by - mikado on 12/03/2010 16:26:04
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 17:17:33  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by DOMI

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by DOMI

Ako si pravi kolekcionar trebaš SVE nabaviti. U tome i je fora!



Lepo si mu rekao
Ja sam svoje misljenje dao i kod nekog drugog junaka, - ako si kolekcionar uzimas SVE, pa cak i ako je to samo par stranica koje su ko zna gde objavljene

Nije mi lepo rekao, treba biti ludak pa kupovati ono što imaš i to više puta i sve junake...




ja i jesam ludak, cak sam i lijecen ali nisam izlijecen...
kupujem cak neke stripove po 6 vrsta od istogsamo napred...
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
41 godina Alan Forda u HR

Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 17:19:32  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by Raspucin

Nego, kako Profu da nagovorimo da cacne u to podrucje?

Nikako brate, zanimljivo jeste, procitao sam par Prewijua od Fibre, ok je to , ali kao sto rekoh ja volim duge serijale...
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 17:25:08  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by DOMI

Ako si pravi kolekcionar trebaš SVE nabaviti. U tome i je fora!



Lepo si mu rekao
Ja sam svoje misljenje dao i kod nekog drugog junaka, - ako si kolekcionar uzimas SVE, pa cak i ako je to samo par stranica koje su ko zna gde objavljene

Nije mi lepo rekao, treba biti ludak pa kupovati ono što imaš i to više puta i sve junake...



Nije to ludasto i nisu isti stripovi. Da te pitam - Ako ti imas recimo ZS 932(Sloboda ili smrt), 933(Taoci) i 934(Do Poslednjeg daha) onda NECES??? uzeti ZS 284 (Sloboda ili smrt)i 285 (Do Poslednjeg daha)???.
Ako ti je odgovor necu, onda slobodno mozes da se uclanis u klubu CITALACA Zagora, jer to sa kolekcionarstvom nema apsolutno nista.
Ali svako je budala na avoj nacin, pa mozda tako i ja

Evo da ti odgovorim na ovo pitanje, u klub citalaca možeš da se uclaniš ti zajedno sa ZS 932, 933 , 934, 284 i 285 jer za mene to ne može da ima vrednost jer je skraceno za punih 34 strana, mada nostalgija postoji. Pošto sam kolekcionar imam Ludensovo kompletno izdanje.Znaci ti si pobrkao pojmove, kolekcionar je onaj ko teži verodostojnosti i kompletnosti, a ti si citalac i nostalgicar.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 17:25:49  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by alexts

Jel izašao br 27 možda u još nekom izdanju osim Dnevnikovog? Neko piratsko, možda?

ne
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 17:26:12  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by ---dp---

Dok sve to izadje u ovom ili onom izdanju... i ako izadje... Do tad ces pet puta nauciti italijanski do perfektnosti, kupiti originalnu Bonellijevu kolekciju za mnogo manje novca nego sto ti treba za nasa izdanja i sve to procitati sa paznjom i potpunim razumevanjem

prvo engleski da savladam...
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 12/03/2010 : 17:50:51  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by DOMI

Ako si pravi kolekcionar trebaš SVE nabaviti. U tome i je fora!



Lepo si mu rekao
Ja sam svoje misljenje dao i kod nekog drugog junaka, - ako si kolekcionar uzimas SVE, pa cak i ako je to samo par stranica koje su ko zna gde objavljene

Nije mi lepo rekao, treba biti ludak pa kupovati ono što imaš i to više puta i sve junake...



Nije to ludasto i nisu isti stripovi. Da te pitam - Ako ti imas recimo ZS 932(Sloboda ili smrt), 933(Taoci) i 934(Do Poslednjeg daha) onda NECES??? uzeti ZS 284 (Sloboda ili smrt)i 285 (Do Poslednjeg daha)???.
Ako ti je odgovor necu, onda slobodno mozes da se uclanis u klubu CITALACA Zagora, jer to sa kolekcionarstvom nema apsolutno nista.
Ali svako je budala na avoj nacin, pa mozda tako i ja

Evo da ti odgovorim na ovo pitanje, u klub citalaca možeš da se uclaniš ti zajedno sa ZS 932, 933 , 934, 284 i 285 jer za mene to ne može da ima vrednost jer je skraceno za punih 34 strana, mada nostalgija postoji. Pošto sam kolekcionar imam Ludensovo kompletno izdanje.Znaci ti si pobrkao pojmove, kolekcionar je onaj ko teži verodostojnosti i kompletnosti, a ti si citalac i nostalgicar.



Uh, uh, uh. Profesore, nisam imao nameru da podizemo ton. Vec ti samo kazem da je po meni kolekcionar onaj koji skuplja sve onako kako je izaslo. A ako hoces to da bude u originalu, kupuj originale, tj. Italijane. Ostalo nema veze sa nostalgijom. Ja sam nove brojeve kupovao kad su izlazili, a imao sam stare brojeve. I danas kupujem sve od junakak ili edicija koje skupljam. Moja jedina nostalgija je ZS 359, 360 i 361

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

King Warrior
stripovi.com suradnik



22149 Posts

Member since 10/11/2007

Posted - 12/03/2010 : 18:04:23  Show Profile Show Extended Profile  Send King Warrior a Private Message
Rijec "kolekcionar" je pojam na koji svako ima neki svoj pogled.
Ja sam nakon izlaska LD izdanja, prodao ZS 932-934, isto bih uradio i sa ZS 284,285.
Za mene npr. "Nasilje u Darkvudu" nema nikakvu vrijednost, sasvim mi je dovoljno odlicno izdanje od LD, pogotovo sto se kolekcionarski bolje uklapa u ostala izdanja SD/LD. Isto vazi i za sve ostale brojeve ZS i LMS.
Ja jesam odrastao na tim stripovima(ZS/LMS), medjutim pojavom novih i kvalitetnijih izdanja(LD) ,ovi stari su u mojim ocima izgubili totalno na vrijednosti.

Edited by - King Warrior on 12/03/2010 18:07:16
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 12/03/2010 : 18:15:12  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Rijec "kolekcionar" je pojam na koji svako ima neki svoj pogled.
Ja sam nakon izlaska LD izdanja, prodao ZS 932-934, isto bih uradio i sa ZS 284,285.
Za mene npr. "Nasilje u Darkvudu" nema nikakvu vrijednost, sasvim mi je dovoljno odlicno izdanje od LD, pogotovo sto se kolekcionarski bolje uklapa u ostala izdanja SD/LD. Isto vazi i za sve ostale brojeve ZS i LMS.
Ja jesam odrastao na tim stripovima(ZS/LMS), medjutim pojavom novih i kvalitetnijih izdanja(LD) ,ovi stari su u mojim ocima izgubili totalno na vrijednosti.



Eto vidis, svako ima razlicit pogled na to. Za mene je uvjek bilo bitno da imam SVE onog sta sam skupljao. I ja sad (u kolekciji) nemam nijednog ZS i LMS (sem 359, 360 i 361 - i to vise puta), ali i dalje ostajem na tome da cu kad nadzem super komplet po odgovarajucoj cjeni isti kupiti. Kraj krajeva, kolekcionarstvo je nesto sto svako od nas cini za sebe. Ja skoro nijedan strip da nisam procitao o Zagoru zadnjih 10 i vise godina. Tu i tamo sam citao po nesto, ali slabo. Zbog toga i ne mogu da se naviknem na nove crtace, ali ipak sam kupio cele komplete Zagora, sa svim dodacima. Jos fali ZS i LMS. Ali bice...

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

docA
Advanced Member



8104 Posts

Member since 14/09/2008

Posted - 12/03/2010 : 18:35:43  Show Profile Show Extended Profile
Znaci, sad cemo i da se vredjamo, a?

E pa ja sebe smatram stripofilom na prvom mestu, upravo zbog sarolike i nepotpune kolekcije Mister Noa, Kena Parkera, Martija, Zagora, Magicnog vetra....Alan forda, Asterikasa, Talicnog, Gastona, Bluberija, Princa Valijanta.....

Ali sebe smatram kolekcionarom DD jer imam kompletan Dnevnik u glanc stanju (dobro upakovan i skriven od lopova), i jedan drugi koji je u oformljavanju, doduse ne u glanc stanju..SD extra, Ludens extra, SD redovni, Ludens redovni, abaton, vannini, system comics, pirati 4. kom, specijali Ludens, maxi, Giganti (obe varijante)...KIDD naravno!
E, sadasnja je primarna misija nabavljti talijane!
Najbolji Bonelli junak i zasluzuje ovako nesto!

Go to Top of Page

cronos six
Advanced Member



Serbia
7891 Posts

Member since 09/09/2008

Posted - 12/03/2010 : 18:37:20  Show Profile Show Extended Profile  Send cronos six a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Znaci, sad cemo i da se vredjamo, a?

E pa ja sebe smatram stripofilom na prvom mestu, upravo zbog sarolike i nepotpune kolekcije Mister Noa, Kena Parkera, Martija, Zagora, Magicnog vetra....Alan forda, Asterikasa, Talicnog, Gastona, Bluberija, Princa Valijanta.....

Ali sebe smatram kolekcionarom DD jer imam kompletan Dnevnik u glanc stanju (dobro upakovan i skriven od lopova), i jedan drugi koji je u oformljavanju, doduse ne u glanc stanju..SD extra, Ludens extra, SD redovni, Ludens redovni, abaton, vannini, system comics, pirati 4. kom, specijali Ludens, maxi, Giganti (obe varijante)...KIDD naravno!
E, sadasnja je primarna misija nabavljti talijane!
Najbolji Bonelli junak i zasluzuje ovako nesto!




pa ti si nacisto lud.100%
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 19:08:37  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by profesor-inz

quote:
Originally posted by rgorgiev

quote:
Originally posted by DOMI

Ako si pravi kolekcionar trebaš SVE nabaviti. U tome i je fora!



Lepo si mu rekao
Ja sam svoje misljenje dao i kod nekog drugog junaka, - ako si kolekcionar uzimas SVE, pa cak i ako je to samo par stranica koje su ko zna gde objavljene

Nije mi lepo rekao, treba biti ludak pa kupovati ono što imaš i to više puta i sve junake...



Nije to ludasto i nisu isti stripovi. Da te pitam - Ako ti imas recimo ZS 932(Sloboda ili smrt), 933(Taoci) i 934(Do Poslednjeg daha) onda NECES??? uzeti ZS 284 (Sloboda ili smrt)i 285 (Do Poslednjeg daha)???.
Ako ti je odgovor necu, onda slobodno mozes da se uclanis u klubu CITALACA Zagora, jer to sa kolekcionarstvom nema apsolutno nista.
Ali svako je budala na avoj nacin, pa mozda tako i ja

Evo da ti odgovorim na ovo pitanje, u klub citalaca možeš da se uclaniš ti zajedno sa ZS 932, 933 , 934, 284 i 285 jer za mene to ne može da ima vrednost jer je skraceno za punih 34 strana, mada nostalgija postoji. Pošto sam kolekcionar imam Ludensovo kompletno izdanje.Znaci ti si pobrkao pojmove, kolekcionar je onaj ko teži verodostojnosti i kompletnosti, a ti si citalac i nostalgicar.



Uh, uh, uh. Profesore, nisam imao nameru da podizemo ton. Vec ti samo kazem da je po meni kolekcionar onaj koji skuplja sve onako kako je izaslo. A ako hoces to da bude u originalu, kupuj originale, tj. Italijane. Ostalo nema veze sa nostalgijom. Ja sam nove brojeve kupovao kad su izlazili, a imao sam stare brojeve. I danas kupujem sve od junakak ili edicija koje skupljam. Moja jedina nostalgija je ZS 359, 360 i 361

Znam ali pravi kolekcionar ima i dozu pragmaticnosti, da li je bolje imati ceo ili sa 34 strane manjka strip?
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 19:09:30  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by King Warrior

Rijec "kolekcionar" je pojam na koji svako ima neki svoj pogled.
Ja sam nakon izlaska LD izdanja, prodao ZS 932-934, isto bih uradio i sa ZS 284,285.
Za mene npr. "Nasilje u Darkvudu" nema nikakvu vrijednost, sasvim mi je dovoljno odlicno izdanje od LD, pogotovo sto se kolekcionarski bolje uklapa u ostala izdanja SD/LD. Isto vazi i za sve ostale brojeve ZS i LMS.
Ja jesam odrastao na tim stripovima(ZS/LMS), medjutim pojavom novih i kvalitetnijih izdanja(LD) ,ovi stari su u mojim ocima izgubili totalno na vrijednosti.

Mudar govor si održao King, nisi dobio cinove uzalud.
Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 19:10:39  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Znaci, sad cemo i da se vredjamo, a?

E pa ja sebe smatram stripofilom na prvom mestu, upravo zbog sarolike i nepotpune kolekcije Mister Noa, Kena Parkera, Martija, Zagora, Magicnog vetra....Alan forda, Asterikasa, Talicnog, Gastona, Bluberija, Princa Valijanta.....

Ali sebe smatram kolekcionarom DD jer imam kompletan Dnevnik u glanc stanju (dobro upakovan i skriven od lopova), i jedan drugi koji je u oformljavanju, doduse ne u glanc stanju..SD extra, Ludens extra, SD redovni, Ludens redovni, abaton, vannini, system comics, pirati 4. kom, specijali Ludens, maxi, Giganti (obe varijante)...KIDD naravno!
E, sadasnja je primarna misija nabavljti talijane!
Najbolji Bonelli junak i zasluzuje ovako nesto!



Samo ti italijani još fale...
Go to Top of Page

Bruce Wayne
Senior Member



Serbia
1060 Posts

Member since 03/09/2008

Posted - 12/03/2010 : 19:11:31  Show Profile Show Extended Profile  Send Bruce Wayne a Private Message
Akoji bi se normalan covek uclanio na strip forum i jos imao po 1000 i vise postova.......traziti razum ovde je kao i traziti salo na crkvenom mishu!!!!!

Of all the gin joints in all the towns in all the world, she walks into mine.

Go to Top of Page

profesor-inz
Advanced Member



4204 Posts

Member since 27/11/2008

Posted - 12/03/2010 : 19:13:08  Show Profile Show Extended Profile  Send profesor-inz a Private Message
quote:
Originally posted by Bruce Wayne

Akoji bi se normalan covek uclanio na strip forum i jos imao po 1000 i vise postova.......traziti razum ovde je kao i traziti salo na crkvenom mishu!!!!!

u potpunosti se slažem...
Go to Top of Page

rgorgiev
Senior Member



2084 Posts

Member since 17/06/2004

Posted - 12/03/2010 : 22:19:27  Show Profile Show Extended Profile  Visit rgorgiev's Homepage  Send rgorgiev a Private Message
quote:
Originally posted by docA

Znaci, sad cemo i da se vredjamo, a?

E pa ja sebe smatram stripofilom na prvom mestu, upravo zbog sarolike i nepotpune kolekcije Mister Noa, Kena Parkera, Martija, Zagora, Magicnog vetra....Alan forda, Asterikasa, Talicnog, Gastona, Bluberija, Princa Valijanta.....

Ali sebe smatram kolekcionarom DD jer imam kompletan Dnevnik u glanc stanju (dobro upakovan i skriven od lopova), i jedan drugi koji je u oformljavanju, doduse ne u glanc stanju..SD extra, Ludens extra, SD redovni, Ludens redovni, abaton, vannini, system comics, pirati 4. kom, specijali Ludens, maxi, Giganti (obe varijante)...KIDD naravno!
E, sadasnja je primarna misija nabavljti talijane!
Najbolji Bonelli junak i zasluzuje ovako nesto!





Bravo!!!

so it shall be written, so it shall be done
Go to Top of Page

DOMI
Advanced Member



Croatia
4989 Posts

Member since 19/06/2007

Posted - 12/03/2010 : 22:23:38  Show Profile Show Extended Profile  Send DOMI a Private Message
zakuhalo se, zakuhalo..


slova su sve veca, font krupniji
__________________________________________________________________________________________________________________________________________
41 godina Alan Forda u HR

• 54 god.Alan Forda u HR • Od 1970.-2017.izdana su 1063 broja (ukljucujuci Klasik, Super KL, Zlatni KL) •
• Od 2022.Alan Ford u originalnim tablama formata 17x24 cm u novom kolekcionarskom TOP izdanju •
Go to Top of Page
Page: of 3 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.23 seconds. Snitz Forums 2000