forum.stripovi.com
forum.stripovi.com
Home | Profile | Register | Active Topics | Active Polls | Aukcije | Private Messages | Members | Search | FAQ
Username:
Password:
Save Password
Forgot your Password?

 All Forums
 www.stripovi.com - svaštara - off topic diskusije
 Svaštara
 Traženje blaga sa metal detektorom
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Previous Page
Author Previous Topic Topic Next Topic
Page: of 2

Ultras
Advanced Member



Serbia
10000 Posts

Member since 17/10/2008

Posted - 09/07/2010 : 16:28:47  Show Profile Show Extended Profile  Send Ultras a Private Message










Svet stripa - portal - forum - blog - facebook - twitter
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 17:24:36  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by Ultras















zakon naslovnica!!!!!!!!!!!!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 17:34:31  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

to ti sve zavisi od toga koliko love daš za detektor.
imaš i one profi šta gledaju po metar i po ,cak i dva cini mi se.
problem je šta je to ovde vecinom ilegalno




e to je prava stvar,to je mercedes medu metal detektorima.....
sve u svemu treba imati neki plan.
Nije fora da se nabavi taj metal detektor i da se ide okolo pa se vadi neke konzerve i te stvari.tako ce ljudi odmah odustati,posle dva dana neuspeha.
Treba najprije razmotriti situaciju,znaci LOKACIJA,treb apronaci nešto što je temeljilo na nekim pricama,legendi,...onda se odakle pocne istraživati,recimo gdje se nalazi ta nek alokacija,o cemu se radilo,....i kada se prikupi dosta informacija da su tamo npr stvarno živjela neka plemena,neki trgovci,da je tamo bila u ne znam recimo 9 stoljecu nekakava naselbina,....e tek onda se uzme taj metal detektor i ide se tražiti,...a ne da se traži onako po selu,gradu,...nasumice.
Treba se pripremiti i zato sam ja otvorio taj topic da se ovdje okace neke stvari koje imaju veze sa nekim nalazištem,nekom lokacijom,...ako ste gledali linke koje sam stavio možete vidjeti kako u Srbiji ima puno toga,eto netko je spomenuo taj pojas,...vidite i sami da ima dosta stvari koje su ljudi pronašli a siguran sam kako ima dosta još neodkrivenoga.
Ja mislim kako u Dalmaciji,Dubrovnik i okolina tamo sigurno ima puno nekih dukata,zlatnika,....možda su se potopili neki brodovi,....no ja to ne znam ali vi živite tamo pa sigurno ste culi neku legendu pa mogli bi od tamo da pocnemo....Ipak je Dubrovnik bio bogata republika koja je trgovala sa Venecijom,sa Turcima su imali pakt,.....

Jel netko zna odakle su bili Fenicani?
Oni su prvi izumili novac,pa su bili najveci trgovci,mislim kako su oni bili tamo gdje je sada Libanon,Sirija,Turska,....tamo po mom mišljenju ima puno blaga,recimo neki usamljeni otocici,zaljevi,...tamo bi trebalo ici sa tim detektorima,....sigurno ima i šiplja,pecina,....
Go to Top of Page

masni
Senior Member



Serbia
2239 Posts

Member since 03/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 18:20:42  Show Profile Show Extended Profile  Send masni a Private Message
ako nisi znao sve vrednije (od kulturno istoriskg nacaja) sto nadjes u zemlji pripada drzavi,, tako da mozes da nadjes ali legalno da prodas ne mozes

Zelim Lone Vulf-a meke korice. Pristupacna cena kao ,blek i mark ludens
Go to Top of Page

Grujah.
Advanced Member



Serbia
3254 Posts

Member since 28/07/2009

Posted - 09/07/2010 : 18:36:32  Show Profile Show Extended Profile  Send Grujah. a Private Message
Ja bi ti predlozio da ti kupis taj detektor i odmah i opremu za ronjenje. U Tisi je sahranjen hunski voda Atila "Bic Božiji" sa sve zlatom. Lepo krenes nizvodno pa polako.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 09/07/2010 : 19:09:46  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by 1Euro

pa metal detektorom se mogu pronaci neki novcici i neke površinske stvari pa ako se pocne kopati da bi se izvadili novcici onda se iskopa pola metara,pa onda možeš opet tražiti tim metalnim detektorom pola metara i vec si recimo jedan metar duboko


Sa tim se slažem, odmah sam rekla da je metal detektor dobar za to površinsko pretraživanje, traženje divljih odlagališta otpada, razminiravanje, procešljavanje vec otvorenih i prostorno definiranih arheoloških nalazišta itd. Ali kada bi ozbiljno tražila blago sigurno se ne bi oslonila na njega.
Evo i zašto :
quote:
Originally posted by 1Euro
Treba najprije razmotriti situaciju,znaci LOKACIJA,treb apronaci nešto što je temeljilo na nekim pricama,legendi,...onda se odakle pocne istraživati,recimo gdje se nalazi ta nek alokacija,o cemu se radilo

Zamislimo da egipatska Dolina kraljeva nije cijela raskopana i da tamo negdje stoji netaknuta. I ja tebi kažem : "Imaš tamo neku dolinu, sa nekakvim hijeroglifima, tamo su ti živili neki drevni Egipcani, možda ima kakvog blaga."
I ti tamo odeš sa svojim mercedesom od metal detektora koji ide do (cak) 2 i po metra, smjestiš se tocno iznad Tutankamonove grobnice i pretražuješ metal detektorom. Zbog svog malog dohvata on ce registrirati svega 2,5 m u dubinu i zabilježiti postojanje pustinjskog pjeska. Te tako profulaš Tutankamona, njegov sarkofag sa pet - šest pokrova neprocjenjive vrijednosti i nekih 3500 predmeta od kojih je vecina od cistog zlata. Tako da i dalje stojim iza toga da je traženje blaga metal detektorom obicna glupost osim ako se ne radi o nekoj zajebanciji gdje ekipa ide kampirati.. pa ono gajba piva, mesina i malo drkuckanja sa detektorom uokolo.
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 21:10:27  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
dobro sad da se ne vrtimo u krug sa jedno te istom temom oko detektora.
Idemo naprijed.
Tko hoce neka traži sa detektorom,tko se boji neka traži na neki drugi nacin,ja još uvijek smatram kako detektor može biti koristan.Ako iam netko neku bolju ideju(sonda,termovizija,promatranje okoline,....) neka napiše ovdje pa da onda koristimo i neki drugi nacin.
Ajmo se mi sada posvetiti lokaciji!
Gdje poceti?
Predlažem da svatko na svom jeziku u svojoj zemlji pokuša pronaci neki zapis,neku anekdotu,legendu,....pa da ovdje prokomentarišemo jel ima nešto ili ne u toj možebiti lokaciji onda ako pronademo neko pravu lokaciju pa cemo onda tamo poceti,pa možemo najprije ispitati teren,pa kasnije pokušati i sa metal detektorom ili šta vec.
Recimo ja znam i ja sam stoposto da u Ljubljanici(rijeka) ima dosta blaga jer se o tome dosta pisalo ali z aistraživati rijeku nam j epotrebno previše opreme(camac,ronilacka oprema,podvodno svijetlo,....)tako da je to bez veze.
Možda kod vas ima neki niski potok,recimo dubine pola metara to bi se dalo istražiti ili neki napušteni zamak,ili neko napušteno arheološko najdište gdje su vec kopali.
Tu gdje ja živim ima jedno napušteno arheološko najdište ali ništa posebno nisu našli osim nekoliko keramike,tu i tamo neki nakit ali sve onako bezveze,više su to sotanki nekih civilizacija što je bezveze.
Nama treba baš ono blago,recimo od nekog viteza razbojnika,u Sloveniji je bio jedan vitez ropar koji se zvao Erazem Predjamski,možda ne bi bilo loše da malo pronjuškamo oko njegovog zamka,jer taj je slovio kao ropar i krao na veliko i to,pa je sigurno nešto i sakrio,izgubio,....jel ima i kod vas ovakvih viteza?
Možda neke stare napuštene crkve iz 13-15 stoljeca koju su spalili turci,možda su ljudi sakrili neki novac da ne bi turci im uzeli,...?
Tako neke stvari trebamo razmotriti pa onda da pronademo neku lokaciju i idemo u lov za blagom!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 21:13:22  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo to je taj Erazem Predjamski


http://www.erazem.org/erazempredjamski.html


http://www.educa.fmf.uni-lj.si/izodel/sola/2001/di/merc/postojna/3.htm





Edited by - 1Euro on 09/07/2010 21:14:47
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 09/07/2010 : 21:20:38  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
evo ovdje nekoliko zamaka u Sloveniji


http://www.google.si/images?hl=sl&q=gradovi+na+slovenskem&um=1&ie=UTF-8&source=univ&ei=oHU3TMCBK9SIOInxgdUE&sa=X&oi=image_result_group&ct=title&resnum=4&ved=0CDAQsAQwAw


spisak zamaka


http://sl.wikipedia.org/wiki/Seznam_gradov_v_Sloveniji
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 10/07/2010 : 13:07:49  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by lwood

ajde ukucaj npr gold detector umisto šta pricaš besmislice
takvih aparata ima koliko oceš i to za preko 2 m + šta dobiješ sken jel drvo,zlato itd.
bitne su dvi stvari:
1.koliko para misli dat za uredaj
2.jeli legalno to koristit u doticnoj zemlji


Ne pricam besmislice, bolje znam o cemu pricam od tebe. Jer da si imalo upucen shvatio bi moju poantu.

Jedno je tvornicka deklaracija a drugo je upotreba u realnim uvjetima. Misliš li da metal detektor ne trebaš prilagoditi terenu na kojem vršiš ispitivanja? Što ako u mineralnom sastavu tla imaš nekih dobro vodljivih elemenata? Nije li logicno da ce mu to smetati. Koliko znam drvo nije vodljivo, niti ga možeš namagnetizirati. Svaki metal detektor može razlikovati metal od neceg što se ne može namagnetizirati. Mene nigdje ne muci pitanje može li on razlikovati drvo od metala.
Mene muci pitanje može li on razlikovati dvije stvari koje se mogu namagnetizirati npr. je li naišao na željeznu kovanicu ili je naišao na nakupinu nekog željeznog minerala koji nam se prirodno našao u tlu kojeg ispitujemo? Ako i može kolika je realna dubina do koje on to može pouzdano prepoznavati?



Ovo ti je slika ulaza u Tutankamonovu grobnicu. I to danas kada je vec raskopano. Pogledaj okolne stijene i pokušaj sam sebi docarati kako je to izgledalo prije iskopavanja. Pokušaj zamisliti slojeve sedimentiranog pustinjskog pijeska koji se taložio 3000 godina, i uzmi u obzir da je sama njegova grobnica još i dublje od ulaza jer ima odredeni broj stepenica do samog hodnika koji vodi do njegove odaje. U ovom slucaju bi metal detektor dobro došao onda kada bi radovi na iskopavanju vec poceli, onda kada nas od predmeta istraživanja dijele plici slojevi. Na samom pocetku istraživanja, onda kada je pokriveno brdom pijeska i kada nemamo nikakvog pojma što ovo arheološko polje sadržava metal detektor bi bio slabe ucinkovitosti.
U toj situaciji bi neka seizmicka metoda bila puno ucinkovitija jer one mogu pokriti velike dubine i površine. To su metode sa kojima se otkrivaju naftne rezerve na dubinama od nekoliko kilometara. Georadar je isto simpaticna stvar, vrlo široke upotrebe i on takoder može dohvatiti velike dubine. Ako sada nisi shvatio moju poantu onda nikad ni neceš.
Ne da mi se više diskutirati o ovome dok ne dode netko ko se dobro kuži u metal detektore i ko je sa tim radio, pa da mi objasni moje eventualne zablude. I rest my case!
Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 10/07/2010 : 14:25:14  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
pa ajde da jednom završimo tu pricu koliko duboku može ici taj metal detektor i šta sve on može ili ne može pronaci pa ajmo mi radije naprijed sa razgovorom i idemo pronaci neku lokaciju odakle da pocnemo sa istraživanjem.
Šta nas brigaju nekakve grobnice i sve to,...to neka se bave strucnjaci koji imaju bagere i sva raspoložljiva sredstva.
Ajmo mi radije tražiti ono šta se može pronaci metal detektorom pa ako na pola metara dubine onda na pola metara,ionako nitko ne želi previše i predugo kopati.
Recimo da ste u ulogi gusara,zar bi vi kopali dva metara duboku luknju 5 sati ili biste iskopali pola metara koju možete iskopati za 1 sat i idete na rum.
Sigurno se ni gusarima ili vitezovima nije dalo dugo kopati,tako da ako nešto ima može se pronaci i na pola metara ispod zemlje.
Ali za pocetak nam je važna lokacija gdje da se pocne pa se onda skupimo i idemo u lov za blagom i dragocenostima.
Ja sam vec kupio takav mali žar koji se može poneti sa sobom i je za jednu upotrijebu pa možemo lijepo napraviti piknik,imam i one ledo plasticne uložke za torbu da pice ostane hladno,možemo poneti karte,.....a onda idemo i malo tim metal detektorima da tražimo,pa malo jedemo,pijemo kartamo se,....iskopamo blago i idemo na kuci.
Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/07/2010 : 19:57:05  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message
Blago su novac, dragocjenosti i ostali predmeti koji su bili skriveni tako dugo da im se ne može utvrditi vlasnik. Pronalaskom takvog blaga, treba obavijestiti najbliži nalazni ured, a pronalazac dobiva 10% od vrijednosti. U slucaju da država nije zainteresirana, nalaznik stjece vlasništvo dosjelošcu(ali to se nece desiti nikad:))
Prema tome, sve vrijednosti prelaze u vlasništvo RH. Tak je kod nas, a kod vas u deželi ne bi trebalo biti drukcije(osim možda velicine nalaznine)

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

mladjo
Advanced Member



Croatia
20013 Posts

Member since 15/04/2007

Posted - 10/07/2010 : 20:04:36  Show Profile Show Extended Profile  Send mladjo a Private Message

Osim toga kod nas je veca šansa da ceš naci blago pod morem nego pod zemljom
Stoga pusti detektor i kupi ronilacku opremu

COUNT ZERO INTERRUPT
an interrupt of a process decrements a counter to zero

Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 12/07/2010 : 19:54:09  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
quote:
Originally posted by lwood
misliš da je neko zakopa novce 2 km ispod zemlje?


Nego što?! To treba odmah bagerom napraviti cijelu dramu. Sve izrovati, nikad ne znaš jesu li gusari imali posla sa alienima pa su to zajedno sakrili pomocu nekih sondi.

A ništa, budete li ovo lito u blizini Zadra radili metal detektor piknik javite se, barem cu vam reci u koju mesnicu da odete po kobase i dati cu vam par kila babinih domacih pomidora.
Go to Top of Page

radulovic marko
Senior Member



Saint Vincent and Grenadi
2826 Posts

Member since 14/02/2009

Posted - 12/07/2010 : 21:13:27  Show Profile Show Extended Profile  Send radulovic marko a Private Message
Mislim da sam o ovom mozda i pisao na ovom forumu,kad sam bio 3,4 razred osnovne skole radila se gasifikacija mesta (nova pazova),najproblematicniji decko u smeni koji je ponavljao dva puta znaci nisu znali sta ce sa njim,,, isao je po tim velikim kanalima kojima su prolazile cevi i nasao brdo rimskih novcica ,u roku od dva sata se pojavilo bar 100 ljudi koji su ga spopali ,milicija se umesala i dva dana u mestu je bio haos a on je na casove doneo pune dzepove novcica ,to nikad necu zaboraviti bilo je mnogo dobrih kola za to vreme one stare mecke da li 124 ili tako nesto sve neki ljudi u odelima znaci haos ,,,,,mogu da samo zamislim sta je on drzao u dzepu i kolika je to vrednost bila posto ih je nasao mnogo,,eto blaga na dohvat ruke a neko se sigurno debelo obagatio,,,,,,,

Nema,nema niko tako lepe dragane.
Go to Top of Page

grofica Varga
stripovi.com suradnik



Germany
1202 Posts

Member since 15/12/2009

Posted - 13/07/2010 : 10:52:42  Show Profile Show Extended Profile  Send grofica Varga a Private Message
Živim u Zg, a rodila sam se u Zd, tamo su mi starci. Svako lito odem doli.
Go to Top of Page

jaki
Advanced Member



Croatia
25748 Posts

Member since 13/03/2004

Posted - 13/07/2010 : 12:18:04  Show Profile Show Extended Profile  Send jaki a Private Message
javljam se za domace pome a i kobase mi nisu strane

Ja sam fetišist papira!
Go to Top of Page

supermark
stripovi.com suradnik



Croatia
29529 Posts

Member since 06/02/2007

Posted - 13/07/2010 : 16:59:19  Show Profile Show Extended Profile  Visit supermark's Homepage  Send supermark a Private Message
quote:
Originally posted by jaki

javljam se za domace pome a i kobase mi nisu strane



ovo je prelako za prljavo komentirati
Go to Top of Page

okudzava
Average Member



500 Posts

Member since 03/06/2009

Posted - 14/07/2010 : 16:42:57  Show Profile Show Extended Profile  Send okudzava a Private Message
Bill Wyman glavom i nosom se zainteresovao za ovu temu i porucuje:



Go to Top of Page

1Euro
Advanced Member



12167 Posts

Member since 17/07/2008

Posted - 14/07/2010 : 18:48:49  Show Profile Show Extended Profile  Send 1Euro a Private Message
hm,možda ne bi bilo loše da se iz ovoga napravi "familly picnic".

recimo Hrvatska je turisticka zemlja.
E pa onda pronademo neke turiste kojih ima puno i organiziramo "treasure hunting".
Znaci mogu doci pojedinci,familije,....mi ih pokupimo ispred nekog hotela,onda smo im vodici,lijepo oni vide još malo hrvatske,a ne samo plaže,...pa onda idu malo na vazduh,malo šetaju,napravimo im neki gusarski riblji piknik,na nekom otoku,polootoku,u planinama,....onda im posudimo ove metalne detektore pa neka oni traže (umjesto nas) ionako ako netko nešto pronade,taj ce biti izvan sebe pa ce poceti vikati pa cemo vidjeti jel su pronašli nešto ili ne,...a mi cemo sjediti u hladu i jesti ribe....
Ako ti turisti pronadu nešto vrijedno mi cemo onda njima reci kako je netko od nas vlasnik te zemlje pa sada trebaju podijeliti zaradu,a pošto su oni pronašli to blago mogu ga slobodno odkupiti od nas za pola cijene.
Go to Top of Page
Page: of 2 Previous Topic Topic Next Topic  
Previous Page
 New Topic New Poll New Poll
 Topic Locked
Jump To:
forum.stripovi.com © 2000-2002 Snitz Communications Go To Top Of Page
This page was generated in 0.2 seconds. Snitz Forums 2000